još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HIDRAULIKA

+9
Adrijan
TVfreak
Ti ga na
Zabadalo
mario
powershift
Admin
muhanicar
ilegalac
13 posters

Stranica 15 / 18. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac sub lip 08, 2013 9:47 pm

Admin je napisao/la:Ja neki dan kupil za fiata ,cca 150 kuna Embarassed
Pati samo na smjer vrtnje ..nsu unisex ..kad odrediš smjer difa onda uzmi odgovarajuči smjer semeringa . ljut
scratch scratch scratch

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin sub lip 08, 2013 10:00 pm

ilegalac je napisao/la:
Admin je napisao/la:Ja neki dan kupil za fiata ,cca 150 kuna Embarassed
Pati samo na smjer vrtnje ..nsu unisex ..kad odrediš smjer difa onda uzmi odgovarajuči smjer semeringa . ljut
scratch scratch scratch
uobičajni smjer difa je kad auta ide prema narijed ..
Ti kemijaš s smjerom pa trebaš smjer semeringa ovisan o smjeru difa .
To je auto program i nema semeringa za dvajst kuna da paše , pa ga mjenjaš svake godine .
Osim ako ne kemijaš nešt s čahurama raznim .
A tko zna , možda je bemvej "standardan" lolo

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac sub lip 08, 2013 10:06 pm

Admin je napisao/la:
ilegalac je napisao/la:
Admin je napisao/la:Ja neki dan kupil za fiata ,cca 150 kuna Embarassed
Pati samo na smjer vrtnje ..nsu unisex ..kad odrediš smjer difa onda uzmi odgovarajuči smjer semeringa . ljut
scratch scratch scratch
uobičajni smjer difa je kad auta ide prema narijed ..
Ti kemijaš s smjerom pa trebaš smjer semeringa ovisan o smjeru difa .
To je auto program i nema semeringa za dvajst kuna da paše , pa ga mjenjaš svake godine .
Osim ako ne kemijaš nešt s čahurama raznim .
A tko zna , možda je bemvej "standardan" lolo

znaći problem je ovaj na kardanu scratch

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin sub lip 08, 2013 10:10 pm

ilegalac je napisao/la:

znaći problem je ovaj na kardanu scratch
pa da , i sam si rekel , vrti se petipol hiljada .
Ja bi uzel obični da ima ..na S..specijalu se ne vrti ni par stotina Embarassed

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac sub lip 08, 2013 10:20 pm

Admin je napisao/la:
ilegalac je napisao/la:

znaći problem je ovaj na kardanu scratch
pa da , i sam si rekel , vrti se petipol hiljada .
Ja bi uzel obični da ima ..na S..specijalu se ne vrti ni par stotina Embarassed

cca 5500 na 200kmh, na 50kmh 1300 ceka
kod mene max 2000 okr
a šta je to sspecijaa

a ovi bočni se sam okrenu, a možda drugi izlaz i blokiram

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin sub lip 08, 2013 10:30 pm

ilegalac je napisao/la:
a šta je to sspecijaa

Super specijal ..labinac , pripremam si dif za rezervu ..s disk kočnicama jumpy
[You must be registered and logged in to see this link.]

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  powershift ned lip 09, 2013 8:22 pm

powershift je napisao/la:
powershift je napisao/la:
Admin je napisao/la:Ako puđša tj. propušta na luftu razvodnika onda bi se trebalo na tom mjestu početi grijati .
Također ako je pumpa razjedena , mora biti vruča itd.

Uglavnom nisam siguran, jeli pumpa ili razvodnik, trebao bih spojiti manometar nekako dirket bez razvodnika, a i ovo sa grijanjem moze da me usmjeri, ali oet cu biti u dilemi. Na razvodniku imam dvije komande, ne vjerujem da su obavije otisle bas u istoj mjeri, jedino da pusta od tlacnog voda prema sigurnosnom, pa u povrat da salje, dakle ako je razvodnik u pitanju jedino ga mopze pustati u povrat, da pusta na tlaxcne izlaze bilo bi pomjranje cilindara, nema mi druge nego skinuti crijevo špovrata i drzati ga u ruci da tece kroz cep rezervoara i osmatrati situaciju, sta se desava kad drzim komandu u radnom polozaju, pumpa nabija tlak a cilndar upro u prepreku, ako gura ulje na povrat pusta sigurnosni ili gdje vec moze u rzvodniku, ako nema ulja u povratu u toj situciji do pumpe je, stima li ovo.

Malo sam nasao vreman pa sam se opet bavio ovim gore problemom, Probao ako sam gore opisao i vraca u povrat kad dam komandu naprijed a klip upre u prepreku koju nemoze savladati, i to kolicina ulja koja ide nije ni mala. To mi govori da je pumpa ok. dalje sam se bavio razvodnikom, skuzio sam da mi manometar zapinje na 100 bara, nije ni cudo sto nece dalje kad kazaljka zapne. stavio drugi razvodnik isto petoletka i ista stvar, i sa snagom i sa tlakom koji pokazuje pokvareni manometar. Onda uzme zrak i da vidim kako se ponasa cilindar, posto on ima vise ulaza , izlaza (dvobrzinski) i kad pusem na jedan izvod zrak pusta na drugi a ne uspije pomjeriti klip, razmontiram cilindar i vidim da je jedna brtva (o ring) ispala lezi u cilindru, vjerovatno se ostpustio cilindar u tom dijelu, vratim je na mjesto dotegnem i provjerim na zrak sad ok, ne pusta zaptiva. da napomenem da je cilindar unutra komlikovan, ima dva cilindar jedan u drugom, nisam gdkedao detalje niti sam ga kuzio , vratio gumicu na mjesto i sklopio ga ponovo. Probao cijepati, ide ok, samo sto i dalje salje na povrat ulje kad klip upre u prepreku a komada je u polozaju za rad, snagu je cini mi se dobio, bar mi se cini na ovo malo sto sam probavao, ali mi nije jasno sto vraca u povrat, bice da sigurnosni pusta, nek pusta ako bude dovoljno sile, jos ga probam u radu. nisam htio sigurnosni toliko spanati dok ne nadjem ispravan manometar da ne sjebem nesto.

Juce stroj proban, nema dvojbe , ispravan 100%, bilo je do te gumice u cilindru, tu je pustao ulje na povrat, ipak je najmanji kvar, a vec mi bilo cudno da pumpa ode nakon 200 sati rada, sad je dobio novo ulje, i novi fliter.

powershift

Broj postova : 104
Join date : 07.05.2012

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin ned lip 09, 2013 10:29 pm

powershift je napisao/la:

Juce stroj proban, nema dvojbe , ispravan 100%, bilo je do te gumice u cilindru, tu je pustao ulje na povrat, ipak je najmanji kvar, a vec mi bilo cudno da pumpa ode nakon 200 sati rada, sad je dobio novo ulje, i novi fliter.
Ajde nek je samo oring ..šteta kaj ga nisi poslikao da ga vidimo iznutra kak je projektiran amen

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac pon srp 01, 2013 3:53 pm

ja u gužvi pa me nema, ali da se pohvalim
stroj proradio, (tresač), tri-četiri teška dana su za njim
sve  pet radi, jedino što sam primjetio da se ulje dosta  grije(moj dojam), furi pod rukom(znaći cca 60-70 C)
mislim da ulje, i pumpa mogu izdržAti i više???

nakon radne subote,koju je ok odradio, osdtavio sam traktor,da bi danas ujutro _(ajd da mu pregledam ulje) našao pun mjerač u motoru i prazan u hidrauliku:oops: 

probio semering pumpe, pumpa je parker 334 9112 218, original semering je 17-30-6 koji nisam našao, ali našao 17-30-7, koji je ušao bez problema, naqdam se da će odgovarati

e sad me zanima jel semering probio zbog starosti, ili temperature ili preopterečenja ili je crkla pumpa pa za njom i semering
semering je zamjenjen, za sada radi ok, ali koliko će???
preopterečen nebi smio biti jer ako sam dobro  shvatio jedan cilindar ima iber ventil na 40Bara, a kompletan stroj ima iber na 140 bara, dok traktor je na oko 175 bara

e sad šta da mu radim

čuo sam priču da se ulje dosta zagrijava zbog euro hidrauličnih  priključaka (hidrospojnice), kao premale rupe su ostavljene, nije mi jasno kako su to projektirali, i koliki bi trebao biti promjer za 40litri

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac pon srp 01, 2013 4:08 pm

koliki bi trebao biti jak dizel motor da bi mogao tjerati hidropumpu od 40 litri - cca 140 bara

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin pon srp 01, 2013 6:56 pm

ilegalac je napisao/la:koliki bi trebao biti jak dizel motor da bi mogao tjerati hidropumpu od 40 litri - cca 140 bara

 Ja bi reko duplo jači nego elektromotor .Embarassed 

Za te parametre treba cca 10 kW .

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin pon srp 01, 2013 9:24 pm

ilegalac je napisao/la:

probio semering pumpe, pumpa je parker 334 9112 218, original semering je 17-30-6 koji nisam našao, ali našao 17-30-7, koji je ušao bez problema, naqdam se da će odgovarati

e sad me zanima jel semering probio zbog starosti, ili temperature ili preopterečenja ili je crkla pumpa pa za njom i semering
semering je zamjenjen, za sada radi ok, ali koliko će???
preopterečen nebi smio biti jer ako sam dobro  shvatio jedan cilindar ima iber ventil na 40Bara, a kompletan stroj ima iber na 140 bara, dok traktor je na oko 175 bara
 
 

 Ne znam jel si kad vidio pupu rastavljenu ,
Ako nisi jao tebi .
  Semering sprečava ulje da ne curi uz  vratilo .bem me pametnog lolo
 Prostor iza semeringa mora biti spojen na povrat ..možemo reči usis .
Dakel ako je bacilo kroz semering u usisnom vodu je došlo do tlaka .
Bilo bi logičnije da je uz loš semering vuklo zrak  , jedino ako se to (pretakanje ulja ) nije odigravalo kad je traktor bio ugašen , pa je slobodnim padom ulje isteklo u motor  .

Druga stvar koja mi pada napamet je zaštopan odzračnik ..i sex u troje Embarassed

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac pon srp 01, 2013 9:59 pm

Admin je napisao/la:
ilegalac je napisao/la:

probio semering pumpe, pumpa je parker 334 9112 218, original semering je 17-30-6 koji nisam našao, ali našao 17-30-7, koji je ušao bez problema, naqdam se da će odgovarati

e sad me zanima jel semering probio zbog starosti, ili temperature ili preopterečenja ili je crkla pumpa pa za njom i semering
semering je zamjenjen, za sada radi ok, ali koliko će???
preopterečen nebi smio biti jer ako sam dobro  shvatio jedan cilindar ima iber ventil na 40Bara, a kompletan stroj ima iber na 140 bara, dok traktor je na oko 175 bara
 
 

 Ne znam jel si kad vidio pupu rastavljenu ,
Ako nisi jao tebi .
  Semering sprečava ulje da ne curi uz  vratilo .bem me pametnog lolo
 Prostor iza semeringa mora biti spojen na povrat ..možemo reči usis .
Dakel ako je bacilo kroz semering u usisnom vodu je došlo do tlaka .
Bilo bi logičnije da je uz loš semering vuklo zrak  , jedino ako se to (pretakanje ulja ) nije odigravalo kad je traktor bio ugašen , pa je slobodnim padom ulje isteklo u motor  .

Druga stvar koja mi pada napamet je zaštopan odzračnik ..i sex u troje Embarassed


vidi vidi, nešto slično sam si i ja kontao, ali imao sam uz sebe jednog muhaničara koji mi ni dao razmišljat u tom pravcu
dakle i ja sam došao na ideju da je do pretakanja došlo poslije gašenja motora, jer da bi radio sa 15tak litri ulja u karteru lupaozid , ali muhaničar kaže da more

nemogu zamisliti kako bi u usisnom vodu došlo do tlaka , nemam ideju scratch 

a ovo o vučenju zraka kroz semering, kako bi se to manifestiralo??? možda kao zujanje pumpe  a i kompletnog cjevovoda????
prije popravka kod majstora ni zujao, nakon popravka je prozujao, ali majstor kaže da je to ok bejzbol 
jedino što dosada nije prelijevao ulje

e sad zašto bi počeo vuči zrak na semeringu,potrošen semering ili zaštopan usis???
a ova tvoja druga ideja, zaštopan odzračnik? koji odzračnik??? ima odmah da ga bušim

danas sam primjetio i jednu novu stvar, cima mi hidraulik,i negdjeprije sam mjenjao gumicu na ventilu koja je pukla, nakon što sam sastavio bio sam oduševljen ,jer više nije cimao
oduševljenje je brzo prošlo jer je opet procimao
međutim  večeras sam shvatio da ne cima u leru(uredno diže i spušta), ali cima pod gasom

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  muhanicar pon srp 01, 2013 10:47 pm

ilegalac je napisao/la:

vidi vidi, nešto slično sam si i ja kontao, ali imao sam uz sebe jednog muhaničara koji mi ni dao razmišljat u tom pravcu
dakle i ja sam došao na ideju da je do pretakanja došlo poslije gašenja motora, jer da bi radio sa 15tak litri ulja u karteru lupaozid , ali muhaničar kaže da more


More bez problema, more i sa 20 litri.

Nemre kad je natočen do čepa. To je dokazano.
Nekad je moj ded natočil do čepa i normalno nije mogel alnaser okrenuti, po suseda i šlep. Pošto je bil makadam kotači su išli na smik i pametni su se dosjetili da ga treba po asvaltu potegnuti.
Zalet i samo je malo zacvililo a onda nekaj puklo i puna cesta ulja lolo lolo lolo 
Normalno nazad ko pes na lancu po mekom putu i širom.
Još i danas selo o tom priča.

Ko zna, možda su njegovi geni udarili na mene pa se i ja mukanike primil scratch scratch 

ilegalac je napisao/la:
danas sam primjetio i jednu novu stvar, cima mi hidraulik,i negdjeprije sam mjenjao gumicu na ventilu koja je pukla, nakon što sam sastavio bio sam oduševljen ,jer više nije cimao
oduševljenje je brzo prošlo jer je opet procimao
međutim večeras sam shvatio da ne cima u leru(uredno diže i spušta), ali cima pod gasom

Molim prevod toga cima?????


Zaboravil si napisati da si smet pod semeringom našel mig mig 

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac pon srp 01, 2013 10:56 pm

muhanicar je napisao/la:
ilegalac je napisao/la:

Molim prevod toga cima?????


Zaboravil si napisati da si smet pod semeringom našel mig mig 

nikad te neka ženskaća nije cimala???
cimanje gore dole , nešto kao drkica  ili bounce 
dakle trzanje, u ovom slučaju hidraulike, tj poluga

da n ešto je nađeno  na unutarnjem djelu semeringa, kao nekakvo ljepilo ili tak nešto, uglavnom tvrdo, skoreno, neda se skinuti

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  muhanicar pon srp 01, 2013 11:02 pm

Rekli bi na Hrvatski (vi izbosne) digne ti se pa spusti?

Znači, kad ga digneš na zadanu visinu on ti se spusti pa opet podigne a da niko ručku nije diro?

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac pon srp 01, 2013 11:12 pm

muhanicar je napisao/la:Rekli bi na Hrvatski (vi izbosne) digne ti se pa spusti?

Znači, kad ga digneš na zadanu visinu on ti se spusti pa opet podigne a da niko ručku nije diro?

ne to nije cimanje, to je nešto drugo Embarassed 
cimanje hidraulika ti je kad čuješ zvuk , nešto kao tzk tzk, a hidraulik jedva vidljivo poskoći, ali se zato osjeti, pogotovo ako je veći teret

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  muhanicar pon srp 01, 2013 11:42 pm

Ako je to cimanje onda bu valjda nekad i docimal do GMT i onda bu prestal scratch scratch 

Malo ti to bolje snimi, on prvo mora spustiti da bi "cimnul" prema gore mig 

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac pon srp 01, 2013 11:53 pm

muhanicar je napisao/la:Ako je to cimanje onda bu valjda nekad i docimal do GMT i onda bu prestal scratch scratch 

Malo ti to bolje snimi, on prvo mora spustiti da bi "cimnul" prema gore mig 
pa naravno da spusti, jedan dva mm, jedva vidljivo

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin uto srp 02, 2013 6:55 am

ilegalac je napisao/la:


 

a ovo o vučenju zraka kroz semering, kako bi se to manifestiralo??? možda kao zujanje pumpe  a i kompletnog cjevovoda????
prije popravka kod majstora ni zujao, nakon popravka je prozujao, ali majstor kaže da je to ok bejzbol 
jedino što dosada nije prelijevao ulje

e sad zašto bi počeo vuči zrak na semeringu,potrošen semering ili zaštopan usis???
a ova tvoja druga ideja, zaštopan odzračnik? koji odzračnik??? i

 
Ako kopletan cijevovod zuji ti više asocira na kavitaciju .
ONa se javlja na premalom usisu ili zaštopanim usisnim filtrom(ako ga ima) .
Ne mogu vjeroavati a se usisni cijevovod zaštopa .
Moglo bi biti razlog i gusto ulje , mada sumnjam kako je vruče itd.

odzračnik je mjesto na kojem ulazi zrak u kučište hidraulike( ili izlazi) kako bi nadomjestilo posisano ulje koje je završilo negdje na periferiji

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac uto srp 02, 2013 10:51 am

Admin je napisao/la:
ilegalac je napisao/la:


 

a ovo o vučenju zraka kroz semering, kako bi se to manifestiralo??? možda kao zujanje pumpe  a i kompletnog cjevovoda????
prije popravka kod majstora ni zujao, nakon popravka je prozujao, ali majstor kaže da je to ok bejzbol 
jedino što dosada nije prelijevao ulje

e sad zašto bi počeo vuči zrak na semeringu,potrošen semering ili zaštopan usis???
a ova tvoja druga ideja, zaštopan odzračnik? koji odzračnik??? i

 
Ako kopletan cijevovod zuji ti više asocira na kavitaciju .
ONa se javlja na premalom usisu ili zaštopanim usisnim filtrom(ako ga ima) .
Ne mogu vjeroavati a se usisni cijevovod zaštopa .
Moglo bi biti razlog i gusto ulje , mada sumnjam kako je vruče itd.

odzračnik je mjesto na kojem ulazi zrak u kučište hidraulike( ili izlazi) kako bi nadomjestilo posisano ulje koje je završilo negdje na periferiji
poslije popravka (prije dvije-tri godine) je prozujao
sad nakon izmjene semeringa, odradio je4-5sati u malčiranju, nisam čuo zujanje, grije se (na  opip) dosta, ali sam primjetio da to jako puno ovisi i o vanjskoj temp, dok je bilo vruče i on je bio vruč, naveće kad je zahladilo, bio je manje vruč
uglavnom mislim da još drži, iako nisam siguran, čini mi se da se povečalo ulje za cca  pol centa(kad smo ispuštali nisam ja mjerio, a i moguče da se slilo tih 0,5cm sa stjenki nakon ispuštanja)

dakle bit će red rastaviti i pregledati usis, fini filter je u redu njega sam oprao nekidan, , grubi scratch 
ulje je super3 koje je i preporućeno,
najbolje će biti čekati i vidjeti kak će se ponašat
ili je od starosti, ili je možda kumovalo ulje koje se izmješalo kad sam kupio stroj

odzračnik ,neznam jel ga ima, ali ne dihtam poklopac hidraulika pa vjerujem da ima zraka, ali u biti to mu je važno samo kad kiam prikolicu, jer onda posisa ulje
dok normalan rad i rad ovog tresača ne piju ulje, koliko uzme toliko i vrati

inaće redna temperatura hidraulike traktora je 50 C,
[You must be registered and logged in to see this image.] " />


Embarassed Embarassed Embarassed 

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin uto srp 02, 2013 6:41 pm

Ne možeš ti procjeniti 60-70 stupnjeva .
Na 70 stupnjeva pljuvačka cvrči ko lignje u fritezi

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  ilegalac uto srp 02, 2013 10:16 pm

Admin je napisao/la:Ne možeš ti procjeniti 60-70 stupnjeva .
Na 70 stupnjeva pljuvačka cvrči ko lignje  u fritezi
mislim da ipak nije toliko vruče bilo
nisam siguran dal mi se diže ulje, danas sam još malo ispustio i točno zabilježio ,pa čemo vidjeti

a u pm, što joj može bit ak je otišo i ovaj semering, dal je pumpa ili još nešto, mislim nije problem dat 1kkn i uzet novu pumpu, a što ak rikne i nova

zanimljivo da ona i dalje diže bez problema, brzo i lako
čuo sam priče da kad ode pumpa diže jadno sporo

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin sri srp 03, 2013 5:42 am

E , to je onaj trenutak zašto je IMT bolji jer je pumpa potopljena u ulju i da curi 50 % ne kužiš ..lolo
Pa jel se klima vratilo , ovo -ono?

Kako pumpa odlazi smnjuje protok ...kasnije i pritisak ..Embarassed 

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  muhanicar sri srp 03, 2013 6:04 am

A jel more riknuti tak da diže "normalno" ali kroz vratilo nabija preveliki pritisak u smjeru semeringa?

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Admin sri srp 03, 2013 6:48 am

Prva faza je da se poderu ležajevi , onda vrhovi zubaca pojedu kučište po obodu.
Tada pumpa propušta na ljevoj slici u smjeru crvene crte .
Crvene su i strelice smjera usisa i potisa pa da te ne zbune .

Paralerno s tim veča količina ulja se prešverca kroz ležajeve (put zelene crte , desna slika ) i završi u prostoru iza semeringa .
Prostor iza semeringa je spojen na usisnu stranu pumpe .
Dakle nema govora o nekom pritisku , jedino ako je to propuštanje toliko veliko da ti kanaliči ne mogu pretočiti ulje prema usisu pa nabije pritisak u prostoru iza semeringa .

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

HIDRAULIKA  - Page 15 Empty Re: HIDRAULIKA

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 15 / 18. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.