još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HIDRAULIKA

+9
Adrijan
TVfreak
Ti ga na
Zabadalo
mario
powershift
Admin
muhanicar
ilegalac
13 posters

Stranica 14 / 18. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next

Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac čet lip 06, 2013 11:39 pm

Ti ga na je napisao/la:Ilegalac, izgleda da je netko našel rješenje poput onoga kaj tebi treba:
[You must be registered and logged in to see this link.]

ovo nije rješenje, ovo je zlo crta
puno remenja , slabi noževi
to je samo za travicu, to je kosilica
ja stalno vrtim u glavi malčer, dakle ovakvi noževi [You must be registered and logged in to see this image.]

sve više mi se sviđa ova ideja [You must be registered and logged in to see this image.] sa bočnim nožem od 1m Shocked Shocked Shocked
malčer imam megaing, samo što bi bio oho ho dug i glomazan(pri okretanju)
i neznam jel se može kardan toliko lomit

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Ti ga na pet lip 07, 2013 1:24 am

Treba geometriju okretaljke tak postaviti da se oba križa jednako lome, i onda nebu problema niti vibracija.
Do +/- 30 stupnjeva (dakle ukupno 60 st) bi ti trebalo biti dosta.

Ti ga na

Broj postova : 151
Join date : 06.07.2012

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac pet lip 07, 2013 8:38 am

e a pitanje kako napravit onaj zglob di se disk pomiće
ideja mi je na šasiji će biti zavareno kučište istokareno od debelostjene cijevi, u njemu dva ležaja i osovina ova kardanska[You must be registered and logged in to see this image.] ,ona će dolje nositi nož, a gore remenicu
e sad, mislim da ima mjesta, pa dali bi taj zglob bilo zgodno napraviti sa dva ovaka ležaja[You must be registered and logged in to see this image.]

to bi bilo zgodno za sastavit i rastavit, popravak
jel kakav problem što će biti 4 ležaja, hoće li ova dva kočiti

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Ti ga na pet lip 07, 2013 10:03 am

Nebu kočilo. Pa tak je napravil i onaj na kosilici. Neznam zakaj misliš deti ovu osovinu s ripnima? Pa kaj nije jednostavnije deti remenicu na kajlu?
Tak je najjednostavnije za izvesti, a da nemaš problema s centriranjem. Tak ti je na beraču (T40 i T80) izvedeno podizanje hedera.
Ne kužim kak to misliš izvesti: remenicama ili?.
Ja bi postavil pogon kardanom između ova dva lagera. Da bi dobil isti kut, os rotacije trebala bi biti na polovici duljine između zglobova.

Ti ga na

Broj postova : 151
Join date : 06.07.2012

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac pet lip 07, 2013 10:54 am

Ti ga na je napisao/la:Nebu kočilo. Pa tak je napravil i onaj na kosilici. Neznam zakaj misliš deti ovu osovinu s ripnima? Pa kaj nije jednostavnije deti remenicu na kajlu?
Tak je najjednostavnije za izvesti, a da nemaš problema s centriranjem. Tak ti je na beraču (T40 i T80) izvedeno podizanje hedera.
Ne kužim kak to misliš izvesti: remenicama ili?.
Ja bi postavil pogon kardanom između ova dva lagera. Da bi dobil isti kut, os rotacije trebala bi biti na polovici duljine između zglobova.
ma ne, zakompliciro puknuti, pa otišli off,
prva ideja je bila stroj koji će zamjenit trimer [You must be registered and logged in to see this image.]
nešto ovako, samo kosilica tj malčer
dakle ima dif bmw3,45, imam ovu prvu remenicu [You must be registered and logged in to see this image.]
imam ovu osovinu s kučištem i ležajima [You must be registered and logged in to see this image.]
a ta osovina i ona remenica su cupa (valjda je centrirana ceka )
imam i drugu remenicu koja ide na dif
fali mi samo konstrukcija i djelovi za disk

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  mario pet lip 07, 2013 11:25 am

Kaj bi se tu dalo napravit...kad je crijevo pod tlakom pušta ulje, ispočetka je to bilo par kapi al sad je već problem...

[You must be registered and logged in to see this link.]

mario
legionar

Broj postova : 1697
Join date : 04.10.2012

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Ti ga na pet lip 07, 2013 11:36 am

a) Stisnuti još jedanput
b) Skratiti crijevo i stisnuti novo koljeno
c) Zamijeniti crijevo

a => c skuplje
c => a bolje

Ti ga na

Broj postova : 151
Join date : 06.07.2012

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac pet lip 07, 2013 11:37 am

mario je napisao/la:Kaj bi se tu dalo napravit...kad je crijevo pod tlakom pušta ulje, ispočetka je to bilo par kapi al sad je već problem...

[You must be registered and logged in to see this link.]
ak ga ima koji cenat viška, odeš kod majstora koji pravi crijeva i on ti to izreže skrati i upreša novu obujmicu
ak je pošten uzet će ti sam za piće, jer njegovo je pet minuta posla i nova al obujmica, sve ostalo može ostat staro

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin pet lip 07, 2013 4:30 pm

mario je napisao/la:Kaj bi se tu dalo napravit...kad je crijevo pod tlakom pušta ulje, ispočetka je to bilo par kapi al sad je već problem...

[You must be registered and logged in to see this link.]
Može ga se probati još malo stisnuti ..ako pukne čahura onda treba uprešati novi priključak Embarassed .
To pod uvjetom da nije neko oštečenje na koljenu , djelu gdje ulazi u crijevo ili je oštečenje u samom crijevu .
Donesi ga u vrečici(imam ja prešu) budemo filozofirali uz kavu ili lasko a kaj bu s crijevom to Bog zna


Zadnja promjena: Admin; pet lip 07, 2013 5:02 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  mario pet lip 07, 2013 4:37 pm

Vidiš to se zove konstruktivni prijedlog...

mario
legionar

Broj postova : 1697
Join date : 04.10.2012

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac pet lip 07, 2013 4:56 pm

mario je napisao/la:Vidiš to se zove konstruktivni prijedlog...
a što je onda ovo
donesi ti gajbu piva
pa dok majstor to popravi, da mi malo popijemo lasko

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin pet lip 07, 2013 5:01 pm

ebo vas , upče nisam vidio do sada da ste ti ga na i ilegalac dali sličan odgovor Sleep

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac pet lip 07, 2013 5:07 pm

Admin je napisao/la:ebo vas , upče nisam vidio do sada da ste ti ga na i ilegalac dali sličan odgovor Sleep
na ga ti i ja smo dežurni lolo

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin pet lip 07, 2013 5:12 pm

ilegalac je napisao/la:
ak je pošten uzet će ti sam za piće, jer njegovo je pet minuta posla i nova al obujmica, sve ostalo može ostat staro
Obujmica ili ti čahura nije al Embarassed nego čalična
[You must be registered and logged in to see this link.]
i kod nas gdje je sve preskupo dođe cca 50 kn .
ovo je vjerojatnoza crijevo 12 , dakle 2.80 ojera na linku .
S tim da ti niko neće vaditi staro koljeno nego skratiit crijevo ..
A onda treba rezati i staviti drugo koljeno s maticom .
Ovo na slici je (odokativno ) 15 L
[You must be registered and logged in to see this link.]
Dakle još 9.26 ojera uvečano za hrvatske namete (rekli smo duplo ) lolo

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  powershift pet lip 07, 2013 6:43 pm

powershift je napisao/la:
Admin je napisao/la:Ako puđša tj. propušta na luftu razvodnika onda bi se trebalo na tom mjestu početi grijati .
Također ako je pumpa razjedena , mora biti vruča itd.

Uglavnom nisam siguran, jeli pumpa ili razvodnik, trebao bih spojiti manometar nekako dirket bez razvodnika, a i ovo sa grijanjem moze da me usmjeri, ali oet cu biti u dilemi. Na razvodniku imam dvije komande, ne vjerujem da su obavije otisle bas u istoj mjeri, jedino da pusta od tlacnog voda prema sigurnosnom, pa u povrat da salje, dakle ako je razvodnik u pitanju jedino ga mopze pustati u povrat, da pusta na tlaxcne izlaze bilo bi pomjranje cilindara, nema mi druge nego skinuti crijevo špovrata i drzati ga u ruci da tece kroz cep rezervoara i osmatrati situaciju, sta se desava kad drzim komandu u radnom polozaju, pumpa nabija tlak a cilndar upro u prepreku, ako gura ulje na povrat pusta sigurnosni ili gdje vec moze u rzvodniku, ako nema ulja u povratu u toj situciji do pumpe je, stima li ovo.

Malo sam nasao vreman pa sam se opet bavio ovim gore problemom, Probao ako sam gore opisao i vraca u povrat kad dam komandu naprijed a klip upre u prepreku koju nemoze savladati, i to kolicina ulja koja ide nije ni mala. To mi govori da je pumpa ok. dalje sam se bavio razvodnikom, skuzio sam da mi manometar zapinje na 100 bara, nije ni cudo sto nece dalje kad kazaljka zapne. stavio drugi razvodnik isto petoletka i ista stvar, i sa snagom i sa tlakom koji pokazuje pokvareni manometar. Onda uzme zrak i da vidim kako se ponasa cilindar, posto on ima vise ulaza , izlaza (dvobrzinski) i kad pusem na jedan izvod zrak pusta na drugi a ne uspije pomjeriti klip, razmontiram cilindar i vidim da je jedna brtva (o ring) ispala lezi u cilindru, vjerovatno se ostpustio cilindar u tom dijelu, vratim je na mjesto dotegnem i provjerim na zrak sad ok, ne pusta zaptiva. da napomenem da je cilindar unutra komlikovan, ima dva cilindar jedan u drugom, nisam gdkedao detalje niti sam ga kuzio , vratio gumicu na mjesto i sklopio ga ponovo. Probao cijepati, ide ok, samo sto i dalje salje na povrat ulje kad klip upre u prepreku a komada je u polozaju za rad, snagu je cini mi se dobio, bar mi se cini na ovo malo sto sam probavao, ali mi nije jasno sto vraca u povrat, bice da sigurnosni pusta, nek pusta ako bude dovoljno sile, jos ga probam u radu. nisam htio sigurnosni toliko spanati dok ne nadjem ispravan manometar da ne sjebem nesto.

powershift

Broj postova : 104
Join date : 07.05.2012

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin pet lip 07, 2013 6:53 pm

powershift je napisao/la:

Probao cijepati, ide ok, samo sto i dalje salje na povrat ulje kad klip upre u prepreku a komada je u polozaju za rad, snagu je cini mi se dobio, bar mi se cini na ovo malo sto sam probavao, ali mi nije jasno sto vraca u povrat, bice da sigurnosni pusta nek pusta ako bude dovoljno sile, jos ga probam u radu. nisam htio sigurnosni toliko spanati dok ne nadjem ispravan manometar da ne sjebem nesto.
Ili si nespretno opisao ili ne kontam , ako upre u tvrdu prepreku ..koju ne može savladati onda je normalno .
Ali ako šalje prema povratu kad sjekira naslone na drvo koje realno može odraditi onda i nije .

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  powershift pet lip 07, 2013 6:58 pm

pa nisam ni ja siguran dok ne stavim manometar, moguce je da sabije sigurnosni i mora da pusti na povrat, mad mi se cini da bi trebalo da osjetim na treaktoru vece opterecenje, na nekih 800 okretaja je bio, ina tim okretajima je davao nekih 35litara protoka, ako je isao 200 bara sto nisam mnogao ocitati na manmoetru cijenim da je morao malo vise da zagusi traktor, vidjet cu sutra ako stignema malo da radim sa drvima, pa cu znati, a i nema nista bez manometra, sve ovo je onako, i samo jos mogu da napravim veci kvar nego ga imam ili nemam.

powershift

Broj postova : 104
Join date : 07.05.2012

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac pet lip 07, 2013 11:28 pm

Admin je napisao/la:
ilegalac je napisao/la:
ak je pošten uzet će ti sam za piće, jer njegovo je pet minuta posla i nova al obujmica, sve ostalo može ostat staro
Obujmica ili ti čahura nije al Embarassed nego čalična
[You must be registered and logged in to see this link.]
i kod nas gdje je sve preskupo dođe cca 50 kn .
ovo je vjerojatnoza crijevo 12 , dakle 2.80 ojera na linku .
S tim da ti niko neće vaditi staro koljeno nego skratiit crijevo ..
A onda treba rezati i staviti drugo koljeno s maticom .
Ovo na slici je (odokativno ) 15 L
[You must be registered and logged in to see this link.]
Dakle još 9.26 ojera uvečano za hrvatske namete (rekli smo duplo ) lolo
nekužim ovu tvoju matematiku
danas sam bio kod majstora, pravio crijevo za povrat ulja , na torpedu kod filtera,
75cm crijeva 320b, 1/2cola, ravni prelaz na 1/2cola [You must be registered and logged in to see this image.] i prelaz za šuplji vijak [You must be registered and logged in to see this image.]

uzeo mi 120 kn i mislim da me gadno oderao
ali ak se dobro sječam jednom mi je rekao 60kn metar +40kn svaki spoj
i da mislim da mi je več dva tri puta rezao staru čahuru, jednom gorivo,jednom hidraulika, samo inox šajbom razreže i skrati ili promjeni crijevo, a ak i mjenja koljeno to je cca40kn

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin sub lip 08, 2013 6:11 am

Tak je to u provincij , ja ,odnosno mi živimo u gradu .
Od svih koje ja znam u okolici garantiram da ti ne bude rezal čahuru osim ako si je sam odrežeš i nagovoriš ga da ju stisne na staro koljeno ..uz veliko inzistiranja .
Na kraju točno je da se i koljeno ispod čahure deformira ..a nikome danas ne treba negativna reklama Embarassed

Ako si ikad vadio čahuru znaš da ju je jako teško izvaditi bez da ne oštetiš oplet crijeva ..ne kažem da se ne može ..
Cijene su kakve su ..pišu na linku , ima i jeftinije robe "kao" iz češke ,CHARVAT iz daruvara ..vjerojatno kina

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac sub lip 08, 2013 7:26 am

Admin je napisao/la: Tak je to u provincij , ja ,odnosno mi živimo u gradu .
Od svih koje ja znam u okolici garantiram da ti ne bude rezal čahuru osim ako si je sam odrežeš i nagovoriš ga da ju stisne na staro koljeno ..uz veliko inzistiranja .
Na kraju točno je da se i koljeno ispod čahure deformira ..a nikome danas ne treba negativna reklama Embarassed

Ako si ikad vadio čahuru znaš da ju je jako teško izvaditi bez da ne oštetiš oplet crijeva ..ne kažem da se ne može ..
Cijene su kakve su ..pišu na linku , ima i jeftinije robe "kao" iz češke ,CHARVAT iz daruvara ..vjerojatno kina
nekužim , teško skinuti čahuru, pa zaraežeš je uzduž s dvije strane, tankom flexom, nema veze što strada crijevo njega skračuješ, samo paziš da ne strada koljeno

naravno pod uvjetom da se ne sumnja u koljeno

negativna reklama, hm svi o njoj melju kad treba skupo naplatit, pa se pozivaju na kvalitetu, a kd se nešto i desi s tom kvalitetom, svi onda peru ruke ibježe od odgovornosti
ipak ako se crijevo krpa(skračuje) treba znati da to nije novo, ali i cijena takvog crijeva je (npr po onom mom cjeniku crijevo 4m bi bilo 320kn, a pokrpano samo 40 Shocked Shocked Shocked )naravno i sam vidiš ako je trulo i staro da nevrijedi krpati


a uostalom u ovakva vremena kad se posao teško nađe treba biti i taktičan
da nebi prošao ko jedan moj majstor , s kojim cjeli dan nisam mogao na zelenu granu, dok mi nije pukao film i rekao mu : ko ovdje koga plača,ili radi kako ti se kaže ili idi kući

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin sub lip 08, 2013 4:47 pm

Vidim ja ti ne želiš razumjeti ali još mi teže pada jer mi ne vjeruješ .
3 od 4 kod kojih ja zalazim nemju fleksa , a kamoli da znaju zarezati čahuru .
Da ne govorimo da nemaju bravariju gdje bi to napravili ..jedino da razvuku kabel pa na dvorištu .
Nema kaj raditi flex u takvoj radioni .
Da ne govorimo o potrošenom vremenu , smradu flekxa ..ma svašta neš tucka ga

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac sub lip 08, 2013 7:34 pm

Admin je napisao/la:Vidim ja ti ne želiš razumjeti ali još mi teže pada jer mi ne vjeruješ .
3 od 4 kod kojih ja zalazim nemju fleksa , a kamoli da znaju zarezati čahuru .
Da ne govorimo da nemaju bravariju gdje bi to napravili ..jedino da razvuku kabel pa na dvorištu .
Nema kaj raditi flex u takvoj radioni .
Da ne govorimo o potrošenom vremenu , smradu flekxa ..ma svašta neš tucka ga
ma razumijem ja tebe, to su oni dipl.inzi kojima je tata kupio obrt ili firmu koja se bavi hidrauličnim crijevima, a velike umjetnosti scratch
imaš nekoliko vrsta crijeva(veličina), škare i presu
dovoljno je znanje 6 razreda osnovne škole
a toliko je imao otprilike i sin kod ovog gdje idem, kad je več sam ljudima pravio crijeva, kad čaće ni bilo kotkuće

----------------------------------

nego zavario ja dif, obična elektroda _(jadran s) 2,5mm, 90 ampera, ma vari se ko curica, nikakvi problema
a bilo je majstora koji su mi pokušali prodati svakakve štoseve, od posebnih elekroda do neznan čega

sve oprao u nafti, ležaji se dost čuju "nasuho", ali sa super 3 im je super lol!
jedino što će biti izgleda mjenjat semeringe
a čini mi se da unutra ni bilo hipenol, nego nešto gušče, jedva ga nafta oprala, izgleda se" krpali" semerinzi

probao sam ono sa smjerom okretanja, stvarno se na jednu stranu teže okreće i bučniji je, a na drugu lakše, moram paziti kad dođem do tog djela da ponovo provjerim


ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin sub lip 08, 2013 8:53 pm

nema gušče od hipenola nego je karbonariziral od starosti lolo

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac sub lip 08, 2013 9:19 pm

Admin je napisao/la:nema gušče od hipenola nego je karbonariziral od starosti lolo

il neki aditivi da ne curi Embarassed
ništa me nebi čudilo, ak postoje aditivi za milokliz , postoje i za dif
koliko će me sad obrati semerinzi, jel to neki posebni autobmvsemerinzi, il mogu obični

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin sub lip 08, 2013 9:40 pm

Ja neki dan kupil za fiata ,cca 150 kuna Embarassed
Pati samo na smjer vrtnje ..nsu unisex ..kad odrediš smjer difa onda uzmi odgovarajuči smjer semeringa . ljut

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac sub lip 08, 2013 9:47 pm

Admin je napisao/la:Ja neki dan kupil za fiata ,cca 150 kuna Embarassed
Pati samo na smjer vrtnje ..nsu unisex ..kad odrediš smjer difa onda uzmi odgovarajuči smjer semeringa . ljut
scratch scratch scratch

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 14 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 18. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.