još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pučka kuhinja - pomoć potrebitima ili zloupotreba?

2 posters

Go down

Pučka kuhinja - pomoć potrebitima ili zloupotreba? Empty Pučka kuhinja - pomoć potrebitima ili zloupotreba?

Postaj  pitijacro uto pro 09, 2014 1:00 pm

Po hranu u pučku kuhinju dolaze u Audijima


Nema nikakvog zakonskog mehanizma da se stane u kraj osobama koje po besplatne obroke u pučku kuhinju dolaze skupocjenim automobilima.

Odgovor je to koji je Večernji list dobio u Ministarstvu socijalne politike i mladih dan nakon priče o tome da po objed u Dobri dom na zagrebačkoj Peščenici korisnici dolaze u vozilima više klase, među kojima i u Audiju A4.

U Ministarstvu pretpostavljaju da osobe koje se koriste tim automobilima nisu vozila prenijele na sebe i tako je zapravo nemoguće dokazati da su oni i vlasnici. "Možemo poduzeti nešto samo ako imamo ime i prezime osobe na koju se prijava o eventualnoj zloupotrebi odnosi. Ali ne možemo nikoga legitimirati", objašnjavaju u Ministarstvu.

Ustanova Dobri dom radi pet godina. Hranu dijele svaki dan od 11 do 14 sati. Potrebiti pred vrata pučke kuhinje dolaze i ranije, oko devet, pješice ili dotrajalim biciklom. Iza podneva pred ovu ustanovu koju je osnovao Grad Zagreb dolaze automobili. Najčešće je u vozilima više osoba. Muškarci ostaju sjediti, a žene s djecom odlaze po hranu u kuhinju. Nakon nekog vremena izlaze noseći pune torbe i kantice s hranom. U vrijeme dok traje podjela prilaz Dobrom domu zakrčen je automobilima. Ima tu i vozila za koja je upitno jesu li uopće registrirana, piše Večernji list.

Šefica Odsjeka za socijalnu skrb u Dobrom domu Katarina Radat rekla je da je ta ustanova dužna dati obrok svakome tko dođe s valjanom iskaznicom. Tu iskaznicu izdaje Gradski ured za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom, nakon što prethodno osoba dobije u nadležnom Centru za socijalnu skrb uvjerenje o svom statusu.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pučka kuhinja - pomoć potrebitima ili zloupotreba? Empty Re: Pučka kuhinja - pomoć potrebitima ili zloupotreba?

Postaj  pitijacro uto pro 09, 2014 1:13 pm

Eto zašto ja pomoć više ne dajem putem telefonskih poziva i uplatom na bankovne račune.
Isto tako mislim da je ona inicijativa u Osijeku,ako se ne varam - plačanje kave u kafiču koju će popiti netko tko si je ne može priuštiti,ili plačanjem štruce kruha koju će uzeti kasnije netko tko si ga ne može kupiti živa bedastoča. Ljudi nemaju savjesti i uzmu ono što im ne pripada samo zato što imaju prilike, a oni koji zaista nemaju najčešće niti ne traže. Nažlost. Iako naravno ima i onih koji dolaze zbilja zato što drugog izbora nemaju.
Pomoć? Nije pomoć nekome jednom ili dva puta nešto dati.Novac,stvari,lijepu riječ......Ništa se time na riješava.Uredimo društvo u kojem živimo tako da im to neće biti potrebno.
Dala sam nekome nešto,i u tim sam se trenucima dobro osjećala.Ali dan je prošao,a svijest da će ta pomoć njemu trajati nekoliko dana,a svih ostalih u godini sve će biti isto me deprimira.
Što ja ko pojedinac mogu napraviti za nekoga? Za sve koji ne svojom krivnjom žive ispod svakog ljudskog dostojanstva?
Kako mene to boli.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pučka kuhinja - pomoć potrebitima ili zloupotreba? Empty Re: Pučka kuhinja - pomoć potrebitima ili zloupotreba?

Postaj  Admin uto pro 09, 2014 6:04 pm

takvi vid pomoči je nastala u kapitalizmu , jer kad vidim red ispred kuhnje odmah požurim na svoj posao , radim brže , više , duže .. ljuti
Uglavnom nekome paše da su ti ljudi tamo ,

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Pučka kuhinja - pomoć potrebitima ili zloupotreba? Empty Re: Pučka kuhinja - pomoć potrebitima ili zloupotreba?

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.