još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Milosrđe ljudsko neviđeno

+2
ilegalac
Admin
6 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

 Milosrđe ljudsko neviđeno - Page 2 Empty Re: Milosrđe ljudsko neviđeno

Postaj  pitijacro ned kol 04, 2013 12:58 pm

Ajmo početi ovako-čujem ja pred otprilike uru,viče netko vani s ulice-S.....,S......otvorim ja staklenu,najbliža mi za izači,pogledam,kraj ograde stoji romkinja sa djetetom.Poznajemo se.Već sam joj puno puta dala svačega,a njen muž je radio kod mene dok sam trebala radnike.Naravno,za nadnice.Tako dugo dok nam iz garaže nije nestala pila sa kantom benzina.I bila isprevrtana kabina kombija.Sumnja,iako možda i neopravdana pala na njega,jer smo znali da hoće ukrasti,ali smo u njega imali povjerenje toliko da sam mu davala ključ kuče kada je trebao ići na wc i puštala ga samog.Ipak smo se znali dugi niz godina.Nakon toga ga nismo zvali u nadnicu,a i ubrzo poslije je završio u zatvoru na par godina.
molila me nešto povrća.Ja joj dala.Opet.Iaka sam sada malo rezervirana.Ne zbog onog od ranije,nego zbog ovog od prekjučer.

Prodavala ja povrće u petak,prodalo se,ostalo desetak kila krastavaca,petnaestak kila krumpira.Pa sam ja to spremila nemka muž pokupi kada se on bude kombijem nakon prodaje vraćao.Ostavila sam i plastičnu stolicu,mora se na nečim sjediti cijeli dan.nisam je htjela natrpavati u auto.a razmišljala sam da i vagu ostavim,ali nisam.I otišla.Kad se suprug vratio,pitao gdje je stolica.A
nije bilo ni krastavaca ni krumpira.
Pričao mi kuhar iz kafiča preko puta-došle dvije romkinje,sve potrpale,i otišle.Nije ih stigao,pobjegle se.Nije neka šteta,jedno stopedeset kuna.Ali-sve što je malo oštečeno dajem im besplatno.Uvijek,kada nešto kupe,onima koje vidim da zaista nemaju nadjelim duplo nego plate.Ne gledam.Još nijednome od njih,kako god bili mladi,a kamo li starijima nisam rekla "ti".Iz poštovanja prema njima kao osobama.Nasmijemo se,popričamao uvijek.I znam ih nakon toliko vremena što prodajem sve koji prolaze tuda.I pozdravljaju me,i mahnu,i trube.A onda oni meni tako.Čak i stolicu,plastičnu stolicu za pedeset kuna.Baš sam razočarana.

I već dva dana je neka ljutnja,bijes,razočaranje u meni.I žaljenje.Jednostavno žalim što su me razočarali.I znam ja da nisu svi krivi,ali,ja sam izgubila povjerenje u sve njih.Kao zajednicu.

Milosrđe,dobrota,pomaganje.Isplati li se?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

 Milosrđe ljudsko neviđeno - Page 2 Empty Re: Milosrđe ljudsko neviđeno

Postaj  muhanicar pon tra 21, 2014 8:24 pm

Kopam po forumu i nađem ovu temu  Shocked Shocked Shocked 

Hvala Pipi, nisam zaboravil  bajbaj 

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.