još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

+3
ilegalac
ARNO
Admin
7 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  ilegalac uto lip 04, 2013 6:29 pm

Admin je napisao/la:jebote ovo mora da je bolilo sram jadan čoik sram

Pito za ferkventni , reko mali da mora ispitati tržište No

he he , da to nije ko jedan moj prijatelj,poćeo razmišljat o sadnji višanja
i čovjek ko zna gdje razglasio da prodaje višnje
zovu mene neki ljudi i pitaju ko u tvom kraju prodaje višnje, koliko ja znam nitko

tek jednog dana mi skupa pričamo, zvoni mu telefon i ono kupac za višnju Shocked
dogovaraju oni i pregovaraju, te cijena, te koliko tona......

kad je završio ja Shocked Shocked Shocked jel reko odakle tebi višnja, a tek razmišljaš o sadnji???

kaže ma nemam , samo ispitujem tržište šuk šuk

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  Admin uto lip 04, 2013 6:43 pm

he, he ..tak če i on danas nazivati okolo i ispitivati tržište ..
Nego daj ti brzo 3-4 oglasa na njuškalu " nudim ferkventne po 50 ojera , akcija" lolo možda još nije kasno rolf

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  ilegalac uto lip 04, 2013 6:58 pm

Admin je napisao/la:he, he ..tak če i on danas nazivati okolo i ispitivati tržište ..
Nego daj ti brzo 3-4 oglasa na njuškalu " nudim ferkventne po 50 ojera , akcija" lolo možda još nije kasno rolf
ne pati mene to toliko
imam nekoliko opcija
jedna je dimer za cca 40kn, pošto bušilica ima velik reduktor i radi s puno okretaja nebi trebalo bit problema
druga je da napravim isto to a djelove naručim, za cca 50kn, sam malo više zajebancije, al nepoderivo
treča je da napravim onaj po onoj shemi, malo skuplje 100-150kn i zajebancije, al puno bolji, može i asinhrone

i četvrta da kupim nešta
e kak je sezona vrcanja završila, a ja je ručno odradio Embarassed sad mogu ičekati da se tržište stabilizira lolo lolo lolo
nema kod mene žurbe , osim ako je pica u pitanju rolf

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  Admin uto lip 04, 2013 7:25 pm

Znam da je to obična vrcalica, ali fučkaš ti kolektorski motor .
Na istim mukama je bil moj ujak , ja mu predlažem ferkventni a on navalio na nešto"orginal" .pa nagazio na regulaciju okretaja tako da se zakreče nosač četkica i mjenja broj okretaja .
A to sve klimao ..kinesko garant ...a novaca pola manje ..jest motor mali veličine 2 motora brsiača .ali Embarassed
Koji su okretaji u pitanju na osovini , rekli bi direkt?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  ilegalac uto lip 04, 2013 8:54 pm

Admin je napisao/la:Znam da je to obična vrcalica, ali fučkaš ti kolektorski motor .
Na istim mukama je bil moj ujak , ja mu predlažem ferkventni a on navalio na nešto"orginal" .pa nagazio na regulaciju okretaja tako da se zakreče nosač četkica i mjenja broj okretaja .
A to sve klimao ..kinesko garant ...a novaca pola manje ..jest motor mali veličine 2 motora brsiača .ali Embarassed
Koji su okretaji u pitanju na osovini , rekli bi direkt?
čuj imam malu blekendekericu 300-400w koja mi stoji, glava joj se skida na navoj, šaraf sam več našao još mi samo fali remenica tipa vešmašine samo s manjom rupom da je mogu zavariti
na vrcaljku sam stavio i oriđiđi križ od vešmašine , zajedno s osovinom i remenicom
koji su okretaji neam točno podatak ali ja računam s oko 300okr
a motor mi ima 2500-3400 dvije brzine , tak da bi skoro ful radio na ful brzini
i nosač za bušilicu bit će oriđiđi ručka od bušilice, uglavnom ako se bušilica proslavi , sve se razmontira za 5minuta, a onda ću razmišljato asinkronom motoru(imam jedan dobar ali ga neznam spojit sram ) zato kažem da bi najbolji možda regulator bio sa one sheme što sam stavio(ako zaista može tjerat asinhrone motore)

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  Admin uto lip 04, 2013 9:05 pm

Reko moj ujak da neće ni pomisliti na remen , kaže da s remena otpada prašina i guma(valjda) .
A ako ide s donje srane onda ima problem s brtvljem vratila , pranjem itd. Embarassed

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  ilegalac uto lip 04, 2013 9:28 pm

Admin je napisao/la:Reko moj ujak da neće ni pomisliti na remen , kaže da s remena otpada prašina i guma(valjda) .
A ako ide s donje srane onda ima problem s brtvljem vratila , pranjem itd. Embarassed
mislim da više ima problema s kolektorom i četkicama, osim ako je neka Sizvedba motora, nego s remenom, ali...
da remenica je s donje strane, nisam stavio semering, ali ako ga stavim slobodno ga peri(ili možda silikonske zaštite na ležajima )
a što se tiće brtvljenja osovine, ima lufta cca 2mm , a do curenja može doći ali jako teško, ,da bi procurilo na tu rupu mora biti toliko meda unutra da se rotor uopče nemože okretat jer zapinje dolje u medu(svjesno ili ne, ali dođe kao zaštita od curenja)

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  Admin uto lip 04, 2013 9:35 pm

Jemaš prav , ako stavi čahuru na dno posude a na vratilo žensku preko nje gotovo da ne treba semeringa jer nema toliki stupac meda Embarassed

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  ilegalac uto lip 04, 2013 10:12 pm

Admin je napisao/la:Jemaš prav , ako stavi čahuru na dno posude a na vratilo žensku preko nje gotovo da ne treba semeringa jer nema toliki stupac meda Embarassed
nekužim baš taj vaš zagorski ali...

križ sam stavio odozdo, remenica dolje, osovinu sam produžio i na njoj je čahura s prorezom za štift
a na osovini rotora je samo ibušena rupa i stavljen štift
tako je sve vračeno kao normalno samo dolje ide motor, ručni pogon je ostao i jedno drugome uopče nesmeta
a visina meda stvarno mora biti visoka,da prođe uz osovinu, ali tada je rotor u medu i neda se okretati

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  Admin uto lip 04, 2013 10:21 pm

Nije to Zagorski , to je jezik struke lolo
Ovako sam zamislio
[You must be registered and logged in to see this link.]
Dakle tek kad je med nivoa zelene crte može biti osovina "u govnima" kava

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  ilegalac uto lip 04, 2013 10:55 pm

Admin je napisao/la:Nije to Zagorski , to je jezik struke lolo
Ovako sam zamislio
[You must be registered and logged in to see this link.]
Dakle tek kad je med nivoa zelene crte može biti osovina "u govnima" kava
dno vrcaljke je u konus, dakle izdignuto
a korpa u koju idu okviri je cca 3cm niža od vrha dna , tako da korpa kad se digne razina meda, jednostavno bude u medu, akako je on gust, neda se okretati

vjerojatno može doći do curenja, ali jako teško
a kad se pere neka se pazi raspa

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  Ti ga na uto lip 04, 2013 11:38 pm

Postoje i inox lageri, kojima neće smetati pranje vodom ;)

Ti ga na

Broj postova : 151
Join date : 06.07.2012

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  Admin sri lip 05, 2013 4:18 pm

ilegalac je napisao/la:
reko je 100ojera fiksno kava

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  ilegalac sri lip 05, 2013 7:37 pm

Admin je napisao/la:
ilegalac je napisao/la:
reko je 100ojera fiksno kava
a što dobijem za 100ojra,
ak se dobro sječam 0,75kw ?
trofazni ,monofazni???

ak može i slika, ja više ni u javnu kuću neidem, a da nemam sliku pred očima, po čega sam došo
jer kad skoći tlak nevidim dobro Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 1026572418

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  Admin sri lip 05, 2013 7:42 pm

99% je 0.75 kW
70% je trofazni

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  Admin čet lip 06, 2013 6:08 pm

Eto ti slike , zeznuo sam , izgleda da je jednofazni ulaz Cool
[You must be registered and logged in to see this link.]

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  Ti ga na čet lip 06, 2013 9:43 pm

Ak se motor da prespojiti u trokut, još i bolje.
Bar moreš tjerati trofazni motor na jednoj fazi, bez gubitka snage.

Ti ga na

Broj postova : 151
Join date : 06.07.2012

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  Admin ned lip 16, 2013 7:50 pm

Da li može automatski osigurač kakve imamo u razvodnim pločama u kuči biti u službi na nekom poljoprivrednom stroju na 12V instalaciji ?
Ako može ...pitanje sljijedi .
Kako odrediti ekvivalent rastalnom osiguraču od cca 20A takvi automtski iz kučne isnstalacije?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  muhanicar ned lip 16, 2013 9:10 pm

Zanimljivo pitanje.
Čekamo elektro struku da da blagoslov cekaceka

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  ilegalac ned lip 16, 2013 10:33 pm

Admin je napisao/la:
Da li može automatski osigurač kakve imamo u razvodnim pločama u kuči biti u službi na nekom poljoprivrednom stroju na 12V instalaciji ? Ako može ...pitanje sljijedi . Kako odrediti ekvivalent rastalnom osiguraču od cca 20A takvi automtski iz kučne isnstalacije? je napisao/la:Da li može automatski osigurač kakve imamo u razvodnim pločama u kuči biti u službi na nekom poljoprivrednom stroju na 12V instalaciji ?
Ako može ...pitanje sljijedi .
Kako odrediti ekvivalent rastalnom osiguraču od cca 20A takvi automtski iz kučne isnstalacije?



 i da i ne, više ne nego da

iako sam vidio ispravljaće s automatskim osiguračem, a imaš i automatske  bš za 12v [You must be registered and logged in to see this link.]


a imaš i ovo [You must be registered and logged in to see this link.]

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  Ti ga na ned lip 16, 2013 11:40 pm

Może, jer je riječ o malom naponu, pa nije upituo prekidanje luka. 
Termička zaštita odgovara, no kratkospojna je "mrtvija" za 40%.
Takvi se prekidači koriste na vozilima (lokomotive i vagoni) na baterijskom naponu (oko 72V DC), no ugrađeni u ormare, na suhom i mjestu bez prašine i (pre)velikih vibracija. Neznam kak bi djelovali na traktoru, npr.

Ti ga na

Broj postova : 151
Join date : 06.07.2012

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  Admin pon lip 17, 2013 6:59 am

Nebi ništ kupoval(nemam para)
želim iskoristiti ono kaj imma doma .
Znači moram eksperimentirati lupaozid

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona - Page 2 Empty Re: Tema o svim mogucim elektricnim uredajima niskog napona

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.