još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Štefanje

3 posters

Go down

Štefanje Empty Štefanje

Postaj  pitijacro čet pro 26, 2013 8:47 am

Najljepše želje svim Stjepanima i Štefanijama.
Sretan Vam imendan!!!

Počela djeca obilaziti kuće - kod nas se to zove bajanje - odrecitiraju pjesmicu sa lijepim željma,dam im neke kune - onima iz rodbine ide stotka,onima koji to nisu dvadesetica,idu uvijek u paru, - bude danas veselo - vidjeti ćemo sa kojim saldom ćemo do podneva završiti - nakon podneva se može mirne duše odahnuti- više se ne obilaze kuće.

Meni počeli dolaziti još od prekjučer - došlo dvoje mali roma,i viču kod ograde - S..aaaaaaa.Izašla ja,odverglali oni svoju božićnu,ja ih nagradila,i tek kada su otišli meni sinulo - pa odaklje oni znaju moje ime i gdje živim - to su mali,desetogodišnjaci,a ima sigurno već pet godina kako nisam bila u njihovom selu.I kod djece ide valjda ono - informacije se prenose sa koljeno na koljeno.  auch 

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Štefanje Empty Re: Štefanje

Postaj  Admin čet pro 26, 2013 11:37 am

ljepi običaju , šteta kaj su ih uništili zapadnjaci

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Štefanje Empty Re: Štefanje

Postaj  pitijacro čet pro 26, 2013 12:40 pm

Šteta kaj smo mi odrasli,pa više nemožemo u obilazak kuća.Iako za mene to nema veze,ja sam žensko,a curicama bajanje nije dozvoljeno.Uvijek sam bila žalosna i jadna zbog toga.Brat je znao dobiti o.ho-ho dinara,jeli smo bombone mjesec dana poslije....

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Štefanje Empty Re: Štefanje

Postaj  ilegalac sub pro 28, 2013 5:08 pm

pitijacro je napisao/la:Najljepše želje svim Stjepanima i Štefanijama.
Sretan Vam imendan!!!

Počela djeca obilaziti kuće - kod nas se to zove bajanje - odrecitiraju pjesmicu sa lijepim željma,dam im neke kune - onima iz rodbine ide stotka,onima koji to nisu dvadesetica,idu uvijek u paru, - bude danas veselo - vidjeti ćemo sa kojim saldom ćemo do podneva završiti - nakon podneva se može mirne duše odahnuti- više se ne obilaze kuće.

Meni počeli dolaziti još od prekjučer - došlo dvoje mali roma,i viču kod ograde  -  S..aaaaaaa.Izašla ja,odverglali oni svoju božićnu,ja ih nagradila,i tek kada su otišli meni sinulo - pa odaklje oni znaju moje ime i gdje živim - to su mali,desetogodišnjaci,a ima sigurno već pet godina kako nisam bila u njihovom selu.I kod djece ide valjda ono - informacije se prenose sa koljeno na koljeno.  auch 

i šta sad da mi pogađamo kako se zoveš???

snježana, sanja,svjetlana, sabrina ,selotejpina ,slavica,suzana ,,,

ili da pitamo malog cigu

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Štefanje Empty Re: Štefanje

Postaj  pitijacro sub pro 28, 2013 5:54 pm

ilegalac je napisao/la:
pitijacro je napisao/la:Najljepše želje svim Stjepanima i Štefanijama.
Sretan Vam imendan!!!



i šta sad da mi pogađamo kako se zoveš???

snježana, sanja,svjetlana, sabrina ,selotejpina ,slavica,suzana ,,,

ili da pitamo malog cigu


Mislim da bi mi ovo trenutno najviše odgovaralo.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Štefanje Empty Re: Štefanje

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.