još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plamenik na piljevinu

+3
mikisent
Admin
ddetic
7 posters

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  ddetic čet vel 13, 2014 9:38 pm

Zanjimljivo je to kako dvije godine gotovo nitko nije dirnuo ovu temu a sad najedanput ima dosta rasprava. Jel vam plin postao preskup ili? Pa da odmah rjesimo tematiku oko cijene moj prijatelj koji ovakav plamenik koristi za grijanje 150 kvadrata 1 metar prostorni piljevine mu je dostatan za 6-7 dana ajde neka bude 5. Piljevinu kupuje na pilani a cjena za metar kubni piljevine je 50 kn kao i na vecini pilana. Ja grijem kucu 100 metera kvadratnih plinom a dnevno u prosjeku potrosim 20 metara jubnih plina. Recima da je metar kubni plina 3.5 kn to jest dnevno 70 kn puta trideset dana jest 2100 kn dok moj prijatelj mjesec dana grijanja potrosi 300 kn. Recimo da se potrosi dnevno 10 metara kubnih plina to je mjesecno 1050 kn . Ja mislim da je racunica vise nego odlicna. Ajde da se dotaknemo peleta cijena peleta je od 1.5-2 kn po kilogramu znam jednog tipa koji ima pec za centralno na drva pa covjeku dopizdilo svako malo lozit pa kupio orginalni plamenik na pelet za postojecu pec. Evo ga sad place kako mu je to preskupo jer mu pec jede u prosjeku 2.5 kg peleta na sat sto znaci 60 kg na dan puta 1.5 kn je 90 kn na dansto dode skuplje i od plina. Zato lipi moji fleks i aparat za varenje u ruke.

PS ako neznate dije fleks pitajte Rudu

 mir 

ddetic

Broj postova : 27
Join date : 20.09.2012

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  Bobić čet vel 13, 2014 10:26 pm

Evo ja sam krivac sto je tema opet aktivna,,, neka glava 
ucinila mi se zanimljivom pa samje malo nadigao jer kako se cini ima se tu jos stosta napisati,,,

ne radi se tu o nikakvim cijenama, poskupljenjima ili bilo cemu drugome vec o tome da mi je tema bila zanimljiva i jednog dana siguran sam da ce zazivjeti i kod mene neka vrsta skalamerije tog tipa,,,

najveci problem kod mene je sto ima starijih koji ne vjeruju u tu elektroniku, kojima nemozes dokazati da ja iz amerike, australije ili kanade mogu kontrolirati temperaturu vose u sistemu,,,
jos uvijek drzim do toga da starije treba postivati pa stoga i ne navaljujem,,,

ali kao sto sam rekao doci ce vrijeme kad ce to i kod mene zazivjeti,,,

neka saznanja vezana uz piljevinu su mi poznata bas iz koleginog iskustva, primjerice velik spremnik za piljevinu zna biti i velik problem pogotovo ako je piljevina visoke vlaznosti,,,

kod njega puz gura piljevinu bocno iliti sastrane sto se pokazalo kao lose rjesenje, mnogo je bolje kad je puz ugurava odozdo a to opet povlaci pitanje nivelacije ili dva motora ili........

buduci da pec za centralno na kruta goriva nema toliku iskoristivost kao recimo peci konstruirane za piroliticko gorenje valjalo bi razmisljati i u pravcu da ce dio tih toplih plinova isskoristi jos tamo negdje u dimnjaku,,,

ajme al sam ga zaglibio,,,, neka glava 

nego ddetic nisi mi napisao koliko te kostala ta elektronika? scratch 
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  ddetic čet vel 13, 2014 11:16 pm

Sta smatras pod elektroniku motorne zastite, sklopku ili ona plocica koja upravlja motorima?

ddetic

Broj postova : 27
Join date : 20.09.2012

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  ilegalac čet vel 13, 2014 11:45 pm

ddetic je napisao/la:Zanjimljivo je to kako dvije godine gotovo nitko nije dirnuo ovu temu a sad najedanput ima dosta rasprava. Jel vam plin postao preskup ili? Pa da odmah rjesimo tematiku oko cijene moj prijatelj koji ovakav plamenik koristi za grijanje 150 kvadrata 1 metar prostorni piljevine mu je dostatan za 6-7 dana ajde neka bude 5. Piljevinu kupuje na pilani a cjena za metar kubni piljevine je 50 kn kao i na vecini pilana. Ja grijem kucu 100 metera kvadratnih plinom a dnevno u prosjeku potrosim 20 metara jubnih plina. Recima da je metar kubni plina 3.5 kn to jest dnevno 70 kn puta trideset dana jest 2100 kn dok moj prijatelj mjesec dana grijanja potrosi 300 kn. Recimo da se potrosi dnevno 10 metara kubnih plina to je mjesecno 1050 kn . Ja mislim da je racunica vise nego odlicna. Ajde da se dotaknemo peleta cijena peleta je od 1.5-2 kn po kilogramu znam jednog tipa koji ima pec za centralno na drva pa covjeku dopizdilo svako malo lozit pa kupio orginalni plamenik na pelet za postojecu pec. Evo ga sad place kako mu je to preskupo jer mu pec jede u prosjeku 2.5 kg peleta na sat sto znaci 60 kg na dan puta 1.5 kn je 90 kn na dansto dode skuplje i od plina. Zato lipi moji fleks i aparat za varenje u ruke.

PS ako neznate dije fleks pitajte Rudu

 mir 

a što da kažem... lupaozid  lupaozid  lupaozid
negdje sam našao da kod orezivanja vočnjaka bude od 2-7 kg suha drveta, po stablu
ja imam oko 2000 kom. i dosta jako režem i ima i više od tih 7 kg
dakle cca 14 t
ako je cca 450 kg metar bukve,ili 680 kg /m3 bukve imam oko 30 m ili 20m3 drveta koje če najvjerojatnije otići u zrak
jbg godišnje potrošim 10m drva cca 2500kn i imam novu peč
sad da nešto izmišljam a investicija je minimum 30kkn

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  Admin pet vel 14, 2014 4:52 am

Ja sam bio na jednoj pilani , tamo je bio kotel od jedno 100 kw za potrbe sušare .
Puž je uguravao piljevinu u turbinu koja je to upuhavala unutra ..potpala je morala biti od par cjepanica a ovo je gorjelo kao plamenik na naftu ili plin ...vrlo jednostavno i primitivno ali uz non stop nadzor .

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  Bobić pet vel 14, 2014 9:13 am

To i nije tako losa solucija ali trebalo bi onda investirati u nekoliko spremnika od po 1000 litara da bi kad lozis lozis a kad ugrijes dovoljno vode stop i cekas da se rashladi,,,

postoji naravno nekoliko nacina rezima gorenja ali i nacina nadledanja istog,,,
na jednom vrlo poznatom forumu u nas dosta se rasprave vodilo o ovoj temi, neki cak picajzliraju da temperatura u prostorijama ne odstupa vise od jednog stupnja,,, sram 
sto je po meni stvarno previse,,,

ja bih bio zadovoljan i sa nekim tamo bosanskim sistemom gdje temperature u prostoriji mogu varirati i preko 5-6 stupnjeva,,,

pod bosanski sistem ne mislim nikoga vrijđati jer se u mom kraju pod tim podrazumijeva jednostavnost prije svega,,, mig 
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  ilegalac pon oľu 24, 2014 8:23 am





evo sve rijeseno, mislim da je cijena cca 1500 eura ukupno

mislm da cu i ja u shoping prijeko

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  ilegalac ned vel 22, 2015 8:19 pm

Od puta preko grane nista jos. Jos uvijek muku mucim s hrpom granja.
Malo sam razmisljao i svi ovi nacini pravljenja plamenika imaju poneku manu. Od povrata plamena pa do kompliciranosti ili nemogucnosti koristenja drugog goriva. Ponovo sam poceo razmisljati o onom uredjaju sto proizvodi drvni plin.samo u najosnovnijem obliku koji bi se nalazio neposredno ispred peci za centralno . smatram da su prednosti jednostavnost koristi sve sto gori .nema pokretni djelova. Jedina mozda mana bi bila vjerojatna smanjena iskoristivost izgaranja.tj dio bi isao na zagrijavanje reaktora.da cujem vase misljenje

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  Admin ned vel 22, 2015 9:33 pm

nema regulacije snage ..

daj linkove ?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  ilegalac ned vel 22, 2015 10:21 pm

Admin je napisao/la:nema regulacije snage ..

daj linkove ?
nemam bas neke linkove, mislim  da vsam se jedini tog sjetio
evo slikaPlamenik na piljevinu - Page 3 Zeuch
dakle izbacio bi sve osim  "reaktora" i ventilator bi stavio na ulaz
ventilator bi vrsio regulaciju snage, a svi ovi filteri i hladnjaci su nepotrebni jer sve ionako ide u peč

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  Bobić pon vel 23, 2015 8:24 am

Ajde, ajde i kod mene se pojavljuje sve vise granja koje polako predstavlja sve veci problem,,,
ja sam se bio vec malo ohladio od ove teme ali to ne znaci da se nebi opet mogao zapaliti,,,
samo da ne izgorim ko cik,,, lolo
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  ilegalac pon vel 23, 2015 9:46 am

Bobić je napisao/la:Ajde, ajde i kod mene se pojavljuje sve vise granja koje polako predstavlja sve veci problem,,,
ja sam se bio vec malo ohladio od ove teme ali to ne znaci da se nebi opet mogao zapaliti,,,
samo da ne izgorim ko cik,,, lolo
ma ima lijepih stvari na yt ali vecina je za sjecku piljevinu ili pelete.a nama najekonomicnije bi bila sjeckana grana na 1-4cm.sto zbog susenja sto zbog brzine rada.medjutim takvo granje teze ide u plamenik

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  ilegalac pon vel 23, 2015 9:57 am


ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  Bobić pon vel 23, 2015 1:15 pm

Jos ona od centimetar mislim da nebi stvarala probleme ali ona o 4 i vise hmmm,,,

kolega o kojem sam pisao ima puzni sistem unosa, ali on pici samo na piljevinu i eventualno oblovinu,,,
i tamo je najveci problem cvikanje piljevine do puza a sve ostalo ide bez problema,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  ilegalac pon vel 23, 2015 3:47 pm

Pa da .s piljevinom i oblovinom je problem skladistenja tj susenje.s ovom sjeckom problem s vlagom je manji ali problem je transporter.iako mislim da ni to nije problem.umjesto puza napravi se puzna zavojnica od deblje zice. Mislim da bi tako puno manje stopalo.ali kako napravit zastitu od povrata plamena
Mozda najbolji nacin https://youtu.be/jV3YPS4JDa0

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  ilegalac uto oľu 03, 2015 9:04 pm

ovdje nema nikog zivog amen

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  pitijacro sri oľu 04, 2015 5:26 am

Nema. ja sam napol mrtva - kašljem i šmrcam i leđa me bole.
I ne znam koji me vrag dignuo u ovo doba. lupaozid

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  Bobić sri oľu 04, 2015 7:04 am

Nema nikog, svi otisli u ilegalu,,, Plamenik na piljevinu - Page 3 54107490
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  ilegalac čet oľu 12, 2015 11:46 pm

Bobić je napisao/la:Nema nikog, svi otisli u ilegalu,,, Plamenik na piljevinu - Page 3 54107490

vidite ovo, jel ima tko da se ovo malo iskomentira amen

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  Admin pet oľu 13, 2015 4:18 am

lasko

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  pitijacro pet oľu 13, 2015 6:15 am

Ilegalac,kladim se da ovako opsežan komnentar još nisi pročitao. Sada duboko razmisli kaj je Admin rekao. lolo

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  Admin pet oľu 13, 2015 4:06 pm

reko sam da nemrem tipkat u to doba ujutro .. ljuti

A ovo , ljepo izgleda , jel ima kak to izgleda iznutra ?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  ilegalac pet oľu 13, 2015 5:24 pm

pitijacro je napisao/la:Ilegalac,kladim se da ovako opsežan komnentar još nisi pročitao. Sada duboko razmisli kaj je Admin rekao. lolo
kladim se da je to pisao dok je cjedio malog na wcu, znas upravo je obavio zornjak i sad ceka da prostata popusti da se moze popisat da nekapa po gacama, pa nist pametnije nije mogo smislit

inace na njegovo pitanje odgovor
dobio sam ideju da napravim onaj wood gasifier, ali za peč, dakle netrebaju mi one gluposti filtri i hladnjaci, dapaće oni mi smanjuju iskoristivost
a sve u svrhu  kao plamenika za raznorazni bio otpad, granje otučke i ostalo

i tako surfajući nadjem ovo, neznam zapravo što je to, ali garantiram da je to to, dakle pirolitički plamenik
nema transportera niti bilo kojih pokretnih djelova  osim ventilatora
lozi se ovisno o veličini spremnika , a kao gorivo moze skoro sve gorivo, idealno za ono moje granje, sitno sjeckano ili samljeveno, potpuno svejedno

moja ideja je bila jednostavno skinuti s one sheme "reaktor" i naguziti u peč, morao bi samo zamjeniti mjesto ventilatoru i mučio me veliki gubitak topline sto zagrijava reaktor, ovdje  je kako mi se cini napravito dodatna oplata oko reaktora kroz koju ventilator upuhuje zrak (zagrijava zrak/hladi reaktor) i vruci zrak mijesa sa plinom koji izgara u plameniku
jedino mi nejasno dal verntilator jednako upuhuje i u raktor i u hladjenje ili samo u hladjene a plin se usisava podtlakom, nesto kao venturi, al to je gotovo isto
regulacija snage jednstavno promjenom  okretaja turbine

dakle opet je netko prije mene smislio bolju stvar lupaozid

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  ilegalac pet oľu 13, 2015 5:32 pm



evo jos slicnih stvari
princip jos jednostavniji
trazite g3 ili g5 gasifier , ima jako zanimljivih stvari

pogledajte na ovom drugom videu ista stvar samo naopako
neradi na vakuum nego na tlak, koji ujedno hladi reaktor , ali bitno je to kako je "reaktor ograđen"

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  ilegalac sri oľu 18, 2015 1:40 pm

I najednostavnije dosada, svaka cast majstoru
Ovdje stvarno nitko he zivi Shocked

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  Angelpandas1 čet lip 22, 2023 2:59 am

ddetic je napisao/la:
mikisent je napisao/la:
ddetic je napisao/la:Plamenik na piljevinu - Page 3 20120925223415.th

Ma ziv sam i zdrav nisam imao bas puno vremena ove dane, danas sam se bavio s ovim ventilatorom a sto se tice elektronike nisam nista sprobavao to cu ostaviti za kraj .
Imam jos nekih ovih prljavih stvari za sredit pa onda malo štroma i to bi bilo to.
Jel ima ko na forumu Vectru 2,0 gt 90 godine za djelove????? driver


https://www.youtube.com/watch?v=In8-5Ihv-oY

Pogledaj te ovo, stvarno covek je resio sve, najbitnije je da zainteresovan za saradnju cak nudi i semu i sve delove sto je koristio gde i po kojim cenama kupiti. Koliko vidim kod njega je sve regulisano na dugme i struju, znaci paljenje,fiskalna kasa cena, temperatura,dozer to jest ta spirala, ima cak u spremniku i nesto za mesanje piljevine da se ne bi zgrudvala, posto kaze da sagoreva do 80% vlazne piljevine. Covek je iz Ecke u Vojvodini imam i kontakt CBd krema za lice ako nekog interesuje.

Postavi neke detaljne slike i podatke fire




Dobrodošli na forum! Čini se da ste izvrstan stručnjak za motor i reduktor. Mnogo mi se sviđa vaša ideja o korištenju motora napona za probni video i dodavanju ventilatora na plamenik. Čini se da ste već napravili dosta pripreme za ovaj projekt, pa pozdravljam vašu inovativnost i vještinu. Nemojte se ustručavati postavljati pitanja ako vam trebaju savjeti ili pomoć. Uživajte na forumu!

Angelpandas1

Broj postova : 12
Join date : 12.06.2023

[Vrh] Go down

Plamenik na piljevinu - Page 3 Empty Re: Plamenik na piljevinu

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.