još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pritisak

+3
ilegalac
Admin
pitijacro
7 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Pritisak - Page 2 Empty Re: Pritisak

Postaj  pitijacro pon oľu 03, 2014 8:06 pm

Budeš,zašto ne.Samo ti je tim načinom limitirana dužina cijevi.Ali,na vrtu ionako sigurno nemaš veliku dužinu.Jedino što moraš voditi računa ako teren nije ravan da sistem složiš prema padu terena,ali to sigurno i sam znaš.Ljudi to rade - moje kumče si je došao k meni po cijevi jer ja uzimam svake sezone nove pa stere dijelim,i na cisternu si je složio - ode na potok,napuni je vodom,postavi kod vrta,i svaki dan pomalo navodnjava.Dok prestane kapati,opet isponova.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pritisak - Page 2 Empty Re: Pritisak

Postaj  Imbra pon oľu 03, 2014 10:35 pm

Duzina cevi nebi presla cca 10 metri, vrt ravni ko na stolu, mogel bi reci da je h vagu... Par redi za paradajz, par za papriku, dve za vugarke eventualno par za salatu i to je to...A mogel bi i h sprice voziti vodu, 250l, nije puno al netrebam ni kante, potegnem iz zdenca na pumpicu!! Dopeljam do vrta, dignem, zvezem nekak  z lancem da ne spusta i gasim traktor, spojim sve skup na ispust i nek se polahku cehta... I tak saki drugi, trejti dan. Nebi to bilo furt h funkcije, onak, kad vrucine stisneju...

Imbra

Broj postova : 218
Join date : 01.11.2012
Lokacija : Zeleno zagorje

[Vrh] Go down

Pritisak - Page 2 Empty Re: Pritisak

Postaj  pitijacro pon oľu 03, 2014 10:44 pm

Ništ ne vežeš lancima - ispod staviš neke klocne - i stoji ko bog. Na krastavce staviš dva reda cijevi,jer oni trebaju jako puno vode - sa svake strane reda jedan.na geset metara neće biti baš nikakvih problema.Samo nastoj vodu dopeljati ili rano ujutro da isteče dok je hladna,ili kasno navečer - uvijek je bolje zalijevanje navečer - voda se bolje rasporedi,biljke više upiju i manji su gubici transpiracijom.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pritisak - Page 2 Empty Re: Pritisak

Postaj  Imbra pon oľu 03, 2014 11:17 pm

Ma mislil sam poluge hidraulika zavezati da ne padneju dole, 533 je h pitanju!!!  Embarassed Embarassed To bi ja prek noci sve skup pustil h vrtu, nebi opce otkapcil spricu!! Videl sam te cjevi h jednom ducanu tuj prinas, ali nisam se prevac raspitival oko toga, jel je to sve isto il ima kakve razlike, h protoku, razmaku kapaljki? Mislim da je cena bila oko 70 lipa po metru, je to moguce???

Imbra

Broj postova : 218
Join date : 01.11.2012
Lokacija : Zeleno zagorje

[Vrh] Go down

Pritisak - Page 2 Empty Re: Pritisak

Postaj  Bobić pon oľu 03, 2014 11:24 pm

pitijacro je napisao/la:E moj Bobić - to što veliš izgleda u redu,ali ja budem ipak pokušala najprije onako jednostavno napravit

Budes ti jos rekla "bolje da sam ga odmah poslusala,,,  lolo 
mozda se cini da je to dosta velika investicija, i je, ali, zbroji samo koliko je bio manji urod samo prosle godine pogotovo na tom dijelu gdje je sve plivalo u vodi,,,
mozda bi se jos prosle godine otplatila ta investicija,,,  Pritisak - Page 2 23749988 
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Pritisak - Page 2 Empty Re: Pritisak

Postaj  pitijacro pon oľu 03, 2014 11:33 pm

Da ti znaš koji sam ja majstor improvizacije reko bi - napravi mala - da vidimo šta će ispasti iz toga. Pritisak - Page 2 23749988 Pritisak - Page 2 2757111831 

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pritisak - Page 2 Empty Re: Pritisak

Postaj  Bobić uto oľu 04, 2014 7:52 am

Ajde napravi onda pa javi dojmove,,,

inace postoji jos jedan nacin da se tom problemu doskoci,,,

[You must be registered and logged in to see this link.]

dakle regulacijom broja obrtaja pumpe moze se regulirati i protocnost kroz istu,,,  mig 

Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Pritisak - Page 2 Empty Re: Pritisak

Postaj  Admin uto oľu 04, 2014 8:25 am

pitija , koliki bi trebao biti tlak u sistemu kapanja a koliki je kod tebe?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Pritisak - Page 2 Empty Re: Pritisak

Postaj  pitijacro uto oľu 04, 2014 2:01 pm

Uh,za tisuću šesto kuna si ja kupim pet haljina - kud su navrli sa takvom cijenom. Pritisak - Page 2 1226846223 

Koji dan ću posaditi treći plastenik, do subote najkasnije,pa budem odmah isprobala najjednostavniju varijantu.Evo bili danas u Zagrebu kupio muž koljena koja su falila,pet komada,T spojnica imam i previše od sistema za zalijevanje cvijeća koji sam imala pa ću odmah kod prvoga puštanja vode provjeriti šta će se događati.Budem i pokušala skupiti vodu iz kapaljki na početku i na kraju da vidim razliku u količini - onda mi bude sve jasnije.Nemogu dirati količinu vode koju pumpa u normanom radu daje - to mi je optimalno za druga dva plastenika,a iako u prvih mjesec - mjesec i pol dana ne,kroz sve ostalo vrijeme ja moram zalijevati svakodnevno,u najkritičnijem periodu i po dvaput dnevno-e,onda nastaju problemi.A i veli mi muž da o gušenju pumpe i ne razmišljam - nebu dobro.On bi to riješio najjednostavnije - neda mu se drugačije - iberlaufom na kraju,ali jednom sam to napravila lani,poplavila put iza vrta kojim inače prolaze samo šetači povremeno i dobila sam prijetnju od jednog da će me prijaviti općinskom komunalcu.I brdo ružnih riječi,pa ja to više nebih.

E Admine - tlak može varirati od 0,5 do 1,5 - to je normala,s tim da je 1,5 bolje.Ali,ide on i na 2,5 i još se uvijek cijevima ,barem ovima koje ja koristim,ništa neće desiti - ne pucaju - prije će mi je na spoju sa glavnim vodom izbaciti ili će otići gumice.Ali,to je neki maksimum - tako da 2 bara je podnošljivo bez problema.Pojma nemam koliki je stvarni tlak,više od maksimalno optimalnog je svakako,vidi se to po cijevima koliko su napete i tvrde,i po brzini kapanja.Nisam pitala supruga,ali mislim da niti nemam čime izmjeriti tlak.



Jedino krvni - ali to znam napamet - 95/55.Hihi...A ponekad doguram i do stotke čak. kokice 

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pritisak - Page 2 Empty Re: Pritisak

Postaj  pitijacro sri oľu 05, 2014 8:06 pm

Evo,pstavljene cijevi - napravila ja onako - prvo najjednostavnje moguće - ako to ne pomogne,išla budem još sa dvije premosnice popreko u prvoj i drugoj trećini dužine cijevi sa T spojnicama - možda će miješanje vode napraviti kakav otpor protoku i povećati tlak u prvoj polovini dužine.Baš me zanima šta će se dogoditi dok pustim vodu - muž mi veli da nebudem ništ napravila - ali ja moram probati.

Ovako sam ih spojila sa koljenima -

[You must be registered and logged in to see this image.]" />


Cijevi pstavljene


[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]


Folija postavljena -

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pritisak - Page 2 Empty Re: Pritisak

Postaj  muhanicar sri oľu 05, 2014 9:46 pm

Ja sam, ja sam, ja sam, ja sam ......., a on ima motiku u rukama  ceka ceka 

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Pritisak - Page 2 Empty Re: Pritisak

Postaj  pitijacro sri oľu 05, 2014 10:11 pm

je,je..... mig 

Muhač,ti pojma nemaš kakva sam ja žena (dobra čovječe,dobra) - ja svome mužu velim - sjedni tu i pazi na lojtre kaj se ne prevrnu - to ti mi skemijamo,na lojtre se stavi kolut koji nataknemo na jednu cijev kako bi se lijepo mogao vrtjeti - a ja razvučem cijevi i na drugom kraju ih sfiksiram.On ih za to vrijeme priključi na glavni vod.Onda ja opet velim - sjedni - i razvlačim foliju.Postavimo - e,onda zagrčemo zajednički - u dobru i u zlu.Tak su nam rekli dok smo se ženili da se tak mora.I u zlu.Ma mi smo tim za planine razvaliti,e moj muhič,šta smo nas dvoje sve u stanju napraviti - ali nam najviše paše dok ujutro srčemo u krevetu kapučino.....i znaš, nešt još..... Pritisak - Page 2 23749988  mig  Embarassed 

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pritisak - Page 2 Empty Re: Pritisak

Postaj  pitijacro čet srp 17, 2014 9:22 pm

Sam da reknem kako sam riješila problem prevelikog pritiska u cijevima na kraju plastenika.Malo ja porazmislila,odrazala špage jedno tridesetak cm duge,deset metara prije kraja cijevi ih jednostavno zavezala,onak,do kraja čvrsto.Nije da voda nije probila to,ali sada kaplje u znatno manjoj količini,i više nemam poplavu.Koja sam ja pametnica,koja sam ja pametnica,jesam rekla da sam majstor improvizacie. cheer cheer 


Usput da reknem koje sam sranje danas napravila - a sam blentava za nepovjerovati.Uključila ja pumpu i uvijek idem nakon toga pogledati,uvijek,uvijek,uvijek jeli sve ok,da se nije koja cijev smakla sa glavnoga voda jer mi onda napravi poplavu, a i provjerim jeli voda teče kroz glavni vod da vidim da pumpa ne radi na prazno.Zna se dogoditi da voda padne - veoma rijetko, jednom u godini dana,ili rijeđe - ali danas nisam.Uključila,otišla brati male krastavce i nakon pol ure,ma kaj pol,uru ja se sjetila ići otvoriti vod u drugom plasteniku.Gledam - nema vode.Radilo cijelo vrijeme na prazno.Sad muž kemija sa ručnom pumpom - rastepao je,nemožemo dići vodu - koji je vrag,kvragu,a nisam jučer ništa navodnjavala i danas cijeli dan - dva mi dana plastenici bez vode.A i pitanje je ako vodna pumpa nije otišla kvragu,nakon tolko praznog rada......koji sam ja idiot.....

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pritisak - Page 2 Empty Re: Pritisak

Postaj  TVfreak pon srp 28, 2014 8:02 pm

Prije mjesec otprilike sam radio jedan traktor na terenu i nakon obavljenog posla čovjek me provede oko kuće i kroz plastenik. (tražio sam ovu temu ali nikako da nađem i opišem šta sam vidio)
Plastenik je dug tridesetak metara na padini, u gornjem dijelu je cisterna s vodom a cijevi su postavljene niz brdo. Iz cisterne izlazi cijev koja se grana u tri (koliko se sjećam) cijevi/grane koje idu niz plastenik do polovine. Na početku (u gornjem dijelu cijevi/grane je spojenao ono crijevo s rupicama i to crijevo dolazi do pola plastenika odnosno do kraja one pune cijevi. Na kraju pune cijevi (na polovici plastenika) je spojena šupljikava cijev koja ide do dna plastenika. Vlasnik mi je objasnio da je tako urađeno da se nebi stvarale lokve na krajevima

TVfreak

Broj postova : 235
Join date : 09.01.2012

[Vrh] Go down

Pritisak - Page 2 Empty Re: Pritisak

Postaj  Admin pon srp 28, 2014 8:52 pm

Ako sam dobro shvatio a brzo sam čitao on ima vodu iz cisterne tj slobodnim padom?

Kod takvog sistema je problem "lokve" izraženiji jer je veči tlak na kraju cjevovoda odnosno na dnu plastenika .
Tlak se računa iz formule "ro"gh ..  kava 

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Pritisak - Page 2 Empty Re: Pritisak

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.