još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mlijeko - domaće,pravo

+2
prkanjac
pitijacro
6 posters

Go down

Mlijeko - domaće,pravo Empty Mlijeko - domaće,pravo

Postaj  pitijacro ned lip 01, 2014 8:33 am

Moram,jednostavno moram reći - kupila ja jučer tu u selu original domaće mlijeko.Imala sam ja već od njih sir,mlijeko još nisam,ali od sada oću - nema više iz dućana - jok.Litra šest kuna ak imaš svoju ambalažu - imam - ak nemaš onda sedam kuna - da i nemam,nema veze - pojela ja odmah pol litre sa kruhom i žlicom šečera,vratila se u djetinjstvo u sjećanju......joj sad srčem kapučino napravljen sa njim......

Ajmo,tko će reknut jesam li donjela ispravnu odluku - mlijeko iz dućana preko moga praga više koraknut neće.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Mlijeko - domaće,pravo Empty Re: Mlijeko - domaće,pravo

Postaj  prkanjac ned lip 01, 2014 2:49 pm

100% ispravnu, samo ti susjedi su čisti primjer bahatluka na mljekaru daju mlijeko po 2-3kune i još čekaju isplatu po par mjeseci,a tebi naplačuju duplu cijenu .

prkanjac

Broj postova : 416
Join date : 02.04.2012

[Vrh] Go down

Mlijeko - domaće,pravo Empty Re: Mlijeko - domaće,pravo

Postaj  Bobić ned lip 01, 2014 4:28 pm

Kod mene nazalost nemas vise od koga kupiti domace mlijeko,,,
u selu imajos 3-4 proizvođaca na veliko koji se sa kontama nece zajebavati,,,
imao sam priliku prije nepunih godine dana dobiti mlijeko sa domace farme,  Mlijeko - domaće,pravo 1451407798  pa to se nimalonemoze usporediti sa onim iz trgovackih lanaca,,,
problem je sto su djeca na ono navikla pa nebi mjenjala,,,
a meni ajmeeeeeeeeeee, to je totalno drugi okis, miris, gust, ma sve, ono iz centara ko zdelopraljin,  lolo 
ja bi isto da mogu to i takvo punog okusa, masti i mirisa,,,
 Mlijeko - domaće,pravo 1226846223 
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Mlijeko - domaće,pravo Empty Re: Mlijeko - domaće,pravo

Postaj  Admin ned lip 01, 2014 7:11 pm

trebalo bi prekuhati samo ..ne jesti sirovo  lasko 

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Mlijeko - domaće,pravo Empty Re: Mlijeko - domaće,pravo

Postaj  Imbra ned lip 01, 2014 8:40 pm

Koje???? Domace ili kupljeno???  scratch 

Imbra

Broj postova : 218
Join date : 01.11.2012
Lokacija : Zeleno zagorje

[Vrh] Go down

Mlijeko - domaće,pravo Empty Re: Mlijeko - domaće,pravo

Postaj  Admin ned lip 01, 2014 8:43 pm

Domače

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Mlijeko - domaće,pravo Empty Re: Mlijeko - domaće,pravo

Postaj  Imbra ned lip 01, 2014 8:50 pm

Zakaj??? Inace prodali smo krave pre kojih 7 let, nazalost spletom okolnosti, ali meni je bilo najbolje onak frisko podojeno, odma h stali, mel sam jen loncek i znjem sam isel h stalu kad je mati dojila... Od onda ne pijem mlijeko, nije to to!  starac 

Imbra

Broj postova : 218
Join date : 01.11.2012
Lokacija : Zeleno zagorje

[Vrh] Go down

Mlijeko - domaće,pravo Empty Re: Mlijeko - domaće,pravo

Postaj  Admin ned lip 01, 2014 9:05 pm

PA i ja sam se čudo put napil toploga .. tko to oduvjek radi ima probavu prilagođenu bakterijama koje unosi .


Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Mlijeko - domaće,pravo Empty Re: Mlijeko - domaće,pravo

Postaj  muhanicar ned lip 01, 2014 9:40 pm

Admin je napisao/la:trebalo bi prekuhati samo ..ne jesti sirovo  lasko 
Zakaj, kaj si ti pogorel po glavi ljut 
Friško domače, kiselo domače, raznorazne prerađevine  slinavac slinavac slinavac 

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Mlijeko - domaće,pravo Empty Re: Mlijeko - domaće,pravo

Postaj  pitijacro ned lip 01, 2014 9:54 pm

Aha,koje prekuhavanje,pasterizacije i bogtepitaj kojekerefeke.Toplo podojeno je najbolje.I ja sam ko i Imbra oduvijek pila tek podojeno - onako,sa pjenom.
Ovo je farma u selu,odlučilli su napraviti mini siranu i prodaju sireva i sviježega mlijeka.nem veze,platiti ću ga uvijek ko ono iz dučana,a i više ako treba.Odkada to dučansko SVIJEŽE mlijeko može imati trajnost petnaestak dana?Sviježe mlijeko može biti traajno samo dva dana a nakon toga se mora skiseliti ako nemeža u njemu aditiva.A dućansko se ne skiseli.Dakle,pijemo smeće i još ga k tome skupo plačamo.
Ma koje bakterije Admin - to su tvorničke cake i bedastoče kojima ucijenjuju i varaju proizvođače - da bi im mogli čim manje platiti.Tisuću puta sam u polju jela prljavim rukama i nikakve me bakterije nisu strefile.A vidi sada ovu malu djecu kojima mame vlažnim maramicama brišu ručice čim dotaknu pod ili psa ili nešt zmazanoga - više su na antibioticima neg su čokolade pojeli.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Mlijeko - domaće,pravo Empty Re: Mlijeko - domaće,pravo

Postaj  muhanicar ned lip 01, 2014 10:32 pm

Baš je fora kad klikneš na onaj plusič sa strane i piše ti glas je zabilježen cheer 
Baš bum probal još jenput kliknuti da vidim jel ide....

Tu kod mene još jedni ljudi imaju strojeve u koje vodu natačeš, a oni mleko daju. Uzimali mi od njih godinama litru dnevno. Malo po malo i skužim ja da je to preveč jer je ostajalo i bacalo se.
Smanjili na pol litre i uvjek doma imali kupovnog za svaki slučaj ..... gospoda su odlučili da je kupovno bolje .......
Sad od tih ljudi uzimamo dva puta mjesečno sir i ako se ja baš zaželim pravog domačeg mlijeka.

Jebeš ti to sve, domače je domače. Možda bi ja ponekad glas i kupovnom dal ali išel sam jako puno u Dukat raditi i u Sireli se radilo i KIM znam gde je .......... previše sam videl i čul

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Mlijeko - domaće,pravo Empty Re: Mlijeko - domaće,pravo

Postaj  pitijacro ned lip 01, 2014 10:38 pm

Ja sam ostakla zgranuta prije jedno dva-tri mjeseca kada sam kupila u dučanu kiselo vrhnje na kojem je pisalo - krem.Pa sam naivno pomislila da je to nekakve poboljšane tekstute,homogenizirano,a kako bez naočala ne vidim ta sitna slova na deklaraciji pročitati,čitala sam tek kada sam došla doma - i skužila da sam kupila vrhnje pomješano sa škrobom.O bem ti život - nikada više to u moju kuhinju neće.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Mlijeko - domaće,pravo Empty Re: Mlijeko - domaće,pravo

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.