još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TECUMSEH 35

4 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

TECUMSEH 35 Empty TECUMSEH 35

Postaj  ilegalac pon oľu 18, 2013 9:27 pm

TECUMSEH 35, od freze mio 200 vantage
jel se može di nabaviti isti ili zamjenski motor

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  jeffy uto oľu 19, 2013 8:52 am

Imaju ovi:
[You must be registered and logged in to see this link.]
E sad, eventualno bude trebalo prebaciti zamašnjak sa starog, ali je pitanje kakav izlaz vratila ima ova tvoja. Na kosilicama je cilindrični, ako se ne varam promjera 22.2mm, i naravno duljinu iste treba izmjeriti....

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  ilegalac uto oľu 19, 2013 10:46 am

jeffy je napisao/la:Imaju ovi:
[You must be registered and logged in to see this link.]
E sad, eventualno bude trebalo prebaciti zamašnjak sa starog, ali je pitanje kakav izlaz vratila ima ova tvoja. Na kosilicama je cilindrični, ako se ne varam promjera 22.2mm, i naravno duljinu iste treba izmjeriti....
zamašnjak? pa jel to ni ovo kod paljenja, tj ispod užeta
znaći dok nerastavim neznan ništa?
koliko uopče takva freza vrijedi
dobio na "poklon", pukla klipnjaća i izbila kučište
ovo ostalo izgleda ok, jel vrijedi dati 600kn za novi motor,
jel ovo ona samo sa hondinim motorom [You must be registered and logged in to see this link.]

edit:
pogodi ti i motor, tj osovina je ravna s kajlom i fi 22,2mm
i ima navoj iznutra(nebitno)

dužina je od ležaja motora mjereno nekih 51mm, al mene više mući jel će štimat rupe

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  jeffy uto oľu 19, 2013 12:15 pm

Na Tecumsehu da je klipnjača izašla na zrak, ma ne vjerujem lol!
Ja volilm te motore kao muhaničar medeke rigam
Al jedno je istina, a to da ih ima na svakom čošku, pa su dijelovi pristupačni...
Znači tvoj motor je onda isti kao na kosilici(22.2mm), eventualno još usporediti duljinu vratila....te motore možeš i preko njuškala za par kuna pronać ili kod nekog servisera za pivu. A 99% sam siguran da su rupe na motoru svima jednake....eventualna moguća razlika je da je na frezi teži zamašnjak nego na kosilici

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  ilegalac uto oľu 19, 2013 1:57 pm

jeffy je napisao/la:Na Tecumsehu da je klipnjača izašla na zrak, ma ne vjerujem lol!
Ja volilm te motore kao muhaničar medeke rigam
Al jedno je istina, a to da ih ima na svakom čošku, pa su dijelovi pristupačni...
Znači tvoj motor je onda isti kao na kosilici(22.2mm), eventualno još usporediti duljinu vratila....te motore možeš i preko njuškala za par kuna pronać ili kod nekog servisera za pivu. A 99% sam siguran da su rupe na motoru svima jednake....eventualna moguća razlika je da je na frezi teži zamašnjak nego na kosilici
tako loši motori?
jel se isplati onda zajebajat s tim
skinuo sam motor ,ovo ostalo izgleda ok
jel ima gdje takvi jeftiniji

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  jeffy uto oľu 19, 2013 2:26 pm

Ne volim ih zbog njihovog nazovi, tlačnog podmazivanja.....dobro, ljudi bi promjenili ulje taman kad im je pukla klipnjča, nakon nekoliko sezona, onda tim motorima najviše odgovara monogradno ulje, ali i američanski pristup konstrukciji.....
Al po meni se ne isplati kemijat sa drugim motorima, jer ajmo to tak reči, ti na svom imaš sve specifične dijelove koji su u dobrom stanju, a blok ti paše od vrtnih kosilica sa tecumseh motorom, kojih ima na bacanje gotovo u svakoj drugoj šupi....kaj fali svakih par godina uzimat drugi motor kad su tak pristupačni

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  ilegalac uto oľu 19, 2013 3:02 pm

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]evo malo slika(kao oni tamo lolo )
1. mio vantage 35- nejasno mi jel to ista getriba ko na [You must be registered and logged in to see this link.] a samo drugi motor

2.pogled u reduktor
3.rupa od "gelera"
4. osovina motora i prirubnica

zvao sam tam nekog baju što prodaje i kaže 99% da motor štima, ali je problem kočnica motora, po njegovom koslica je nešto drugačija od freze,
e sad ili sam ja tucka ga ili nekužim razliku
i zašto bi to smetalo na frezi

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  Admin uto oľu 19, 2013 4:37 pm

Izvadiš /blokiraš kočnicu i teraj dalje

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  jeffy uto oľu 19, 2013 7:06 pm

Ma nema nikakve razlike sa kočnicom ili bez...na kraju krajeva ti možeš ostaviti kočnicu, ali onda moraš ugraditi ručicu gore na ručkama, dakle isto kak je na kosilici....caka je ta, ako to možemo nazvati cakom, da kod kosilica puštanjem ručke opruga istovremeno koči i mehanizam uzemljuje kontakt za gašenje, ili kak je puknuti rekel, kočnicu baciš i samo produžiš žice na originalni šalter....ponavljam, najbitnija stavka kod traženja novog motora je treba usporediti duljinu vratila, tu zna biti odstupanja, ako nađeš duže, potokariš, nije bed. Na kraju krajeva, da ne razbijaš glavu, periferiju starog motora prebaciš na "novi" blok i pičiš....

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  TVfreak uto oľu 19, 2013 7:30 pm

jeffy je napisao/la:.......ljudi bi promjenili ulje taman kad im je pukla klipnjča, nakon nekoliko sezona, onda tim motorima najviše odgovara monogradno ulje.....

ček malo zašto monogradno scratch
ruku na srce mi mijenjamo ulje svakog proljeća, i to svaki puta dobije bolje ulje nega auto

TVfreak

Broj postova : 235
Join date : 09.01.2012

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  ilegalac uto oľu 19, 2013 7:43 pm

jeffy je napisao/la:Ma nema nikakve razlike sa kočnicom ili bez...na kraju krajeva ti možeš ostaviti kočnicu, ali onda moraš ugraditi ručicu gore na ručkama, dakle isto kak je na kosilici....caka je ta, ako to možemo nazvati cakom, da kod kosilica puštanjem ručke opruga istovremeno koči i mehanizam uzemljuje kontakt za gašenje, ili kak je puknuti rekel, kočnicu baciš i samo produžiš žice na originalni šalter....ponavljam, najbitnija stavka kod traženja novog motora je treba usporediti duljinu vratila, tu zna biti odstupanja, ako nađeš duže, potokariš, nije bed. Na kraju krajeva, da ne razbijaš glavu, periferiju starog motora prebaciš na "novi" blok i pičiš....
ako sam dobro shvatio , a zapravo nisam ni vidio kakve komande ima freza, al pretpostavljam da ima gas i kvačilo i nekakav šalter za gašenje, ak ih i nema nevidim problem to napraviti

ovo masno isto nekužim "periferiju"??? da rastavim motor na pola i opet sastavim sa starim deklom?
[img][You must be registered and logged in to see this link.] [/img]

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  jeffy uto oľu 19, 2013 7:46 pm

Monogradno zato jer ono nema aditiva u tolikoj mjeri, koji pri višim temperaturama mogu izgorjeti, uvjeti kakvi vladaju u zrakom hlađenim motorima. Ali glavni razlog je da ulja koja imaju detergentna(opet aditiv) svojstva, čije je glavna funkcija da vežu čestice prljavštine, otpiljaka i ostalih baja i ne dopuštaju da se slegnu, već da prođu kroz filter i tamo zaglave....A kod motora bez uljnog filtera poželjno je da se te pizdarije talože, a ne da stalno iznova polaze na mjesta podmazivanja....

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  jeffy uto oľu 19, 2013 7:49 pm

ilegalac je napisao/la:
jeffy je napisao/la:Ma nema nikakve razlike sa kočnicom ili bez...na kraju krajeva ti možeš ostaviti kočnicu, ali onda moraš ugraditi ručicu gore na ručkama, dakle isto kak je na kosilici....caka je ta, ako to možemo nazvati cakom, da kod kosilica puštanjem ručke opruga istovremeno koči i mehanizam uzemljuje kontakt za gašenje, ili kak je puknuti rekel, kočnicu baciš i samo produžiš žice na originalni šalter....ponavljam, najbitnija stavka kod traženja novog motora je treba usporediti duljinu vratila, tu zna biti odstupanja, ako nađeš duže, potokariš, nije bed. Na kraju krajeva, da ne razbijaš glavu, periferiju starog motora prebaciš na "novi" blok i pičiš....
ako sam dobro shvatio , a zapravo nisam ni vidio kakve komande ima freza, al pretpostavljam da ima gas i kvačilo i nekakav šalter za gašenje, ak ih i nema nevidim problem to napraviti

ovo masno isto nekužim "periferiju"??? da rastavim motor na pola i opet sastavim sa starim deklom?

Na periferiju mislim prvenstveno na zamašnjak, fergazer sa regulatorom i sustav gašenja pa čak i dekl...naravno ako ima potrebe kaj sumnjam

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  ilegalac uto oľu 19, 2013 7:51 pm

a i trgovac me malo prca, freza se gasi na šalteru ja nevidim nigdje šalter, ali pretpostavljam da se gasi na polugi gasa, dakle vjerojatno ima isti taj sistem s gasom i kočnicom kao i kosilica, dakle to je i isti motor

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  Admin uto oľu 19, 2013 7:55 pm

jeffy je napisao/la:Imaju ovi:
[You must be registered and logged in to see this link.]
E sad, eventualno bude trebalo prebaciti zamašnjak sa starog, ali je pitanje kakav izlaz vratila ima ova tvoja. Na kosilicama je cilindrični, ako se ne varam promjera 22.2mm, i naravno duljinu iste treba izmjeriti....
Vi niste normalni ..
prije koju godinu sam bil spreman pola tih novaca dati samo za novi karb ..
Kako me sjebala ta kosilica ..e, jel vi znate da mi je koslica skratila prst ?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  jeffy uto oľu 19, 2013 8:04 pm

A čuj mislim da ih se trgovci hoće riješiti, jer je firma propala, a i kinezi su preuzeli primat kod najjeftinijh kosilica....pa kak si uspel odrezt prst?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovo ti je komplet sustav gašenja...to sve izbaciš i samo si produžiš ovaj kraj žice sa stopicom, koje se uštekava u modul, do šaltera i postaviš na mjesto koje želiš...drugu žicu ne trebaš ako je sve "uzemljeno"

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  ilegalac uto oľu 19, 2013 8:07 pm

jeffy je napisao/la:
ilegalac je napisao/la:
jeffy je napisao/la:Ma nema nikakve razlike sa kočnicom ili bez...na kraju krajeva ti možeš ostaviti kočnicu, ali onda moraš ugraditi ručicu gore na ručkama, dakle isto kak je na kosilici....caka je ta, ako to možemo nazvati cakom, da kod kosilica puštanjem ručke opruga istovremeno koči i mehanizam uzemljuje kontakt za gašenje, ili kak je puknuti rekel, kočnicu baciš i samo produžiš žice na originalni šalter....ponavljam, najbitnija stavka kod traženja novog motora je treba usporediti duljinu vratila, tu zna biti odstupanja, ako nađeš duže, potokariš, nije bed. Na kraju krajeva, da ne razbijaš glavu, periferiju starog motora prebaciš na "novi" blok i pičiš....
ako sam dobro shvatio , a zapravo nisam ni vidio kakve komande ima freza, al pretpostavljam da ima gas i kvačilo i nekakav šalter za gašenje, ak ih i nema nevidim problem to napraviti

ovo masno isto nekužim "periferiju"??? da rastavim motor na pola i opet sastavim sa starim deklom?

Na periferiju mislim prvenstveno na zamašnjak, fergazer sa regulatorom i sustav gašenja pa čak i dekl...naravno ako ima potrebe kaj sumnjam
ja sam ti bosanac, meni moraš nacrtati, a ne ovako objasniti lupaozid lupaozid lupaozid
koliko se ja razumijem zamašnjak je ono gore s krilcima (ispod startera) i di je paljenje
fergazer s regulatorom je ustvari karburator, jel tak???
pa zar ja kad kupim taj motor nedobijem sve to skupa zajedno kao na slici???

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  Admin uto oľu 19, 2013 8:09 pm


Ne znam kak vi ali ja ne vidim cijelu sliku u postu
ovo je link do nje
[You must be registered and logged in to see this link.]

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  Admin uto oľu 19, 2013 8:15 pm

Prst je otišao kad sam zaboravio nakon dva sata zajebancije oko motora da sam vratio nož na kosilicu ...
ukratko

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  TVfreak uto oľu 19, 2013 8:27 pm

jeffy je napisao/la:Monogradno zato jer ono nema aditiva u tolikoj mjeri, koji pri višim temperaturama mogu izgorjeti, uvjeti kakvi vladaju u zrakom hlađenim motorima. Ali glavni razlog je da ulja koja imaju detergentna(opet aditiv) svojstva, čije je glavna funkcija da vežu čestice prljavštine, otpiljaka i ostalih baja i ne dopuštaju da se slegnu, već da prođu kroz filter i tamo zaglave....A kod motora bez uljnog filtera poželjno je da se te pizdarije talože, a ne da stalno iznova polaze na mjesta podmazivanja....

Tako je, al u kurcu mlohavom

TVfreak

Broj postova : 235
Join date : 09.01.2012

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  ilegalac uto oľu 19, 2013 11:58 pm

ilegalac je napisao/la:
jeffy je napisao/la:
ilegalac je napisao/la:
ako sam dobro shvatio , a zapravo nisam ni vidio kakve komande ima freza, al pretpostavljam da ima gas i kvačilo i nekakav šalter za gašenje, ak ih i nema nevidim problem to napraviti

ovo masno isto nekužim "periferiju"??? da rastavim motor na pola i opet sastavim sa starim deklom?

Na periferiju mislim prvenstveno na zamašnjak, fergazer sa regulatorom i sustav gašenja pa čak i dekl...naravno ako ima potrebe kaj sumnjam
ja sam ti bosanac, meni moraš nacrtati, a ne ovako objasniti lupaozid lupaozid lupaozid
koliko se ja razumijem zamašnjak je ono gore s krilcima (ispod startera) i di je paljenje
fergazer s regulatorom je ustvari karburator, jel tak???
pa zar ja kad kupim taj motor nedobijem sve to skupa zajedno kao na slici???
scratch

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  jeffy sri oľu 20, 2013 11:03 am

ilegalac je napisao/la:
ilegalac je napisao/la:[


ja sam ti bosanac, meni moraš nacrtati, a ne ovako objasniti lupaozid lupaozid lupaozid
koliko se ja razumijem zamašnjak je ono gore s krilcima (ispod startera) i di je paljenje
fergazer s regulatorom je ustvari karburator, jel tak???
pa zar ja kad kupim taj motor nedobijem sve to skupa zajedno kao na slici???
scratch

Ti to mene malo od prvog vagona, jel...... šuk šuk Kaj ako ja ne znam crtati?
Dobro si si odgovorio...regulator je mehaniam koji je povezan sa rasplinjačem i regulira okretaje....
Ma dobiješ to sve, ali već sam napisao da bude možda trebalo zamašnjak prebaciti sa starog motora jel je teži. Naime, kosilice imaju lagane zamašnjake, jer kod nje ulogu zamašnjak preuzima nož......kužiš.....al to ne znaš dok ne usporediš....isti tak dobiješ i mehanizam kočnice, koji možeš komot izbaciti i samo si produžiš ovu zelenu žicu do mjesta gdje već misliš ili imaš od starog sklopku

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  ilegalac sub oľu 23, 2013 1:36 pm

vratija se šime lol!
komp spašen, ali sve sa harda otišlo baj baj ljut
sreča u nesreći da sam bar slike pravio bakup


pitanje, kakvo ulje ide u ovu frezu (u reduktor),staro mi nije mirišalo na hipenol

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  Admin sub oľu 23, 2013 2:18 pm

Ja bi stavio hipenol .

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  ilegalac sub oľu 23, 2013 4:39 pm

Admin je napisao/la:Ja bi stavio hipenol .
jel nema veze što su pakne u ulju?

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

TECUMSEH 35 Empty Re: TECUMSEH 35

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.