još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dan mrtvih

4 posters

Go down

Dan mrtvih Empty Dan mrtvih

Postaj  pitijacro ned stu 01, 2015 7:10 am

Sjećanja, sjećanja, sjećanja.......
ajmo posjetiti naša drage, izgubljene, u sjećanju ustoličene, odnjeti malo cvijeća, zapaliti svijeće.

Koliko misli, koliko isplivalih događaja u mislima, koliko sjetnih smiješaka na licu, koliko gorčine.......gorčine.......

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Dan mrtvih Empty Re: Dan mrtvih

Postaj  Admin ned stu 01, 2015 7:29 am

danas nije dan mrtvih , danas je dan svih svetih , dan kad se slavi njihova svetost , blaženstvo i providnost .

dušni dan tj. sutra je spomendan mrvih , odnosno onih za koje smatramo da još nisu prošli čistilište i ušli u blaženstvo vječnog života .

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Dan mrtvih Empty Re: Dan mrtvih

Postaj  pitijacro ned stu 01, 2015 9:59 am

Eh, tako ti je to kada se krstiš sa pet godina, kada na vjeronauk ideša sa pet, kada još čitati ne znaš pa ti onda velečasni dok dođeš na red za čitanje ili odgovaranje kaže - ona ne mora, ona je još mala......pa kada dok si već malo veći ideš na svetu misu i slušaš propovjedi u kojoj se uvijek ističe da čovjek mora biti uvijek ponizan i stalno na koljenima klečati i moliti, moliti,moliti, trpjeti svaku nepravdu, a sve se u tebi buni protiv toga, stalno imaš osjećaj da tu nešto nije postavljeno kako treba pa postaneš buntovnik i ne uvažavaš to, i pitaš se nije kli to sve jedno veliko licemjerje ili si imao kriivog učitelja kada je bilo najpotrebnije, ono pravo vrijeme za usaditi načela krščanstva u osobnost - i tako ti to sve ode ukrivo, poslažeš neke svoje istine i vrijednosti daleko od svega toga, a tu nema ničega osim simbolike, one bezvremenske, i jednog velikog uvijek prisutnog pitanja - što i kako to zapravo je. Jer ovako, ovako to zaista ne može biti. Nije tu u pitanju negacija Stvoritelja, nego načina na koji on funkcionira.
Ups. Odoh daleko.....
samo sam htjela reći da ja znam da je nešto, ali ne znam šta i kada. A i značenja mi nisu baš poznata.Osim onih temeljnih. Embarassed

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Dan mrtvih Empty Re: Dan mrtvih

Postaj  Admin ned stu 01, 2015 11:15 am

..zapravo ispada da se sve duše za koje smatramo da su napustile čistilište i sad uživaju blaženstvo vječnoga života više ne treba posječivati na grobu ..bojim se i pomisliti kako mi našim strahovima ne dozvolimo duši da čim prije krene blagodovati život vječni . amen

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Dan mrtvih Empty Re: Dan mrtvih

Postaj  pitijacro ned stu 01, 2015 12:09 pm

Nemam ti je ništa protiv vječnoga života, ali volim ja i ovdje, tu , sada proživjeti onako, ugodno, sretno, zadovoljno.
Meni se uopće ne pati, ja bih da mi je4 fino i ovdje i tamo.

Inače, ja zapravo i ne znam nikoga iz svoje sredine koji neće morati u Čistilište, A I BUDU MORALI POPRILIČNO VREMENA TAMO PROVESTI, tako da ću se ja u Raju moći istegnuti ko žabetina i sunčati, mjesta tamo sigurno ima po akcijskim cijenama.

Budemo odmolili za naše pokojne, budemo, i za sebe odmah usput, a i zapitati ćemo ih nešto, možda odgovori iskrsnu, tko zna....

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Dan mrtvih Empty Re: Dan mrtvih

Postaj  pitijacro ned stu 01, 2015 5:40 pm

Bili mi i popodne na groblju, došla djeca iz Zg - to, kada je kažem djeca, to izgleda ovako - kćer trideset i osam godina, eventualno potencijalni budući zet sa potencijalom zeta četerdeser četiri. Godine. Starosti, naravno. Prvo sam ih nahranila,. pa smo oko dva krenuli, u pol tri je bila misa na groblju, pa se obilazilo malo - do mog oca, pa do djeda i bake, pa do kuma, pa.......pa se popričalo sa znancima, pa.....a i sjetilo se nekih događaja, zanimljivo, ja i sada čujem riječi baka kako me zove dok sam zatvorila bolnička vrata za sobom.... eh, te naranđe.......a i očeve riječi dok sam ga pitala zadnjeg dana njegovog života želi li malo vode - a on veli - zraka mi dajte da mogu još malo živjeti.....baka umrla dvadeset godina ima, otac šesnaest......a još su neke slike ko da jučer bilo.....

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Dan mrtvih Empty Re: Dan mrtvih

Postaj  Admin ned stu 01, 2015 7:22 pm

aj šuti , bolje da si ih nahranila nego sahranila ...

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Dan mrtvih Empty Re: Dan mrtvih

Postaj  pitijacro ned stu 01, 2015 7:42 pm

Ma nahranila ja njih - juhica, meso, karfiol na pire, salata.....

Kako je divno izgledalo groblje danas, šteta što će biti mraza ujutro.
Imam neke slikice, biudem ih možda večeras postavila.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Dan mrtvih Empty Re: Dan mrtvih

Postaj  muhanicar ned stu 01, 2015 7:56 pm

I umene taj dio obavljen uspješno.
Po noči je prekrasno, naročito na dva manja gde u tim satima više nije nikog bilo.

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Dan mrtvih Empty Re: Dan mrtvih

Postaj  Bobić ned stu 01, 2015 7:58 pm

Ja svoje nisam stigo obaviti,,,
cekao skwo da obiđe sve svoje susjede pa za moju femili vise ni ostalo dovoljno vremena,,,
sjutra cu ja to onako u miru i zdusno,,, raspa
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Dan mrtvih Empty Re: Dan mrtvih

Postaj  pitijacro pon stu 02, 2015 12:37 pm

Evo, moje selo osamstotinjak kuća, a groble veliko ko da smo neki grad.

Jučer ja baš bilo prekrasno, inače je uvijek naše groblje lijepo uređeno, nekako se poklanja pažnja na to, pogotovo lijeti.
Primjetila sam jučer da se proširuje, uređuje se još jedna staza uz rub, to se na slici ne vidi jer je lievoj strani koja nije slikana.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Grob obitelji moga muža

[You must be registered and logged in to see this link.]

I moga oca, a tu su i moji baka i djed po majčinoj strani.

[You must be registered and logged in to see this link.]




pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Dan mrtvih Empty Re: Dan mrtvih

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.