još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alat za instrument limiće

2 posters

Go down

Alat za instrument limiće Empty Alat za instrument limiće

Postaj  TVfreak čet oľu 28, 2013 9:09 pm

neki dan mi skočio pritisak u prodavnici dijelova, 2,30 KM/komad

trebaju manji ispod ležaja (kao ovaj na slici) idu na tanji dio vratila, takođe trebaju veći za stegnut zupčanike na vratilu, idu na deblji dio vratila.....

[You must be registered and logged in to see this image.]

trebaju mi dvije skalamerije jeli tako?

jednom su nuđene bakarne podloške za hidrauliku TV-a, na onom tamo forumu, nisu tokarene na drebangu garant amen

TVfreak

Broj postova : 235
Join date : 09.01.2012

[Vrh] Go down

Alat za instrument limiće Empty Re: Alat za instrument limiće

Postaj  Admin čet oľu 28, 2013 9:18 pm

Koje su to dimenzije ?
Koji matrijal ..ovo ispod ležaja more bilo kaj ali ovo između zupčanika scratch ?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Alat za instrument limiće Empty Re: Alat za instrument limiće

Postaj  TVfreak pet oľu 29, 2013 1:26 pm

mali 30 mm, veliki 40
oba mogu od tršljuge kakve, ne treba kvalitetan materijal, jer ni jedan se ne vrti, jedino od silnog pritiska da se razleti al to još nisam vidio da se desilo

nije to između zupčanika, slože se zupčanici, zatim igličasti ležaj, njegova unutrašnja košuljica....između zegera i košuljice se nabacaju limići (ovi veći)

ja bih kako da što manje plaćam tokara, sklepam skalameriju da jednim probijanjem pravim oba limića

TVfreak

Broj postova : 235
Join date : 09.01.2012

[Vrh] Go down

Alat za instrument limiće Empty Re: Alat za instrument limiće

Postaj  Admin pet oľu 29, 2013 2:52 pm

Ovo na slici je primjer alata za rupu fi 14.5 ..
Bolja opcija je ako imaš dvije ploče koje centriraš preko zatika isto kao i kad spajaš dva dijela kučišta mjenjača .
Ovo na slici je samo zarezano do dubine koja mi je dostatna .
Te dvije ploče stiskam s dva vijka ..to ne mora biti ako se radi s debljim matrijalom ...može biti ovako kao na slici
Ja sam danas ovim probio lin 0.15 ..to je lim kantice razređivača .
Ovo je napravljeno za brtvila klingerita 0.5 . Embarassed pa imam toleranciju dva centla između žiga i matrice
Dakel dvije ploče centrirane zaticima , stegnute i na tokarskom obraditi rupu ..gornja ploča služi za vođenje žiga prema matrici ..
Ja ovako male rupe samo bušim svrdlom .. velike treba tokariti .
Donja ploča može biti 10-15 mm a gornju koja služi kao vodlica za ovaj promjer metni min. 25-30 mm .
Znači trebaš rupu na ploči fi 30 , fi40 (i za vanjski promjer veče podloške cca fi 60 ili manji ..kak ti paše)ifi 60 mm .
Za to trebaš dva žiga , jedan fi 30 dužine 40 mm pa prelaz na fi 40 mm dužine 40 mm.
I drugi žig fi 40mm dužine 10 mm pa prelaz na fi 60mm, 40 mm dužine .
Dakle prvo probiješ rupu fi 30 na limu , onda tim istim žigom centriraš fi 30 a odsječeš fi 40 .
tako ispade manja podloška .
Poslje centriraš drugim žigom fi 40 a sječeš fi 60 ..Tako do jednom dobiješ 2 komada .
Svakako probijaj na preši jer čekić uništava alat.
Ako imaš sposobna tokara sve tri rupe napravi na kvadratnoj ploči max 100 x 100 amen

[You must be registered and logged in to see this image.]

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Alat za instrument limiće Empty Re: Alat za instrument limiće

Postaj  TVfreak pet oľu 29, 2013 7:44 pm

znači ništa od ideje da jednim prolazom dobijem obje podloške....
a dali bi moglo da oko ovog debljeg dijela napravim piksu (desno od zegera), s knap rupom 40 i vanjskom 55, ta piksa da bude u nivou s najtanjim dijelom 30 mm (žlijebove na vratilu bi sredio brusilicom), to bi bio muški dio
ženski dio bi išao inverzno tome
vodilica bi došla lijevo od zegera (vratilo na slici)

ili da nađem košuljice ležaja, po dvije s rupom 30 i dvije 40, to povarim na ploče......time bi radio manji limić komplet a veći bi za nuždu doradile makaze

što se tiče tolerancije, jeli dovoljno samo da može lagano proći ili treba više?

presa je u planu već godinama ali nikako da se to sklepa, znači ide ili čekić ili poluga.....ipak će bušit samo limenke ili aluminijski lim

TVfreak

Broj postova : 235
Join date : 09.01.2012

[Vrh] Go down

Alat za instrument limiće Empty Re: Alat za instrument limiće

Postaj  Admin pet oľu 29, 2013 8:16 pm

Mogao bi ti iskoristiti ovaj dio sa slike za muški dio alata .

Tolerancija ako je amnja bolje , naročito za tanje limove .
Puno bolji rezultat bi dobio da lim stegneš vijcima između "dvije rupe" .

Košuljice od ležaja je dobra ideja ali ležaj ima veliki radijus ..a ti trebaš oštre kutove ..dakle morao bi ga brusiti .
U tom slučaju imaš problem centriranja , kad to povariš bude se izbacilo ( pretpostavljam ).
To bi prošlo kad bi imao ovakav komad sa savršenim vođenjem .
[You must be registered and logged in to see this link.]


Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Alat za instrument limiće Empty Re: Alat za instrument limiće

Postaj  Admin uto tra 02, 2013 5:08 pm

Gledaj , ne znam jel si kaj napravio ..ali .
sad si prerastao škare a ovo gore je lako i jeftino napraviti , valjda ti je jasno da nije za neku serijsku prizvodnju lolo .
A kad prerasteš i ovo gore onda budeš napravio ovakav alat ..ovo je žig , fi 25 mm .
Brušen s negativnim kutem ..ako ima odgovarajuču rupu reže i rizle Embarassed
[You must be registered and logged in to see this image.]

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Alat za instrument limiće Empty Re: Alat za instrument limiće

Postaj  TVfreak uto tra 02, 2013 10:51 pm

Trenutno samo baljezgam po forumu, baš k'o pravi forumaš, imam neke testove na fakultetu.....study
Prvo ću (u narednih dvadesetak dana) izvrnut sve kištre ispod stolova, odsječene kanistere s dijelovima koji "mogu poslužit" da vidim šta imam na raspolaganju od košuljica i slično
Trebam posjetit i tokara, objasnit mu šta mi treba i do kojeg finansijskog limita, ako bude preskupo onda pokušat s košuljicama ležaja (i tako ću potrošit struje dok obrusim obrusim sve košuljice)

Jasno mi je da nije za serijsku proizvodnju, niti da ću zaradit silne pare s tim limićima, hoću da ako mi treba 0,3 da napravim tri komada po 0,1 a ne da ubacim 0,2 (koji imaju u prodavnici za 2,3 KM) a onih 0,1 što je preostalo da lažem samog sebe k'o bauštelac šefa.....oko vara

Dovoljno mi je da sklepam ovo što sam zamislio i da režem pivske konzerve ili aluminij 0,3-0,4 ipak podešavam kotrljajne ležajeve na tomo vinkoviću, koji će mi kurac rizle, ali fino je vidjet da postoji i ovako nešto

Postoji i ova varijanta
[You must be registered and logged in to see this link.]
ali mislim da bi me to ipak skuplje izašlo, da pravim prihvat i vodilicu za ove dijelove

TVfreak

Broj postova : 235
Join date : 09.01.2012

[Vrh] Go down

Alat za instrument limiće Empty Re: Alat za instrument limiće

Postaj  Admin sri tra 03, 2013 6:02 am

TVfreak je napisao/la:


Postoji i ova varijanta
[You must be registered and logged in to see this link.]
A svašta se kod vas može kupit amen

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Alat za instrument limiće Empty Re: Alat za instrument limiće

Postaj  TVfreak sri tra 03, 2013 9:33 pm

pogledaj cijelu ponudu Shocked ne razumijem se u ove alate, dali je ovo potrošeno pa odbačeno ili stvarno nešto vrijedi

TVfreak

Broj postova : 235
Join date : 09.01.2012

[Vrh] Go down

Alat za instrument limiće Empty Re: Alat za instrument limiće

Postaj  Admin sri tra 03, 2013 10:08 pm

Ne znam stvarno , ti svi vrhovi meni izgledaju dosta zaobljeno .no to uvelike ovisi i debljini matrijala koji se probija .
Ako je to tupo moraš ih brusiti ..a to treba na stroju .

More bit da je to za ovakve strojeve (nagađam)
[You must be registered and logged in to see this link.]

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Alat za instrument limiće Empty Re: Alat za instrument limiće

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.