još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POVRĆE

+11
pingy321
zoki
Bobić
2 UglliDriver
Ti ga na
prkanjac
jeffy
muhanicar
Admin
Imbra
pitijacro
15 posters

Stranica 14 / 15. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next

Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro sri oľu 02, 2016 10:31 am

Čeka se da prođe sutrašnji hladan dan, i ako ne bude nekog drastičnog zahlađenja u danima iza sutrašnjeg, u petak bi mogla početi sadnja paprike. spremna je, izbacjue cvijetni pup, čak se i već račvati počela.
Krastavci isto tako.

[You must be registered and logged in to see this link.]


A ovo ispod si nek dvojica forumaša  pogledaju, to je njihovo, a treći ak ima neke želje ili potrebe nek pritisne tipku za dva prsta u zrak.
Niklo bude skoro, najljepše će stići do vremena sadnje. hehe.....

[You must be registered and logged in to see this link.]


Paradajziči napraduju polako - imamo pojavu prvih cvijetnih pupova

[You must be registered and logged in to see this link.]

probni krastavci su preživjeli tri dana, i sada mi je sinula nova ideja kako ih posaditi sa manjim rizikom d krepaju od hladne zemlje. budem stavljhala bijelog treseta u sadne rupe, i njime ih i zatrpavala.Trpšaak od nekih sto dvadeset kun, i komplikacija posla, ali napraviti ću korijenu toplu posteljicu koja će ga štititi od sabijhene mokre zemljhe u prvo vrijeme dok se ne prilagodi niskoj temperaturi. nisam to do sada radila, eh, čovjek sa godinama postaje valjda pametniji. Ili mi nije bilo potrebe za razmišljati o tome, uvjeti su bili kudikamo povoljniji za početni uzgoj.


[You must be registered and logged in to see this link.]

Sad u te rupe stavim malo treseta, i to bude vjerojatno ok, bude stabljika napravila adventivno korjenje.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro ned oľu 13, 2016 7:35 am

Muhač i Admin, šta da vam radim, puž vam je pojeo svakome po dvadesetak paprika. Ilitiga dvadeset posto.
Taman dok su nicale. Jesam ga ja pod giljotinu, ali već je bio debel ko prašček.
Kaj, da vam sad od svojega dam?

Bobić, smisli način kak da ti uručim paprike i paradajze, tek da vidiš šta znači prave sorte imati u vrtu.


Inače, na paradajzu se jako lkijepo vidi blokada magnezija kojeeg biljke ne mogu apsorbirati preko korijena zbog prehladne zemlje, a čini mi se da je i kako biljke odrastaju i kalij u deficitu, a znam da ih ima u zemlji ne dovoljno nego uvrh glave.

Budem si danas sve poslikala i zaljepila da mi bude za evidenciju, hehe..... cheer

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Admin ned oľu 13, 2016 9:00 am

znači opet ništa od ajvara lolo

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro ned oľu 13, 2016 9:04 am

Sve ovisi bute dobri ili zločesti. amen

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  muhanicar ned oľu 13, 2016 8:53 pm

pitijacro je napisao/la:Muhač i Admin, šta da vam radim, puž vam je pojeo svakome po dvadesetak paprika. Ilitiga dvadeset posto.
Taman dok su nicale. Jesam ga ja pod giljotinu, ali već je bio debel ko prašček.
Kaj, da vam sad od svojega dam?


Kad prije scratch scratch
Ako nebu druge nama buš puževe dala, ako nisu prebrzi

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  jlukaci7 ned oľu 13, 2016 9:17 pm

muhanicar je napisao/la:
pitijacro je napisao/la:Muhač i Admin, šta da vam radim, puž vam je pojeo svakome po dvadesetak paprika. Ilitiga dvadeset posto.
Taman dok su nicale. Jesam ga ja pod giljotinu, ali već je bio debel ko prašček.
Kaj, da vam sad od svojega dam?


Kad prije scratch scratch
Ako nebu druge nama buš puževe dala, ako nisu prebrzi

Mislim da su eustahije brzi driver

jlukaci7

Broj postova : 13
Join date : 17.12.2015
Lokacija : Križevci

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro ned oľu 13, 2016 9:56 pm

Ali zamisli ti to, od svega u plasteniku, on navalio baš na njihovo.
Kaj ti to govori?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  gilan ned oľu 13, 2016 10:02 pm

Ko slučajno, jel da ,,???????????????? Shocked

gilan
legionar

Broj postova : 782
Join date : 28.08.2015
Lokacija : bih

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro ned oľu 13, 2016 10:19 pm

gilan je napisao/la:Ko slučajno, jel da ,,???????????????? Shocked

Ne, ma kakvi slučajno - ja sam mu nacrtala plan puta i govorila mu - tu desno, sada ravno, lijevo pa pravo gore i dobar tek!
Zmotko, ne kuri. kokice

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Admin pon oľu 14, 2016 5:55 am

pojao kažeš , znači da nije bilo GMO , on valjda jedini zna razliku

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro pon oľu 14, 2016 6:07 am

Admin je napisao/la:pojao kažeš , znači da nije bilo GMO , on valjda jedini zna razliku

A ne znam....od sto komada je pojeo dvadeset, ostalo je ostavio - možda i je..... ili si je samo ostavio za sutra?
Joj kak sam ga z guštom napuknula v guzu i rekla - ti buš meni muhačovo i Adminovo, blentavac balavi.


Neda mi učitati fotobuket slike. Oče dolare, a ja nedam.
kaj da radim?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Admin pon oľu 14, 2016 6:17 am

napravi novi profil ,

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro pon oľu 14, 2016 6:27 am

Je?
Vrijedi probati.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro uto svi 10, 2016 10:53 am

A šta da velim....nije mi dan.
Tri putA BILA U PLASTENIKU I TRI PUTA IZAŠLA, A TEK JE JEDANAEST. jEDNOSTAVNO MI NE IDE - NAPRAVILA SM ŠTETE VEĆ ZA DVA TJEDNA BONUSA UNAPRIJED - o bemm ti velka slova, i ovdje me ide......
Jedinoo rješenje je leći ovdje na toissjed i odspavati.

Inače,m danas počinjem sa berbom paprike, onako, na stidljivo, tu i tamo pokoju, par kila....da je sunca ko što nije, sliedeći tjedan bi se dalo i malo više....a i krastavci rastu na iglene uši.....

izmrzli krumpiri se lijepo opravljaju i počeli su fajn rasti - polje je opet zeleno.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro sub svi 28, 2016 5:44 pm

Problem - upravo bila u plasteniku i šta vidim - deset posto mladih biljaka krastavaca mi spržila folija.
O bem ti život i neoprez - a znam šta se događa.

Ništa, posijala osamdeset komada, pa kada niknu dosaditi ću. Zaostatak tri tjedna. lupaozid
A inače uvijek sijem kontejner viška - sada sam skoro pa na broj. lupaozid


pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro sri stu 09, 2016 4:03 pm

Riknuli mi dvoji krastavci, jedni se još beru.
Koju rogu imam, koju rogu imam, ne može kupac proći kraj nje, samo zinu. I još ima crvene - ajd, polucrvene, ali se sjaji ko da je uljem premazana.
I babura se još bere, i paradajzi.
Sezona se polako približavaa kraju, još jedno mjesec dana (ja bih to voljela skratiti na prekjučer) i bude finito za ovu godinu.

Danas su mi dvije dame tražile paradajzericu. Ja sam skoro u nesvjest pala od šoka, a one u depru od razočranja kaj kasne mjesec dana.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro pon sij 02, 2017 1:07 pm

Imam tajni plan za slijedeću sezonu - nitko ne smije saznati dok im već ne bude kasno.
Koji sam maher.....
Detalje niti muž ne zna.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro uto sij 03, 2017 8:26 am

Da ne zaboravim gdje tražiti

Čađavica, plijesni, insekti.....

[You must be registered and logged in to see this link.]

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Bobić uto sij 03, 2017 9:35 pm

Jebem ih nepismene,,,

U organskoj voćarskoj proizvodnji sadni materijal treba da bude bezvirusan, sadnice ne smeju da budu previše bujne, bez mehaničkih oštećenja sa dobro razvijenim korenovim sistemom i sraslim spojnim mestom. je napisao/la:
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro sri sij 04, 2017 8:43 am

U čemu je problem?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Bobić sri sij 04, 2017 4:09 pm

sadnice "ne smeju da budu" (sad nastavis niz) previše bujne, bez mehaničkih oštećenja sa dobro razvijenim korenovim sistemom i sraslim spojnim mestom
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro sri sij 04, 2017 8:31 pm

Ih, ček malo, pa to je srpska gramatika, kod njih to tako ide.
Ja sam mislila da nešto drugo ne štima. lolo

Nego reci, vele da idu neki teški minusi čak do dvadeset ispod nule, sa jakim vjetrom - to bude onda još gore - kako će se lješnjaci ponašati u takvim uvjetima?
Gledala sam juče kada sam prolazila, tu iza vrtova ima jedna plantažica, dvije zapravo - to je već sve u cvatu, rese se žute izdaleka - neće li to izmrznuti?
Ako izmrzne, stvara li stablo, obzirom da je još jako rano, nove cvijetove do proljeća?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Bobić sri sij 04, 2017 10:54 pm

Ma ne odnosi se na gramatiku vec (idem ti nacrtati)
sadnice "ne smeju da budu" previše bujne, ne smeju da budu bez mehaničkih oštećenja, ne smeju da budu sa dobro razvijenim korenovim sistemom i ne smeju da budu sraslim spojnim mestom,,,

Lijeska kazes, hmmm, jos uvijek je to velika nepoznanica kod nas,,,
ono kako ja to vidim, biljka je u vrlo osjetljivom vremenu kad vec pocinju kolati sokovi i svaka temperatura ispod 0 moze biti problematicna,,,
lijeska nije kao druge vocne vrste (posebna je kao i ja, hahahahahaaa) ona ne cvate sva u isto vrijeme makar su i idealni uvjeti jer da je tako ja prosle godine nebih imao nikakav rod ali eto vidis bas radi te razlike ja sam ipak nesto ubrao,,,
ovo govorim o odgođenom terminu unutar jedne vrste zato se i preporucaju oprasivaci jer kod tih "hibrida" pojebane su konstrukcije pa se događa da rese prase u krivo vrijeme, ocem reci nisu sinhronizirani zenski cvijetovi i oprasivaci pa izostane plod i onda se veli da je pelud samosterilan,,,
kod Istarskog je nesto drugacija situacija jer se vjerovatno nije prckalo (citaj modificiralo) jer smo malo zaostali za svijetom,,,
E sad lijeska, rekli smo, cvate nekad i u vise navrata a to zna biti od 12 mjeseca pa sve do 4 ovisno o temperaturama, prasi se obicno kad vanjske dnevne temperature dosegnu blizu 10 °C,,,
U tom vremenu velike oscilacije temperatura su nepozeljne jer plod izmrzne,,,
Buduci da je ovih dana konstantno oko 0 mislim da ove niske temperature nebi trebale imati jako los uticaj na rod jer prakticki (bar kod mene u zadnjih 10 dana od kad sam ih zadnji put obisao) nije bilo "pravo" otvorenih zenskih pupova,,,

I ako izmrznu cvijetovi nema zametanja novih jer rodna pupa formira se od samog proljeca porastom mladara,,,

Treba samo pustiti da priroda radi svoje bez previse uplitanja jer svaka normalno dozrela grana, svaka normalno formirana pupa dat ce rod osim u ekstrenim situacijama a svako forsiranje u bilo kom pogledu ni dobro,,,
U zadnje vrijeme (i sama si svjedok) pokusava se progurati teza da biljci ne treba osnovna gnojidba vec da se to rjesava ovim ili onim prihranama preko lista, e ljudi moji tu kruha nema osim za trgovce i one koji imaju dobru pricu,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Bobić sri sij 04, 2017 11:00 pm

Zenski "rodni" pupovi u punom cvatu,,,

[You must be registered and logged in to see this image.]
otvori sliku u novoj kartici osjetno ljepse se vidi,,,

samo da napomenem jos jedan specifikum lijeske, iako cvate u vrijeme zime oplodnja se događa kudikamo kasnije, obicno u 5 mjesecu,,, POVRĆE - Page 14 54107490
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro čet sij 05, 2017 7:55 am

Idemo redom
- "ne smeju da budu" - normalna forma izražavanja u srpskom književnom izražavanju - tako se isto izražavaju moji prijatelji srbi.
I opet ne razumijem.
- otvoriti sliku u novoj kartici - ne razumijem.

To što veliš o folijarnoj prihrani ja pričam godinama iuspoređujem ta sa mirisom hrane koju udišeš.
Nema sitosti ako ne stavljaš žlicom u usta i gutaš.
Iako, sa druge strane - gledam ja sebe i svoje kreme. Što dobra krema na licu može napraviti....ali ne svakih pet ili deset dana jednom, nego svaki dan. Ali to onda košta, ubiotebog, nebi imao za jesti da ih kupuješ tempom kojim bi se morale trošiti.

Ne znam, bojim se ove nadolazeče hladnoće, trešnje su imale već jako nabubrene pupove, bilo bi mi krivo da sve izmrzne. Asjećam se ja takvih temperatura prije tridesetak godina, to je bilo prestrašno koliko je bilo hladno, noću čak i -25.
Nadajmo se da bude sve ok prošlo.
Kvragu, nismo spustili vodu na pumpi.



pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Bobić čet sij 05, 2017 8:22 pm

pitijacro je napisao/la:Idemo redom
- "ne smeju da budu" - normalna forma izražavanja u srpskom književnom  izražavanju - tako se isto izražavaju  moji prijatelji srbi.

Ma uopce nisam alergican na "formu" izrazavanja vec je naglasak na ono iza nje,,,

I opet ne razumijem.
- otvoriti sliku u novoj kartici - ne razumijem.



Desni klik na sliku pa odaberi "otvori" u novoj kartici, novom tabu a mozes i u novom prozoru,,, lolo
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 14 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 15. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.