još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hidraulično kočenje

+2
ilegalac
muhanicar
6 posters

Go down

Hidraulično kočenje Empty Hidraulično kočenje

Postaj  muhanicar pet stu 16, 2012 8:05 pm

Pročital sam ovakvu tvrdnju i sad me zanima dali ko od vas ima iskustva sa tim, tj kakvo je vaše mišljenje o tome i jel to uopče izvedivo u praksi?

Citiram:
Ja kod dužih kočenja koristim baš hidrauliku , nije to kočenje ali dosta ''smiruje'' motor
Znači jednostavno potežem komandu hidraulike koju nemože da izvrši i time opterećujem hidrauličnu pumpu koja momentalno usporava motor , to se daleko više osjeti kod rusa jer je u njega pumpa veće litraže i samim time troši više snage mada i kod vladimirca dosta pomogne , na malom broju obrtaja motora to kočenje nije toliko efikasno kao na većim okretima

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  ilegalac pet stu 16, 2012 8:06 pm

muhanicar je napisao/la:Pročital sam ovakvu tvrdnju i sad me zanima dali ko od vas ima iskustva sa tim, tj kakvo je vaše mišljenje o tome i jel to uopče izvedivo u praksi?

Citiram:
Ja kod dužih kočenja koristim baš hidrauliku , nije to kočenje ali dosta ''smiruje'' motor
Znači jednostavno potežem komandu hidraulike koju nemože da izvrši i time opterećujem hidrauličnu pumpu koja momentalno usporava motor , to se daleko više osjeti kod rusa jer je u njega pumpa veće litraže i samim time troši više snage mada i kod vladimirca dosta pomogne , na malom broju obrtaja motora to kočenje nije toliko efikasno kao na većim okretima
zašto citiraš sv, savu i uopče sumnjaš u njega

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  muhanicar pet stu 16, 2012 8:15 pm

Neznam Embarassed
Zanima me vaše mišljenje

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  Admin pet stu 16, 2012 8:27 pm

dakako da ima teorije
Kinetičku energiju pretvara u toplinu preko hidrauličke pumpe .
Da podsjetim na zakon o očuvanju energije
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ta pumpa može potegnuti sigurno 5-6 kw .


Koliko to njemu koči samo on zna ..i koliko su mu ruke masne nakon svakog radnog dana .
Cijenim njegovu iskrenost oko opisivanja svih kvarova ali hvala ljepa na takvom stroju tucka ga

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  mario pet stu 16, 2012 9:32 pm

muhanicar je napisao/la:Neznam Embarassed
Zanima me vaše mišljenje

Mi smo o tome neki dan pričali...
Još da dodam da ako ja na ursusu to koristim kroz neki period....fijuuuu ode lamela,ali to je ursus..
Sad kak njegova pumpa to podnosi, tko zna....
Znam recimo da preko kalača mogu ugušiti traktor, ali to je drugo...

mario
legionar

Broj postova : 1697
Join date : 04.10.2012

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  muhanicar pet stu 16, 2012 9:41 pm

A one zadnje riječi?
na malom broju obrtaja motora to kočenje nije toliko efikasno kao na većim okretima.

Ma opčenito meni to ima smisla,ali tak malo da nije vredno spomena.
Ustvari to jedva malo osjetiš na rasterečenom motoru a kamo li kad ga još otraga teret gura plus njegova silna masa. Neprimjetno

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  mario pet stu 16, 2012 9:54 pm

Neznam, možda on može time postiči neki efekat "motorne kočnice"...
Ali opet kažem sve zavisi kakva je to pumpa scratch

mario
legionar

Broj postova : 1697
Join date : 04.10.2012

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  prkanjac sub stu 17, 2012 5:53 am

je istina je ,ja natraktor prikacim pluge i onda na dragu cijelo vrijeme spustam i dizem hodrauliku davidis onda tek koji je ucinak,netreba kocnicu ni taknit

prkanjac

Broj postova : 416
Join date : 02.04.2012

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  Admin sub stu 17, 2012 6:11 am

prkanjac je napisao/la:je istina je ,ja natraktor prikacim pluge i onda na dragu cijelo vrijeme spustam i dizem hodrauliku davidis onda tek koji je ucinak,netreba kocnicu ni taknit
:king: lolo

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  jeffy sub stu 17, 2012 9:06 am

Kao ideja, čini mi se odlična stvar....toplina koju pumpa stvori proguta masa i tu nema ništ čudnoga....meni je jedino upitno kolka je iskoristivost tog sustava....kaj more pumpa uzeti, 5-6konja, napamet govorim....i naravno naprezanje hidrauličkog sustava...e sad vele da se dijelovi za ruse na kile kupuju....imam i ja jednu sličnu caku, sam kaj je moja još banalnija i blesavija, a to je da uključujem klimu nizbrdo bajbaj

OT:
Nego, bil jučer tu kod nas na otpadu, i sve puno čajna agregata i kompresorskih glava i motora...sve ganjc novo, ali je nažalost macola radila.....vjerujem neka zapljena falširane robe ili kaj..prema nazivu, ista ona marka kaj se prodaje po Merkurima..je i jedna lada riva sa 43 tisuće km, garažirana....dečki se voze snjom okolo lupaozid ...za cijene nisam ništ pital, nije bilo vremena

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  mario sub stu 17, 2012 9:18 am

jeffy je napisao/la:Kao ideja, čini mi se odlična stvar....toplina koju pumpa stvori proguta masa i tu nema ništ čudnoga....meni je jedino upitno kolka je iskoristivost tog sustava....kaj more pumpa uzeti, 5-6konja, napamet govorim....i naravno naprezanje hidrauličkog sustava...e sad vele da se dijelovi za ruse na kile kupuju....imam i ja jednu sličnu caku, sam kaj je moja još banalnija i blesavija, a to je da uključujem klimu nizbrdo bajbaj

Ebi ga sad, ti si daleko ispred nas običnih smrtnika...
Od tih tvojih slova ja jedino mogu složit klimanje, ali to ne moram posebno uključivati Embarassed

mario
legionar

Broj postova : 1697
Join date : 04.10.2012

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  jeffy sub stu 17, 2012 9:26 am

No dobro, jesi me....moje vlastito vozilo se isto samo klima.....postal sam totalno zaluđen sa spuštanjem potrošnje, koje neki put ide nauštrb sigurne vožnje...priznajem....

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  Admin sub stu 17, 2012 9:43 am

Taj sistem kočenja hidrauikom je ugrađeno u komunalna vozila ..mislim da u austriji ..valjda ekserimentalno .
Kad treba stat uključe se pumpe koje pune hid. akumulatore a štede kočnice..pa kad treba krenuti akumulatori preko hidromotra tjeraju kotače ..tako štede gorivo i imaju jebačko ubrzanje .

Za stani/kreni vozila dušu dalo ..ekonomičnost je upitna kao i u svakom održivom razvoju .
Njima je dovoljno preseliti zagađenje iz grada na selo i oni zarade plaču ..ali to je druga tema


Zadnja promjena: Admin; sub stu 17, 2012 10:20 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  jeffy sub stu 17, 2012 9:51 am

Tako je, kao što je europa izbacila čeličane i tako riješila problem zagađivanja....
Slična stvar je bila negdje u skandianviji, gdje su gradski autobusi imali zamašnjake koji su se zalaufavali na stanicama.....


jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  mario sub stu 17, 2012 10:00 am

Mislim da ste malo predaleko otišli, nije on mislio na kočenje kao kočenje...mada to znate i sami...
On je mislio na usporavanje rada motora na način da ga jednostavno guši hidraulikom...
Kao što rekoh ranije neka vrsta motorne kočnice Embarassed

mario
legionar

Broj postova : 1697
Join date : 04.10.2012

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  Admin sub stu 17, 2012 10:04 am

Ako je pritom kvačilo otpušteno onda je to direktno i kočenje tj. nešto kaj se suprostavlja okretanju kotača .

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  mario sub stu 17, 2012 10:29 am

Hm, teoretski je...
Ali ja sam samo htio naglasiti da se ovdje kočenje događa unutra..
Znači ne suprotstavlja se okretanju kotača, nego samog motora,getribe ili kaj ja znam već..

mario
legionar

Broj postova : 1697
Join date : 04.10.2012

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  prkanjac sub stu 17, 2012 11:00 am

mario je napisao/la:Hm, teoretski je...
Ali ja sam samo htio naglasiti da se ovdje kočenje događa unutra..
Znači ne suprotstavlja se okretanju kotača, nego samog motora,getribe ili kaj ja znam već..
imam dva traktora i na obadva mi na bilo kojoj tocki hidraulike pumpa nije pod opterecenjem tako da nekuzim na koji bi principu to trebalo kocit motor jedino da se nesto kemija da je pumpa pod stalnim opterecenjem al to je preskup sport za pumpu.

prkanjac

Broj postova : 416
Join date : 02.04.2012

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  Admin sub stu 17, 2012 11:24 am

prkanjac je napisao/la:
imam dva traktora i na obadva mi na bilo kojoj tocki hidraulike pumpa nije pod opterecenjem tako da nekuzim na koji bi principu to trebalo kocit motor jedino da se nesto kemija da je pumpa pod stalnim opterecenjem al to je preskup sport za pumpu.
npr aktiviraš kiper ventil ..a na njemu nije ništa prikopčano ..tada pumpa nabije druk dok ne propusti sigurnosni .
Na valdimircu je to možda moguče i s upravljanjem polugama hidraulike .. digne u krajnji položaj gore ili dolje .
Na nijednom ionak ne radi prelivni ventil koji ima funkciju rasterečenja pumpe u kranjem položaju .

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Hidraulično kočenje Empty Re: Hidraulično kočenje

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.