još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

+5
pitijacro
muhanicar
Bobić
mtd001
pingy321
9 posters

Stranica 14 / 25. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 25  Next

Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro sri kol 26, 2015 9:18 pm

Ma ništa posebno - sve ovisi koliko mesa imaš - i ne moraju biti baš kremenadle - iako, ja sam stavila šest komada bez kosti, bilo bi još bolje da su sa kostima, ali takve sam imala pri ruci.
Dakle, mesa i vode toliko da bude kao za dobru, ukusnu juhu.
Možeš to odraditi na dva načina - ili staviti zajedna meso, tri srednje na kockice narezane mrkve i jedan na kockice narezani luk, krišku celera, i jedan osrednji pastrnjak isto skockani, i to se u posoljenoij vodi kuha. U napol kuhano zgnječiš - ja to volim rukama - tri normalna paradajza i na kockice narežeš dvije veće crvene paprike - može i zelene ako nema crvenih. Zašto u napola skuhano - može se i odmah, ali nema potrebe to povrće dugo prokuhavati. Kada se sve skuha, umiješapš dvije velike žlice kiselog vrhnja, promješa se da se rastopi, možeš i tri - a onda se kukuruzno grubo brašno, ono ko griz razmuti u velikoj šalici vode - dosta je jedno tri , četiri jušne žlice, i to se ulije i miješa dok se ne zgusne. Dvije žlice peršnovog lista staviš kada počne opet vreti, ne prije, da se ne izgubi aroma.
Drugi način, ako se hočeš poigrati je da na malo ulja ispržiš nasjeckani luk i mrkvu, pa kada požuti luk, naliješ vode i dodaš meso i ostalo povrće. Imati će malo drugačiju aromu, bolju čak, ali meni se nije dalo.
Inače, ja sam šest odrezaka kremenadlice sa povrćem kao što sam navela skuhala u onoj rajngi sa slike nekoliko postova iznad.
Ako je previše vode, izgubi se aroma.
Gotovo mora imati gustoču takvu da niti je za sa žlicom pojesti, niti sa vilicom.
Ma ko kuhani griz, zapravo.

I jadan mali savjet - kada se koristi paprika nikada ne bacati sjemenke i ono spužvasto usplođe za koje se one drže. Sve to ide u rajnglu, jer to je najbolji, najvrijedniji i najhranjiviji dio - sjemenke daju novi život i u sebi sadrže sve što je potrebno za stvoriti ga.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro pet kol 28, 2015 8:39 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]


odmrznuto i otpeljano u pečenjaru.
Sutra u šest bude na stolu, toplo, narezano i spremno za hamiti.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Admin pet kol 28, 2015 9:41 pm

navodno su tu kod mene davali svakom po 1/4 ...more bit da si dobro namignula za ostale tri cicojka

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro pet kol 28, 2015 9:43 pm

Pa je.......... lolo

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  gilan sub kol 29, 2015 10:09 pm

[quote="pitijacro"][You must be registered and logged in to see this link.]


odmrznuto i otpeljano u pečenjaru.
Sutra u šest bude na stolu, toplo, narezano i spremno za hamiti.[/quote
Malo prije ovo viđoh, ovaj jaganjac je šlogiran, pa neznaš kako izgleda Vlašićko janje, a o ukusu, razlika drastična fire

gilan
legionar

Broj postova : 782
Join date : 28.08.2015
Lokacija : bih

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro sub kol 29, 2015 10:34 pm

A ti pošalji pa ćemo probati, može uz one dvije teglice pekmeza od jabuka, tako da nemaš dvaput brigu. glad

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Bobić pon kol 31, 2015 7:57 am

Ovo nije od danas nego od jucer, ovo nije niti kao ovo gore da bleji ali...

neznam dal' je netko od vas probao prasence na ovakav nacin,,,
nikad u zivotu ukusnije nisam jeo,,,
dva dana bilo u pacu pa na laganu vatricu, peko, zapravo doktorirao, klinac od 25 let,,,

Podravsko prasence na gradele,,, Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 1226846223

[You must be registered and logged in to see this image.]
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro pon kol 31, 2015 8:07 am

Ovo izvrsno izgleda.
Srečom sam svega prepuna, pa mi ne rastu zazubice.
Ali tamo negdje kroz desetak dana, ako bude nešto sličnoga, a ti slobodno zovni..... cheer

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Bobić pon kol 31, 2015 8:12 am

Bila bi prava steta da izostanes sposla,,,
ako bi slucajno dosao vjetar a plastenici sami,,, scratch

lolo

neka tiha misa ti je kod nas pa se jos nezna ni dana ni casa,,, Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 54107490
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Admin pon kol 31, 2015 8:44 am

A el se to stalno oretalo ili ne? glad

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Bobić pon kol 31, 2015 11:54 am

Nije na motor ako si na to mislil,,,
to se okrece rucno po potrebi,,,

jedna od jako dobrih stvari je to kaj se more kontrolirati pecenje u svakom momentu,,,
zar se moze pomjerati i staviti bas tamo gdje treba,,,

ono sto je jos najbolje od svega da je peceno i "iznutra"
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  gilan pon kol 31, 2015 2:15 pm

pitijacro je napisao/la:A ti pošalji pa ćemo probati, može uz one dvije teglice pekmeza od jabuka, tako da nemaš dvaput brigu. glad

Možel još i muzička???? lolo

gilan
legionar

Broj postova : 782
Join date : 28.08.2015
Lokacija : bih

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Admin pon kol 31, 2015 3:06 pm

Bobić je napisao/la:Nije na motor ako si na to mislil,,,
to se okrece rucno po potrebi,,,

jedna od jako dobrih stvari je to kaj se more kontrolirati pecenje u svakom momentu,,,
zar se moze pomjerati i staviti bas tamo gdje treba,,,

ono sto je jos najbolje od svega da je peceno i "iznutra"
moram reč da mi se sviđa kao ideja i realizacija , cheer lasko

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Bobić pon kol 31, 2015 3:14 pm

Gotovo cijelo vrijeme peklo se u kosom polozaju pa tako konstantno samo sebe podmazuje,,,
vec pri samom kraju moralo se malo pripomoci sa podmazivanjem kako bi meso ostalo socno,,,

ovo je inace odlicno i za ribe, kazu,,,
ali i za snicle, za njih imaju jos jedan dodatak gusce pleten,,,

sirok je spektar primjene, jos samo da se nađe vremena bilo bi super,,, Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 54107490
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro pon ruj 07, 2015 1:20 pm

Kuham.
Nešto sasvim suprotno od Bobićevog prasentenca.
Mahune sa nešt mesa, jednim patliđanom, četiri paprike, šalicom paradajza, lukom, mrkvom i pastrnjakom. I sada se pitam imam li kiselog vrhnja za na kraju ili nemam.
E, završnicu budem znala dok temeljito pretražim frižider. Jer mi se u dućan neda sada ići, morala bih se presvl - e, pa mogu nazvati muža i reknut da kupi. jumpy

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  muhanicar pon ruj 07, 2015 2:00 pm

Ja ono prasence do ovaj čas ni videl nisam glad glad

Zelenjavu nebumo komentarisali crta

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro pon ruj 07, 2015 2:44 pm

Ma daj, ne benavi, vidi kako lijepo izgleda i kako je primamljivo.

Nina me prisilila da joj preljevam iz zdjelice u zdjelicu i još ulijem malo hladne vode da se čim prije ohladi - lajala je tako dugo dok nisam ustala i išla joj nametati. A onda opet jer joj je bilo prevruće - pa sam miješala, preljevala, puhala pet minuta, a onda je ona za manje od minute slistila.

[You must be registered and logged in to see this link.]


jumpy jumpy jumpy

A ovo je od subote - inače je zbog ovoga još jedna svađa pala, jer je moj muž donio deset komada, i ja to skuhala, tri sam pojela odmah.
On po običaju ništa. Jučer sam mu rekla - oš jesti kukuruze - dva puta. Nije. Onda sam ja dva ujutro. Rti danas ujutro i dva oko podneva. E, maločas je on pitao kukuruze Već je blizu tri popodne. Taj uvijek kasni - a koje riječi sve ima za izgovoriti u vezi tih kukuruza,, čokolada, bombonjera, kolača.......bogtesačuvaj.

A vidi ovo - jel to normalno ostaviti tako bombonjeru da se rastopi koju ti netko pokloni - i onda ja to uz žrtvu pojedem, i rizikujem da budem debela i onda opet isto - požrtjalo ispadnem scratch .

[You must be registered and logged in to see this link.]

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro sri ruj 16, 2015 8:21 pm

Ne danas - jučer popodne - a to mi je požarni izlaz kada nemam snage ili vremena ili jednostavno volje stajati iza kuhače dvije ure.

[You must be registered and logged in to see this link.]

A naverčer bila juhica sa kuhanim mesom i ovo -

[You must be registered and logged in to see this link.]

i ovo za sjedenje uz komp.

[You must be registered and logged in to see this link.]

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Admin sri ruj 16, 2015 8:51 pm

još kad bi ja znal kaj je to?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro sri ruj 16, 2015 9:00 pm

Kako ne znaš?
Panirani pileči smrznuti kroketi, šesto šezdeset  grama od dvadeset dvije do dvadeset sedam kuna, kak im se kad digne, gotovo za deset minuta i manje.
Ukusno, iako ne i zdravo jer treba duboku masnoču, a i prerađevina je industrijska. Meso od prsiju, baš dobro.

A kukuruze i ananas ne moram odjašnjavati - kupila u subotu četiri komada.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro sri ruj 23, 2015 9:46 pm

Veli meni moj muž predvečer - oblači se, vodim te na večeru.
Je?????????? velim ja. Je, veli on, idemo na čevape. Uh, materemu, na čevape! I za čevape ja da se oblačim?????? Nema šanse. Obukla ja stare isprane traperice, onu majcu za dvije kune komad, sandale koje će uskoro u in memoriam topiku dobiti svojih pet minuta, kosu sam samo počešljala i malo sa čela digla - jedni čevapi bogami ne zavrijeđuju više - i otišli mi.
A onda iznenađenje.
Slijedeći puta oblačim onu haljinu u kojoj sam dama. Sto posto.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Admin čet ruj 24, 2015 6:20 am

ja bum danas jajca na mast i oguljeni paradajz salata

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro čet ruj 24, 2015 6:50 am

ja sam to jučer, ali na ulju. nemam mast.
A paradajz sam pojela zadnje zalihe bijelog. što je to dobro, još bolji je od onog roza što sam ti dala, i od kojeg je tebi naraslo samo lišće.
Ima li bar koji plod na njemu?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Admin čet ruj 24, 2015 9:41 am

bilo je ploada , i bil je dobar ..ne mogu reči koliko

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro čet ruj 24, 2015 2:32 pm

Kako to misliš - ne možeš reći - ne sjećaš se, nije bilo nešto, ili šta je u pitanju?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Admin čet ruj 24, 2015 4:32 pm

nisam brojao ..moram se upitati ..
da li ima smisla čuvati sjeme ?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 14 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 25. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.