još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Špancir fest

2 posters

Go down

Špancir fest Empty Špancir fest

Postaj  pitijacro ned kol 23, 2015 11:06 am

I tako, otišli mi sinoć to i ove godine malo pogledati.
Šta da kažem - je da je to mali bijeg od svakodnevne monotonije, odeš među ljude, u gomilu, u gužvu, prošečeš, nešto vidiš, upiješ atmosferu, asimiliraš se u masu - ali nekako mi je bilo razočaravajuče.
Ne zbog programa i cijelokupne manifestacijske ponude - jednostavno shvatiš u kakvom vremenu živimo i svu bremenitost koju su nam priredili oni koji ljudima trebaju omogučiti uvjete života dostojnog čovjeka. Ljudi prolaze, gladaju, ne kupuje se skoro pa ništa osim onoga -  u se - nema se, ne može se drangulijama i bespotrebnim sitnicama opteretiti kučni buđet kao nekada, kada su se kupovale stvari iz trenutnog hira pa se odlagale po kutevima ormara i tavana.
A i istini za volju, nema niti uličnih zabavljača kao prijašnjih godina, tu i tamo je poneki prošao, nekoliko svirača je pokušavalo izmamiti neku kunu od okupljenih slušatelja, ali nije se darežljivost baš iskazala.
Ima i inozemna  gastronomska ponuda, primjetila sam dva talijanska štanda - jedan sa kolačima, jedan da suhomesnatim proizvodima i tjesteninom - ali tko će kupiti kilu kolača za dvijesto četerdeset kuna, ili jedan hot dog sa pečenom svinjetinom za četerdeset, salamu za sto osamdeset.....Ja kupila tu toliko hvaljenu talijansku mortadelu, mislila, da probamo - ništa posebnoga. Čak mi je naša za pedesetak kuna bolja.

Popili ispod šatora piće, trideset kuna - ma nije skupo, poleli dva langoša, dvadeset četiri kune, kupila mortadelu, mali komadič - dvadeset tri kune, jedne male kolače međimurske - dvadeset pet kuna     - mali trošak za jedno veče, ali niti se najeli, niti napili. A i kad zbrojiš, nije niti tako mali za ono što dobiješ.

Oduševili su me slovenski svirači - e sad, ja i moje glazbeno znanje - nije rok, a nije i metal, nešto između - pale se na tu glazbu pankeri, bilo ih stotinnjak pred binom, sve djeca od dvadesetak i kusur godina, i manje - ma baš je bilo ok, ostali smo podugo kod njih.  A Bajagu smo slušali izvana, ko i tisuće drugih, za njega je trebalo ulaznice platiti, a mi skužili kad je već pol koncerta odradio, bio je tamo, na vanjskom djelu, na velikoj bini.

Nekoliko sličica kasnije, a budemo vjerojatnoo i danas malo obišli ako mi se bude dalo.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Špancir fest Empty Re: Špancir fest

Postaj  Admin ned kol 23, 2015 11:48 am

ja mislim da je previše toga i takvih dešavanja plus proštenja da bi se moglo uvjk i svigdje kao da je zadnje .

btw danas je proštenje u Kominu , kod Sveta Tri Kralja ..... cheer cheer

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Špancir fest Empty Re: Špancir fest

Postaj  pitijacro ned kol 23, 2015 12:07 pm

Ma u pravu si, ali ta ponuda kao da je zaostala u prošlome stoljeću. I na proščenjima. Nema skoro pa ničega gprimjenjivoga u svakodnevnoj upotrebi, ili za određene namjene. Sve neke drangulije, bespotrebne stvari, , a i to je preskupo.

A ja čekam - e sad ne znam jel četvrtak ili petak, moram pogledati, u Ludbregu budu navečer Gazde. To nećemo propustiti, a niti nedjelju naravno.
Ajd mi reci, a šta se događa u Mariji Bistrici. Dokle je tamo proščenje - već se nekoliko godina zaredom spremam otići tamo, nismo bili jedno dvadestak godina, ma više, i nikako , uvijek mi mekako izmakne. Izgleda da će i ove godine tako biti.
Naša župa inače odlazi svake godine prve nedjelje u osmom mjesecu, ali se meni neda tako kolektivno.


pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Špancir fest Empty Re: Špancir fest

Postaj  Admin ned kol 23, 2015 12:49 pm

tako je , sve počinje bijelom nedjeljom a završava vojim ordinarijem krajem devetog mjeseca .

Inače danas bi trebalo biti blagoslov konja  .. parada s kočijama i tak ..pa tko voli to još nije kasno , xd

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Špancir fest Empty Re: Špancir fest

Postaj  pitijacro ned kol 23, 2015 1:50 pm

Admin je napisao/la:tako je , sve počinje bijelom nedjeljom a završava vojim ordinarijem krajem devetog mjeseca .

Inače danas bi trebalo biti blagoslov konja  .. parada s kočijama i tak ..pa tko voli to još nije kasno , xd




Rosinanto, jel ti ovo čitaš???????
Oš otiči? lolo lolo lolo lolo lolo lolo
(ja bih išla, ali jebga, nije spomenul kobile. Špancir fest 54107490 )

Možda i utrpam u raspored - druga nedjelja Koprivnica, pa onda Ludbreg, pa poslije Gudovec. Ostaju još dvije.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Špancir fest Empty Re: Špancir fest

Postaj  pitijacro ned kol 23, 2015 7:15 pm

tko bi im ovako skupe kolačwe kupio....ma nađe se tu i tamo netko, na komad....dvadeset četiri kune komad - su ponoreli.

[You must be registered and logged in to see this link.]


Ja sam si kupila ovakve kakve volim -

[You must be registered and logged in to see this link.]

pankeri su došli na svoje - i mi smo uživali...

[You must be registered and logged in to see this link.]

ali nam je ovdje bilo ljepše-

[You must be registered and logged in to see this link.]

i langoše smo pojeli

[You must be registered and logged in to see this link.]

i kupila sam mortadelu - ništa finoga

[You must be registered and logged in to see this link.]


pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Špancir fest Empty Re: Špancir fest

Postaj  Admin ned kol 23, 2015 8:35 pm

umjesto da se promocijska prodaja na takvim mjestima iskoristi za marketing , one je koriste za dobru zaradu ...da barem takve cjene prati kvaliteta , još bi čovjek prežmirio

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Špancir fest Empty Re: Špancir fest

Postaj  pitijacro ned kol 23, 2015 10:13 pm

I to što kažeš.......ali uzmu ljudima visoke placovine pa bi svi nešto htjeli i prodati da se baremtroškovi pokriju.

Stari tradicijski zanati -

[You must be registered and logged in to see this link.]

ulični svirači -

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ostalo mi nije učitalo, budem probala ponovno.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Špancir fest Empty Re: Špancir fest

Postaj  pitijacro ned kol 23, 2015 11:28 pm

E, ovo me je zbilja nasmijalo - bilo u ulici likovnih umjetnika -

[You must be registered and logged in to see this link.]

Malo uličnih atrakcija -

[You must be registered and logged in to see this link.]

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Špancir fest Empty Re: Špancir fest

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.