još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POMOĆ OKO HIDRAULIČNIH CILINDARA

2 posters

Go down

POMOĆ OKO HIDRAULIČNIH CILINDARA Empty POMOĆ OKO HIDRAULIČNIH CILINDARA

Postaj  gribi pon vel 24, 2014 11:44 pm

Imam ovakav problem: na stroju je 7 identičnih cilindara u nizu. Krajnji lijevi i krajnji desni par imaju ventil za regulaciju, dok na tri srednja nema (direktno spojeni s razvodnikom hidraulike) Problem je što mi krajnji cilindri kasne u nabijanju, a žure u otpuštanju tlaka u odnosu na srednja tri. Prije par dana sam ozračavao te krajnje cilindre tako da sam iz sistema od njegovih 60 l. reciklirao cca. 25-30 l. ali se ništa bitno nije desilo (ispušteno ulje je izgledalo mjehurasto kao šlag-pjena), nisam uspio dobiti ulje bez zraka, pa sam odustao od ozračavanja. Je li moguće da mi sistem neprestano upumpava zrak odnekud? Je li moguće da sam sistem ne stvara dovoljno veliki tlak pa krajnji cilindri nemaju dovoljno snage ili da sumnjam u ispravnost cilindara? Ima li netko kakvu ideju? Hvala!

gribi

Broj postova : 3
Join date : 24.02.2014

[Vrh] Go down

POMOĆ OKO HIDRAULIČNIH CILINDARA Empty Re: POMOĆ OKO HIDRAULIČNIH CILINDARA

Postaj  Admin uto vel 25, 2014 5:26 am

Kakvi je to ventil za regulaciju?
Kako znaš da kasni u nabijanju?
Ulje može izgledati pjenasto ali može biti mutno i od vode .


Zadnja promjena: Admin; uto vel 25, 2014 7:40 am; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POMOĆ OKO HIDRAULIČNIH CILINDARA Empty Re: POMOĆ OKO HIDRAULIČNIH CILINDARA

Postaj  gribi uto vel 25, 2014 7:11 am

To su ventili koji smanjuju ili povećavaju protok ulja do cilindara iza njih, imaju na sebi strelicu ulijevo i natpis FAST što govori da odvrtanjem požurujete cilindre iza. Imaju 7-8 okretaja "rezolucije". Vidljivo je kašnjenje jer se radi o 8-metarskom stroju za kutno savijanje lima, a cilindri zajednički pokreću gornji most koji primjetno kasni u spuštanju na krajnjim dijelovima, a i kad se spusti neravnomjerno pritišće, kao da nema dovoljno snage.

gribi

Broj postova : 3
Join date : 24.02.2014

[Vrh] Go down

POMOĆ OKO HIDRAULIČNIH CILINDARA Empty Re: POMOĆ OKO HIDRAULIČNIH CILINDARA

Postaj  Admin uto vel 25, 2014 7:46 am

KAkko se ponaša kad se ventili prigušnice odvrnu do kraja .tako da je maksimalno otvoren .

Ugrubo tlak i protok se djeli na osam cilindra koji su zajednički spojeni na jedan razvodnik ..
na nekim mjestima ide brže ..da li postoji mogučnost da je krivac kašnjenju neki mehanički otpor ?

Ako se"tlak" djeli na više cilindra brži i jače guraju oni koji imaju manji otpor , u konstukciji , otporu savijanja lima itd.
Daj nađi sliku na netu sličnog stroija , jel to mašina za savijanje građeviske limarije?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POMOĆ OKO HIDRAULIČNIH CILINDARA Empty Re: POMOĆ OKO HIDRAULIČNIH CILINDARA

Postaj  gribi uto vel 25, 2014 5:29 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
ovo je takav stroj, samo što je kod mene nešto malo starija izvedba, ali je većina komponenti jako sličnih. Cilindri se lijepo vide na otprilike 2:00 min.
Kad se propusni ventili za pomenuto spuštanje otvore do kraja, bočni dijelovi mosta nemaju dovoljno snage da idu ravnomjerno sa središnjim i kasne otprilike lijeva strana 2cm a desna 15mm u odnosu na sredinu, a kad se priguše, jako kasne pa se gornji most bolno krivi. Na ovom videu se vidi kako ova mašina glatko radi i ravnomjerno spušta most, što želim i ja da postignem. Definitivno se tu ne radi o otporu mosta, jer je on konstrukcijom mehanički podređen konzolama, "rukama" koje svojim radom podižu i spuštaju cilindri.

gribi

Broj postova : 3
Join date : 24.02.2014

[Vrh] Go down

POMOĆ OKO HIDRAULIČNIH CILINDARA Empty Re: POMOĆ OKO HIDRAULIČNIH CILINDARA

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.