još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VOĆARSTVO

+6
outlanderzg
datab
prkanjac
date08
muhanicar
ilegalac
10 posters

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  pitijacro ned tra 13, 2014 8:58 am

Ma ničim se nije tretiralo,prihrane nikakve,nikakve intervencije na njima nema osim rezidbe.je da je to posađeno na porušenom i zatrpanom podrumu,ali jabuka uz nju i breskva sa druge strane funkcioniraju dobro,isto bez zaštite i prihrane.Uši nema vidjea bih ih,grinje mi uopće nisu pale na pamet.To bi moralo biti valjda nešto na šta je ova sorta osjetljiva jer ova druga šljiva,stenlijevka isto ima malo kovrčavo lišće,ali ne tako i ne tako žuto zeleno,i plodovi joj uopće nisu deformirani,za razliku od jedne bistrice na vrtu kojoj su šljive sve nanakve skvrčene.
Problem je to što mi tamo ne živimo,pa nam niti ne padne na pamet raditi zaštitu,jedino trešnje jednom protiv muha pošprica muž.
Da nije tako rana i fina za jesti,nebih se ja sekirala - ali mi žao,a bez veze mi ići sa nečim u zaštitu kad pojma nemam protiv čega se treba boriti.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  Bobić ned tra 13, 2014 9:07 am

Grinje znaju biti vidljive po "razbucanim" (kako ih ja zovem) pupovima u ranijoj fazi, kasnije se sele na listove i plodove pa radi toga dolazi do deformacije istih,,,
Obicno zavrsavaju sa aktivnim hranjenjem kad biljka dostigne cca 12 listova, tad bi trebale prestati deformacije,,,

Grinje imaju migracije u toj fazi te ih treba tad i suzbijati, mada literatura spominje da je dobro napraviti i zastitu u srpnju kad one obicno pocnu nastanjivati nove pupove,,,
kad su jednom nastanjene svako prskanje je uzaludno,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  pitijacro ned tra 13, 2014 9:35 am

Ma ja zapravo do pred godinu dvije o njima uopće nisam vodila računa - imam ja njih u plasteniku na paradajzu i paprici - ali sam radila zaštitu protiv tripsa insekticidima koji su pokrivali i bijelu i crvenog pauka - zapravo skoro sve vrste grinja,pa mi nisu zadavale problema.U zadnje vrieme sam promjenila asortiman insekticida i sada i u paradajzu zna biti problema sa njima.budem se ja vratila na staru kombinaciju vertimeka i još nečeg - napravim miks,pokrijem sve,je da košta,ali neboli glava.Ponekad treba priznati da si poražen.Ma i kod njih je problem što imaju više razvojnih stadija a jako malo preparata pokriva sve,tako da uvijek ostane neki za daljnji ciklus razvoja,i mi moramo kroz neko vrijeme opet sve isponova.Bude po vručinama meni u plasteniku jebade,jer se ciklus razvoja znatno skračuje i ima puno više generacija nago rano na prolječe i kasno ujesen.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  pitijacro pon tra 21, 2014 8:56 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]" />

Moja trešnja,hehe...ona koja pet godina skoro da rodila nije - a sada ima ih ko u priči - a kasna,najkasnije,crna,krupna,sa crvima,to što je bilo,ali sada neće - budemo je počastili Dallijem i jele budu se trešnje u sedmom mjesecu.
Imam jednu koja će biti skoro zrela,za jedno tri tjedna,i još tri....hihihić - ko kuća.....

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  pitijacro ned tra 27, 2014 4:18 pm

Moja japanska jabuka - jadna........preživjela jedno pet zima - valjda bude sliedeće godine cvala.


[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  pitijacro uto srp 15, 2014 9:55 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]



hehe....to se zove volja za životom.Jadnica se pet zima smrzavala.jednom je ostao samo batrljak pol metra iznad zemlje - a vidi sada - ima tri ploda.I takvoj biljci onda ne dati šansu da živi? Kako volim to stabalce.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  pitijacro pon lis 13, 2014 7:51 pm

Moja japanska jabuka sazrijeva - još malo i budem ju papala - kak se samo veselim,ka se samo veselim - a rekla sam ja da joj treba dati šansu za život,i nisam pogriješila.mala je imala nevjerojatnu volju za životom.....


[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  pitijacro pon stu 24, 2014 2:10 pm

Nebudem se ja druge godine šljiva najela, došla danas tamo,na drugi grunt i vidim ovo -

[You must be registered and logged in to see this image.]" />

Stenlijevka,rodi svake godine,nekad tako -tako, nekada fenmenalno,ali uvijek krupne preslatke šljive.
Šta li će biti slijedeće sezone..... gladna godina,ko i ova.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  pitijacro uto stu 25, 2014 7:47 am

No šta je  - nijedno jedino zgražanje na poludjelu prirodu - šljiva je procvjetala u novembru,i prolistala. A i breskva je na tom putu.
Ajmo bar jedno čuđenje.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  Admin uto stu 25, 2014 7:41 pm

bila kod mene takva biljka prije mjesec dana ..na njoj suhil listova i cvjetova istovremeno , mislim da se radi o jabuci ...ali ja zaboravio slikati

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  pitijacro uto pro 23, 2014 10:24 am

Ja bih jedan lijepi savjet - koje bih šljive mogla posaditi da mi idu redom od najranije do najkasnije. A da budu lijepe krupne,slatke,sa se odvajaju koštice,da imaju lijepu plavu boju i da budu rodne i da nebudu bolesne ako ih se ne šprica.Imam stenlijevku jednu,ima šarku ili što već,ali rodi, i dobra je za pojest.Imam jednu bistricu, ta zna biti rodna,ali sad neznam jel ima šarku.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  Bobić uto pro 23, 2014 1:25 pm

Mislim da tu imas sve kaj bi te moglo zanimati,,,

[You must be registered and logged in to see this link.]

i tu,,,

[You must be registered and logged in to see this link.]

mislim ne bas sve aliii,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  pitijacro uto pro 23, 2014 2:26 pm

A-ha! Sad još samo da mi netko rekne di ima za kupiti.


PS

materemi,koji bezobrazluk - opet pun...penis cipela u reklami ispod.
Gle,i gore!!! Vidi ove treće po redu,baš za mene. bounce

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  Bobić uto pro 23, 2014 4:38 pm

A di? Shocked

vidis kaj ja propustam kaj reklame ne vidim, ccc,,, scratch

to ti je prokletstvo cookie, lopovi tocno ti plasiraju u reklamama ono kaj ti na netu gledas,,,

add block je zakon,,, raspa
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  pitijacro uto pro 23, 2014 5:08 pm

Hvala Bogu kaj nisu skužili kaj padam i na haljine.
I talijanske kremšnite.
I cvekove šampite.scratch


pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  pitijacro ned ruj 06, 2015 9:38 am

U Međimurju nitko ne želi brati jabuke za oko 200 kuna dnevno?!
05.09.2015.
Na 200 hektara voćnjaka Agromeđimurja d.d. iz Čakovca, počela je berba jabuka od koje se puno očekuje, jer plodovi su zdravi i kvalitetni.
Ipak, jabuke su zrele, ali nema berača - ljudi ili ne znaju ili nisu zainteresirani za ovaj posao, piše agroklub.com.

U Agromeđimurju su ovom portalu rekli da su proteklih godina plaćali po satu, a sada će po ubranom kilogramu te da se dnevno može zaraditi i 200 kuna neto.

- Beračimo plaćamo sve doprinose, mogu si nadograditi radni staž i na kraju dobiti povrat poreza, no ipak ih teško nalazimo - ističu u tvrtki.

Berba jabuka traje dva mjeseca, a voćnjaci gdje se bere se nalaze u Nedelišću i Čehovcu.

Svi koji se žele javiti za posao to mogu učiniti radnim danom na telefone:
- Voćnjak Nedelišće - 040/895-220
- Voćnjak Čehovec - 040/645-353




Za ove pare bih i ja išla raditi. Ali naša socijala neće. U blizini voćnjaka ima nekoliko romskiih naselja. Cijele obitelji besposličare svakodnevno i uredno primaju socijalnu pomoć i dječje doplatke, porodninu.......samo u mojoj ulici ima nekoliko socijalnih obitelji desetak godina mlađih od mene.
Da se razumijemo, ne dira mene što oni to dobivaju, ali dok je prilika za nešto zaraditi, većina će okrenuti glavu, a u krevetu guzicu na drugi bok. To mene ljuti. I onda onaj Milanovičev program koji je opet izvukao i kojeg će promovirati u predstoječoj izbornoj klampanji - svakom građaninu RH bez primanja će se nakon sedamdesete godine života isplačivati nacionalna mirovina.
Pa ću ja za četerdesetak godina uplačivanoga radnog staža dobiti tisuću osamsto kuna, a oni mimimalku od tisuću šesto osamdeset.
Jebo ga i programa i takvu politiku i sve one koji se nikada vrući hladne vode nisu napili.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  gilan ned ruj 06, 2015 9:34 pm

Ako čuju ove izbjeglice iz Sirije da ima posla, eto njih tebi u Čakovec ljuti

gilan
legionar

Broj postova : 782
Join date : 28.08.2015
Lokacija : bih

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  Admin pon ruj 07, 2015 4:52 am

zašto bi brali jabuke u čakovcu kad mogu to isto raditi u nemačkoj , ne za 200 kuna nego za 3-4 puta više ... lolo amen

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  muhanicar pon ruj 07, 2015 9:52 am

I još da je 200 kuna bilo bi dobro.

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  pitijacro sub lis 31, 2015 4:23 pm

I tako.......žalila se ja na svoju kaki jabuku, malecka je četiri zime izmrzla do kostiju, jednom bila polomljena do malo iznad cijepljenog mjesta, i već sam joj ozbiljno i srdito zaprijetila ne bude li roda da joj je život u pitanju. I odlučila ona prošle godine roditi dva poda.
Valjda joj se dopalo, ko i meni, pa se ove godine raspomamila - pedesetak prekrasnih, naranđastoih, velikih poldova je na njoj.

I nek mi onda netko tupi da lijepa riječ sva vrata otvara - samo prijetnje i grdi pogled ako očeš nešt dobiti -

[You must be registered and logged in to see this link.]


jumpy jumpy jumpy jumpy jumpy jumpy jumpy jumpy jumpy jumpy jumpy

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  Bobić sub lis 31, 2015 7:10 pm

To kaj se sadi uz susjedovu kucu nema veze, jel? VOĆARSTVO - Page 4 23749988
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  pitijacro sub lis 31, 2015 7:38 pm

To nije susjedova kuća, to je kuća moga muža dok se smenom posvadi. raspa
Inače je to kuća našeg kombija, tratorčeta, kije, gajbica, nekih strojeva, i svega potrebnoga, a još više nepotrebnoga što jedno gazdinstvo treba. lolo lolo lolo


Eeeeeee. pobrati ću ih nakon dva mraza.
Baš se veselim - ja to baš volim jesti. Sad bih odmah posadila još jednu.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  pitijacro pon stu 02, 2015 10:48 am

Prvi pošteni mraz - i palo je u roku par sati trifrtalj lišća sa stabla - svi plodovi su ogoljeni. Kako sam se iznenadila maločas dok sa prolazila uz stablo.
Jedva čekam da omeknu, jako volim to pojesti - evo, ako tko oče probati prave domaće može reknut - dam.

Jednom bio rekao muhač da tamo netko ima tu japanku posađenu, čak ju je i slikao ljeti bio. Baš me zanima jel to to i kako sada izgleda.
Muhač, ako ti je pri ruci negdje, a ti je poslikaj.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  Bobić pon stu 02, 2015 12:00 pm

pitijacro je napisao/la:evo, ako tko oče probati prave domaće može reknut - dam.


evo, ako tko oče probati prave domaće kakice može reknut - dam.

sem ja to dobro shvatil ili? VOĆARSTVO - Page 4 1451407798
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  pitijacro pon stu 02, 2015 12:22 pm

Ma neeeee.....netko mora reknut - oču - a ja onda reknerm - dam.

Domaće kaki jabuke, a ne domaće..... uh Bobić, koje tebi ideje iskrsnu........ lolo

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  Bobić pon stu 02, 2015 1:30 pm

Gle ako cemo realno gledati mogel sem si ja i ono (kak je strumfeta pjevala) dam ti-dam svakak pa i sexisticki protumaciti,,, raspa
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

VOĆARSTVO - Page 4 Empty Re: VOĆARSTVO

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.