još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preporuke za punjive baterije

3 posters

Go down

Preporuke za punjive baterije  Empty Preporuke za punjive baterije

Postaj  Admin sub pro 15, 2012 4:55 pm

AA
i
AAA

do sad imal sanyo pod krinkom kvalitete a sad vidm da na njima piše kina na četiri mjesta Embarassed

No da mogu opet bi ih odabral pa baš da mi korporativni menađer duracela garantira da ima bolje i nudi mi ih jeftinije .

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Preporuke za punjive baterije  Empty Re: Preporuke za punjive baterije

Postaj  jeffy sub pro 15, 2012 9:08 pm

Da nema accu baterija nikad nebi čul sa sanyo....to su jako dobre baterije....ja imam duracelke i varte, oboje proizveo hirohito ....zadovoljan sam...jedino nisam zadovoljan punjačem koji je došao sa duracellkama

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

Preporuke za punjive baterije  Empty Re: Preporuke za punjive baterije

Postaj  Admin sub pro 15, 2012 9:30 pm

Postoji neka caka kako "regenerirati" punjive batrije od memorijskog efekta .

Za sad sam izguglao samo zamrzavanje ..a znam da sam negdje pročitao i neki način strujom .
Jel to netko vidio od vas ? cheer


btw sanyo TV stari unio osamdesete u kuhnju ..a prije neku godinu(pojavom DVB-a) ispravnoga iznio van Embarassed
Na početku smo mislili da je štampana ploča zalijana ..a i ne, to je bila mast Embarassed

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Preporuke za punjive baterije  Empty Re: Preporuke za punjive baterije

Postaj  jeffy ned pro 16, 2012 8:46 pm

Pročitam tvoj post o "memory effectu" i krenem malo guglati i tako naletim na još jedan postupak vračanja kapaciteta....Sjetim se da imam jedan neispravan baterijski paket za bušilicu, koji ne drži kapacitet. Tako čitam ja da postoji postupak da se kao drmne
baterija sa nekim izvorom. Ajde, rekoh, krenem onak ne zainteresirano čeprkat po njemu. Spojim prvo diretk na konektore sa punjačem akumulatora....naravno ništ se ne događa...izmjerim napon nekih 10.6 volti....ajd, idemo dalje, rasturim ja njega na čelije, i krenem mjeriti napon po čelijama.....od 12 komada, 8 ih je imalo 1,33V, jedan 0,8 i jedan 0 V. Ajd, nemam kaj riskirat, drmnem ja tu zadnju čeliju sa klemama, pozaiskri, i gle vraga, odjednom se pojavi 13V....ja sav iznenađen, sklopim nazad, i krenem klasični proces punjena i pražnjenja....uglavnom, accu sve bolje i bolje drži......

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

Preporuke za punjive baterije  Empty Re: Preporuke za punjive baterije

Postaj  Admin ned pro 16, 2012 9:02 pm

!.2 V si drmnul s 12V ? Shocked

Ja sam sinoč stavio na -18 dvije AAA ..to su stare baterije koje stoje prazne cca 6 mj. ..u međuvremenu su opsluživale led poziciju za bicikel ...uspješno
Sinoč mjerim napon jedna 0.98x i druga 1.09x .
Danas ih izvadim iz ledenice i u najkračem mogučem roku provjerim voltmetrom ..napon nije pao ni desetinu volta Embarassed .
Sad ih punim , baš me zanima kaj budu sutra rekle , u tel aparatu Embarassed

Inače tvoj problem je klasika problem takvih baterija ...one pate tj. (kažu) da se nepovratno oštečuju ako napon padne ispod 0.9 V one se (po teoriji) više ne mogu napuniti .
Ako na uređaju imaš detektor ispražnjenosti baterije a pojeban ti je samo jedan članak kako u tvojem slučaju baterija sama sebe uništi .
Detektor je programiran da reagira na neki pad napona ,on ne prepoznaje da li je to na jednom ili na svima jednako .
Tebi na jednom padne napon za 0.4 kaj je več tu mač za jednoga a to ispada oko 0.04 po svakom kaj je u granicama ...za npr 10 članaka .

btw . ja sam u svoju akumulatorsku ugradio 4x 18650 članke s ebaja ...lagano ko pero .
Za moje amaterske pothvate i potrebe perfektno cheer

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Preporuke za punjive baterije  Empty Re: Preporuke za punjive baterije

Postaj  jeffy ned pro 16, 2012 9:14 pm

Jesam, drmnul sam onu koja je kazala 0, sa 12V......i to nekoliko puta u kratkim intervalima.....tak sam pročital study ....
Navodno da to razbija kristale koji su se formirali unutar članka.....ne tvrdim ništ, samo iznosim svoja zapažanja....stime da napomenem, onaj članak kojije imal 0.8V nisam uspel uskladiti sa ostalima....budemo vidli....
Ne kužim, kakvi su to članci sa E-baya...Li-ion scratch ....kak si ih povezal.....ja imam punktirane, pa ne znam.....

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

Preporuke za punjive baterije  Empty Re: Preporuke za punjive baterije

Postaj  muhanicar ned pro 16, 2012 9:22 pm

Kad smo več kod baterija bum vam spripovedal kaj sam ja složil ne tako davno. Rječ je o auto bateriji (akumulatoru)

Garancija pri kraju, baterija pri kraju (kad malo pozimi vrti kilavo).
Ja njega dole, kiselina van i ostavim ga da odstoji dan, dva. Volt metar gore, 12V scratch scratch
Sijalica gore da ga isprazni do kraja i onda prazan da stoji dan, dva. Volt metar gore 1-2 V Sijalica na njega odmah pada na 0 V.
Punjač gore na brzo punjenje i ostavim ga čitav dan, 12V, ponovo ga praznim i tako nekoliko puta. Od toga silnog prepunjavanja je čak jednom bil i kontra spojen na jedno sat ili dva Embarassed Embarassed .
Nakraju testa ga polupraznog nazad natočim kiselinom i mali se sam digne na 12 V scratch scratch Dopunim ga i metnem na tačke (auto).

Vrti ko lud, bolje nego dok je bil novi. Valjda ga to silno šokiranje oporavilo, tak da od novoga ništ lupaozid lupaozid

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Preporuke za punjive baterije  Empty Re: Preporuke za punjive baterije

Postaj  Admin ned pro 16, 2012 9:24 pm

Da , li-on ...
Ja to uredno lemim Embarassed
Jaka lemilica ...i udri .

1. uzmem akicu no name s dvije baterije ..jednu nisam nikad izvadio iz kufera ...dok se ova istrošila druga u koferu je nepovratno propala radi neznanja .
2. čopim no name akicu s dvije baterije i iz jedne presložim članke u onu prvu ...
Sad su več oba dvije za furdu .
Sad sam probal s ovima 18650 ..i to zato je za tu akicu nemam punjač ..ne radi težine i tih sranja .
Punim ju tako da ju otvorim i punim članke pojedinačno ...
E sad ...li-on ima prednosti ali i nedostatke ...kad je max. opteretim ona stane
.. npr fi 10 borer za metal začešem u drvo .to je kratki spoj za beteriju i vjerojatno joj nije ugodno .
Sad su 4 u seriju možda bi trebal staviti još 4 u paraleru . cheer

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Preporuke za punjive baterije  Empty Re: Preporuke za punjive baterije

Postaj  Admin sri pro 19, 2012 9:30 pm

Test s hlađenjem je neslavno završio sram

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Preporuke za punjive baterije  Empty Re: Preporuke za punjive baterije

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.