još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

5 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  pitijacro uto srp 23, 2013 9:30 pm

Jeli sintagma da je muškarac glava obitelji i da je obavezan pobrinuti se o njezinom opstanku primjenjiva u današne doba.Da li je spreman dio financijskih obaveza prepustiti bračnoj družici i pritom ne imati osjećaj manje vrijednosti zato što nije sam u stanju privrijediti dovoljno za normalan život,a supruzi ostaviti dovoljno vremena da se posveti kučanstvu i odgoju potomstva.Smatra li da je nornalno da u slučaju da je i supruga zaposlena sudjeluje u kućanskim poslovima i odgoju djece.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  Admin uto srp 23, 2013 9:46 pm

Otišla si predaleko , čovjek mora skupljati hranu i zajdeno odgajati potpomke .
Prenostiti im svoja znanja , iskustva itd.
Poimanje zapadnog svijeta je preuboko ušlo u obitelj a to se onda može tumačiti kako kome odgovara .

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  pitijacro uto srp 23, 2013 10:06 pm

Kako predaleko,pa prije samo tridesetak godina su većina žena bile kučanice,muškarac je bio zaposlen,obitelj je imala troje,četvero djece i bilo je nepojmljivo-pogotovo na selu da muško opere suđe ili mijenja pelene.A sve važne odluke je donosio pater familius.A kod obitelji u kojoj je i supruga radila je bilo ponižavajuče da je obrazovanija od supruga,a pogotovo da više zarađuje.Uostalom,takav je bio i kućni,a time i društveni odgoj.Ja se još dobro sjećam kako je moja svekrva pokušavala učiti nekim vrijednostima moga sina dok je još bio dječačić-nemoj ti to raditi-ti si muško.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  Admin uto srp 23, 2013 10:21 pm

Onda ne predaleko , nego preblizu .
Ja svijet gledam tako negdje kojih tisuču prije krista .

Ako svijet gledamo od koju godinu unazad , hm.
Ne bi se ja žalio da stignem pregledati sve turske serije , ne bi radi toga pognute glave hodao gradom .
Ali vidim da oko mene moč odluke i gazdinstva u obitelji ima onaj tko najviše radi tj donosi novaca .

Mišljenja sam da je to nametnuta vrijednost, a ne preobražena kroz povijest .

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  pitijacro uto srp 23, 2013 10:44 pm

Ma je,sada si ga baš rekao-onaj tko najviše radi ili donosi najviše novaca.Radiš li ti kučanske poslove?Skuhaš ručak nakon posla,opereš suđe,a supruga se odmara nakon dolaska sa posla?Po čemu mjeriš količinu posla i njegovu vruijednost?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  ilegalac uto srp 23, 2013 10:56 pm

pitijacro je napisao/la:Kako predaleko,pa prije samo tridesetak godina su većina žena bile kučanice,muškarac je bio zaposlen,obitelj je imala troje,četvero djece i bilo je nepojmljivo-pogotovo na selu da muško opere suđe ili mijenja pelene.A sve važne odluke je donosio pater familius.A kod obitelji u kojoj je i supruga radila je bilo ponižavajuče da je obrazovanija od supruga,a pogotovo da više zarađuje.Uostalom,takav je bio i kućni,a time i društveni odgoj.Ja se još dobro sjećam kako je moja svekrva pokušavala učiti nekim vrijednostima moga sina dok je još bio dječačić-nemoj ti to raditi-ti si muško.

he he zaostao sam tridesetak godina

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  Admin uto srp 23, 2013 10:59 pm

Ne razumijem se ja u to , i ne opterečujem s tim .

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  pitijacro uto srp 23, 2013 11:01 pm

Jel samo u brojnosti obitelji ili te peru i drug parametri?
Ma nemoj reći da si ti gazda u kući i da je tvoja riječ zakon.lolo 

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  pitijacro uto srp 23, 2013 11:06 pm

Admin je napisao/la:Ne razumijem se ja u to , i ne opterečujem s tim .

Joj Admin,nije štos u tome,mene zanima samo kako se osjeće muškarac kada shvati da je kao glava obitelji "zakazao" i prisiljen je prihvatiti činjenicu da žena ravnopravno pridonosi,a time je ravnopravna i u donošenju svih odluka.Ne moraš ti ništa reći ako ne želiš o tome.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  ilegalac uto srp 23, 2013 11:11 pm

pitijacro je napisao/la:Jel samo u brojnosti obitelji ili te peru i drug parametri?
Ma nemoj reći da si ti gazda u kući i da je tvoja riječ zakon.lolo 
neki parametri su mi čak i bolji lolo 
al večinu si pogodila

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  pitijacro uto srp 23, 2013 11:21 pm

Znaš šta,ja se zapravo tebi divim ako si ti u stanju sam izdržavati obitelj i ne opterečivati suprugu sa osnovnim životnim problemima.Ako ona može prihvatiti da je netko uzdržava i da o nekome financijski ovisi.
Rekao mi je jednom jedan albanac da me prezire i da mu se gadim jer sam prljava.Njegova žena radi samo u kući i nikada joj ne bi dozvolio da radi u polju.I da ona ima tri kile zlata i haljine iz Pariza.Samo je problem što u ono vrijeme nije smijela sama van iz dvorišta,bez muške pratnje.Iako se i kod njih zadnjih godina poprilično toga izmjenilo.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  Admin uto srp 23, 2013 11:23 pm

pitijacro je napisao/la:Joj Admin,nije štos u tome,mene zanima samo kako se osjeće muškarac kada shvati da je kao glava obitelji "zakazao" i prisiljen je prihvatiti činjenicu da žena ravnopravno pridonosi,a time je ravnopravna i u donošenju svih odluka.Ne moraš ti ništa reći ako ne želiš o tome.
normalno da se osječa alkoholno kad shvati kaj ga snašlo .
 Želim naglasiti da nije on kriv , utikmica nam je nametnuta , u prirodi ne postoji takva vrijednost .

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  ilegalac uto srp 23, 2013 11:47 pm

pitijacro je napisao/la:Znaš šta,ja se zapravo tebi divim ako si ti u stanju sam izdržavati obitelj i ne opterečivati suprugu sa osnovnim životnim problemima.Ako ona može prihvatiti da je netko uzdržava i da o nekome financijski ovisi.
Rekao mi je jednom jedan albanac da me prezire i da mu se gadim jer sam prljava.Njegova žena radi samo u kući i nikada joj ne bi dozvolio da radi u polju.I da ona ima tri kile zlata i haljine iz Pariza.Samo je problem što u ono vrijeme nije smijela sama van iz dvorišta,bez muške pratnje.Iako se i kod njih zadnjih godina poprilično toga izmjenilo.

he he nisam albanac
nisam rekao da sam izdržavam obitelj, zajednički to radimo, ali i,amo recimo podjelu muškoženskih poslova

što zar bi žensko trebalo cijepati drva, ili ja rađati djecu???
nemam ništa protiv da žena radi, ali djeci je mama mama, a tata je tata
ili ti želiš kao derpe da bude roditelj 1 i 2
što se tiće čija je zadnja u kuči, u kuči nemogu biti dva gospodara, večinom je stvar dogovora, ali ako se nemore dogovoriti, bude kako ja kažem i mislim da je to ok, stim da ja nisam nekakav idiot i budala nešto 

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  pitijacro sri srp 24, 2013 4:59 am

Sve je to ok,barem većinom,ali je činjenica da ako krenemo od prapočetaka,muško je uvijek bilo dominantno.I crkva uči da je žena nastala od dijela muškarca.dakle,već je u početku postanka podređena.Isto je tako činjenica da je i u ljudskom i u životinjskom svijetu,dakle opčenito,muško jače,ako nikako drugačije,ono barem po fizičkoj konstrukciji, od ženskog.Znači,i sam Bog ili sama priroda je odredila muškarca da bude snažniji i da brine o ženi i obitelji,i tako je bilo kroz cijelu ljudsku povijest.A sada su došla vremena kada zbog društvenih previranja i nametnutih normi muškarac sam to više nije u stanju.Žena je prisiljena preuzeti dio njegovih odgovornosti i obaveza,uz svoje koje po prirodnim odredbama već ima.Time muškarac gubi na vrijednosti i značenju koji je u društvu imao.Ulogu skrbnika i zaštitnika.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  ilegalac sri srp 24, 2013 8:19 am

pitijacro je napisao/la:Sve je to ok,barem većinom,ali je činjenica da ako krenemo od prapočetaka,muško je uvijek bilo dominantno.I crkva uči da je žena nastala od dijela muškarca.dakle,već je u početku postanka podređena.Isto je tako činjenica da je i u ljudskom i u životinjskom svijetu,dakle opčenito,muško jače,ako nikako drugačije,ono barem po fizičkoj konstrukciji, od ženskog.Znači,i sam Bog ili sama priroda je odredila muškarca da bude snažniji i da brine o ženi i obitelji,i tako je bilo kroz cijelu ljudsku povijest.A sada su došla vremena kada zbog društvenih previranja i nametnutih normi muškarac sam to više nije u stanju.Žena je prisiljena preuzeti dio njegovih odgovornosti i obaveza,uz svoje koje po prirodnim odredbama već ima.Time muškarac gubi na vrijednosti i značenju koji je u društvu imao.Ulogu skrbnika i zaštitnika.
e to je sad pitanje prirodne selekcije, priroda je od postanka vršila pozitivnu selekciju, sada je došao čovjek i on preokreće svijet i radi sam sebi negativnu selekciju, tako sada imamo npr. pčele koje nemogu preživjeti bez čovjekovih lijekova, imamo biljne kulture koje samostalno preživjeti nemogu bez obrade,gnojiva i pesticida
a istovremeno  smo  nesvjesno napravili  korovima pozitivnu selekciju,pa su oni sve jači i jači

jednostavno čovjek se miješa u ono  što nebi smio dirati, priroda je napravljena da jači pobjeđuju a slabiji stradaju
pa tako i žene biraju fizički jače(ili mudrije) mužjake za sjeme svom potomstvu, i uživa u njegovoj zaštiti i da mu udovolji( kuhajući i ....) u svom domu gdje je ona "šef" a mužjak je za lov i obranu teritorija


poslije s poljoprivredom i još kasnije industrijom funkcija mužjaka ostaje ista, samo se  "lovište" smanjilo
pa odatle možda kreću neke frustracije, koje pokreču opet neke druge procese i tu se točak zavrtio
i još ubrzao u krivom smjeru

sada čovjek hoće da se uplete i  božje poslove(a to neće moći)
u ovo doba žene su samostalne ali to još uvijek ne znaći da mogu same,muški im trebaju za oplodnju, zabavu, društvo,pomoć, ali i zaštitu, koliko god samostalne vi ste još uvijek slabiji spol, a same ste potencijalna meta lopova ,silovatelja i kojekakvih manijaka

jednostavno žene bez muških, a ni muški bez ženskih nemogu drkica No cupa jumpy jumpy jumpy 
iznimke ne potvrđuju pravilo
isto tako derpe su iznimke(nebih da budem prostiji) a najbolji primjer pozitivne selekcijeje ponudio rojs, stavite na jedan otok 50  normalnih m/ž parova a na drugi otok 50 parova turoperatora
za manje od 100godina na prvom otoku imat ćeš veliko povečanje populacije, a drugi otok će dotle izumrijeti



evo uspio nadmašit pipi lolo

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  pitijacro sri srp 24, 2013 2:57 pm

Ne bih se složila sa tobom da žene ne mogu bez muškaraca.U tome i je problem.Naprotiv,danas mogu više nego ikada kroz povijest čovječanstva.Mogu samostalno živjeti,izdržavati se svojim radom,odgajati djecu.Društvo u kojem živimo im je to omogučilo.Zanemarimo li tjelesne užitke,koje je usput rečeno danas lako dobiti onima koje stabilne veze na zanimaju,jednu emancipiranu(kako je ta riječ izgubila na atraktivnosti)ženu ništa ne sprječava da odabere život bez muškog partnera.Samostalan.Ako joj tako odgovara.Muškarac više nije bezuvjetno potreban kao životni partner,više ga se treba za produženje vrste,a to se može i bez emotivne bliskosti.Zapravo su žene polako počele gubiti podatnu ženstvenost i ispoljavati dominantnost u vezi.Što je za jedno muško pogubno.Muškarci gube samopouzdanje,a time im se i vrijednost u očima žena mijenja,jer kao što si rekao,žena traži instiktivno zaštitnika, ali ga zapravo ne želi, i koliko god ona emotivno i intelektualno jaka bila nesvjesno želi za sebe bolje i vrijednije jer misli da to zavrijeđuje.Pa danas svaki četvrti brak puca.
Već sam par puta rekla tako u društvu,sjećam se osamnaestog rođendana svoje kćeri-bile četiri prijateljice.Imala jedna dečka,pa kada je sa njim prekinula,uzela ga druga,i tako se njih četiri izredale.Tri ostavile njega,četvrtu on.I sada je ta zadnja bila jadna i nesretna.A ove ju tješile-rekla jedna-ma šta se sekiraš,ionako se nije znao ljubiti nešto,druga veli-pa da, ni sa njom nije bilo bolje,a treća rekla-niti se njoj nešto baš nije iskazao,a ako nije naučio da dvadeset i treće,više niti neće.Hoću reći da muško nije više bogm dano i da se mora silno truditi da zadovolji ženske kriterije,a ako ne zadovolji o njegovim se manama javno priča onako kako se nekada pričalo o curama ili ženama koje su si dopustile slobodu vanbračnih odnosa.Prošla su vremena lakih žena i mačo muškaraca.Žene su shvatile da mogu i znaju i traže poštovanje i odanost,zapravo žele pokornog muškarca uz sebe koji im neće proturječiti i uz kojega će moći ispoljiti svoju vrijednost.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  ilegalac sri srp 24, 2013 6:20 pm

pitijacro je napisao/la:Ne bih se složila sa tobom da žene ne mogu bez muškaraca.U tome i je problem.Naprotiv,danas mogu više nego ikada kroz povijest čovječanstva.Mogu samostalno živjeti,izdržavati se svojim radom,odgajati djecu.Društvo u kojem živimo im je to omogučilo.Zanemarimo li tjelesne užitke,koje je usput rečeno danas lako dobiti onima koje stabilne veze na zanimaju,jednu emancipiranu(kako je ta riječ izgubila na atraktivnosti)ženu ništa ne sprječava da odabere život bez muškog partnera.Samostalan.Ako joj tako odgovara.Muškarac više nije bezuvjetno potreban kao životni partner,više ga se treba za produženje vrste,a to se može i bez emotivne bliskosti.Zapravo su žene polako počele gubiti podatnu ženstvenost i ispoljavati dominantnost u vezi.Što je za jedno muško pogubno.Muškarci gube samopouzdanje,a time im se i vrijednost u očima žena mijenja,jer kao što si rekao,žena traži instiktivno zaštitnika, ali ga zapravo ne želi, i koliko god ona emotivno i intelektualno jaka bila nesvjesno želi za sebe bolje i vrijednije  jer misli da to zavrijeđuje.Pa danas svaki četvrti brak puca.
Već sam par puta rekla tako u društvu,sjećam se osamnaestog rođendana svoje kćeri-bile četiri prijateljice.Imala jedna dečka,pa kada je sa njim prekinula,uzela ga druga,i tako se njih četiri izredale.Tri ostavile njega,četvrtu on.I sada je ta zadnja bila jadna i nesretna.A ove ju tješile-rekla jedna-ma šta se sekiraš,ionako se nije znao ljubiti nešto,druga veli-pa da, ni sa njom nije bilo bolje,a treća rekla-niti se njoj nešto baš nije iskazao,a ako nije naučio da dvadeset i treće,više niti neće.Hoću reći da muško nije više bogm dano i da se mora silno truditi da zadovolji ženske kriterije,a ako ne zadovolji o njegovim se manama javno priča onako kako se nekada pričalo o curama ili ženama koje su si dopustile slobodu vanbračnih odnosa.Prošla su vremena lakih žena i mačo muškaraca.Žene su shvatile da mogu i znaju i traže poštovanje i odanost,zapravo žele pokornog muškarca uz sebe koji im neće proturječiti i uz kojega će moći ispoljiti svoju vrijednost.

citiram tebe ali i sebe
pa odatle možda kreću neke frustracije, koje pokreču opet neke druge procese i tu se točak zavrtio i još ubrzao u krivom smjeru je napisao/la:

opet ču reći, djeca trebaju stabilnu obitelj za odrastanje(nekažem nužno i brak,katolički)i mamu i tatu, svaka devijacija u roditeljskoj vezi uzrokuje kasniju devijaciju djece i unučadi
data je ženama(pottlačenima)samostalnost,ravnopravnost,pravo glasa itd, ali nije izliječena frustracija,
sad žene misle da su bolje od muških,počinje takmičenje, ali nema rezultata,potpuno krivi smjer
prije 50tak godina ste dobile ravnopravnost, sad vam več muški netrebaju,što za 100god, osnovat čete amazonke, poubijati večinu muških,. a ostaviti samo nekolicinu koja će vam glumiti bikove i služiti samo za rasplod(ma što će vam muški)

sve to emancipiranost i mačoizam su su samo pokušaji liječenja bolesnih frustracija
ali loš pokušaj
primjer :- kupim najnoviji mobitel, jer (jer sam isfrustriran) mi susjed ima bolji od mene, ali ubrzo i susjed( jer je mojim činom isfrustriran) kupi još noviji i skuplji mobitel
reuzltat: 1:1 neriješeno, tj 2:0 za sistem koji to provocira i forsira
imamo za rezultat dvije iskompleksirane budale, i sretnu vladu koja je dobila 2x PDV

jedan pametan čovjek je rekao da je moda tako dobra stvar, da je svako malo mjenjamo
teško je meni sada(ti bi  mi rekla staromodnom) raspravljati s tobom emancipiranom(ja bi možda rekao isfrustriranom jer nije imala sretno djetinjstvo ,brak ili nešto drugo) jer tu su dva potuno različita stajališta

nečeš se samnom složiti, ali mogu ti dokazati primjerom iz tvog života
činjenica je da se tvoji stavovi mjenjaju s debljinom  tvog novčanika
sječam se svojih početaka, bili smo siromašni nije se imalo(sad bih ja trebao zbog tog biti isfrustriran)ali kad pogledam rezultate,postigao sam ih bolje od onih koji su sve imali, i baš to ih je upropastilo
sječam se početka braka, nije se imalo, sretan sam što imam bilo kakav posao, loš kredit itditd
ali sad imam gotovo sve što poželim(nije sretan ko puno ima, več onaj ko malo treba)zapravo mogu imati što poželim, ali čemu to neka glava

što su sada starije žene toliko isfrustrirane???
pati li ih ćinjenica  da sada cura može spavati skim hoče i  koliko hoće, a u njihovo doba su se morale udati za prvog koji naiđe
neznam, ali...
neznam ni kako da komentiram onu tvoju priču o četiri cure,ali sigurno si čula poneku priču kako su se četiri dečka izredala na nekoj curi, pa nam reci svoje dojmove


joj nemogu više ,izgubio sam misao Embarassed 
samo da se osvrnem na ono o pucanju brakova
velika večina su dobri ljudi(ajmo reći vjeruju u Boga), ali imaju samostalnost (ne i odgovornost)i glume fakine, žele sve, provode , sex, piće itd itd(dok me ide sve je lijepo)
onda se desi recimo trudnoča, jedni žele brak ,drugi ne, jedni abortus drugi ne, pa se rade neki kompromisi itd itd
i za par godina brak puca, zašto??? zbog kompleksa, zbog gluposti, zbog toga što se nekom priprcalo
da me ne shvatiš kao velikog katolika ja sam npr za legalne javne kuće(kupleraje)pa nek ljudi lječe komplekse i frustracije

nije ni moj brak sjajan, ali još uvijek  funkcionira
ali znam desetak u okruženju koji su pukli
u večini slučajeva je krivnja na "farbanju očiju"
tip je glumio facu, može imati bilo koju ali nju je izabrao, zato jer je voli(lizali se dan i noć) i gugutali
ona princeza(a on njen princ) savršen, i ona mu je  najbolja jer nju je izabrao nakon 100 drugih

he he
kako smo svi muški jebači, a sve ženske djevice???

he he
dva konkretna primjera
ženska se udala zato jer je tip faca, razvela se jer je faca još uvjek
druga je dobila batina od dečka dok su još hodali, što je mislila da je poslije čeka???
imam i muškog koji se nije znao pošteno postaviti kao muž i glava kuče, več je prepustio ženi
koja je pod utjecajem mame i prijateljica, još su u braku, ali bolje da nisu

vidi mene kad kažem , nemogu više, izdržim još pol sata
da sam bar takav u krevetu scratch

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  ilegalac sri srp 24, 2013 10:48 pm

ubio sam pipi u pojam jumpy 

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  pitijacro sri srp 24, 2013 10:55 pm

nisi,kasno sam došla iz polja,i u dest sam teek večeru napravila.strpi se malo.lolo 

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  pitijacro sri srp 24, 2013 11:55 pm

Hajde,možda nisi do kraja shvatio što sam htjela reći,ali nema veze,činjenica je da zapravo imamo slične stavove.Iako sa nekim sitnim odstupanjima.
Zapravo sam htjela reći da je položaj muškarca prije trideset ili još jače izraženo,pedeset godina u društvu i u obitelji bio za njega  puno povoljniji nego je to danas.Sjećam se kada sam ja došla u muževu kuću da su me njegova majka i baka pokušavale prisiliti da mu čistim cipele i pripremam veš poslije kupanaja,sitnice koje su me podređivale i njemu omogučavale komociju.Jedna njihova uzrečica mi se urezala duboko u sjećanje-što muž ne želi napraviti,žena mora.Tako je bilo u njihovo doba,a kod većine moje generacije se to provlačilo i u naše vrijeme. Srećom smo nas dvoje odabrali svoj način života i odnosa u braku i nismo dopuštali utjecaj sa strane.U svakome braku,pogotovo onom koji dugo traje ima uspona i padova.I nije točna uzrečica da to treba preživjeti,točna je da treba znati preživjeti.Isto je tako činjenica da smo zapravo mi žene te koje odgajamo muškarce i utječemo na njihov budući položaj u obitelji.Kao što sam navela,svekrva je moga sina pokušavala učiti da je u odnosu na žensko superioran i da si može dopustiti bez poljedica svojevolju.Moj je stav drugačiji,iako bih ga možda morala modificirati u nekim elementima jer mi se čini da sam u odgoju napravila neke propuste,zapravo greške,i dogodilo se ono što i kod tvoje obitelji.Isuviše popustljivosti koja ne rezultira kompromisom nego prevlašću.Sada mogu samo sa strane promatrati bez mogučnosti daljnjeg utjecaja-zapravo bi se utjecati moglo ali to za sobom povlači probleme koji mogu rezultirati nesuglasicama,pa i nečim gorim u njihovoj obitelji.A to nikako ne želim.
Slučaj prijateljica-samo primjer da je muškarac izgubio poziciju dominacije u vezi i da se žene(cure)danas puno lakše odlučuju na izlazak iz veze koja ih ne zadovoljava nego prije generaciju-dvije,i imaju sve manje interesa kompromisom vezu očuvati ili ustabiliti.Jer ako se malo okreneš oko sebe,primječuješ da su većinom žene te koje iz veze odlaze,za razliku od nekada kada je zapravo bila sramota kada bi muž napustio ženu.Percepcija javnosti je gotovo uvijek bila da ona nije zadovoljavala kriterije potrebne za stabilnost u braku.Ja ne tvrdim da je to u redu i da tako treba biti.
Nećemo raspravu spuštati na osobnu razinu,i moj brak,kao vjerojatno i tvoj je prošao sve faze koje je morao,lagati sebe ili druge i tvrditi da je sve uvijek idealno je besmisleno,ali reći da se znalo prevaziči probleme se može.I to je točno.Možda se nekome čini kada ja govorim o osobnim elementima iz svoga života da u mojoj obitelji ja dominiram i da si mogu dopustiti slobodu veću od uobičajene u braku,ali to njie tako.Moj je brak izgrađen na temeljima ravnopravnosti i zajedničkom odlučivanju.I da ga moram proživljavati opet od prvih dana,ne bi se zapravo imalo baš nešto za mijenjati.Barem ne bitnoga.
Uvijek je bilo žena i muškaraca promiskuitetnog ponašanja i biti će ih,svatko bira sam što mu je u životu važno,a isto tako i snosi posljedice svoga ponašanja.To je šira tema i nema smisla ovdje o njoj govoriti.
Zašto misliš da je meni financijska strana bitna u percepciji muško-ženskih odnosa?Nije valjda da si pomislio da se zbog financijske komocije osjećam slobodnom ponašati onako kako mi se prohtije bez razmišljanja kako će to utjecati na moju okolinu.Nikada mi to ne bi palo na pamet,ali me s druge strane smeta ako moj suprug ode na tenis i nema ga do pola noći kući.Očekujem od njega da zna da brak nosi obaveze i da se niti on kako niti ja ne može ponašati kako želi.To je zapravo ono što se promjenilo u odnosu na prijašnje generacije i u čemu muško gubi i mora mijenjati prioritete.
Ma već sam poprilično umorna,da samo napravimo kratki rezime-muškarci generacija koje dolaze se prilagođavaju drugačijim ulogama u obitelji od onih koje su imali njihovi očevi.Nekima to ide,drugi se spotiču,a ima ih koji padaju i ne znaju se dići.
Malo je kasno za nešto više reći.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  ilegalac čet srp 25, 2013 7:53 am

mamicu mu natakarim, pol sata pišem tekst, stisnem send i on nestane ceka ceka ceka 

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  pitijacro čet srp 25, 2013 7:29 pm

Ajde,pokušaj opet.Život je prepun uspona i padova,nije bitno alo se spotakneš i padneš,bitno je smoći snage za ustati i nastaviti dalje... bajbaj 

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  Admin čet srp 25, 2013 10:01 pm

Dugi postovi se pišu u nekom text editoru , reli smo to sto put ljut 

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  pitijacro čet srp 25, 2013 10:21 pm

Ja ne znam što je to text editor.Nisi normalan ak očekuješ od mene da se toga onda pridržavam.scratch 

Mene ribaš,probaj na Ilegalcu trenirati ak se usudiš.ljut ceka

Je,i fali ti slovo k u riječi.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  Admin čet srp 25, 2013 10:32 pm

Ilegalcu i govorim , on je izgubio post ..ili pamet , tko bi se svega sjetil ovako kasno

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba Empty Re: Patrijarhalni muškarac u suvremeno doba

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.