još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vinogradarstvo

3 posters

Go down

Vinogradarstvo Empty Vinogradarstvo

Postaj  pitijacro ned svi 26, 2013 9:43 pm

Mogu li se trsovi stolnoga grožđa pustiti kao brajde-ono što smo nekada imali u dvorištu na visokim stupovima.Ako mogu,što treba napraviti.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Vinogradarstvo Empty Re: Vinogradarstvo

Postaj  Admin pon svi 27, 2013 6:56 pm

Pustiti mu tri pupa da se digne gore Cool

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Vinogradarstvo Empty Re: Vinogradarstvo

Postaj  pitijacro pon svi 27, 2013 8:07 pm

Već se diglo,ali ne znam kolko pupova.Sutra provjeravam,to je na drugom gruntu,ako ima više od tri,dal da režem?Ima gore cvijetova grozdova.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Vinogradarstvo Empty Re: Vinogradarstvo

Postaj  Admin pon svi 27, 2013 8:11 pm

Nemam poima Embarassed , ak se bojiš preopterečenja sjeti se da krava doji na zube ..trs od onoga kaj ostane iza krave lolo

Ako trebaš hlad posadi grah ..možda bu i koristi od njega .

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Vinogradarstvo Empty Re: Vinogradarstvo

Postaj  pitijacro pon svi 27, 2013 8:20 pm

Ma kaj ti znaš,bude koristi od trsa,prošle godine rodio svaki od njih četiri,ali su bili mali.Te smo kupili u sloveniji,fini,slatko,krupno,roza,iiiiiiiiiiii rano.Mislim da su stari 4 godine,ali su prvu jedva preživjeli.Baš im budemo složili brajde,pa šta bude.Stupove imamo. jumpy

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Vinogradarstvo Empty Re: Vinogradarstvo

Postaj  TVfreak uto svi 28, 2013 9:46 pm

kod mene u selu ga svi tako dižu gore, popularno je crno, svi ga zovu lipovac pojma nemam koja je sorta i dali ima bilo kakve veze s lipom, fino miriše....navodno je poenta da grožđe ne leži na metalnim cijevima ili šipkama, kao šipke se ljeti ugriju pa mu to dohaka
ja imam jedno crno, sitnih boba (to i nije stolno kolko se ja razumijem u gimnastiku), njemu ne smeta skoro ništa, nikad nisam vidio nikakvu štetočinu na njemu......isto takvo se kod djeda popelo na lipu i tamo se razraslo
takođe imam bijelo.....podignuto uz šupu, e njemu smeta kad prođeš pored njega, opadaju listovi, suše se......prošle godine je bilo najbolje od kako je zasađeno, valjda mu odgovara suša...a možda se boji visine Shocked

TVfreak

Broj postova : 235
Join date : 09.01.2012

[Vrh] Go down

Vinogradarstvo Empty Re: Vinogradarstvo

Postaj  pitijacro uto svi 28, 2013 9:54 pm

Kod mene u selu ima tako posložene Izabele,to je ono crno,krupnije što miriše,ali to je obično.Takvo imamo u trećoj kući,uvijek lijepo rodi.Ali ova četiri trsa su cijepljena,predviđena su za rast u vinogradu i nigdje nisam vidjela da takvo plazi po brajdama.Ne znam ima li uopće potencijala za napraviti brajdu.Ali,budemo probali jer je stvarno fino-zapravo jedan trs nije,ali sad ne znam koji je,jer su sva četiri različita,budem ga sjekirom dok rodi.Onda budemo znali koji je kiseli.Ja volim samo slatko.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Vinogradarstvo Empty Re: Vinogradarstvo

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.