još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

4 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  pitijacro ned stu 16, 2014 10:20 am

I tako se meni svakakve ideje vrte od jutros u mislima i sinula jedna.

Ajmo uzgajati sadnice drveća.
Na crno.
Za potrebe običnog malog čovjeka koji si hoće posaditi neku šumicu u kojoj će si siječi drva za grijanje svoje kuće.
Vidim je,prodaju se te sadnice po netu naveliko,i mislim - ma šta je jedna kuna,kuna i pol,dvije,po komadu.
A brus. To su pare.Veli meni susjed neki dan - išao bi on u Mađarsku po sadnice agacije - treba on 500 komada i brat mu isto toliko.A tamo su jel,jeftinije.
Eh,velim ja njemu - a koji ti je kušt takvu sadnicu sam si napraviti - uzmeš sjemenke agacije,posiješ na proljeće - one trebaju stratifikaciju,ali niču ko od šale,ma vidim ja ,jedna parcela koju ne radimo jer je šljunak se zasijala sama - ima tri godine - agacije već ko ruka debele,a vjetar nanio sjeme sa šumarka preko puta.A koliko za to malo prostora treba,a ulaganje baš nikakvo,samo malo posla oko zalijevanja i presadnje nakon nicanja....a jseme nabereš sada,posiješ sada,na proljeće nikne,najesen imaš sadnicu za kunu,druge godine za dvije....a možeš i druge vrste drveća posijati,skuplje,no,njih se malo manje traži.Agacija se baš traži,konstantno.

Hm,ja luda kakva jesam,ak nebudem druge godine prodavala sadnice agacija....hm.
Prodavala sam ja i sadnice oraha - napravila petsto komada sjemenjaka pred sada već četri godine - rekla moja kćer da bi ona plantažu oraha - ja sve fino odradila, posadila orahe, a onda ona odustala.Prodala sam ja stotinjak na sajmu po dvadeset pet kuna,ostalih četristotinjak sam poklonila jednom mladom - ma ima čovjek nekih trideset pet sada - entuzijastu - kupio on dvijesto komada cijepljenih,osamdeset posto mu ih se osušilo,a dečko zaista duša od čovjeka - i veli meni moj muž - šta ćeš sa orasima - a popravlja on nama kosilicu uvijek - i tako ja njemu te orahe dala besplatno - bio je presretan - veli,ma svi su se primili - nekoji samo benavio - sada su to već lijepa stabalca,eh - mislim reći zapravo - ma sve se može napraviti,a ovaj posao sa sadnicama agacije bi sada bio hit za neku popunu kućnoga buđeta.Proda se to preko neta,a i bude se,obzirom na skupoću plina u godinama pred nama, bez problema.A ulaganje nula kuna.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  Bobić ned stu 16, 2014 3:42 pm

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije 4111394947 
Jesi ti to ponutkana prodajom Bobicevih sadnica ljesnjaka? ha? nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije 1226846223
lijeske, pardon,,,

ti sunac ja tebi nista vise ne pisem,,, nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije 23749988

decki cuvajte se i Vi jer ta mala plava u svemu samo biznis gljeda,,,

ccc,,, nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije 2253324929
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  pitijacro ned stu 16, 2014 4:51 pm

A jok.
Ja nikada ne kopiram - ja sam original blentača koja u svemu vidi kunu.
Kaj se tvojih lješnjaka tiče,tu ti ja mogu recimo otići na plac,pobrati gajbice koje ostanu iza prodavača prazne i tebi ih za dvije kune po komadu prodati,tako da imaš u kaj spakovati dok ih budeš priređivao. Ili ako hoćeš one vreće od smjese poberem od peradara - samo gukni....velim ja da su kune svuda oko nas,samo se treba sagnuti i pobrati ih.(ma nisam tak zgrabna,,evo sam platila ambalažu neki dan dvije tisuće kuna čovjeku koji ju je skupio i meni prodao)

Ideju o agaciji sam ja dobila dok sam išla u Pordenone na sajam cvijeća - ali taj sajam je jedna priča koja baš i ni za javnost - malo su me trsovi uzdrmali - neću ništa više o tome reći - i već bih ja imala puno dvorište sadnica agacija samo da imam vremena i za to.Ili bar nekoga tko bi mi malo pomogao. ili da sam u ranim četerdesetima....Ali ebaj ga - a ak me pukne,već budem sutra u Makarujki skupljala sjemenke i začas ja nasijem toga...ejjjjj.....
Ja sam za trideset kuna kupila teglicu jedne paprati i prodala za tri mjeseca pedeset za tri i pol tisuće.Eh.....što nisam sada u dvadesetima......


Ali,nije to loše,to sa tim sadnicama drveća.Ljudi masovno prelaze na grijanje na drva,sade nove parcele šuma,podsađuju.....Kontinuirano se sječe i šuma se ne uspjeva sama obnavljati.To je sada posao koji ima u narednih nekoliko godina perspektivu.Dok birokrati ne skuže i stave šapetinu i na to.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  Admin ned stu 16, 2014 6:03 pm

kako izgleda sjeme gacije?
gdej se nalazi , kad se bere , kako se čuva?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  pitijacro ned stu 16, 2014 7:03 pm

Koje pitanje za jedno seosko vijete - pa gdje si se ti igrao dok si pelene nosio?????
Kao rogač - a unutra su male crne bubrežaste sjemenke - jedno šest do osam u jednoj čahuri.
Nabereš sada,u šumi dgacije - ili gdje vidiš da ima mahuna, možeš i posijati i ostaviti vani da promrzne pa na proljeće nikne.A može i sjeme u frižider na tri četiri tjedna pa se posije.To ako je sjemenu potrebna niska temperetura - nisam sigurna,morala bih proguglati. Ali ako je meni samonikala na njivi,to je očiti znak da lako niče.


pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  Admin ned stu 16, 2014 7:25 pm

majke mi ja nikad nisam vidio te komušinice na gaciji
jel to padne na pod ili treba penjalice?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  pitijacro ned stu 16, 2014 8:11 pm

Kako nisi,pa to poslije cvatnje,zapravo na početku jeseni visi.Istinabog da sam ja na to prestala obračati pažnju,ali znam da sam se kao mala igrala s time i otvarala i kušala sjemenke.
Ma vise i padnu.

Jedna mala - ma vraga mala,ima trideset godina iz Ludbrega što je bila samnom na sajmu mi pričala kako njen otac penzič popunjava buđet sa tim sadnicama,ide ko bedasto,sve bolje.
Ma nije to nikakav problem raditi   - ja sam orahe sjemenjake preko zime u pijesak,kad su pustili klice sam ih odmah u male teglice,i već na jesen su išli u prodaju. A agacia se poslije nicanaj presadi u zemlju,ne u tegle.Samo treba imati volje.
Ak Bobić neće najesen prodavati sadnice gacije plačam cijelom forumu ručak u Interkontinentalu. lolo

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  Bobić ned stu 16, 2014 8:58 pm

Ovo ce biti najlakse zarađen rucak u zivotu,,,  lolo

Moji su prije nekoliko godina rasijali to ispod najlona na gredici, ti sunac pa to je naraslo preko 2 metra u visinu, ne sve ali mnogo toga je bilo iznad 2 metra,,,

Ako se dobro sjecam sjeme se mora furiti, polijati kljucavom vodom i onda to stoji al da me ubijes neznam koliko dugo,,,

da vec Vas vidim kako  nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije 4111394947  nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije 1451407798  i ja sam ali buduci da su nam to preporucali ljudi od struke poslusasmo i bi najdobrese,,, nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije 1226846223
tad je jos uvijek bilo za kupiti onih ampula za dusiti lijehe pa se nije moralo plijeviti travu citave godine,,,
sad mislim da toga vise nema na trzistu,,,


Bobic je imao nedavno pusionu sa sadnicama ginka bilobe, otislo cca 20000,oo kn u vjetar, jer eto trebalo mjesta za posaditi cesnjak a ginko tu stajao punih 5 godina, sadnice velicine preko 2 metra,,,
jbg da sjednes i places,,,
budala nisam nasao vremena da poslozim pricu i da sve to uvalim a mozda bi se dalo i biznis iz toga napraviti,,,
znam za saadnicu ginka koji daje po 20000 sjemenki godisnje dok je kod velike vecine njih 500 komada limit,,,


no to je jos uvijek neisfurana prica i postoji jos uvijek mogucnost da prodam pricu ali 20000,oo novaca i 5 godina muke nikad necu zaboraviti,,,


ako netko ima trziste mozemo dogovoriti biznis oko sadnica ja znam i gdje se sjeme moze ubrati znam sad i tehnologiju proizvodnje, ma znam ja sve, samo   nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije 23749988
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  muhanicar ned stu 16, 2014 9:10 pm

Admin je napisao/la:kako izgleda sjeme gacije?
gdej se nalazi , kad se bere , kako se čuva?
Kaj to nije dovoljno u zemlju popikati i ona raste kao agacija?????

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  Bobić ned stu 16, 2014 9:17 pm

muhanicar je napisao/la:Kaj to nije dovoljno u zemlju popikati i ona raste kao agacija?????

Hmm,,,
u ovakvim slucajevima obicno se radi o njivama koje su do tad bile obradive ili su bile sikare
 pa je jednostavnije i bolje u koliko toliko kontroliranim uvjetima proizvesti sadnicu 
te istu posaditi u red zeljene gustoce nego razbacati posvuda pa ako izraste izraste a ako ne ne,,,
zapravo dobije se jednolicniji sklop ako se sadi sadnica,,,

inace sjeme agacije je dosta sitno i sijanje po njivi bilo bi dosta nezgodno,,,

bar mislim,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  pitijacro ned stu 16, 2014 9:23 pm

Kaj Bobić - od ručka onda ništa - ti si znači to već radio,a,i šta - zašt ti to nisi prodao?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  Bobić ned stu 16, 2014 9:25 pm

E moja Rozamunda, duga je to prica a i nebi da si opet dizem tlak,,,

reko sam ti, trebao prostor za jesenski cesnjak,,, nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije 54107490

i naj se sad izvlaciti, jasno si napisala,,,

pitijacro
Ak Bobić neće najesen prodavati sadnice gacije plačam cijelom forumu ručak u Interkontinentalu. lolo


Zadnja promjena: Bobić; ned stu 16, 2014 9:32 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  pitijacro ned stu 16, 2014 9:26 pm

To ti se dušice moja sije u kontejner na 104 ili 209 rupa,pa kada nikne,presadi na njivu u gusti sklop u redu,a međuredno jedno metar barem.I takva sadnica može čekati i drugu godinu ako je prve ne prodaš.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  pitijacro ned stu 16, 2014 9:27 pm

Nisam na forumu primjetila tvoju izjavu da si sadio češnjak.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  Bobić ned stu 16, 2014 9:30 pm

pitijacro je napisao/la:Nisam na forumu primjetila tvoju izjavu da si sadio češnjak.

Pa i nisam ga ja sadio,,, nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije 2253324929
to je trebalo biti za vlastite potrebe,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  pitijacro ned stu 16, 2014 9:40 pm

A ak se nešt zaradi usput,dobro bude,jel.....

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  Bobić ned stu 16, 2014 9:44 pm

pitijacro je napisao/la:A ak se nešt zaradi usput,dobro bude,jel.....

Ma jok,,,
krivo si pokopcala,,,
nisam ja uopce sadio cesnjak nego moji a moje su sadnice na njihovom vrtu samo smetale i to 5 godina, kapiši,,,

oslo u vjetar pet godina moje muke i cca. 20000,oo kn nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije 54107490
al sta ces posadio sam na krivom mjestu,,, nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije 54107490
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  pitijacro ned stu 16, 2014 10:00 pm

Aha.
Tvoj su tvoji,a ti si ti.
Pa ti dali da na njihovom posadiš.
Pa im dopizdilo.
Ahm.Ja imam sve na svome i sve je moje.Pola.Pola je muževo,i velim ja njemu, obzirom da je stariji,nek on sve svoje prepiše na mene. lolo

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  muhanicar ned stu 16, 2014 10:51 pm

Bobić je napisao/la:
muhanicar je napisao/la:Kaj to nije dovoljno u zemlju popikati i ona raste kao agacija?????

Hmm,,,
u ovakvim slucajevima obicno se radi o njivama koje su do tad bile obradive ili su bile sikare
 pa je jednostavnije i bolje u koliko toliko kontroliranim uvjetima proizvesti sadnicu 
te istu posaditi u red zeljene gustoce nego razbacati posvuda pa ako izraste izraste a ako ne ne,,,
zapravo dobije se jednolicniji sklop ako se sadi sadnica,,,

inace sjeme agacije je dosta sitno i sijanje po njivi bilo bi dosta nezgodno,,,

bar mislim,,,
Krivo sam se odrazil, šibe popikati u zemlju?

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  Bobić pon stu 17, 2014 7:39 am

Uuuhhh, bojim se da nebi islo,,,

mi smo inace sadnice saddili pod brazdu, osjetno lakse nego kopati rupe,,,
iako je kod mene vrlo vrlo pjeskovito tlo,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  pitijacro pon stu 17, 2014 7:43 am

Išlo bi kod vrbe.Ali vrbu nitko neće.
Mi smo stupove za paradajz zabijali u zemlju - kako je to fino zazelenilo do jeseni,a kakvo je korjenje bilo pred zimu kada se vadilo.....

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  pitijacro sri stu 19, 2014 9:20 pm

Bobić je napisao/la:
pitijacro je napisao/la:A ak se nešt zaradi usput,dobro bude,jel.....

Ma jok,,,
krivo si pokopcala,,,
nisam ja uopce sadio cesnjak nego moji a moje su sadnice na njihovom vrtu samo smetale i to 5 godina, kapiši,,,

oslo u vjetar pet godina moje muke i cca. 20000,oo kn nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije 54107490
al sta ces posadio sam na krivom mjestu,,
, nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije 54107490


Eh,koji ti je to promašaj - zapravo,to ti i nije trebao biti promašaj - samo si trebao otići u neki vrtni centar - ja bih ti bila preporučila IVU (mislim da se tako zove) u mome kraju - dendro rasadanik sa vlastitom proizvodnjom - mogao si se dogovoriti i njima prodati taman u trećinu cijene,opet bi nešto zaradio. U kriznim situacijama svaki je izlaz dobrodošao,čak i sa djelomičnim gubitkom.

Ja recimo izlaza ove godine nisam imala sa lubenicom - ljudski faktor je zakazao djelomično,a veći ostatak je odigrala priroda.
Sa batatom je ljudski faktor zakazao sto posto - ali kod njega bar nisam troška imala - ma jedno stotinjak kuna sve skupa - ali posla - ubiotebog,posla jesam - a najžalije mi što sam onaj najteži natovarila mužu na leđa - isfrezao mi i napravio slogove ručno i cijevi i folije postavio jadan sam.I sada tog batata neće biti više od dvadesetak kila,trisedet možda,ali smo već jedno pet kila pojeli.A budemo i ostalo,ebeš petnaest kuna po kili - trebalo je toga biti četristo - petsto kila,ebi ga i batata i mene koja idem tražiti informacije na netu dok već sve napravim krivo.  A jesam tuka ponekada, baš tuka.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  Bobić sri stu 19, 2014 10:26 pm

pitijacro je napisao/la:
Eh,koji ti je to promašaj - zapravo,to ti i nije trebao biti promašaj - samo si trebao


Please, ne samo dolijevat vodu na vec vrelo ulje,,,

bilo, ošlo, prošlo,,, raspa
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  pitijacro sri stu 19, 2014 10:33 pm

A šteta,a danas mi baš ide. Pitaj Admina.


A misliš li da ti nebi bilo lakše na srcu da to izrekneš glasno i preboliš ko pravo muško?
Imam ja sjajnih ideja - recimo - klin se klinom izbija,bol se bolom liječi....tako budeš bliže sreći,meni možeš sve reći,i u blaženstvo spokoja preći.Točka. Ali ako ti želiš još neke argumente...... cheer

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  Bobić sri stu 19, 2014 10:58 pm

Gle, nema se tu kaj glasno vikati,,,
gledam to na nacin da nasto naucim na svojim greskama,,,

da sam bio aljkav jesam, da je to trebalo davno prije rijesiti tj. posloziti pricu trebalo je,,,
da nije bilo tako kako je bilo mozda bi tamo docekali i sestu godinu,,,
samo pitam te tko bi to onda pocupao jer to go˝no ima rep, jednu zilu koja ide u dubinu, nesto slicno kao orah,,,

e sad se jos namece pitanje vracanja istom mjerom,,,
mislim da nema smisla,,,
al jbga ža mi 20000 novaca,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije Empty Re: nešto blizu poljoprivrede ali ipak nije

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.