još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tema za pse

+9
mtd001
zoki
Bobić
mali od testa
prkanjac
muhanicar
2 UglliDriver
ilegalac
mario
13 posters

Stranica 8 / 15. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next

Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  mtd001 pon pro 01, 2014 10:12 pm

I to ti je pasji život Shocked

mtd001

Broj postova : 177
Join date : 13.06.2012

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  pitijacro pon pro 01, 2014 10:54 pm

Da samo znaš koliko je to pseto nezadovoljno i jadno.Ona je pola svoga života nesretna.Stalno nešto zanovjeta,traži,mršti se, negoduje,ona se jednostavno nezna sama igrati ili nešto korisno raditi. A svadljiva je ko pseto - čim negdje netko laje,odmah juri i laje i ona.
Izvana dolazi po mene i traži da ja izađem u dvorište - čak se nemoramo igrati,bitno je da sam vani. Nesamostalna,svojeglava,neodgojena,tvrdoglava,uvrijedljiva i osjetljiva ko plačljiva princeza.Nemoguća,jednostavno nemoguća.Više se nemože izaći s njom na kraj.Izlazi kad hoće,ulazi kad hoće.Sinoć joj je bilo zadnje.Ja moram ustati i ići s njom da ona ide spavati na drugo mjesto.Maločas sam ju otpeljala u njen krevet.Moram ići pokraj nje,inače nebude išla,samo mrmlja.
Od danas sam počela provoditi odgojne mjere.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  Admin uto pro 02, 2014 5:13 am

Po opianom ona odgaja tebe a ne ti nje lol!

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  Bobić uto pro 02, 2014 7:47 am

Nadam se da se Rozica nece uvrediti ali kad citam ove njene objave pitam sam sebe granici li ovo sa razumom,,, scratch šuk šuk

Svjestan sam da se i drustvo i obicaji mjenjaju ali,,,

Sluzi li tebi pas umjesto djeteta ili?
razumijem one koji nemaju ili nemogu imati djece ali ti, hmm,,,

moj kut gledista prema svemu tome je potpuno drugaciji, jbg,,, tema za pse  - Page 8 54107490


ti sunac a sam napisao post ko da telegram saljem jos samo fali stop iza svake misli,,, sram
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  pitijacro uto pro 02, 2014 8:00 am

Pa je,tri i pol godine odgoja i truda da napravim poslušno pseto otišlo u vjetar.To je pasica koja me obožava i bez koje nemogu niti pišati otići,ovisnica kojoj moram reći - idem pišati,vratim se odmah - ako hoću da ostane na mjestu kada izlazim iz sobe,jer ona jednostavno i kada spava osjeti dok ja ustanem i samo otvori oči i prati me pogledom - oči joj idu ko krokodilu - ona nepomična,a oke joj se pomiču ko radar zamnom. Nesretna ja ako ja ne zagrlim,neće ići sama jesti ako je ne vodim do zdjele.Pa ta do godine i pol starosti nije jela ako joj ja nisam svaki zalogaj u usta metala - jednostavno mogla je hrana biti ispred nje i ona bila dva dana gladna -nema šanse.
Odgojne metode su mi zakazale - evo je opet nesretna i samo prevrće oči jer sam ja ustala,a ona me vuče da idemo van.Taj pas nije svijestan kolko sreće u životu ima - ona je tipičan primjer "kruha preko pogače".
U tri sata ujutro tjerati ljude iz kreveta,samo kaj otvorim vrata kaj ona pogleda kroz vrata...
u pičku materinu,kako su počele hladne noći,ja još jednu noć nisam odspavala u komadu.
Prodati ću je za jednu kunu. Ciganima,pa da vidi malo kako drugi psi žive.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  pitijacro uto pro 02, 2014 8:36 am

Bobić je napisao/la:Nadam se da se Rozica nece uvrediti ali kad citam ove njene objave pitam sam sebe granici li ovo sa razumom,,, scratch šuk šuk

Svjestan sam da se i drustvo i obicaji mjenjaju ali,,,

Sluzi li tebi pas umjesto djeteta ili?
razumijem one koji nemaju ili nemogu imati djece ali ti, hmm,,,

moj kut gledista prema svemu tome je potpuno drugaciji, jbg,,, tema za pse  - Page 8 54107490


ti sunac a sam napisao post ko da telegram saljem jos samo fali stop iza svake misli,,, sram


Evo,sada ću ti reći onako kako je.Znam ja da ovo ispada kao da sam neka čudakinja,glupača,ali vjeruj,nije tako.
Ja sam odrasla sa jednim psičem,malim,Buco se zvao,zapravo te kokoši,patke ,purice male su mi odmalena bile jako drage,i to je ostalo u meni.
Zapravo je moj karakter kriv za sve - vjerojatno sam rođena sa time,nikada nisam mogla podnjeti nepravdu - bolje rečeno oduvjek sam mogla prepoznati je,još kao sasvim mala curica osjećala sam i ljudsku zlobu i grubost i znala sam da je to nešto loše. Svi grubi postupci prema životinjama,ljudima - verbalni,fizički - mene jako smetaju.Neću sada govoriti o mome odnosu prema ljudima,zapravo nimalo se ne razlikuje u nekim elenentima od onoga kako se odnosim prema životinji,iako za nju imam i više razumjevanja jer to je stvor kojega sam ja svijesno uzela i time stekla obavezu da vodim brigu o njoj.
Kada malo pažljivije promatraš psa - a tako je i sa macama i svim drugim životinjama - shvatiš da imaju iste one osjećaje koje imaju i ljudi.Vole,nesretne su,ljubomorne,svadljive,vjerne,odane,smiju se,plaču.I imaju osobne crte karaktera koji je samo njihov - posebne su ko i ljudi.Ako imaš vremena i volje posvetiti se psu primjetiš koliko razumije i shvaća naš ljudski svijet.Zapravo više one nas razumiju nego mi njih.
Moje životinje nas jednostavno vole.To je bezuvjetna ljubav i odanost,onakva kakvu čovjek me poznaje.Zapravo,malo ljudi.Kada nekamo odemo na duže vrijeme pa se vratimo,bilo to u tri ujutro,one će doći sve četiri do nas,još ne uspijem lesu otprti,sjate se sa svih strana i dojure pred noge,umiljavaju se ko da se nismo vidjeli tri dana a ne par sati.I uvijek gledaju u oči - taj pogled sve govori.
Ja imam ereće pa si mogu dopustiti i imati psa i te mace.To što ih ima tri nije moj izbor - imala bih ja samo jednu,ali drugu nisam mogla udomiti pa je ostala.Ova treća je slučajno došla,uzela sm je jer bi bila krepala na ulici da nisam.
Nism ja niti iracionalna niti ekstremist,samo sam odlučila da životinja može živjeti u kući,a to onda sa sobom povlači neke posljedice.Na koje se privikneš.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  pitijacro čet pro 04, 2014 9:06 pm

Ovo je pas koji jede batat - n jede,tamani.

[You must be registered and logged in to see this image.]" />

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  pitijacro pet pro 05, 2014 9:47 am

Bobić, reci mi molim te,jel se tvoj pas linja ovih dana?
Mojoj dlake opadaju to je čudo jedno,isčešljala sam je za jedan koš - sva ona mala donja joj je ispala,i velike pokrovne joj padaju.
Prošle se zime isto linjala u ovo vrijeme,ali sam mislila da je to zato jer je bila još mlada,mislila sam da je to dječja dlaka pa tako mora biti, ali sada je stara već tri i pol godine,ja nisam nikada čula da je normalno da se psi zimi linjaju.
Pitam se jel joj nije to kakav poremećaj ili nešto....
Daj, nek ti nebude teško kada prolaziš kraj svoga psa , pređi mu rukom preko leđa pa vidi jel i tvojemu ispadaju dlake.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  Bobić pet pro 05, 2014 8:04 pm

Nazalost ovih dana nema me doma od jutra do mraka pa nemogu provjeriti,,,
ono sto mislim da se događa tvojoj nini je da radi vrucine u kuci otpusta onu gustu zimsku dlaku, jbte kako li ce joj biti hladno kad bude izasla vani a vani bude u minusu,,,

vjerujem da spi koji se drze u zatvorenom prostoru nemajo onaj prirodni tijek događanja jer ostaju zbuljeni situacijom,,,
morat ces joj kupovati robicu i oblaciti je kako se nebi smrzavala,,,

moj Beniy u zimi ima dlake cudo jedno, prava bunda i on jednostavno nemoze biti u toplom ili je odmah jezik do poda,,,
on znade stajati na kisi i na snijegu ali rijetko kad mu se smoci dlaka i to samo ona duga gornja dok ona fina zimska nikad nije mokra ma koliko se znali valjati po snijegu,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  pitijacro pet pro 05, 2014 8:29 pm

Bobić je napisao/la:Nazalost ovih dana nema me doma od jutra do mraka pa nemogu provjeriti,,,
ono sto mislim da se događa tvojoj nini je da radi vrucine u kuci otpusta onu gustu zimsku dlaku, jbte kako li ce joj biti hladno kad bude izasla vani a vani bude u minusu,,,

vjerujem da spi koji se drze u zatvorenom prostoru nemajo onaj prirodni tijek događanja jer ostaju zbuljeni situacijom,,,
morat ces joj kupovati robicu i oblaciti je kako se nebi smrzavala,,,

moj Beniy u zimi ima dlake cudo jedno, prava bunda i on jednostavno nemoze biti u toplom ili je odmah jezik do poda,,,
on znade stajati na kisi i na snijegu ali rijetko kad mu se smoci dlaka i to samo ona duga gornja dok ona fina zimska nikad nije mokra ma koliko se znali valjati po snijegu,,,

Vjerojatno si u pravu,negdje joj je tako rijetka, ona sa strane iza lopatica da joj se koža vidi. A vidim da kada izađe pišati, začas se vraća, a prije je znala ležati vani pol dana.
A što ću sada, tako je kako je,samo dam mislila da joj možda koji vitamini ne fale jer jede puno te industrijske hrane.Ona je u tri i pol godine pojela četristo kila suhe hrane, a ostali dio jelovnika joj je baziran na mesu većinom. Je da ono pojede paprike i jabuke ponekada,povrće u kojem se kuhaju paprike,ali to nije svakodnevno. Nek se grije.
I primjetila sam još da su joj noge ukočene kada dulje vremena leži. Bojim se da sa zglobovima nema problema. Možda bi bilo dobro da ju otpeljam na slikanje jedan dan pa da vidimo što rendgen kaže.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  Bobić pet pro 05, 2014 11:41 pm

Nema ona kondicije,,,
probaj se i sama zatvoriti na tjedan dva u kucu i nista ne raditi,
vidjet ces kako ce ti biti nakon toga bilo sto poceti,,,

mozda je bas taj tvoj kraljevski tretman dvosjekli mac za tvoju "pesicu"

ma zapravo zaboravi ovo sto sam pisao,,,

[You must be registered and logged in to see this link.]

Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  pitijacro sub pro 06, 2014 11:38 am

Pa u pravu si, mišiči više nisu gipki, to je kako veliš.
Ali ona zna lizati si noge,kako da oče cirkulaciju si pokrenuti.Najviše noću.
Veli moj muž da bismo možda morali onaj ribnjak zagrnuti jer je puno u vodi, a na proljeće i na jesen je voda hladna. Možda joj to smeta.
A neznam,samo ne bih htjela da kada bude stara ima bolove u zglobovima, to je teški pas,neće se moći kretati.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  pitijacro sri pro 24, 2014 11:39 am

E sada je definitivno prodajem za kunu.Pa ta će mene u grob pospremiti.Srce mi je stalo sad dok sam došla kući - vidim odmah,nema je.Inače dotrči do ograde prije nego auto stane. Zovem,ništa,sve sam dvorište pretražila,nema je.Ni u podrumu.Niti u jednom plasteniku,a unutra niti ne može sama ući ako nisu bar centimetar otvorena vrata,a nisu.Derala sam se Nina,Nina ko bedak i ništa. Srce mi je stalo - preko ograde ne može,otraga isto dobro ograđeno pa niti tamo od proljeća više ne može.Mislim - gotovo,ukrali je,nikog doma,a cigani se stalno vozikaju našom ulicom.Ipak sam išla kroz plastenik susjedi za vrtom pitati je jel ju vidjela,jer zna tamo nekada sjediti uz žicu. Samo, dok zovem,u sekundi dotrči.A onda čujem ,dok sam bila na polovici,trči,sve se lomi pod njom,i na vrata plastenika i zove me.Sva zadihana,prljava,žedna,prvo je skakala oko mene,a onda ravno u ribnjak vode piti.Ubit ću je - negdje je opet iskopala pod žicu i provukla se,pa tamo po livadama i tuđim vrtovima....
Ak velim da su mi suze tekle dok sam je išla tražiti,ne mi se smijati.Zbilja sam mislila da su je ukrali.
Ma šta da je prodam za kunu.Dam sto onome tko si je oće uzeti. Blentaču.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  pitijacro pet pro 26, 2014 10:39 am

Moje pseto,moje vjerno pseto.....

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]


Koliko je volim, ljude ne volim tako. Dok stane ispred mene pa mi stavi glavu u krilo,pa me pogleda u oči onim svojim velikim očima prepunim povjerenja sva se topim.Jednostavno nema riječi koje bi izrekle na koji način volim taga psa.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  Bobić pon pro 29, 2014 10:20 am

Ovaj nas je vec nekoliko dana pravi frajer ili samo tak glumi,,,
zakaj,
nemru mu kokosi poglodati one silne kosti koje su ostale od kuhanja hladnetine,,,

on se sad ku*ci a one samo gledaju, maznule bi mu ali neide,,,

mislim da sam to vec napisal koliko je on opasan, uvijek mora biti netko kod njega da mu kokosi ne pojedu obrok,
on samo bleji ko tele dok se one goste,,,

bem ti takvo pseto,,,

ali da vidis kako se oci rasire svakom kad skuze da je on u dvoristu,,,
ulijeva strahopostovanje a maza je da to covjek nemre vjerovati,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  pitijacro pon pro 29, 2014 11:22 am

A moja - evo mi pod nogama spava.
Ali je pravi čuvar - iznutra čuva kući - me se ne makne.
Imam ja na ogradi ploču - pazi, oštar pas.
A blentača jedva čeka da netko dođe i juri u ribnjak. Pokazivati kak ribe lovi.
Ali da je nema,već bismo odavno bili okradeni.Kolko se krade po selu,to je već prestrašno.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  Bobić pon pro 29, 2014 12:12 pm

Znaci kod Vas v međimurju ne vredi ona narodna da se pol sela karta a oniu kaj se neznaju kartati da se ka*aju,,,
kod Vas je samo pola istine u toj narodnoj, pola sela se karta a druga polovica za to vrijeme krade kod tih kaj se kartaju,,, lolo
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  pitijacro pon pro 29, 2014 12:45 pm

A-a.

Imamo mi uvozne.
Taktika ja vakva - dva balavca romska, jedno 16-17 godina, se voze na biciklu - jedan pelja, drugi stoji na paktregeru, drži mu se za ramena i gleda u svako dvorište. Par dana iza toga čuješ di su bile krađe. Ili vidš neke malecke - osam -deset godina hodaju ulicom - i čuješ sutradan di su bile provale.One koje ne vidiš,ti hodaju noću i tu se krade sve i svašta - od koka, pajceka, željeza, akumulatora,malih strojeva,alata...sve kaj se može potovariti. Nema motornu pilu maznuli dok nismo ninu imali,i iz kombija nešto.U drugoj kući benzin za kosilicu i neke sitnice.I jedan kardan.
Kaj se tiče pol sela karta,pol.....nema ti baš onoga pol.Nekada smo imali i po dva razreda prvašiča svake godine,sada po petnaestak djece.Da izdrugog sela općine ne dolaze u našu školu, a i iz Pribislavaca ih ima dosta - tamo se događa da su skoro cijeli razred romi, pet - šest naše djece,pa ih onda sustavno maltretiraju - neznam ne bi li uskoo počeli spajati po dva rezreda.Mislim da je jedino prošle godine bilo dosta za normalan razred samo beličkih mališana.
Tak da od seoskog seksa ništ, jer da ima, valjda bi i natalitet bio bolji.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  Bobić pon pro 29, 2014 5:00 pm

Ma meni se cini da ste Vi sve vise u skladu sa trendovima,,,

mislim ono usavrsili ste sve kaj je vezano uz zastitu na radu i u toku rada,,, lolo
________________________________________________________________________

Nego, neje valjda da to ovi moji Pitomački cigici i tu operiraju,,,

oni ti inace sezonski dolaze doma, Uskrs i Bozic su pod obavezno ali morem ti reci da ih ove godine nema ni pola doma,,,
buduci da usluzno radim i kod njih pa znam da ih je skoro pola po zatvorima,,,

nebi vjerovala na kaj su sve spremni i na koje sve nacine prevaraju ljude,,,

imam ja i jednog sto je doktor bio, mislim kaj je doktora glumio,,,

prije dvije godine kad su ga pustili iz bukse zove on mene, treba uslugu, rezanja jel,,,
prvo ono kao Goran zove, a ja, aaaaaaaa doktore to si ti?!
a on kao u cudu ono pa kao kakav doktor,,,
slusaj reko, si ti mene naso za farbanje, znas da idem okolo i da svasta saznam,,,
a on, aj' dobro samo naj siriti dalje,,,

a tak znaci, dok ti se dokaze onda priznas a inace se Tošo pravis,,,

ma svega ima,,, šuk šuk
luda kuca je kod njih,,,
budete samo vidjeli koliko ce njima sad natalitet porasti jer imaju taktiku,,,
skuzili su lopovi da ako je zena trudna nemoze u zatvor u vrijrmr trudnoce i do određene starosti djeteta,,,
pa sad sve one koje bi trebale u buksu udri po natalitetu,,,

tema za pse  - Page 8 54107490
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  pitijacro pon pro 29, 2014 5:34 pm

Ma dolaze autom,viđa se i VT registracija,ima i naših, iz svih naselja.....
Znaš što je najgore - rada se nova klasa društva - neradnici i grebatori. I romi i naši. Zadnjih nekoliko godina je postalo popularno kod mladih parova štancanje djece i život na porodnini i dječjem doplatku.Ima ih već nekoliko koje znam sa petero,šestero djece i svi vele da neće na tome stati jer očekuju zakon koji će im omogučiti upis radnog staža,status majke odgojiteljice sa plaćom i naravno,dječjim doplatkom.
Onaj trosjed čeka tu obitelj Šoštarić, ali sam angažirala neke ljude da provjere o kome se radi. Petero djece bez obzira na životnu priču vuče na ovo što u svome selu gledam svakodnevno - kruh bez žuljeva, život na tuđi račun.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  Bobić pon pro 29, 2014 10:46 pm

Iako si dobrano u pravu moram ti reci da ova rasprava i nema bas mnogo dodirnih tocaka sa naslovom teme,,, crta
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  Bobić čet sij 08, 2015 5:21 pm

K mojem Beniju jedna zenka pocela dolaziti, zapravo dopeljavaju je vec tri dana,,,
malo se pravi vazna ali sjutra bi mogla popustiti,,,
da je bila pameta mogla je to i denes aaaaali,,,

budem del i slike samo da ih prvo skinem,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  pitijacro pet sij 09, 2015 10:26 am

Budu i mojoj začas proradili hormoni.Vidim da je svaki čas nešto zanima vani,a i sve češće odlazi na vrt. A tamo se uza ograde stalno šeću nekši vandravci, i velki i mali...već si je iskopala ispod žice i provlači se. Moramo joj osujetiti planove.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  pitijacro ned vel 01, 2015 9:15 pm

Moje pseto je konačno odlučilo zaraditi koricu kruha -

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  Admin ned vel 01, 2015 10:57 pm

jel ta rupa sad zarpana ili obilježena , koljeno pošteno zaboli kad se iznemada stane u nju amen

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  pitijacro ned vel 01, 2015 11:52 pm

Naravno, i preorana.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

tema za pse  - Page 8 Empty Re: tema za pse

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 15. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.