još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Labin Progres super specijal grin

2 posters

Go down

Labin Progres super specijal grin Empty Labin Progres super specijal grin

Postaj  nikoladr sri stu 12, 2014 6:22 pm

Pozdrav svima, novi sam na forumu i moli obih da mi netko pomogne, radi se o kvaru na motokultivatoru Labin Progres super specijal grin. Desio mi se kvar u getribi, iskočio je zeger osigurač na ljevoj poluosovini, osovina se povukla prema van i neznatno oštetila vrhove zubaca na sebi i vrhove zubaca na onim konusnim zupčanicima. Danas sam rastavio getribu, ali nastao je problem, jer ne mogu izvadit ljevu poluosovinu, krene nekoliko i zapne. Dai netko zna šta zapinje?. Ako bude trebalo mjenjat navedeno, gdje mogu kupit i koliko bi to koštalo?

nikoladr

Broj postova : 25
Join date : 11.11.2014

[Vrh] Go down

Labin Progres super specijal grin Empty Re: Labin Progres super specijal grin

Postaj  Admin sri stu 12, 2014 8:20 pm

jesi li izvadio seger osigurač na toj strani koja zapinje Embarassed ?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Labin Progres super specijal grin Empty Re: Labin Progres super specijal grin

Postaj  nikoladr čet stu 13, 2014 7:50 am

Pozdrav, seger je ostao na poluosovini, slobodno šeta po njoj, od kandže do njegovog ležišta. Kad ga gledam razlikuje se od desnog segera,koji je klasičan dok je ovaj o kojem govorim bez rascjepa i prihvata za seger klješta. Raspustio sam oprugu od kandže, za blokadu,ali poluosovina, se neda izvaditi iz ležaja, odnosno, lagano krene, nekih deset milimetara,a onda blokira.

nikoladr

Broj postova : 25
Join date : 11.11.2014

[Vrh] Go down

Labin Progres super specijal grin Empty Re: Labin Progres super specijal grin

Postaj  Admin čet stu 13, 2014 9:42 pm

Ovako napamet mogu još nagađati da ti je u utor od segera upala podloška koja je ispod segera , možda i nije to razlog ali moram spomenuti .
Druga opcija koja mi padne od pameti je da se poluosovina iz nekog razloga oštetila , ali aako kanđa od blokade slobodno klizi po njoj to ne smio biti problem .

Kojim alataom pomičeš poluosovinu za tih 10 mm?
rukom , uz pomoč dva duga odvijača ili si napavio neki izvlakač domače izrade

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Labin Progres super specijal grin Empty Re: Labin Progres super specijal grin

Postaj  nikoladr pet stu 14, 2014 4:19 pm

Poluosovinu, izvučem rukom, sve do momenta, kad kandža blokade trba sići sa poluosovine, tu zapne, jer joj ne dozvoljava viljuška koja obuhvaća kandžu,probao sam, oslobodt nosač viljuške, na način da sam popustio kontra maticu i kroz onu rupu na tromlu, pokrenuo odvijačem nosač u namjeri da ga potjeram što više prema tanjurastom zupčaniku, ali on kasnije upre u tanj.zučanik i ne ostavi mi prostora, da viljušku izvučem iz njezina ležišta, kako bi kasnije kandžu pokušao skinuti. Sve mislim da je poluosovina odnosno njen zupčanik ošećen i da na njemu zapinje.Pitali ste za prsten odstojnik, on zajedno sa segerom slobodno klizi po osovini. Dali bi trbao izvadit i drugu poluosovinu, da dobijem više mjesta?ali ne znam redosljed skidanja, tanjurastog, dali ide prvo van njen seger pa nakon njega oni vijci koji su osigurani na tanjurastom zupčaniku, ili na neki drugi način?

nikoladr

Broj postova : 25
Join date : 11.11.2014

[Vrh] Go down

Labin Progres super specijal grin Empty Re: Labin Progres super specijal grin

Postaj  Admin pet stu 14, 2014 6:22 pm

Ako tebi kanđa zapne za poluosovini onda je definitivno oštečena poluosovina od satelita .
Hoču reči i da izvadiš vilicu blokade opet nema garancije da budeš izbio poluosovinu .

Ne mogu ti reči da li bude išla osovina vilice van ako skineš vijke , ( jel imaš sliku mjenjača iz priručnika ) ,tanjurasti je naslonjen desno na dosjedu . njegov župčanički par je s ljeve strane , sumnjam da bude mogao popustiti da napravi mjesta .




Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Labin Progres super specijal grin Empty Re: Labin Progres super specijal grin

Postaj  nikoladr pet stu 14, 2014 9:12 pm

Vidim, kako stvari stoje, da ću morati izvaditi, drugu poluosovinu,skupa sa tanurastim zupčanikom i satelitima, a zatim, pokušati kroz sad slobodan otvor, nekako, komadom drveta izbiti poluosovinu, vjerovatno je kroner oštećen usljed struganja i na zubcima postoji pucna, koja prječi kandžu da napusti poluosovinu. Možda se sjetite ili imate bolje rješenje, napišite. Pozdrav

nikoladr

Broj postova : 25
Join date : 11.11.2014

[Vrh] Go down

Labin Progres super specijal grin Empty Re: Labin Progres super specijal grin

Postaj  Admin pet stu 14, 2014 11:14 pm

hm..ništa od toga , ako izvadiš vijke tanjurastog , i desnu poluosovinu tanjutasti još nejde van .
Tanjurasti ide van tek kad izvadiši ljevu poluosovinu i izbiješ ležajeve poluosovine .
Takozvani križ , na koji se zavije tanjurasti  ide van kroz poklopac mjenajča .
JA kontam da je 90 % tako , izmjeri promjer križa na koji sjedne tanjurasti , pa izmjeri rupu koja ostane kad izvadiš desnu poluosovinu i njezin ležaj , ja mislim da je premala .


Brijem da je tvoje riješenje da ispod prirubnice poluosovine s vanjske strane izbiješ semering , prilagodiš seger klješta i nekako izvadiš seger koji drži ležaj ljeve poluosovine .
Tada ako je kanđa blokade manja od promjera rupe u kučištu izvučeš van poluosovinu skupa s kanđom blokade i ležajem poluosovine .
Još uvjek ti ostaje roblem nosača vilice blokade ..Možda bi njega mogao izvaditi kad odvineš tanjurasti , desnu opluosovinu i popustiš pritiskivač tanjurastog dolje kod njegovog zupčaničkog para .

Ako ne uspiješ izvaditi seger poluosovine a kanđa može van koroz rupu u kučištu na ljevu stranu , ostaje ti da riješenje da izrežeš prirubnicu poluosovine tako da imaš mjesta pristupu segeru , tako naravno uništiš poluosovinu..meni stoji da je oko 600 kuna .



Ja zbilja ne mogu procjeniti koje je oštečenje  da je to zpelo ..drvo dolazi u obzir , hladna deformacija poluosovine kako bi se ispravilo oštečenje sigurno ne bude ušpješna bez dobrog udarca .
Ako poluosovina ide van cca 10 mm , otvori se prostor da se ispod prirubnice podvuku 2-3 pajsera /poluge ..probaj tako .
Možeš i izvaditi vijke  na prirubnici na koje se steže kotač i preko dugačkih vijaka poluosovina izvlači sama sebe .
Ti vijki se budu uprli na semering i kad njega unište upiru se na ležaj , vjerojatno budu i njega uništili , taj ležaj je promjera 100 mm. vijci se budu direkt upirali na njega . moraš sam odlučiti koje djelove budeš žrtvovao .
Samo spasi kučište jer je masno skupo .


Zadnja promjena: Admin; sub stu 15, 2014 7:53 am; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Labin Progres super specijal grin Empty Re: Labin Progres super specijal grin

Postaj  nikoladr sub stu 15, 2014 7:46 am

Vidim da imate nekoliko korisnih predloga, pokušat ću,pa se čujemo,hvala na pomoći.

nikoladr

Broj postova : 25
Join date : 11.11.2014

[Vrh] Go down

Labin Progres super specijal grin Empty Re: Labin Progres super specijal grin

Postaj  nikoladr sri stu 19, 2014 11:30 am

Danas sam konačno uspio izvadit poluosovinu, na način da sam je izvukao onoliko koliko je htjela lagano izić, nakon toga sam je blokirao sa vanjske strane, sa dve daščice debljine 25mm, a nakon toga uzeo jedan duži duršlag i kojim sam udarao po kandži polako okrećući da jednako silazi.Radnja je trajala oko petnajstak, da bi napokon kandža spala s osovine, koju sam kasnije lagano izvadio. Nakon toga na izvađenu poluosovinu, ponovo sam pokušao stavit kandžu, ali ona ne nasjeda, jer su neki zupci na osovini deformirani. Pokušaću ih turpijom poravnat. Pokušat ću stavit neke slike od danas.

nikoladr

Broj postova : 25
Join date : 11.11.2014

[Vrh] Go down

Labin Progres super specijal grin Empty Re: Labin Progres super specijal grin

Postaj  Admin sri stu 19, 2014 3:33 pm

štedi turpiju , uzmi odmah brusilicu , zubi su kaljeni ..a turpija nije zA TO

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Labin Progres super specijal grin Empty Re: Labin Progres super specijal grin

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.