još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Druga strana života

2 posters

Go down

Druga strana života Empty Druga strana života

Postaj  pitijacro sri vel 03, 2016 1:59 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]


pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Druga strana života Empty Re: Druga strana života

Postaj  pitijacro čet vel 04, 2016 7:42 am

DOBRA PRILIKA: Osječani išli u Dublin na praksu pa im ondje ponudili posao
Foto: KCHL/ThinkstockAutor: Danas.hr 14:10 03.02.2016
Dublin
Učenici Strojarske tehničke škole iz Osijeka, s prakse iz Dublina se nisu vratili samo sretni i zadovoljni iskustvom, već i s preporukama tamošnjih poslodavaca u svojim rukama, a neki i s ponudama za posao.
Petnaest učenika Strojarske tehničke škole Osijek, koji se školuju za zanimanja automehaničar, automehatroničar i tehničar za vozila i vozna sredstva, vratilo se iz Dublina, gdje su dva tjedna obavljali praktičnu nastavu, piše Glas Slavonije. Praksa se odvijala u sklopu Erasmus+ programa, a cilj projekta je uz praksu bilo i upoznavanje s drugom kulturom te usavršavanje stranog jezika.
Prema riječima ravnatelja škole Ive Andrića, svi su se vratili zadovoljni, a zadovoljstvo su izrazili i irski poslodavci koji su nekim učenicima odmah ponudili i posao.
“Naši su učenici pokazali da smo ih dobro učili u školi, dokazali su da su samostalni, a poslodavci u Irskoj dali su im pisma preporuke, a nekima i ponudu za posao. Ipak, nadam se da će ih većina odlučiti otvoriti privatnu tvrtku u Osijeku”, dodao je Davor Bičvić, jedan od dva profesora koji su bili u pratnji učenika.
Već treći dan radio sve što i ostali majstori
Sami školarci dva tjedna su bili smješteni u obiteljima i kažu da su se dobro snašli. “Stanovali smo u prekrasnoj i mirnoj četvrti, a autobus kojim smo putovali na posao nalazi se gotovo ispred kuće. Radili smo od 9 do 17 sati, a zatim više od dva sata putovali do naših domaćina. Slobodnog smo vremena imali za vikend, kada smo razgledali Dublin i okolicu”, opisao je Zlatko Matić.
“Bilo je jako lijepo, stekao sam nova znanja i iskustva i upoznao nove tehnologije. Već treći dan pustili su me da radim sam, a radio sam sve što i drugi majstori. Napisali su mi pismo preporuke i ponudili mi stalni posao”, kazao je za Glas Slavonije Marko Tukara.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Druga strana života Empty Re: Druga strana života

Postaj  Bobić čet vel 04, 2016 8:00 am

Evo da se pohvali i u mom kraju radi se na takvim projektima samo sto se regionalno povezuju sa Engleskom,,,
i moja kcer na popisu je ucenika koji putuju za London (tak oni to zovu mada ce biti nekih 200-tinjak km dalje os samog Londona)
Radi se o razmjeni dvije grupe od kojih prva grupa ide cini mi se cak ovaj tjedan a druga grupa iz Vtc ide 22. veljace,,,

Praksa ce trajati nekih 2 tjedna, znamo cak i kod koje obitelji kcerka ide, jos joj se nismo javili ali cemo to napraviti za koji dan,,,

dobra neka teta,,, lolo lolo lolo

princip rada tamo gotovo je identican kao i u postu iznad, bila teta voditeljica (engleskinja ) pa nam objasnjavala sto ce gdje i kako raditi,,,

Nismo bili sigurni pustiti je ili ne ali se na kraju nakon nekoliko sastanaka sve iskristaliziralo i donesena je odluka da ide jer to je jedno zivotno iskustvo koje tko zna dal ce vise ikad imati prilike iskusiti,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Druga strana života Empty Re: Druga strana života

Postaj  pitijacro čet vel 04, 2016 8:09 am

Samo je pusti neka ide, drugačije su tamo mogućnosti.

Veli moj sin, tamo možeš raditi šta god poželiš bez nekih posebnih uvjeta - jedino što je bitno je da državi platiš porez na zaradu i to je to.
Na primjer, možeš doma u svojoj kuhinji ispeči kolače i odnjeti ih u slastičarnu i njima prodati. Nitko te ne pita za nikakve higijenske uvjete, za diplomu kuhara ili bilo šta drugo, obrt, ma ništa. Samo moraš na taj račun platiti porez na zaradu. Ali, nedao ti Bog da te ulove da to nisi napravio.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Druga strana života Empty Re: Druga strana života

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.