još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POVRĆE

+12
mtd001
pingy321
zoki
Bobić
2 UglliDriver
Ti ga na
prkanjac
jeffy
muhanicar
Admin
Imbra
pitijacro
16 posters

Stranica 1 / 15. 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Go down

POVRĆE Empty POVRĆE

Postaj  pitijacro pon svi 27, 2013 10:53 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]


Ima li dobrovoljca za vezanje paprika?Nije teško-sjediš i radiš.Al je sporo da ti pamet stane.Još pet dana i vezano je.
U tri plastenika povezano dvanaest tisuća špaga.A jesam majstor,a? cheer cheer cheer

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  Imbra uto svi 28, 2013 12:30 am

U jebemti, kakva ljepa paprika... aj priznaj, to su ti lanjske slike, kaj ne?? lol!

Imbra

Broj postova : 218
Join date : 01.11.2012
Lokacija : Zeleno zagorje

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  Admin uto svi 28, 2013 6:43 am

Nije problem uzgojiti papriku , bogat bude onaj tko uzgoji ajvar lolo
Koliko plačaš za špage i da li vračaš putne troškove ?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro uto svi 28, 2013 7:12 am

E moj Imbra,nisu,nisu,majstor sam ja u poslu,oni tam prek na poljoprivrednom se pušu,a onda skužiš da su još u vrtiću-iako ima naravno i jedno dvoje boljih od mene. Embarassed
Ne pišem im ja bez veze detalje kada nešto pitaju,osjeti se odmah što nekome treba.

Admin,nemoj željeti raditi kod mene.Ja sam u poslu teška i zahtjevna.Ne veli moj muž bez veze da se više ne bi oženio sa mnom.Kaže,sada bi uzeo neku lijenu. lolo lolo lolo

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro uto svi 28, 2013 7:16 am

pitijacro je napisao/la:E moj Imbra,nisu,nisu,majstor sam ja u poslu,oni tam prek na poljoprivrednom se pušu,a onda skužiš da su još u vrtiću-iako ima naravno i jedno dvoje boljih od mene. Embarassed
Ne pišem im ja bez veze detalje kada nešto pitaju,osjeti se odmah što nekome treba.

Admin,nemoj željeti raditi kod mene.Ja sam u poslu teška i zahtjevna.Ne veli moj muž bez veze da se više ne bi oženio sa mnom.Kaže,sada bi uzeo neku lijenu. lolo lolo lolo

Skoro zaboravih-zbog ajvara postaneš tajkun.Pa si na vrhu,a onda tresneš.A sa paprikom ideš ravnom cestom.I uvijek imaš tlo pod nogama.U životu uvijek budi umjeren.I nećeš pasti.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  Admin uto svi 28, 2013 4:41 pm

pitijacro je napisao/la: U životu uvijek budi umjeren.I nećeš pasti.

Eto zašto volim tu ženu , mudra i pravedna .. grli

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro uto svi 28, 2013 9:14 pm

A da tek znaš koji su moji skriveni potencijali.... cheer cheer cheer Embarassed

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro pon lip 03, 2013 7:39 pm

Ubita sam.Ne od paprike nego od rajčice.Posadila od pet popodne do sada tisuću i dvijesto sadnica.Što bi se reklo da sam dobar radnik.Veli moj muž da bih mogla ići za snahu.Brus.Ja volim šefovati,a zna se kakva sam ja snaha bila.Bljak. ljuti amen

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  Admin pon lip 03, 2013 7:42 pm

A pesica , kaj je ona delala ?
Možeš mi pojasniti špege na papriki?-ćemu one sluše , kako se paprika primi za njih ?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro pon lip 03, 2013 7:58 pm

Špage se razvrstavaju na žici na petnaest cm,i sa njom se vežu stabljike paprike pri dnu.Onda se paprika vodi uz špagu,zapravo se stabljika omotava oko nje u obliku osmice.Vrlo jednostavno,samo sporo ide,ali mora se,paprika ide preko tri metra u visinu.
Imaju kopče kojima se može pohvatati špaga uz stabljiku,ali onda se mora skidati opet,a ja špagu na kraju sezone režem i sa njom se isčupane stabljike povuku na prikolicu kada se čisti plastenik.Ma,bla,bla,bla....
Moje pasano je bila doma.Inače uvijek ide sa nama,ali sada bi nam bila skakala po postavljenim folijama.


pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  Admin pon lip 03, 2013 8:05 pm

3m Shocked , fala

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  muhanicar pon lip 03, 2013 8:06 pm

pitijacro je napisao/la:Ubita sam.Ne od paprike nego od rajčice.Posadila od pet popodne do sada tisuću i dvijesto sadnica.
A kaj misliš o onom sistemu sađenja paradajza u karnistere koji se obese pa paradajz visi iz njih i raste prema dole?

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro pon lip 03, 2013 8:19 pm

Joj Admin,ak oćeš imati papriku od tri metra,onda moraš biti dobar ko je-znači ti se ne moraš bojati da bu ti takva narasla.(baš sam zločka,ide mi opet) lolo lolo lolo

Muhaničar,misliš li na nešto za hobiste?
Ima niska rajčica koja tako može rasti,evo sam je ja danas posadila.Ma sve su rajčice povijuše i plaze i objese se ako nemaju oslonca,a od nje možeš napraviti i stablo sa krošnjom ako si daš truda i napraviš oslonac.Od paprike pogotovo-može biti lijepa stablašica-ko ruža stablašica.Ako pitaš moje povrtlare na PF kladim se u svoj plastenik da ih 98% ne zna da je paprika,a i rajčica trajnica-dakle,može rasti godinama ak se ne smrzne.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  Admin pon lip 03, 2013 8:35 pm

pitijacro je napisao/la:Joj Admin,ak oćeš imati papriku od tri metra,onda moraš biti dobar ko je-znači ti se ne moraš bojati da bu ti takva narasla.(baš sam zločka,ide mi opet) lolo lolo lolo
A ne , ne želim ja paprike od tri metra ..pa to te ubije lolo

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  jeffy pon lip 03, 2013 9:12 pm

To me podsjetilo na vic kad su se natjecali tko ima najnižeg dedu. uglavnom veli ovaj zadnji: Moj deda je u bolnici, opal je sa lojtre dok je bral jagode...
Nego, stari ima sistem, posebno za papriku da oko gredice zabije 4 kolca i na nekih 30-40cm visine horizontalno razapne onu mrežu za krastavce. Paprika uđe među oka mreže i na taj način se učvrsti.

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  Admin pon lip 03, 2013 9:17 pm

Kod moje mame bi dobro došla takva mreža , ali morala bi biti jako gusta , zapravo ta mreža bi skrivala sramotu od papruke kako su joj loše ..i to kronično loše ..oduvjek Embarassed
sory mama moral sam Embarassed

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  jeffy pon lip 03, 2013 9:20 pm

Mislim da ajvara za tebe više nema....

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro pon lip 03, 2013 9:28 pm

Admin je napisao/la:Kod moje mame bi dobro došla takva mreža , ali morala bi biti jako gusta , zapravo ta mreža bi skrivala sramotu od papruke kako su joj loše ..i to kronično loše ..oduvjek Embarassed
sory mama moral sam Embarassed

Pa budi dobar sin i najesen rasij kalcit i lijepo ga zaštihaj.pa kada dođeš k njoj opet u kantu vode stavi žlicu vapna pa zalij papriku.pa tako jednom tjedno.Pa kupi kvasca (nemoj ga pojesti,tvrdiš da ti još ne treba),pa ga razmuti u vodi i zalij paprike.Budeš mamu razveselil. jumpy

jeffi,imaš tamo na PF moje paprike od tri metra i pedeset.Ne znam više na kojoj su stranici,ne da mi se tražiti.Obično me gledaju ko idiota kad velim da papriku berem na ljestvama. Embarassed

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  Admin pon lip 03, 2013 9:50 pm

pitijacro je napisao/la:

Pa budi dobar sin i najesen rasij kalcit i lijepo ga zaštihaj.pa kada dođeš k njoj opet u kantu vode stavi žlicu vapna pa zalij papriku.pa tako jednom tjedno.Pa kupi kvasca (nemoj ga pojesti,tvrdiš da ti još ne treba),pa ga razmuti u vodi i zalij paprike.Budeš mamu razveselil. jumpy

:
Jel taj kalcit melemi i za druge kulture?, da ne bi od paradajza niknule šeri rajčice lolo
Jel taj kalcit povezan s PH u zemlji?
Jel se može nekako napraviti kontrola PH (kučna) ili je gledanje malih paprika jedini dokaz ( uz labaratorij)?
Jel su mi sva pitanja glupa ?
Jel baš svako pitanje mora početi sa "jel"

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro pon lip 03, 2013 9:58 pm

Admin je napisao/la:
pitijacro je napisao/la:

Pa budi dobar sin i najesen rasij kalcit i lijepo ga zaštihaj.pa kada dođeš k njoj opet u kantu vode stavi žlicu vapna pa zalij papriku.pa tako jednom tjedno.Pa kupi kvasca (nemoj ga pojesti,tvrdiš da ti još ne treba),pa ga razmuti u vodi i zalij paprike.Budeš mamu razveselil. jumpy

:
Jel taj kalcit melemi i za druge kulture?, da ne bi od paradajza niknule šeri rajčice lolo
Jel taj kalcit povezan s PH u zemlji?
Jel se može nekako napraviti kontrola PH (kučna) ili je gledanje malih paprika jedini dokaz ( uz labaratorij)?
Jel su mi sva pitanja glupa ?
Jel baš svako pitanje mora početi sa "jel"

Već sam ošla spat,al da ti reknem-
Da,ne
Da
Da,ne
Ne ,ali može.

Ak te detalji zanimaju,pitaj sutra.


pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  Admin uto lip 04, 2013 4:33 am

pitijacro je napisao/la:
Admin je napisao/la:
Jel taj kalcit melemi i za druge kulture?, da ne bi od paradajza niknule šeri rajčice lolo
Jel taj kalcit povezan s PH u zemlji?
Jel se može nekako napraviti kontrola PH (kučna) ili je gledanje malih paprika jedini dokaz ( uz labaratorij)?
Jel su mi sva pitanja glupa ?
Jel baš svako pitanje mora početi sa "jel"

Već sam ošla spat,al da ti reknem-
Da,ne
Da
Da,ne
Ne ,ali može.

Ak te detalji zanimaju,pitaj sutra.

evo sutra je jumpy

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro uto lip 04, 2013 7:27 am

Ma je,kalcit smanjuje ph zemljišta,čim u tlu ima ima više kalcija ph je viši-znači kiselost tla je manja.Zapravo je najidealnije bez obzira što se valja po forumu i struci ph od 6-6,5,jer viši smeta nekim kulturama-npr krumpiru,javlja se krastavost (Prašina krastavost),čak mu je i 6,5 upitno,i niski smeta,jer na 3,8 takoreći ništa od povrća i ratarstva ne raste kak treba.Ali,ono što većina ne zna je da ph iznad 6 ili 6,5 blokira usvajanje biljkama neke mikroelemente veoma bitne za rast.Pa inzistirati na čistoj sedmici ili čak osmici je besmisleno.Za pojedine kulture se čak mora ići na zakiseljavanje-neću reći acidaciju jer ako muhaničar pročita bu pital opet kaj je to lolo
Za provjeru kiselosti se može u poljoapoteci kupiti priručni pribor i napraviti test-inače svaki ozbiljni proizvođač ima ph metar,aparatič koji pokazuje kad ga pikneš u zemlju stanje.To za tebe nije.za tebe je najlakše posaditi par biljaka celera i ako ne rastu iako ih zaljevaš i daš im hrane,znaš da si pao ispod 5,5.Mislim zemljište.Ili posadi jednu borovnicu,ako ktasno napreduje grmič,onda ti je zemljište u-htjela sam napisati ono -u k....,ali znaš da ja to neću.Čak su i neke korovske biljke skoro pa pouzdan znak stanja zemljišta,pa ako na njemu raste mišjakinja-mi je zovemo črevec,znaš da imaš odlično zemljište kome ne rteba nikakva intervencija.

A-uuuuuu,kolko .......

Kaj su ono rekli-nema glupihpitanja,ima samo glupih odgovora. lolo Jel?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  muhanicar uto lip 04, 2013 9:01 pm

pitijacro je napisao/la:Za pojedine kulture se čak mora ići na zakiseljavanje-neću reći acidaciju jer ako muhaničar pročita bu pital opet kaj je to lolo
A kakve svrhe ima zalijevati koprivama?

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro uto lip 04, 2013 9:48 pm

Ne znam.Eh,da sam sveznalica...
Kopriva bi trebala zadovoljiti potrebe biljke za hranjivim tvarima.Pa onda ne bi trebalo koristiti umjetna gnojiva.Ali...
Ko i uvijek u svakoj teoriji i praksi ima neki ali.Recimo to ovako-ja već šest,sedam godina radim kupusnjače-brokulu i karfiol ,a sad ću i kupus bez prihrane.Bez ičega-i sve ok.U normalnom sklopu.Dobro,ima vrsta koje ne bi mogle tako proći.I sada da se odlučim izostaviti gnojidbu kao što radim i napravim pripravak od koprive i time prihranjujem-ili zaljevam ili folijarno preko lista i prinos bude normalan-rekli bismo-eto koristi od koprive.A caka je možda u zemlji u dobrom kondicijskom stanju.
Osnova svake proizvodnje je temelj.Temelj kod čovjeka npr mogu biti cipele-ako si bos na snijegu za kratko vrijeme će ti cijelo tijelo drhtati od hladnoće. Neće samo noge zebsti.Ako imaš tople cipele možeš stajati cijeli dan i neće ti biti hladno.Ako tlo ima dosta hranjiva biljka će biti sita.Ako nema,a ti joj daš da udahne preko lista biti će taj čas sita,a već slijedeći tren opet gladna.Tak ti je to sa koprivom.Ne znam,vele da ima neke biostimulatore koji potiču procese u stanicama,bla,bla,bla.
Ja sam od onih koji vjeruju samo u keš,pa sam takva i kod biljne proizvodnje.
Rezime-da od koprive ili bilo čega sličnoga,pa tako i raznih stimulansa i folijarne prihrane bude koristi,toga treba u velikim količinama,a ne onima koje su u preporuci,čime su financijski neatraktivni.Ilitiga-bježi od njih.Jedino ak se oćeš malo poigrati za sebe osobno.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  prkanjac pet lip 07, 2013 2:08 pm

koji kalcij koristiš,?
od petrokemije se vidilo dosta razlika ,a ovaj sada od holcima nema nikakvih rezultaza ili je došlo do neke greške u primjeni?

prkanjac

Broj postova : 416
Join date : 02.04.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE Empty Re: POVRĆE

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 15. 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.