još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

+3
Bobić
Imbra
pitijacro
7 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  pitijacro ned lip 01, 2014 12:21 pm

E,sada sam ja totalno zbunjena.Koji je sada ovo vrag.Kak sam samo bila sretna što mi se parket sjaji ko ogledalo,a sada neki vrag ne štima.
e,ovako - ja taj parket ovih dana onako,pobrisala svaki dan,je da sam vidjela da ima packa po njmu,ali mislila ja,to je zato što ga ne pobrišem temeljito,onako,najprije vlažnom pa onda suhom krpom.dana je nedjelja,pa rekoh,ajd da ja to sada odradim kak treba,nek se to sjaji u punom sjaju,ali brus.Ostale su one packe,ko masne mrlje,otisci nogu kao da bos hodaš po staklu i nikako to skinuti.a pitala ja majstore koje je najbolje sredstvo za čiščenje parketa,iako ja parket imam već petnaestak godina,odmah nakon onih silnih tapisona i čupavca kjih sam se zasitila i prašine koju su skupljali i nije da neznam kako parket održavati.a rekli oni meni - ništa - samo čista voda - mokro - suho i gotovo.Sve ostalo ,kemilkalije lak s vremenom nagrizaju i on gubi sjaj.Eh,znala sam ja tako,dok sam u žurbi bila stari lak prebrisati,samo mokrom krpom,to se osušilo i nikakvih packi nikada nije bilo.A ovo je sada katastrofa.Sada sam u totalnom bedu.Pojma nemam zašto se ovo dogodilo a zakuhalo mi u podsvjesti ko lonac na paru.Mir Sonči,mir,velim ja sebi,al ne pomaže.Kaj da radim?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  Imbra ned lip 01, 2014 4:17 pm

Si mozda kaj prckala po friskom laku?? Ipak on nije praf suh bas odma kad se posusi... ak me razmes kaj ti ocu povedati...   scratch scratch scratch 

Imbra

Broj postova : 218
Join date : 01.11.2012
Lokacija : Zeleno zagorje

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  Bobić ned lip 01, 2014 4:23 pm

Sa cime su raznosili lak?
zanima me za zavrsni sloj,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  Admin ned lip 01, 2014 7:13 pm

Evo , i sad opet staze i tapisone treba stavljat  lupaozid 

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  pitijacro ned lip 01, 2014 10:02 pm

Nismo gazili friški lak - bilo polakirano u srijedu ujutro zadnji puta,u subotu se tek po njemu hodalo.Samo sam u petak navečer išla uključiti termostat za kupanje jer nam se više nije hodalo u drugu kuću na kupanje.ali packe su i kuda nisam išla.

Lak su nanosili valjkom prvi i drugi puta,a vjerojatno i treći - ne vjerujem da su nečim drugim,ali vidjela nisam jer nas nije bilo foma,morali smo na plac ići - platli im prije toga i više se nismo vidjeli.Sve je izgledalo lijepo,i ne vjerujem da se tri fana to nije osušilo.Maleri su pometali karton po njemu prije nego su radili,tako da se nije moglo od nečega oštetiti.

Neće moj parket staze i tepihe vidjeti - ali sam sada zbunjena i neznam šta napraviti.Palo mi na pamet da ujutro nazovem kromosovog tehnologa i pitam o čm se radi.da ne sumnjam na prvu da sam opet imala previše povjerenja u ljude koji su me prešli ko zadnjeg idiota.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  Bobić ned lip 01, 2014 10:25 pm

Zasto sam te to pitao?

I sam sam prije nekih 4-5 godina stavljao zavrsni lak na seljacki pod, bio je finisiran prije prodaje ali daleko je to bilo od onog sjaja koji je trebao imati,,,
i ja sam prvo prelazio sa valjkom, pa i sa onim naranđastim koji imaju sitne dlacice protiv stvaranja mjehurica, ali uzalud mi sve to bilo nikako dobiti glatku povrsinu,,,
i onda nakon malo promisljanja probao sam sa lakirerskim pistoljem, manji pritisak a veci protok kroz spricu tako da zalijeva, ajme sto se to lijepo razlijalo,,, rolf 
bilo poslije glatko ko staklo,,,
u hodniku je to i sad bi vec pomalo trebalo opet,,, Parket, mamu li mu parketsku da ga bem 54107490 
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  pitijacro ned lip 01, 2014 10:31 pm

Neznam šta reći,ali oduševljenje mi je ošlo kvragu.Vidjela sam odmah puno mjehuriča,više nego u drugom premazu,i mislila sam,ajd,tolerirati ću to,neka bude,nisam niti očekivala da će biti sasvim glatko,ali ovo me sada razočaralo totalno.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  Bobić ned lip 01, 2014 10:54 pm

Vidimja bit ce tu jos svega, zaje*ana si ti baba,,, lolo lolo lolo 
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  pitijacro ned lip 01, 2014 10:57 pm

Nisam.

Baba.

 Parket, mamu li mu parketsku da ga bem 401528974 

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  Bobić ned lip 01, 2014 11:00 pm

Ma ne shvacaj sve bas doslovno, znas i sama za koga se veli da je baba,,, lolo 
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  pitijacro ned lip 01, 2014 11:09 pm

E pa baš hoću,kako bih inače imala razloga za nalupati te po guzi? Parket, mamu li mu parketsku da ga bem 23749988 lolo 

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  Bobić ned lip 01, 2014 11:16 pm

ja bi reko da tebi ovaj avatar  Parket, mamu li mu parketsku da ga bem 2378995641  nekako vise lezi nego ovi koje koristis za lupanje,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  mtd001 ned lip 01, 2014 11:16 pm

vidiš,meni kad su mazali parket lak su nanosili sa širokim kistom i bilo je super ispalu.

mtd001

Broj postova : 177
Join date : 13.06.2012

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  pitijacro ned lip 01, 2014 11:22 pm

Hvala na ideji Bobić,hvala....pa kaj ti to mene ovak milu i dragu smatraš krvolokom? Parket, mamu li mu parketsku da ga bem 4111394947 


Je,mtd,a oni mene našopali kako je valjkom bolje,nego kistom.Mamicu im njihovu - a čak se nisam niti cijenkala sa njima za posao - rekli četerdeset kuna -ja rekla dobro - samo nek se dobro napravi.A trgovac sam u duši,koja sam ja budala....

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  Bobić ned lip 01, 2014 11:25 pm

Ma koliko sam ja shvatio najveci problem stvaraju silikoni, sitne cestice masnoce koje lak stjera na htpu i tad se pojavi ono ulegnuce u laku,,,
ja sam svog prebrisao degreserom, sredstvom koje lakireri koriste za odmascivanje prije lakiranja,,,
pistoljem je dobro raditi jer je to ravna i vodoravna povrsina gdje nema cjeđenja i gdje se nemoze pretjerati u debljini a zavrsni sloj bude mnogo ravniji i od koriscenja kista ili valjka,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  pitijacro ned lip 01, 2014 11:28 pm

Kako to misliš prebrisao degreserom  - šta je to? Prebrisao nakon što se lak osušio ili kako?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  Bobić ned lip 01, 2014 11:36 pm

Znaci međuslojno a prije samog nanosenja laka se prebrise tom tekucinom,,,
naime cestice masnoce se prilikom brusenja brusnimpapirom unose u sloj laka koji se brusi, kad se na to pocne tavljati novipremaz laka on te sitne cestice masnoce iz tih riseva nastalih od brusnog papira tjera na jednu hrpu i tad nastaju rupice gdje se lak jednostavno raziđe,,,
onimakoji se bave lakiranjemje taj proces jako poznat,,,
a buduci da sam u to vrijeme bio trgovacki putnik za autoreperaturne materijale ovo je bio jedan jeftiniji proizvod pa sam njega uzeo i koristio,,,
[You must be registered and logged in to see this link.]
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  pitijacro ned lip 01, 2014 11:54 pm

Hm,to sada meni malo znači kada je gotovo,i očito neko sranje napravljeno.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  Bobić ned lip 01, 2014 11:57 pm

Kod tebe bi prije moglo biti da je nanesen tanak sloj i da se lak nije uspio razlijati,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  pitijacro pon lip 02, 2014 12:05 am

Budem se raspitala.Nemogu to tako ostaviti jer izgleda ko da parket nije očiščen.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  Admin pon lip 02, 2014 5:21 am

A jadna , toliko se veselila novom sjaju tucka ga 

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  pitijacro pon lip 02, 2014 5:48 am

Jedan topli zagrljaj i utješna pusica bi dobrodošlo...... Shocked starac ceka 

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  Bobić pon lip 02, 2014 6:56 am

Da, i onda ti Jo dolazi sa sacmaricom na kucni prag,,,  rolf 
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  zoki pon lip 02, 2014 7:41 am

Imam ja rješenje, ali ako ti nije Zagreb predaleko?

zoki

Broj postova : 168
Join date : 22.01.2014

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  pitijacro pon lip 02, 2014 8:08 am

Kupi markicu i uposli Siti ekspres. mig bajbaj 

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Parket, mamu li mu parketsku da ga bem Empty Re: Parket, mamu li mu parketsku da ga bem

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.