još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hidraulika ne radi

2 posters

Go down

hidraulika ne radi  Empty hidraulika ne radi

Postaj  stanko1 ned srp 07, 2013 10:15 pm

Poštovani.
Prije svega lijep pozdrav svima.
I molim za pomoć.

Prije godinu dana kupio sam na Vinkovačkom Pik-u samohodni berač kukuruza New Idea - amerikanac,naravno neispravan, u hidrauličnom sustavu nedostajao hidraulični razvodnik s komandama:mad2: .

Ugradili smo razvodnik sa tri komande (Prva petoletka).Na jednu komandu spojio sam hidraulične cilindre hedera,na drugu h. cilindar varijatora.
Uz osnovne elemente hidrauličnog sustava u sam sustav ugrađen je i orbitol potreban za upravljanje, te jedan hidraulični razvodnik kojim se uključuje hidromotor transportera.
Pokušavali smo spajanje na sve moguće načine da u stalnom pogonu sve radi,međutim ako rade cilindri hedera i varijatora ne radi hidro motor ili orbitol za upravljanje.
Zbog toga smo hidromotor spojili na treću komandu novog razvodnika.
Kod takvog rada treća komanda je stalno uključena tj. mora se držati kako bi hidromotor radio, ali u isto vrijeme nemože se upravljati s varijatorom i hederom, tj.mora se zaustaviti stroj, prekinuti rad hidromotora, a zatim djelovati na komande bilo varijatora bilo hedera kako bi se izvršila željena radnja.
Znam da će sudionici foruma reći da to nisam dobro napravio, ali jednostavno drugačije ne mogu iz razloga što je cijeli sustav tako napravljen ako nema orginalnog razvodnika sa zamjenskim nemože funkcionirati.

Zato Vas molim za pomoć kako bi berač na vrijeme pripremio za berbu kukuruza.
Bilo kakva ideja ili prijedlog dobro bi došao.
Zahvaljujem na odgovoru

stanko1

Broj postova : 1
Join date : 07.07.2013

[Vrh] Go down

hidraulika ne radi  Empty Re: hidraulika ne radi

Postaj  Admin ned srp 07, 2013 10:50 pm

hm.. ovako brzinski .
Ugradi duplu pumpu pa orbital na svoju , heder i varijator na svoju .
Transportnu traku na mehaniku .


Ako je to prekomplicirano onda traka na svoju pumpu a orbital i cilindre na drugu
U toj varijanti mora biti orbital koji podržava takvo spajanje i naravno mora biti prvi u seriji .
Tu bi se dešavalo da volan zastane kad se pogone cilindri ali vjerujem da bi se na to navikli .

dakle dupla pumpa .

Tri pumpe bi bilo najidelanije , ali ...

Varijanta sa kojekavim prigušenjima , prioritetnim ili ventilima protoka bi vjerojatnije donjela još više brige i problema .

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.