još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zašto ljudi vole rat

3 posters

Go down

Zašto ljudi vole rat  Empty Zašto ljudi vole rat

Postaj  Admin sub pro 05, 2015 8:05 am

..rat koji se dešava svud oko nas , rat koji prizvodi cvilež , grobove i križeve .

Zašto povjest uživa u analizi rata i ratovanja  , zašto učimo o ratovima ako ih ne žalimo .

Da li su ratovi potrebni u očuvanju gospodarstva kapitalizma ...da li su bili potrebni i u gospodarstvu  prošlih vremena kad nije postojao "zapadni" kapitalizam

Zašto uvjek ima novaca za rat a nikad za sirotinju ?
Da li je rat trenutak kad ekonomija podvlači crtu kako ne bi bilo bankrota ?


da li je rat pokrenut radi reduciranja broja stanovika danas kad je kuga i slične bolesti u ladicama čuvanih labaratorija .

Ta i još stotinu pitanja pokrenuo je TV- kalendar koji se večinu termina bavi ratovanjem .

Kaj vi mislite o tome  ?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Zašto ljudi vole rat  Empty Re: Zašto ljudi vole rat

Postaj  pitijacro sub pro 05, 2015 12:38 pm

Admin je napisao/la:..rat koji se dešava svud oko nas , rat koji prizvodi cvilež , grobove i križeve .

Zašto povjest uživa u analizi rata i ratovanja  , zašto učimo o ratovima ako ih ne žalimo .

Da li su ratovi potrebni u očuvanju gospodarstva kapitalizma ...da li su bili potrebni i u gospodarstvu  prošlih vremena kad nije postojao "zapadni" kapitalizam

Zašto uvjek ima novaca za rat a nikad za sirotinju ?
Da li je rat trenutak kad ekonomija podvlači crtu kako ne bi bilo bankrota ?


da li je rat pokrenut radi reduciranja broja stanovika danas kad je kuga i slične bolesti u ladicama čuvanih labaratorija .

Ta i još stotinu pitanja pokrenuo je TV- kalendar koji se večinu termina bavi ratovanjem .

Kaj vi mislite o tome  ?


A kako bi se drugačije kapital  povećavao - poruši imovinu da se ima razloga proizvesti nova. Proizvodnja rezultira profitom.
Poslije svakog rata dolazi obnova. Obnova pokreće gospodarstvo. Otvara radna mjesta. Poslodavcu omogućuje proizvodnju, proizvodnja poslodavcu profit.
Zašto se Merkel odlučila prihvatiti sto tisuća izbjeglica?
Svaki novi useljenik mora si nakon što prođe rok u kojemu ga država uzdržava osigurati stan i kupiti sve potrebno za život - to je potrošač koji će pomoći privredu svojim potrebama  - osigurati napredak i razvoj gospodarstva.
Korist država je tu veoma upitna. Nije prvenstveno materijalne prirode, nego socijalne. Materijalnu korist, kapitalnu, imaju pojedinci koji kroz organizaciju poslovanja zapošljavaju zbog povećanih potreba robe na tržištiu tokom obnove masu koja je bez posla i prijeti državnom aparatu nemirima. Posao = plača = socijalni mir = ostanak valdajuče strukture na vlasti.

Sve je to iz koristi, bilo kakve.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Zašto ljudi vole rat  Empty Re: Zašto ljudi vole rat

Postaj  Admin sub pro 05, 2015 12:58 pm

zašto je opčenito rat , sukog ili obično premlačivanje žene čovjek kao humano i razumno biče prihvatio kao izlaz svih problema , zajednički nazivnik je nasilje ..

Dali je uzor ili evolucija preuzela to od životinja , koja probode , ugrize ili otruje onog kraj sebe ?.

Zašto je čovjeku dozvoljeno da iskoristu svu maštu u izmišljanju stvarno nezamislivog oružja , ili je to zatvorena petlja u koju je upetljan ?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Zašto ljudi vole rat  Empty Re: Zašto ljudi vole rat

Postaj  pitijacro sub pro 05, 2015 2:05 pm

Ukratko - ljudska povodljivost.
Primjer široke mase - govornik, pljesak.
Većina slušatelja će govorniku zapljeskati iako možda i ne shvaća o čemu govori, ali čuje pljesak i podsvijesno zaplješće. Ili misli da je govornik zaslužio pljesak ako svi oko njega plešću.

Baš uzor - preuzeto ponašanje predhodnika - obitelj u kojoj je prisutno nasilje najčešće rezultira potomstvom koja će isto biti sklona nasilju. Modifikacijha je moguća, ali za to trebaju biti posloženi neki elementi - najbitniji je osobni samoodgoj temeljen na promatranju okoline drugačijeg modela ponašanja.

Ljudska inteligencija je samo u pitanju, ostvarivanje nečega novoga,ispitivanje dometa, a negativnom manipulacijom je to usmjereno u korištenje na štetu čovječanstva umjesto samo na korist.

Uh kako jer to široka tema, a meni dolazi EPMBZ pa nemam vremena ući dublje u to.. Zašto ljudi vole rat  54107490

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Zašto ljudi vole rat  Empty Re: Zašto ljudi vole rat

Postaj  gilan sub pro 05, 2015 7:44 pm

Ovo je puno filozofije za mene, bio debelo aktivni sudionik, (čista i mirna savjest), to su isto izmislili bogati da jebu sirotinju.
Vidio svojim očima!! Shocked

gilan
legionar

Broj postova : 782
Join date : 28.08.2015
Lokacija : bih

[Vrh] Go down

Zašto ljudi vole rat  Empty Re: Zašto ljudi vole rat

Postaj  Admin ned pro 06, 2015 11:16 am

jesam li reko da ja ne volim rat .
Da li su granice razlog ratova ?
da li su političari svjesni ako makne granice da i dalje postoji jedna neuništiva ?


Zadnja promjena: Admin; ned pro 06, 2015 1:56 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Zašto ljudi vole rat  Empty Re: Zašto ljudi vole rat

Postaj  pitijacro ned pro 06, 2015 11:58 am

A tko normalan voli rat.
Granice. S jedne strane ograničavaju ljudske slobode, s druge ih štite.Vidiš koje su to dubioze.
Granica ne da muslimanu ući u "moj" prostor i onemogućuje mu slobodu kretanja. S druge strane neda muslimanu ući i štiti mene od njegovog utjecaja, uzorpacije "mog" životnog prostora i dobara. Resursi su razlog ratova, a sad kad razmislim, odkuda pravo jedne nacije prisvojiti granicom određeeno područje i svojatati prorodne resurse, manipulirati njima.Ako svaka jedinka ima pravo na život, slobodu i kretanje, odkuda onda pravo granicama to reducirati. A opet......ko što sam na početku rekla.
Na koju neuništivu misliš? Našu podsvijesno - svijesnu osobnu, kulturološku, vijersku ili nešto treće?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Zašto ljudi vole rat  Empty Re: Zašto ljudi vole rat

Postaj  Admin ned pro 06, 2015 1:58 pm

ja bi njima ponudio riješenje , mi dolje a oni ovdje ..?
JA bi pristao na to ..mi bi se snašli dolje a oni bi se ubijali kako platiti plin i kako doč doma a da te ne naguz presretač lolo

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Zašto ljudi vole rat  Empty Re: Zašto ljudi vole rat

Postaj  pitijacro ned pro 06, 2015 2:34 pm

E pa to sam rekla - svojatanje prirodnih resursa. Granice to omogučuju. I onda je rješenje rat - rat omogučuje indirektne manipulacije koje omogučuju pristup ili direktan ili po povlaštenim uvjetima resursima koje neke države kao pojedinci imaju.
Ma, već milijun puta prežvakano, sve znano - sada, pitanje je glavno ono prvo koje si postavio - zašto ljudi idu u rat. Zašto pojedinac nasjeda na prezentirane lažne razloge i ide u rat. Što je to u ljudima da ne razumiju, nisu sposobni shvatiti razloge pokretanja ratova - bilo kapitalističkog bilo nacionalnog i reknu jednostavno - ne. Jer bez mase nema rata. Naopako je zapravo to što je pojedinac u stanju pokrenuti masu, a masa nije u stanju onemogučiti pojedinca.
Eh, sad će netko reći - zakon. Zakon je tako definiran da daje moć pojedincu da pod prijetnjom sankcije pokreće masu i manipulira njome. Nije li to krivo postavljeno?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Zašto ljudi vole rat  Empty Re: Zašto ljudi vole rat

Postaj  Admin ned pro 06, 2015 4:49 pm

ja sad ne znam tko tu voli rat ..nije da sam proučavao povjesne spise oko stanja svjesti ljudi o ratu ..samo znam da su večina običnih ratnika bila nasilno odvedena na front ..i tako sve do iza WW2 ..e sad dali je tu mjesto zauzela moč medija  a počelo je od radio aparata , televizora pa danas i interneta ili je evolucija "kliknula " u glavama jer je danas nerijetko da ima više nego dovoljno dobrovoljaca .

Da li se dovorvoljci javljaju radi patritizma , morala , susjeda , prilike da se maknu od žene  ili novaca ?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Zašto ljudi vole rat  Empty Re: Zašto ljudi vole rat

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.