još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preporuka za motorna pila

3 posters

Go down

Preporuka za motorna pila Empty Preporuka za motorna pila

Postaj  puknati sri pro 21, 2011 4:18 pm

Doslo je vrjeme da kupim motorna pila, moi potrebi su 15 metara drva da dovucem iz suma, doma drva bi rezao sa cerkularom, znaci pila je samo za u suma, e sad ja sam zapeo za ova husqvarna sa linka 334T, snaga 1.5kW, jel dovoljno 1.5 kW za rusenje na drvo od 20 cm?
[You must be registered and logged in to see this link.]

puknati

Broj postova : 16
Join date : 16.12.2011

[Vrh] Go down

Preporuka za motorna pila Empty Re: Preporuka za motorna pila

Postaj  jeffy sri pro 21, 2011 5:47 pm

To je tophandle pila, koja je za svoju namjenu više nego dobra. ali moraš znat da su to u pravilu dosta agresivne pile sa večim brojem okretaja, ali sukladno time nešto manji moment pa ju je dosta lako "udaviti" u rezu....20cm je po meni vrh za tu pilu. Inače, za informaciju, čuo sam da će i kod nas te pile prodavati samo certificiranim radnicima, jer su te pile izuzetno opasne. :face:
A i čini mi se da su i poprilično skupe u odnosu na obićne pile te snage...
Ako smijem predložiti ovu pilu, mislim da nema konkurencije kvaliteta-cijena, a i konkurencija u toj klasi nema takvu profesionalnu gradnju
MAKITA dcs 3501, kod nas se može nači na akciji za 1800kn lol!

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

Preporuka za motorna pila Empty Re: Preporuka za motorna pila

Postaj  puknati sri pro 21, 2011 5:56 pm

Pitam jer nikada nisam radio sa motornu pilu, husqvarna od 1.5 kW kod meni je 270 evra.
Moram razmislit i za ovu pilu sa broj 340 koja je 350 evra:shock:

Sem husqvarna i Stihl nista drugo necu...

puknati

Broj postova : 16
Join date : 16.12.2011

[Vrh] Go down

Preporuka za motorna pila Empty Re: Preporuka za motorna pila

Postaj  jeffy sri pro 21, 2011 6:15 pm

OK, držim se toga da nikoga ne forsiram....koliko kod vas dođe stihl ms211, zvjer od pile, znam ekipu koja ju koristi za profesionalno kresanje Shocked ....strahovito agresivna i jaka, čak i više nego su joj specifikacije, to je moderna pila sa stratocharge ispiranjem, ili ti ga x-torq kod Huske

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

Preporuka za motorna pila Empty Re: Preporuka za motorna pila

Postaj  puknati sri pro 21, 2011 6:47 pm

Raspitavao sam se i za Stihl, ali nisam zapamtio cjena za 211(1.7kW), zapamtio sam da je kod mene ms180(1.5kW) bila 235 evra.
Meni zanimaju ovi najmanji Stihl i huske, jer kao sta sam rekao za sad dovucem 15 metara kroz godina, bi povecao neka godina mozda do 20 metara drva iz sume max. Uopste se nerazumem, neznam sta je to stratocharge niti x-torq, dali pri kupovina su mi bitne samo kW ili jos sta drugo?
Dakle, tvoja je preporuka da uzmem 211 za moi potrebi?

puknati

Broj postova : 16
Join date : 16.12.2011

[Vrh] Go down

Preporuka za motorna pila Empty Re: Preporuka za motorna pila

Postaj  jeffy sri pro 21, 2011 9:41 pm

Ne bih ja htio odlučivati za tvoje novce...ja samo mogu dati prijedlog. stratocharge ti je sad nova tehnologija izrade pila, u kratko, mogućnostima moderne računalne tehnologije je proračunat prostor izgaranjna, pa pila radi nešto ekonomičnije, ekološkije, i ima bolji odziv, ništa presudno, ali npr. čini mi se huska 340 to nema, čak mislim da se taj model kod nas više ne prodaje..ali za tvoje potrebe, sve su to dobre pile

jeffy

Broj postova : 268
Join date : 20.12.2011

[Vrh] Go down

Preporuka za motorna pila Empty Re: Preporuka za motorna pila

Postaj  puknati uto sij 03, 2012 8:24 pm

Odluka je pala na Husqvarna 236, sad sam je doneo kuci, jos nije upaljena, sutra ide probni rad na 7 metara sta sam ih bereo iz sumu pre 2 nedelje....

puknati

Broj postova : 16
Join date : 16.12.2011

[Vrh] Go down

Preporuka za motorna pila Empty Re: Preporuka za motorna pila

Postaj  Admin uto sij 03, 2012 9:21 pm

Malo pojačana mješavina i lagana noga na gasu ..rezervar spali na dvije runde .
Lanac redovito oštri jer tupi lanac troši karike beljo
Čuvaj je sad dok je nova , poslje zaboravi .
dobro fire

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Preporuka za motorna pila Empty Re: Preporuka za motorna pila

Postaj  puknati uto sij 03, 2012 10:08 pm

Jel ima potreba da je ostavim par sati da odradi na ler, ili da idem odma na drvo, jer jednog susjeda je razradivao?
Zacuvacu ja nju, sad par dana, ali nakon to moram da razbicim 10tak pragovi(oni drva iz zeleznice), za stupovi za plastenice.

Zamalo nisam kupio kineska pila, 2.2kW, prodaju se za 70 eura, jel zna neko kako se pokazali pili kinezi...

puknati

Broj postova : 16
Join date : 16.12.2011

[Vrh] Go down

Preporuka za motorna pila Empty Re: Preporuka za motorna pila

Postaj  Admin uto sij 03, 2012 10:24 pm

Lanac pile nije baš stvoren za uzdužno pilenje .još ktome suhi hrast ..uf..
Ne bi ja to priuštil novoj pili ..to je horor za pilu .
Piljevina od hrasta je posebno zajebana jer ulazi ispod lanca i dođe do toga da motor to ne može vrtiti ni bez opterečenja ...
Po meni ne treba razrade , jer se lako desi da na leru nema dovoljno podmazivanje .
Pili polako s 2/3 gas i uljevaj po 2dcl mješavine pa pauza.
Mješavna mora biti svježa ..najbolje napravi koliko potrošiš . idi u ljekarnu i uzmi špricu za doziranje ulja ..(samo da nema gumeni klip).

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Preporuka za motorna pila Empty Re: Preporuka za motorna pila

Postaj  puknati sri sij 04, 2012 4:49 pm

Slusam ja kad mi netko da savjet,znam da mesavina mora bit svjeza,jedva sam je upalio prvi put, ostavio sam je da radi 10-15 min, pa malo turirao i odma u drvo, ovako za moji potrebi pila ima snage i je dobra, bojao sam se malku za snage lol!
Ovo za uzduzno pilenje, hmm, nisam znao, izgleda da cu morat kupiti nova pila za cirkulara jer stara mi je mala, pa da bicim snjim...

puknati

Broj postova : 16
Join date : 16.12.2011

[Vrh] Go down

Preporuka za motorna pila Empty Re: Preporuka za motorna pila

Postaj  Admin sri sij 04, 2012 6:18 pm

Turiranje ti isto nije dobro za dvotaktni motor.
Dvotaktni motor se podmazuje uljem iz mjeašvine ( to svi znamo )
Kad otpustiš gas a motor se vrti na 6 iljada okretaja onda leptir zatvori prolaz zraka prema cilindru .
Daklem on na 6 iljada okretaja dobiva benzina kao da radi na cca 1000 .ovako jednostavnom matematikom rekli bi 6x manje .
Isti je problem bio kod warburga cvajtakta kad si se spuštao niz brijeg ... poslje su riješili nekim kinom oko kvačila

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Preporuka za motorna pila Empty Re: Preporuka za motorna pila

Postaj  puknati sri sij 04, 2012 8:17 pm

Ejj, znam ja neki osnovne stvare sta nesmejem raditi, znam ovo da na 6000 okretaja dobije gorivo kao 1000 i se nepodmazuje dobro. To turiranje je bio, dam gas, recimo 1/4 pa drzim minut, pa opet, pa oko 1/2 zadrzim, i tak par puta da poradi na malo veci okretaja ali bez opterecenje....

Mislim da mi malo previse trosi ulje za lanac, posuda je 0.2 litara, potrosio je 1.5 posude ulja za jedan rezervoar benzina 0.3litara, cuo sam nekada da bi trebalo trositi 2 rezervoara benzina a jedan rezervoar ulje za lanac, sta je tacno, da mi nije mozda rjetko ulje, koristim motorno ulje za dizel motora sae 30?


puknati

Broj postova : 16
Join date : 16.12.2011

[Vrh] Go down

Preporuka za motorna pila Empty Re: Preporuka za motorna pila

Postaj  Admin sri sij 04, 2012 8:32 pm

A gle , u teoriji može biti da radi na presiromašnu smjesu kaj opet u konačnici nije dobro .
Jel ima L i H vaijak za regulaciju smjese ..plus još jedan za "ler" ?
Ako misliš da je radi rijetkog ulja riskiraj 4-5 eura za ulje za lanac .
Možda ima mogučnost regulacije potrošnje ulja .....u svakom slučaju ovo je neobično .

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Preporuka za motorna pila Empty Re: Preporuka za motorna pila

Postaj  Admin sri sij 04, 2012 8:36 pm

Kaže da ima fiksan protok ulja
[You must be registered and logged in to see this link.]
..i da troši 8ml/mn ..to bi matematkom bilo oko 25 min rada ..

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Preporuka za motorna pila Empty Re: Preporuka za motorna pila

Postaj  puknati čet sij 05, 2012 5:47 pm

Ahm, onda je OK sa potrosnja ulja, ja sam mislio da kad ne vrti lanac nema niti podmazuvanje Cool , pa prvi put se susrecem sa pile... a radila je 15tak minuta na ler pa nije mogla da potrosi rezervoara benzina a svejedno ulje je bacala na lanac lol!
L i H viljke sam primetio da ima, a ima i jos treci......

Evo neka slika:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Probao sam da bicim na cirkulara, ali se nije komandao prag jer ima iznad 70kg, pa sam upalio pilu, pa ja sam nju kupio nije ona meni, ima da radi i da se ne stedi.....

[You must be registered and logged in to see this link.]


puknati

Broj postova : 16
Join date : 16.12.2011

[Vrh] Go down

Preporuka za motorna pila Empty Re: Preporuka za motorna pila

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.