još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Namještanje seger osigurača na desni planetar na super specijalu

3 posters

Go down

Namještanje seger osigurača na desni planetar na super specijalu Empty Namještanje seger osigurača na desni planetar na super specijalu

Postaj  nikoladr čet sij 15, 2015 6:43 pm

Molim članove, koji imaju iskustva da mi pognu, savjetom, kako da namjestim seger osigurač na desnom planetaru na super specijalu, ljevi sam namjestio jer tamo ima malo više mjesta za seger klješta. Hvala svima unaprijed.

nikoladr

Broj postova : 25
Join date : 11.11.2014

[Vrh] Go down

Namještanje seger osigurača na desni planetar na super specijalu Empty Re: Namještanje seger osigurača na desni planetar na super specijalu

Postaj  Admin čet sij 15, 2015 7:27 pm

brener u ruke i prilagodi klješta ..ali ne s špicama pa da upadaju u rupu na segeru nego moraju biti plisnata tako da upadnu tamo gdje je seger prekinut .

Može se i s normalnim klještima ..polaku guraj poluosovinu unutra , pa stavii seger odmah kad virne malo iz ležaja ..ne zaboravi podlošku pod seger .
Al budeš ti smučio taj mjenjač ..da sam znao da budeš u tolikim mukama ponudio bi pomoč..odavno .
Volim pomoč ljudima koji ne drže ruke u đepu i kukaju ...

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Namještanje seger osigurača na desni planetar na super specijalu Empty Namještanje seger osigurača na desni planetar na super specijalu

Postaj  nikoladr čet sij 15, 2015 8:06 pm

Kad tako napravim, kako so opisao, seger se iskrivi i klješta iskoče.Hipotetsko pitanje, koliko radnik u tvornici,koji umeće planetare, može za radnog vreme da postaviti zegera? Možda oni imaju nekakav specijalni alat, razmišljam sam o svemu. Danas sam zvao njihovog zastupnika u Sl. požegi "Alkara"koji drži njihov servis, lik mi kaže da on takove slučajeve šalje u tvornicu u Lbin, jer je pokušao jednom prilikom, tada se namučio i odustao. Sutra je novi dan, noćas ću se odmorit, pa ću pokušat nanovo. Hvala na pomoći, čujemo se.

nikoladr

Broj postova : 25
Join date : 11.11.2014

[Vrh] Go down

Namještanje seger osigurača na desni planetar na super specijalu Empty Re: Namještanje seger osigurača na desni planetar na super specijalu

Postaj  Admin čet sij 15, 2015 8:58 pm

sad nšt kontam , nisam s tim imao nikad problema , možda treba vani raširiti seger , prvo napraviti alat ..koji bi sjeo u rupice segera u raširaenom stanju ..pa kad uguraš poluosovinu samo izmakneš alat ..


Ili
guraj poluosovinu unutra , polako idvijačem širi seger , vrti poluosovinu , ona je s čelne strana , tamo gdje sjedaju sateliti grubo obrađena , pa uhvati seger kao na zupce ..i tako redom .
Nemoj ubit seger da opet ne ispadne u radu ljuti

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Namještanje seger osigurača na desni planetar na super specijalu Empty Namještanje seger osigurača na desni planetar na super specijalu

Postaj  nikoladr čet sij 15, 2015 9:50 pm

Seger nije tjesto da ga formiraš kako želiš, već flesibilni čelik, s osobinom opruge, ako ga širiš preko mjere može puknut, ako naterš planetar preblizo, satelitima on priklješti seger koji više nisi u stanju naštelat, na poziciju. Vidim prijatelju da mi stvarno hoćeš pomać, sve sam načine do sad probao, bez rezultata, problem je što tamo nema dovoljno mjesta za potrebne operacije.

nikoladr

Broj postova : 25
Join date : 11.11.2014

[Vrh] Go down

Namještanje seger osigurača na desni planetar na super specijalu Empty Re: Namještanje seger osigurača na desni planetar na super specijalu

Postaj  TVfreak pet sij 16, 2015 9:29 am

Admin je napisao/la:.....
guraj poluosovinu unutra , polako idvijačem širi seger , vrti poluosovinu , ona je s čelne strana , tamo gdje sjedaju sateliti grubo obrađena , pa uhvati seger kao na zupce ..i tako redom .
Nemoj ubit seger da opet ne ispadne u radu ljuti
Ja ih uvijek ovako montiram, puno brže odradim nego špicangama. Primijetio sam da se zeger više razvali kliještima nego ovako.
Kod ovog govneta je najvažniji redoslijed montiranja lupaozid

TVfreak

Broj postova : 235
Join date : 09.01.2012

[Vrh] Go down

Namještanje seger osigurača na desni planetar na super specijalu Empty n

Postaj  nikoladr pet sij 16, 2015 3:36 pm

Danas sam konačno namjestio seger na desni planetar, na način da sam prvo morao prilagodit klješta, koja sam obrusio sa vanjskih strana, kako bi dobio što veću površinu naljegana, zatim sam planetar priterao skoro skroz do satelita, kojeg sam zatim stolarskom stegom fiksirao, ako bi slučajno krenu prema van, zatim sam klešta namjestio u prorez segera, dok bi ljevom rukom s jačim šrafcigerom pomgao da seger nalegne nekoliko milimetara. kad se našao na planetaru, zahvat je uspio, zatim se seger dužim duršlagom kuckajući priteruje dok ne sjedne u ležište na planetaru. Na posljetku se šrafcigerom seger potjeruje oko planetara da se provjeri dali je dobro sjeo. Ovo moje iskustvo možda nekom pomogne, ako se drzne da sam to odradi. Sad me čeka sljedeća operacija, koja se odnosi na štelovanje tanjurastog zupčanika na konusni zupčanik, gdje je isto potrebno iskustvo, koje ja nemam,jer je upitanju zazor između njih. Ko je netko namještao zazor neka napiše, kako se to radi. Hvala Adminu, koji se maksimalno trudio da mi pomogne.

nikoladr

Broj postova : 25
Join date : 11.11.2014

[Vrh] Go down

Namještanje seger osigurača na desni planetar na super specijalu Empty Re: Namještanje seger osigurača na desni planetar na super specijalu

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.