još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novi problem

4 posters

Go down

Novi problem Empty Novi problem

Postaj  pitijacro ned sij 04, 2015 5:44 pm

Imam plinsku kuhaču ploču, pet rinka - stara je pet godina. E,ima već neko vrijeme kako me na jednom rinku  zeza i dizna i upaljač - ili samo upaljač - ne mogu ga upaliti nek moram šibicom ili upaljačem koje nemam, pa ja onda na drugom zapalim čačkalicu pa.....Taj je sada potpuno kaput,jer sam ja u diznu ugurala čačkalicu i vjerojatno je vth ostao unutra,i sada plin uopće iz nje ne izlazi. Ali se pitam zašto se nije mogao upaliti dok je izlazio.
Sada me zeza najveći,tu plin ide bez problema,ali je problem upaljač.Ne pali. A i još na dva povremeno zezaju   - neće upaliti iako plin izlazi.
Jesu li ti upaljači potrošna roba,imaju vijek trajanja, ili ih treba nekako očistiti - a jesam ih ja probala na sve načine,sam još da čekičem od kile i pol nisam probala.
Šta da radim? - garancija istekla.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Novi problem Empty Re: Novi problem

Postaj  ilegalac ned sij 04, 2015 9:21 pm

pitijacro je napisao/la:Imam plinsku kuhaču ploču, pet rinka - stara je pet godina. E,ima već neko vrijeme kako me na jednom rinku  zeza i dizna i upaljač - ili samo upaljač - ne mogu ga upaliti nek moram šibicom ili upaljačem koje nemam, pa ja onda na drugom zapalim čačkalicu pa.....Taj je sada potpuno kaput,jer sam ja u diznu ugurala čačkalicu i vjerojatno je vth ostao unutra,i sada plin uopće iz nje ne izlazi. Ali se pitam zašto se nije mogao upaliti dok je izlazio.
Sada me zeza najveći,tu plin ide bez problema,ali je problem upaljač.Ne pali. A i još na dva povremeno zezaju   - neće upaliti iako plin izlazi.
Jesu li ti upaljači potrošna roba,imaju vijek trajanja, ili ih treba nekako očistiti - a jesam ih ja probala na sve načine,sam još da čekičem od kile i pol nisam probala.
Šta da radim? - garancija istekla.
opet ja moram bit majstor:oops:
vec postajes sumnjiva lolo

a jel upaljac stuca, jel drma?
zna se desit da onaj tanjurić iznad dizne začadji se i nece plin bas kod iskre
malo ga skinut i očistit moze i zivcanom četkom
a sto si to gurala u rupu, ak je dizna s onim zičanim kao filterom onda ga jeb
ak je obicna da se skinut i procistit

da si mi blize pogledao bih ti ja diznu Embarassed
al kad ti vec majstor dolazi za VM nek pogleda i to

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Novi problem Empty Re: Novi problem

Postaj  pitijacro ned sij 04, 2015 11:00 pm

Sumnjiva,ni vrag da sam pod istragom? Shocked

Upaljač radi,baca iskru na dva rinka koje ne palim istodobno sa ovime kojeg palim - sad zapravo neznam jeli to normalno da baca iskre na rinkovima koje ne palim istovermeno sa ovim kojeg palim.A taj kojeg palim, izgleda ne baca.
Ma sve sam ja to očistila,ja to sve poskidam i žicom,odmaščivaćem,deterđantom, ponekada sve u lonac pa prokuham.I unutar rinka onu rupu temeljito očistim.Imam ja tu kuhaču već šestu godinu,elektroluksova je,i već neko vrijeme zajebava.Tanjuriči su ok,iako su neki već malo sa donje strane oglodani,ko da su malo uroti uz rub.Skidam ja to i baš perem onako,pošteno,jer mi svaki čas nešto prekipi.
Ta dizna me zezala,imao je rink sasvim mali plamen,a otvoren plin do kraja,pa sam mislila da je nešto ušlo u nju - pa ja to malo čačkalicom.....i sada nema plina uopče. Inovativnost, a šta ćeš......

A znaš šta,nekada se upaljač čuje sam od sebe.Par puta kvrcne i tako već dugo vremena.Bez da se uključuje rink. Godinu,dvije,tri...pojma nemam,prestala sam obračati pažnju.Ja ga čujem do trosjeda ako tv ne radi. Predpostavljam da je upaljač,poznajem zvuk,mislim da drugo ne može biti.To sigurno nije normalno,jel?
Nisam rekla da svaki rink ima svoj upaljač,jel? Automatski,kako se pušta plin,uključuje se upaljač.Zašto onda bacaju iskre i rinkovi koje ne uključujem istodobno sa ovim kojeg uključujem?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Novi problem Empty Re: Novi problem

Postaj  Bobić pon sij 05, 2015 1:17 am

To tebe prekidac zaje*ava
normalno je da iskru baca na sve rinke jer da je svaki odvojen zasebno nebi morala sa obje ruke tiskati vec bi to bilo rijeseno samo na gumbu za regulaciju jacine plamena,,,
buduci da ti prekipi svako malo vjerujem da je to razlog za losije spojeve ili probijanja,,,
nebi bilo lose da se otvori i pogleda u cemu je problem,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Novi problem Empty Re: Novi problem

Postaj  Admin pon sij 05, 2015 6:14 am

uglavnom ploča mora na grabu lolo

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Novi problem Empty Re: Novi problem

Postaj  pitijacro pon sij 05, 2015 7:31 am

Bobić, ja imam samo gumbe za regulaciju plamena.Pet i ništ drugo.Za pet rinkova,ne palim sa dvije ruke - sa jednom palim - stisnem i okrenem gumb za oderđeni rink i ide plin i baca iskru istodobno.
Ali jeli to normalno da ja palim tako prvi rink, a iskru bacaju i još druga dva istovremeno,?
I moram li nekako očistiti te vražje upaljače - ošmirglati.ili šta, koji ne bacaju iskru a tak fajn picketaju dok pritisnem gumb za plin.

Admin  - ja bih tebe u smeće - em noću ne spavaš, em te svaki čas boli glava,em  te bole kosti,em neseksaš kolko bi mogo....
Ali ne - ti si čovječe samo za jedan pošteni remont i budeš ko nov.Šteta je brate,kad još tak fino izgledaš....ko moja kuhača...... lolo

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Novi problem Empty Re: Novi problem

Postaj  Bobić pon sij 05, 2015 7:38 am

Moremo mi mlatiti praznu slamu ali bez raspravljanja nema nista,,, kokice
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Novi problem Empty Re: Novi problem

Postaj  pitijacro pon sij 05, 2015 7:47 am

A pa da.

E.viš,ja nis Admina skužila - ni on mislil kuhaču u grabu,neg na grabu ko devca.Eeeeejjjjjj........

Dečki,ak vam se organi pokvare,mogu vam ja biti mehaničar - mogu li, mogu li.......?. bounce bounce bounce raspa fire

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Novi problem Empty Re: Novi problem

Postaj  Admin pon sij 05, 2015 8:27 am

admin je mislil na montir grabu .za popravak auta lolo
a devac ma grabu , dobar vis ..hhahahahh

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Novi problem Empty Re: Novi problem

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.