još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alternator problem

3 posters

Go down

Alternator problem Empty Alternator problem

Postaj  mokasina pet svi 17, 2013 12:37 am

Pošto sam novi na ovom Forumu.Pisali ste o alternatoru ja imam problem, koji bi opiasao ako mi neko može dati savjet.
Imam Mazdu 323 f DTI 2.0 2001.Prvi problem nastaje propuštanjem nafte na alternator koji se kvari auto električar mijenja novog koji traje 5 godina.Pred 2 godine na dopustu van mjesta boravka opet dolazi do kvara u servisu auto elektrike u Solinu mi ga premotaju ugrade nove diode gdje nakon par dana zovem servis da čujem miris čudan u unutrašnjosti vozila,oni kažu ništa suši se lak na alternatoru.Takav miris sam čuo još par puta da bi prije 15 dana ostao bez struje.Sad su mi ugradili orginal ali imam kompleks da bi i ovaj mogao završit kao i ona prethodna dva.Što da napravim da provjerim dali alternator pravilno radi ili nešto uzrokuje kvar.Otišao bi kod auto električara što da pitam da mi provjere,što utječe na tako brzo kvarenje.Te investicije su me mnogo koštale.Nemam neko iskustvo sa strujom općenito.Dali mi neko od forumaša može dati savjet. Puno Hvala unaprijed! starac

mokasina

Broj postova : 1
Join date : 16.05.2013

[Vrh] Go down

Alternator problem Empty Re: Alternator problem

Postaj  Admin pet svi 17, 2013 6:05 am

Ako alt izgori znači da je preopterečen .ili je neka druga greška unutrar alta .
Kakve imaš potrošače?-dodatna muzika , svijetla , itd.?.

Kontam da nije konstrukcijska greša motora ili jednostavno nedostaje zaštitini lim koji eventualno štiti od djelovanja topline ispuha ili samog motora .

Probaj na [You must be registered and logged in to see this link.] možda nsi izdvojeni slučaj

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Alternator problem Empty Re: Alternator problem

Postaj  muhanicar pon lip 17, 2013 6:09 pm

Problem, da baš problem.

Kontakt, lampica svijetli.
Upaljen na leru , i dalje svijetli.
Do ovde mi je sve jasno, ali dalje scratch

Kad mu se doda malo gasa, ugasi se, ali dalje čim mu više daješ gasa sve jače svijetli.

Samo da napomenem da sam ko i večina forumaša prvo potražil rješenje na forumu ali napona na klemama nisam zmeril lupaozid  Bum sutra.

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Alternator problem Empty Re: Alternator problem

Postaj  Admin pon lip 17, 2013 6:13 pm

muhanicar je napisao/la: Kad mu se doda malo gasa, ugasi se, ali dalje čim mu više daješ gasa sve jače svijetli.






A kad mu se upali malo jače trošilo kod ovog testa , svijetla naprimjer  ?-kaj se dešava s kontrolkom .


Ipak brijem da je dioda , ako dosta puni a to ga ne smeta samo gas , moj frend te tak tjeral jugija mnogo godina


Zadnja promjena: Admin; pon lip 17, 2013 6:17 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Alternator problem Empty Re: Alternator problem

Postaj  muhanicar pon lip 17, 2013 7:19 pm

Da bum iskren do svjetla još nismo došli.
Jedino da probam sirenu stisnuti lolo

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Alternator problem Empty Re: Alternator problem

Postaj  Admin pon lip 17, 2013 7:28 pm

To se može dešavati kad je akumulator pun .
I sirena bude dobra .

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Alternator problem Empty Re: Alternator problem

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.