još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POVRĆE

+12
mtd001
pingy321
zoki
Bobić
2 UglliDriver
Ti ga na
prkanjac
jeffy
muhanicar
Admin
Imbra
pitijacro
16 posters

Stranica 6 / 15. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Bobić ned vel 15, 2015 8:40 pm

Trenutno nemam nista u planu i interesira me ovako reda radi cisto da steknem dojam cijene ,,,

vidio sam prijepodne da ima vise tih vrsta, neki sa gnojivima u sebi a neki bez kao pogodni za samoizradu substrata po zelji i potrebama,,,

kakav je ovaj?

Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro ned vel 15, 2015 8:52 pm

Nažalost,nijedan substrat više nije onaj koji će izvesti u šest tjedana presadnicu bez dodatne intervencije. Pogotovo ne bijeli treset. Pa napisala sam gore - ima kilu gnojiva po kubiku - to je malo,i kila i pol je malo,tri bi bile idealno,ali to oni neće staviti.
Imaš ih mali milion vrsta, ali zadnjih godina sve nešt kilavoga.Ja sam počela sa štenderom - to je bio substrat - crni treset - eh se više ne sjećam,ali mislim 60 %, 40 bijeli.Taj nije za zimske uvjete,ali za proljeće i ljeto je bio zakon. Pa sam portgond uzimala,pa bril....sve prema nekoj cijeni,a kvaliteta je sada ionako šit.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro uto vel 17, 2015 11:16 pm

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

.......obećala staviti,pa kad naletiš a ti vidi.....

vake kotače nema bilo tko.....

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

ovime

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

napravili ovo

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro uto vel 17, 2015 11:20 pm

preživjelo dvije noći bez grijanja

[You must be registered and logged in to see this image.]" />

što znači,ako preživi još dvije jače,da će sadnja biti u petak.  

bezobrazno stvorenje još noću ima gastronomske orgije

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

volim brokulu

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]        -

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro pon vel 23, 2015 8:46 am

Danas je dan D.

Pa da se ufuramo i počnemo. Probno. cheer

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro pet vel 27, 2015 7:07 am

Ovo moram metnut da me podsjeti kako me jutros ubilo srce kada sam shvatila da je vani teški mraz a ja u plasteniku nisam uključila termogen preko noći.Kaj da reknem - nisam se usudila otići pogledati,ali je otišao muž,i vratio se i veli - unutra je plus dva.Ovo ću pamtiti godinama.Koji šok,u vražju mater.

[You must be registered and logged in to see this image.]" />


krumpiri.....

[You must be registered and logged in to see this link.]

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Admin pet vel 27, 2015 4:44 pm

Jesi kaj čeprkala , jel ima kaj za na tanjur?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro pet vel 27, 2015 5:54 pm

Dobar si..... lolo
Ovo su bebe. Roditi će kad budu cure.

A gledam ja mog trećeg susjeda - vidim da se polako sprema vani posaditi krumpir,tu na vrtu.Ih kak sam biila sretna kad je prekjučer počela padati kiša - sad će morati pričekati neko vrijeme. Ma nisam ja zločesta i zlobna - ali ubija me cijenom ako ne uspijem prije njega prodati ovo iz plastenika.

Ima jedna stvar koja me silno iznenadila neki dan. Dvanaest godina imam plastenike i tek sam sada nešto shvatila. Već se danima ja spremala saditi paradajz,ali su me hladne noći prizemljile i prisilile da čekam.No,meni vrag nije dao mira, pa sam ja posadila dva paradajza u plasteniku di je posađeni krumpir, onako,za probu da vidim oće li smrznuti preko noći.I bili vani dobri minusi - njemu ništa. E, onda smo napravili plastenk za paradajz, posložili folije,i metnem ja tri paradajza u zemlju preko noći - ujutro oni bili smrznuti.Ali oni u krumpiru nisu bili.Slijedeći dan sam posadila opet tri.I ti su se smrznuli. A oni u krumpiru su i dalje bili ok. E,baš mi ništa nije bilo jasno. Dva sam dana ja razbijala glavu o čemu se radi i onda sam shvatila - u plasteniku sa krumpirom nema folije. Zemlja se preko dana ugrije,i noću se toplina diže iz tla,i ne dopušta hladnome zraku koji pada da sjedne.Napravi se tampon zona i on jednostavno - ili se ugrije prije nego do kraja siđe,ili ga topli koji se diže ne pušta da padne do kraja.I to je sačuvalo paradajze.Ali u plasteniku gdje smo položili folije,folije ne dopuštaju toplini iz zemlje da se digne. Barem ne u dovoljnoj količini da bi mogla zaustaviti hladnoću koja silazi od krova plastenika.Zato su se smrznuli paradajzi.
Sada znam da je na proljeće bolje saditi bez folije,ali onda iskrsne problem sa korovom kojeg je nemoguće kasnije imati pod kontrolom.A bude problem i ljeti, kada budu visoke temperature sa pregrijavanjem tla. A možda i ne - to bih morala ispitati - nekako mi praksa sve više pokazuje kolko su savjeti i metode stručnjaka nestručni i bedasti.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Admin pet vel 27, 2015 7:59 pm

hehe , genijalnost je u jednostavnosti ...

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  muhanicar pet vel 27, 2015 9:37 pm

Mislim da je vrijeme da se kupi još jedan veliki plastenik koji bi se pregradil na više manjih kava

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro pet vel 27, 2015 11:05 pm

Kolko sam ti puta rekla da se ja ne mogu odreći ovoga. Ja to radim iz užitka. Svaka nova sezona za mene je novi izazov,uzbuđenje, i mislim da će mi, kada se jednoga dana budem morala toga odreči, jako nedostajati. Zašto ne možeš to razumjeti? POVRĆE - Page 6 3029489592

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  muhanicar sub vel 28, 2015 6:26 am

A u tih više manjih bi se mogli pokusi vršiti sa manje štete ili uspjeha pa naučeno .....

Ne odma po prstičima kava

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro sub vel 28, 2015 7:11 am

Oprosti dušice,krivo sam te shvatila,i moram priznati da sam već razmišljala od koje tvornice ti budem mišomor dela u kafučino. Embarassed
Sad budeš pil iz nove šalice - ajd, isto za drage goste... lolo

Ma pojma nemaš kolko caka ima u tim sitnicama,a koje ti nitko neće reći ili spomenuti od onih iz struke.
Kada je bilo strašno velikih problema sa zemljišnom fitoftorom, struka je ponudila kemijsko rješenje za dvije tisuće sedamsto kuna.Malo sam razmislila,poloviš činjenice koje znaš i skontaš - duboko preoravanje,smanjenje temperature zemlje u zoni korijena - i problem je riješen.Besplatno i bez kemije.A o živcima da ne pričam....ah, i onda mene tamo preko dotur grdo gleda dok ja nešto odvalim što mu neide u financijski prilog......

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro ned oľu 01, 2015 7:07 am

U sedam sati ujutro u plasteniku sedam stupnjeva.Krajnje zadovoljavajuće.
Ali ovaj puta je tremogen bio spreman interventno reagirati.Hvala Bogu kaj ne treba. - troši 10 litara na sat.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Admin ned oľu 01, 2015 7:19 am

KOliko on u tih sat ( 10 litri)može dignuti temperaturu zraka ?
Da li su "napuhani " plasteniki bolje izlirani (vjerojatno jesu) tj. da li preko dana efekt staklenika kod njih radi isto kao i kod solo folije ?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro ned oľu 01, 2015 8:40 am

Ne radi to tako.Princip je isti ko u sobnom grijanju.Temperatura padne za pol stupnja ispod zadane,i on se pali,kada se radno tijelo zagrije,ventilator puše.Ako ga postaviš na raspon od četiri stupnjeva,tako dugo grije dok ne napravi zadanu temperaturu pa se gasi.Radno tijelo ostaje još uvijek vruće pa se ventilator pali još nekoliko puta,bez da plamenik radi,dok se ne rashladi.Tih deset litara ne znači da će on to potrošiti u jednom dahu za jedan sat. Bi kada bi radio non stop. Ali bi bespotrebno dignuo temperaturu na na preko trideset ili bogtepitaj koliko. Termostat ga ograničava u radu,tako da radi samo do zadane temperature. Efektivan rad plamenika i potrošnje su uvjetovani temperaturom u plasteniku.Tih deset litara može potrajati dva sata,a može i pet. Ovisno o vanjskoj temperaturi i kako se brzo unutar plastenika zrak hladi.I na kojoj je zadanooj temperaturi termostat.U flancima ga imam na osamnaest - on ugrije u par minuta na dvadeset dva i gasi se. U paradajzu ga imam na četiri - to je samo da bude iznad letalne granice - čisto održavanje života. Čim je vanjska temperatura niža,plamenik se češće pali.i brže se troši loža.
Naravno da je dupla folija bolja izolacija - stupanj do dva je uvijek toplije unutra.To se možda čini malo,ali je zapravo jako puno jer samo pola stupnja može značiti preživljavanje biljke ili smrzavanje.I da folije nisu napuhnute znači puno kod noćnih temperatura.Iako,najveću ulogu ima zapravo volumen plastenika - čim je viši,može akumulirati više topline tokom dana,i duže ju zadržati kroz noć.Neozbiljno je raditi velike profi plastenike sa jednom folijom.Ali zimi,kada po danu nema sunca,vanjska temperatura,i unutar plastenika su potpuno iste-Ako je vani minus petnaest,bude i unutra tako.
Zapravo dupla folija,kada je napuhnuta samo dulje zadržava toplinu od jedne.Zrak se usporeno hladi zbog te tampon zone,ali ako se ne intervenira sa pomoćnim grijanjem,u konačnici će se isto rashladiti kao i kod jedne kad bi noć - niska temperatura - trajala beskonačno.
Ne znam jel kod duple folije u sunčanim danima temperatura viša nego kod jednostruke. Teoretski bi moralo biti tako,jer topli zrak teže prolazi dvije barijere nego jednu Ali on se diže i zadržava gore,a tu se intervenira provjetravanjem,i to je u biti manji problem nego saniranje hladnoće.
E vidiš,nikada nisam razmišljala o ovome.Sada si mi dao za misliti.....

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Admin ned oľu 01, 2015 8:36 pm

oš reč da za ljetnih dana imaš problem s previsokim temperaturama u stakleniku?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro ned oľu 01, 2015 9:00 pm

Ma to je uvjetovano načinom provjetravanja. Ja nemam previše izraženo,ali imaju oni koji imaju niske bočne stranice,uska i niska ulazna vrata,nemaju prozore na čeonim stranama.Meni bi dobro došlo krovno otvaranje,ali mi visina od pet i pol metara omogučava da se toplinski šok izbjegne - akumulacija vrućeg zraka je gore pri vrhu.strujanje sa strane i sa bokova ga i diže i u radnoj visini hladi.No,kada je vani trideset osam - zapravo ništa ne pomaže osim konstantno zalijevanje, toliko da se natope i staze,pa onda taj donji hladniji zrak rashlađuje kolko - tolko do određene visine biljke.No,to nije dovoljno,pa zato dolazi na višim etažama ljeti do osipanja cvijetova - nema oplodnje.
Je,po logici bi bio to - dupla folija će lošije propuštati vrući zrak ljeti, pa se plastenik teže rashlađuje. Sad,je li to doista tako,neznam,ali zdrav razum govori da je tako.
Kako ja o ovome u ovih dvanaest godina nisam uopće razmišljala?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro pon oľu 02, 2015 8:35 pm

Ovako to rade profesionalci......

[You must be registered and logged in to see this link.]

.......ade urote vremenske prilike - izostanu sunčani dani,pa smo bledunjavi pomalo.....

....ali,cvijetni pup je tu - na vrijeme i po planu -


[You must be registered and logged in to see this link.]

Ovako to rade nemarni - početničke greške, povrijneđeni ponos, popušenih dvijesto kuna, dva tjedna zaostatka....

[You must be registered and logged in to see this link.]

.......ali odrađenih na ho -ruk novih flanaca je u pripremi,i popraviti će bilancu u još uvijek optimalnom terminu.....

[You must be registered and logged in to see this link.]

Tikvice lijepo napreduju,sutra idu i velke tegle i ostati će do presadnje na stalno mjesto,oko petnaestog.....

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ovo se ne može svrstati pod nemar,nego čisto loša sreća - ugrijalo sunce ,nisam bila doma, plastenik zatvoren,temperatura preko četerdeset par sati, mokar substrat, nicanje taman u toku - i sve što nije niklo do tog trenutka se jednostavno skuhalo.
Srećom pa je tio za prodaju flanaca,nema štete,posijano ionako duplo od potrebnog,sjetva još u toku - dobro je....

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ali paradajz za prodaju flanaca niknuo super - sutra sijetva druge ture,a ovaj ide u presadnju......

[You must be registered and logged in to see this link.]






pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro uto oľu 03, 2015 6:17 pm

Danas skoro pa sve po planu - presađeni paradajzi za flance, posijana nova  paprika,posijani novi paradajz za flance, - a sam si poslikala,ali mi je mob ostao u plasteniku.

Imam razloga za nemiran san - ali otom - potom.Za pet dana ću biti na čistu. Da mi ih je prespavati...... Shocked

Ma da, tikvice nisam ni pipnula još, na žalost,

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Admin uto oľu 03, 2015 7:07 pm

kak je to ljepo vidjeti , made biljkice , novi život i crno ispod noktiju

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro sri oľu 04, 2015 4:02 pm

Meni crno ispod noktiju već trideset i sedam godina. Ma pedeset.
A tako bih voljela biti dama.
Ma uživam ja u plasteniku, ima to svojih čari, ne bih mijenjala svoj posao ni za šta na svijetu.

Nisam krastavce posadila,tako je naglo zahladilo,mislim da je bolje pričekati. Ali me muči što ću iza petnaestog ostati sama, trebati će s krumpirima na sajam, a doći će i paprika na sadnju.Pa vezanje špaga......

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro sri oľu 04, 2015 11:02 pm

Novi paradajziči presađeni - sada se još samo moraju dići.
Do sutra budu - ak ne,nabaviti ću im afričku šljivu.

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]


E,sad me sjetilo - šteta što nema ilegalca - imam sjajnu ideju za proširenje njegovog sortnog asortimana. lolo

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Admin čet oľu 05, 2015 4:48 am

jel ima tu onoga kaj specijacli dođu pokositi? lolo

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Bobić čet oľu 05, 2015 6:43 am

Mislis na ono kaj dok ti pusis susjedi misle da ti stala gori,,, lolo lolo lolo
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  pitijacro čet oľu 05, 2015 7:15 am

Ne bih susjedima radila konkurenciju.
Jebote - ja imam plastenike i to ne radim, a susjed treći od mene radi nagolemo - ajd, on ne uzgaja, on je samo distributer - eno ga ima još nešto za odležati,dvije godine je odradio. Ovi pokraj mene - sad,jel svi,ali mala (nije mala,ima dijete i razvela se) radi sa njim,ali ona nije u bajboku, sada skupa žive dok on dođe na vikend.A kolko to bilo auta u njenom dvorištu preko vikenda većinom,ja gledam, od pol deset navečer ljeti, i mislim - dolazili su po vrtu - mislim ja pa kog vraga, imaju toliko prijatelja, to bilo ko promenada na autoputu, ali što dolaze tako kasno u posjetu, je ljeto,ali ipak....ali dolazili oni i zimi...a mi nije bilo ništ čudno,jer susjed preko puta policajac,u uredu radi,a oni kućni prijatelji.I treći susjed policajac u mirovini.I ovaj pokraj nas sa druge strane. Pa peti od mene u službi još.Sve policije ko u priči na sto metara uokolo,a oni dilaju.....a bilo to za vidjeti dok je policiija došla ovome kaj sjedi u raciju.E,to moram reći.Koja je to idiotarija bila.

Bilo sedam ujutro,i vidim ja,policijski kombi pred njegovom kućom.Izašlo njih šestero.Ušli u dvorište,pa se za minutu vratili.
I stali ispred ograde i čekaju nekog vraga....čekaju,i gledam ja dalje kroz prozor - nakon deset - petnaest minuta dođe auto,i još dvoje njih izašlo.E,onda su opet išli svi zajedno unutra,i nije ih dosta dugo bilo natrag. Nisam više gledala, šta je poslije bilo.
Ali je pričao ovaj,gazda,što sada sjedi,njega nije bilo u kući ,on otišao za Austriju jer je znao da ga love,ali su ga na granici kefnuli - bio taj njegov radnik koji mu održava imanje - dok su ovi policajci čekali pred ogradom,ovaj otišao na stražnji izlaz van vrta,i zakopao sve što je bilo u kući na općinskom zemljištu. I kad se vratila policija u kompletu,napravili premetačinu,nisu ničega našli.
Naša policija je za k.....I dijete u vrtiću zna kako se radi premetačina. A oni se tako reći najave....čekaju pred vratima pol ure pa onda uđu, jebo ih blesave.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

POVRĆE - Page 6 Empty Re: POVRĆE

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 15. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.