još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

5 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro sub lis 31, 2015 12:50 pm

Dvadeset devet godina sam ja ovdje, na ovome mjestu. Susjedi moji dvadeset sedam.
I daš mu svojih deset centimetara grunta jer on misli da su njegovi, iako su moji, i prijašnji vlasnik, i mjernik kažu da su moji, ali ajd, za dobrosusjedstvo budemo žrtvovali deset kvadratnih metara - jeboga pohlepnog - pa budemo žrtvovali još tolko kolko je njegova živica prešla na moje, a on ja sada tako održava, pa budemo šutjeli na uzorpaciju njegovog stabla mog zračnog prostora i sjenu koju baca i udaranje grana po foliji plastenika, pa budemo i skupljali svu vodu sa njegovog krova kuće u svome dvorištu,za koju se nije udostojio niti pitati može li odvod na našu stranu staviti i bez daljnje odvodnje na svoje tako ostaviti - a ja, evo već dvadeset sedam godina po toj vodi poslije svake jake kiše gazim, i to mu nije dosta, traži on još. Traži da njegovo pseto uz moju kuću može trčati, uz ogradu gore -dolje i da ja šutim. Šutjela sam i molila , pa šutjela, ali danas mi je puklo. Pustio on opet maločas psa, ovaj istrčao na ulicu i on gore - dolje uz cijelu moju ogradu i laje na Ninu. A ona se zatrčala, ko i uvijek - brani ona sa unutarnje strane dvorišta svoj teritorij kao i svaki pas, samo je problem što ona trčati sada zbog operacije ne smije. A i slijedećih pet mjeseci niti ne bude smjela. I razdvojim ja njih na silu, odvedem svoju u kuću, pa odem do ograde uz plastenik - susjed čistio baš svojoj boks. I zovnem ga - a čuo me da sam smirivala pse, ali reagirao pozivom svoga nije - i zamolim ga da ne pušta svoje pseto na ulicu. Zašto ne bi, veli on, pa zato što je naša bila na operaciji i ne smije trčati, a tvoja ju uznemirava. A veli on meni lijepo, onako nabusito i srdito - a što to mene briga? Ne trči po tvome, trči po općinskom. Ono ispred tvoje kuće nije tvoje, a u tvome dvorištu nije bila. I ja njemu opet mirnim tonom, onako, da se raziđemo ko ljudi poslije razgovora pokušavam objasniti nešto, ali ne ide. On ne shvaća da pas ne smije na ulicu, niti na privatno niti na općinsko vlasništvo ako nije na vodilici ili u društvu vlasnika. Njega nebriga hoće li koga napasti, kome istrčati pod auto, ugroziti nekoga. Ništa od toga njemu nije bitno, a ponajmanje hoće li dobrosusjedski odnosi biti poremećeni i hoćemo li se kada se sretnemo pozdraviti ili okretati glavu.
Sada mi je zbilja dosta, toliko dosta da sam u stanju izreći zlobno - sada mi je jasno zašto mu je brak propao, zašto mu se i kćer razvela, zašto su razjebali cijelu širu obitelj. Takvi ljudi jednostavno drugačije ne znaju - bezobzirnost rađa bezobzirnost i drugo i ne zavrijede - da budu napušteni i ostavljeni.
Ostao bez žene, ostao bez zeta, a sada je ostao i bez susjeda. Ali valjda mu je dovoljna ona zloća koju nosi u sebi.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  Admin sub lis 31, 2015 6:16 pm

da baš u pičku materinu amen

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro sub lis 31, 2015 7:34 pm

A joj Admin, daj mijenjaj naslov - malo sam se ohladila. Baš djeluje vulgarno. Shocked

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  Admin sub lis 31, 2015 7:54 pm

meni baš prija , da sam barem ja tvoj komšo lasko

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro sub lis 31, 2015 8:26 pm

Oćeš da budem dobra vila?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  Admin ned stu 01, 2015 5:40 am

s kojom funkcijom ? . lolo leteči medvjediči nikako nisu dobre vile , to je drugi crtić cheer

da sam ti ja susjed , ja nemam pesa ,no vjerojatno bi imao ali bil bi uvježban da ti krade papriku i tikvice , vjerojatno i paradajz u zelenoj fazi ..sad malo kontam da bi za te poslove bil bolji mali majmun ..čak bi i drvo maknuo , ako ne radi hlad plasteniku , bolje rodi , bolje za mene . lolo


Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro ned stu 01, 2015 6:36 am

Prisjelo bi ti.
Sve bih ti ja to naplatim dok te vlovim na djelu.
A leteći medvjedići to mogu.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  Admin ned stu 01, 2015 6:39 am

onda je ovaj gori od mene , jer koliko vidim sad prisjeda tebi ..a o znači da si ista ko on Embarassed Shocked lolo lolo

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro ned stu 01, 2015 6:47 am

Malo. malo, pa budem.
Evo sam ovaj čas morala u rublju istrčati u dvorište - smrzla sam se ko ona stvar - bedak opet pustio van psa, moja bila vani, i zatrčala se njegova opet uz ogradu, moja usporedno sa njom. Izludjela budem. Jedva sam je uvukla u kuću.

Ma ne može mene modificirati ništa - ja sam ja, dobro, milo i drago stvorenjce. cheer

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  Admin ned stu 01, 2015 7:32 am

pa otvori malo ogradu , kad ga tvoja gorostasna od milja nazvana ninica propipa sa onom njupom... susjedov grintavec bu molil (cijukal) za milost mir


Zadnja promjena: Admin; ned stu 01, 2015 11:10 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro ned stu 01, 2015 10:02 am

A neću, ja svoje pseto učim redu. Nema izlaska na ulicu, ako pobjegne, vraćam je odmah.
A da bi je ubila u svađi - bi. Nevjerojatno je koliko u njoj ima bijesa i svadljivosti dok joj se protivnik nađe na putu.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  Admin ned stu 01, 2015 11:10 am

pitijacro je napisao/la:A neću, ja svoje pseto učim redu. Nema izlaska na ulicu, ako pobjegne, vraćam je odmah.
A da bi je ubila u svađi - bi. Nevjerojatno je koliko u njoj ima bijesa i svadljivosti dok joj se protivnik nađe na putu.
kakav gazda takav pes lolo lolo

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro ned stu 01, 2015 12:03 pm

Je, jeeee.......

ti to najbolje znaš, jel..... lolo

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  Admin ned stu 01, 2015 12:07 pm

tako govore ljudi , ja nisam ništ izmislio study

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro ned stu 01, 2015 12:13 pm

Mileno, kiss , do prilike dok te opet mognem Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu 609425788

lolo lolo lolo

Ništa osobno, al taka sam..... Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu 23749988 lolo

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  ilegalac pon stu 23, 2015 8:02 pm

ev vidim da ima slicna tema, pa da neotvaram novu...


i ja sam svoju susjedu poslao u nekoliko PM3
eh da, ponovio sam se i kupio kucu(zapravo moja ljepsa polovica)
i sve super sve krasno, dok se ni obrao kukuruz

dakle kupili kucu, sve pet, sve cisto i uredno,papiri ok
kuca bila 1-2g prazna, stari vlasnik umro, susjeda radila zemlju ispod kuce
obrali se kukuruzi, i susjeda si uze zemlje "koliko joj treba"
ona ima 6200m2, a mi 10000m2
sad je stanje takvo da ja imam 6000m2 a ona 10000.

i jos sam dobio tuzbu za smetanje posjeda(na vlastitoj zemlji)
đabe mjernici,karte,gruntovni i svi ostali papiri

o Boze pa jel iko normalan u ovoj zemlji
a o zakonu da nepricam
kad postoji zakon koji daje posebnu zastitu posjedniku ,bez obzira kako je dosao u posjed (pa cak i kradjom) a vlaasnika jebu u zdrav mozak

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro pon stu 23, 2015 8:28 pm

E, tako ti je to još uvijek u lijepoj našoj domovini. A bilo je tako i prije lijepe naše. Zakon je rekao ovako - ti na tuđem možeš posijati i vlasnik ti to šta si posijao ne smije uništiti, a niti pobrati. Ti moraš protiv njega podnjeti tužbu, dokazati da je posijao na tvome i zatražiti od njega odštetu za tvoju neostvarenu dobit na toj parceli, koju ti on mora nadoknaditi. A ono što je on posijao, on i bere.

Imala sam taj slučaj pred dvadesetak godina, kupili mi parcelu, došao nam vlasnik pokazati među, iako i nije morao jer je zemlja bilo izorana, a i obje susjedne. Bila zaorana kukurozovina. Nakon četiri godine od kupnje, desna susjeda je nakon što smo posadili krumpire - oni su svoju parcelu te godine prije nas i poorali i posadili, i susretali smo se i na parcelama i u selu, i normalno razgovarali - došla ona već u vrijeme ogrtanja krumpira i zatražila da izmjerimo i naše i njihovo. Jesmo. Izgubili smo tri metra od jedne strane, a dobili dva od druge. Zabili stupove i dogovorili se da nakon pobranog uroda izoremo prema utvrđenoj međi svaki svoje. Ali nam je susjeda prije jeseni pobrala dvije tone krumpira i prodala ga. E, onda smo je tužili. I sutkinja je rekla ovako na moje riječi da mi jesmo posadili na njihovom, ali ne zbog bezobrazluka nego zato što smo novi vlasnici i tako su nam međe bile pokazane, a nitko u četiri godine nije na to imao nikakve primjedbe - vi niste posadili na njihovom. Možda jeste, ali niste tako dugo dok sudski mjernik ne izmjeri i kaže da jeste. I nemate vi tu šta priznavati rezultat svoje izmjere ili onih nekadašnjih općinskih mjernika - niste dužni to priznati. Samo se sudsko uvažava. I naložila je da mi vrate dvije tone krumpira ili da mi isplate novčanu protuvrijednost.

Tako ti je to - ako se nije ništa izmijenilo, a mislim koliko pratim da nije, to je to.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  ilegalac pon stu 23, 2015 9:40 pm

pitijacro je napisao/la:E, tako ti je to još uvijek u lijepoj našoj domovini. A bilo je tako i prije lijepe naše. Zakon je rekao ovako - ti na tuđem možeš posijati i vlasnik ti to šta si posijao ne smije uništiti, a niti pobrati. Ti moraš protiv njega podnjeti tužbu, dokazati da je posijao na tvome i zatražiti od njega odštetu za tvoju neostvarenu dobit na toj parceli, koju ti on mora nadoknaditi. A ono što je on posijao, on i bere.

Imala sam taj slučaj pred dvadesetak godina, kupili mi parcelu, došao nam vlasnik pokazati među, iako i nije morao jer je zemlja bilo izorana, a i obje susjedne.  Bila zaorana kukurozovina. Nakon četiri godine od kupnje, desna susjeda je nakon što smo posadili krumpire - oni su svoju parcelu te godine prije nas i poorali i posadili, i susretali smo se i na parcelama i u selu, i normalno razgovarali - došla ona već u vrijeme ogrtanja krumpira i zatražila da izmjerimo i naše i njihovo. Jesmo. Izgubili smo tri metra od jedne strane, a dobili dva od druge. Zabili stupove i dogovorili se da nakon pobranog uroda izoremo prema utvrđenoj međi svaki svoje. Ali nam je susjeda prije jeseni pobrala dvije tone krumpira i prodala ga. E, onda smo je tužili. I sutkinja je rekla ovako na moje riječi da mi jesmo posadili na njihovom, ali ne zbog bezobrazluka nego zato što smo novi vlasnici i tako su nam međe bile pokazane, a nitko u četiri godine nije na to imao nikakve primjedbe - vi niste posadili na njihovom. Možda jeste, ali niste tako dugo dok sudski mjernik ne izmjeri i kaže da jeste. I nemate vi tu šta priznavati rezultat svoje izmjere ili onih nekadašnjih općinskih mjernika - niste dužni to priznati. Samo se sudsko uvažava. I naložila je da mi vrate dvije tone krumpira ili da mi isplate novčanu protuvrijednost.

Tako ti je to - ako se nije ništa izmijenilo, a mislim koliko pratim da nije, to je to.
to bi bilo ok da ona uvazava mjernika, dakle ako ima 6200m2,toliko mora biti, kao i meni moje
ali ovdje ona ima viska a meni fali, ali ima zastitu suda, iako se tek tako unosi nered
jer cemu onda karte, izmjere, gruntovni i ostali papiri
ok ako je i tako ali tko ce onda izmjeniti papire

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro pon stu 23, 2015 9:50 pm

Trebaš razlikovati mjernika i sudskog mjernika. mjernik će ti uzeti par tisuća kuna, najčešće oko dvije i pol, i ta izmjera važi samo ako se obje suprostavljene strane slažu sa rezultatom izmjere. Sudska izmjera izmjeri i nikoga ne pita jel se slaže. to je to. Naravno da su žalbe moguće, ali ima sada jedna zajebana caka - možeš se suditi, ali ako izgubiš plačaš i troškove postupka i tuđeg advokata.

Inaće, imaš još jednu mogućnost da izgubiš i ovce i novce, a da tebi fale ovce.
Može se dogoditi da tebi zemlje fali, da susjed ima svoje i tuđe, ali ne tvoje. Razumiješ? Da su međe u kompletu pomaknute u odnosu na stvarno stanje.
I onda tebi fali, ali možda sa druge strane trebaš tražiti to što ti fali. Zato je sudska izmjera zakon, skuplja je, plačaš je sam, ali imaš temelj za potraživanje svojega i naknadu troškova, i ko što sam rekla, izgubljenu dobit na uzorpiranom djelu.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  ilegalac pon stu 23, 2015 10:22 pm

pitijacro je napisao/la:Trebaš razlikovati mjernika i sudskog mjernika. mjernik će ti uzeti par tisuća kuna, najčešće oko dvije i pol, i ta izmjera važi samo ako se obje suprostavljene strane slažu sa rezultatom izmjerena caka - možeš se suditi, ali ako izgubiš plačaš i troškove postupka i tuđ. Sudska izmjera izmjeri i nikoga ne pita jel se slaže. to je to. Naravno da su žalbe moguće, ali ima sada jedna zajebaeg advokata.

Inaće, imaš još jednu mogućnost da izgubiš i ovce i novce, a da tebi fale ovce.
Može se dogoditi da tebi zemlje fali, da susjed ima svoje i tuđe, ali ne tvoje. Razumiješ? Da su međe u kompletu pomaknute u odnosu na stvarno stanje.
I onda tebi fali, ali možda sa druge strane trebaš tražiti to što ti fali.  Zato je sudska izmjera zakon, skuplja je, plačaš je sam, ali imaš temelj za potraživanje svojega i naknadu troškova, i ko što sam rekla, izgubljenu dobit na uzorpiranom djelu.

je dve i pol jumpy
Sudska izmjera izmjeri i nikoga ne pita jel se slaže
nekuzim ovo, a po cemu oni mjere??? po karti ili ???
meni su objasnili da kod nas sudska kad izlazi gotovo uvijek odmjeri po posjedu, nikad po mapi i grunt, izvatku
jel to meni neko nesto smuljao ili?

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro pon stu 23, 2015 10:37 pm

Pa naravno da po mapi, katastarskom izvadku. Tebi se posjed mora poklapati po kvadraturi i po katastarskom planu. - dakle ne samo površina nego i izgled parcele mora biti identičan izgledu na kopiji katastarskog plana.
Sada nema više niti onoga po čemu se nekada moglo steći vlasništvo tuđega posjeda - dvadeset ili dvadeset pet godina nesmetanog korištenja i automatski si mogaop postati vlasnik sa upisom u gruntovno vlasništvo. To je prije neku godinu ukinuto koliko ja znam.

Postoji jedna caka - kod mene je pedeset i šeste prošlog stoljeća bila katastarska izmjera na državnom nivou, bez poziva prisustva vlasnika, i većina ljudi nije niti znala da je bilo mjerenja. Takva izmjera je ostala relevantna jer se ljudi nisu žalili na odstupanja, a nisu se žalili jer nisu pojma imali, a rok žalbe prošao. To mi je pričala baka.
Isti ti je slučaj ako susjed napravi čvrstu građevinu na djelu tvog posjeda i ti ne reagiraš. Sad više ne znam, jel nakon godinu dana ili više, to ostaje kao pravovaljano - računa se da priznaješ stanje kakvo je - priznaješ susjedu da je zemljište na kojem je nešt izgradio njegovo.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  ilegalac pon stu 23, 2015 11:50 pm

pitijacro je napisao/la:Pa naravno da po mapi, katastarskom izvadku. Tebi se posjed mora poklapati po kvadraturi i po katastarskom planu. - dakle ne samo površina nego i izgled parcele mora biti identičan izgledu na kopiji katastarskog plana.
Sada nema više niti onoga po čemu se nekada moglo steći vlasništvo tuđega posjeda - dvadeset ili dvadeset pet godina nesmetanog korištenja i automatski si mogaop postati vlasnik sa upisom u gruntovno vlasništvo. To je prije neku godinu ukinuto koliko ja znam.

Postoji jedna caka - kod mene je pedeset i šeste prošlog stoljeća bila katastarska izmjera na državnom nivou, bez poziva prisustva vlasnika, i većina ljudi nije niti znala da je bilo mjerenja. Takva izmjera je ostala relevantna jer se ljudi nisu žalili na odstupanja, a nisu se žalili jer nisu pojma imali, a  rok žalbe prošao. To mi je pričala baka.
Isti ti je slučaj ako susjed napravi čvrstu građevinu na djelu tvog posjeda i ti ne reagiraš. Sad više ne znam, jel nakon godinu dana ili više,  to ostaje kao pravovaljano - računa se da priznaješ stanje kakvo je - priznaješ susjedu da je zemljište na kojem je nešt izgradio njegovo.
a vidis meni odvjetnik tvrdi da to jos postoji, dosjelost 20 godina
a imam i tu caku
zapravo dvije su parcele, kuca i oranica, iza kuce je ostavljeno 4m sirine, tu je susjeda napravila pusnicu, i presla medju skoro 3m, dalje nize na oranici je presla i 6m, ali problem je sto je na placu i 10metara na drugoj parceli postavita ograda krivo, i ona sad kaze da je ograda medja iako je i to ukosila
poanta price je da se ograda micala,i za vrijeme dok je stari bio ziv (95god,stari did) a zasto nije reagirao ????


ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  Bobić uto stu 24, 2015 7:49 am

Hmmmm,,,
sad meni vise nikaj nije jasno,,,
ajmo ovako, da cujem prijedloge kaj mi je za ciniti,,
Poznato Vam je da sam prije nekoliko dana kupio 2 hektara zemljista na kojem sam zatekao postojece stanje takvo kakvo je,,,
prijasnji vlasnik tvrdi da mu je lokalni kulak odorao barem metar i pol ,,,
iako bivsi vlasnik zemlju daje u najam vec godinama,,,

Meni je nekako bilo prirodno da po prepisu odmah pozovem mjernika koji ce mi utvrditi među a to mi je vrlo vazno jer sljedece godine sve to mislim ograditi pa da nebi sud imao posla nakon toga,,,
citajuci Vase dozivljaje vise nisam siguran da je to najispravniji put,,,

Ako cemo realno ja neznam gdje je međa niti bi to trebao znati zato i postoje ovlasteni geodeti koji bi to trebali ustanoviti,,,
kako je moguce da se netko ne slaze sa izmerom ako to radi ovlasteni geodeta?
kako to moze ne priznati (a on je prije neku godinu okrupnio neki 10 do 15 parcela koje idu okomito u odnosu na moju)
meni bi nekako logicno bilo da u slucaju da se on ne slaze sa izmjerom da se zali sudu,
samo neznam koga bi trebao tuziti mene ili geodetu,,, scratch

Zapravo zanima me kaj je meni,kao novom vlasniku, sada ciniti?
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro uto stu 24, 2015 8:13 am

Prvo ti je uzeti mezbant u ruke, ženu za ruku, olovku i papir, i ići izmjeriti svoju parcelu sam. Zapravo, najprvo ti je otići na katastarski i uzeti kopiju plana čestice. Izmjeriš trokutom na listu širinu i dužinu, to pomnožiš i vidiš kolika ti je kvadratura ispala. Ako se poklapa sa onom upisanom u izvadku iz katastra,koji isto moraš imati znači da si točno mjerio. U tom mjerenju na listu moraš biti veoma pažljiv, jer samo pol milimetra odstupanja će ti dati lažne mjere u prirodi. zato kažem da moraš izmjerene centimetre provjerirti množenjem da vidiš jel sve ok. Shvaćaš?.Eh, ako u prirodnom stanju oranice ima bitnog odstupanja, naravno, kada ti to sam utvrdiš jewr se ne želiš svađati i prepirati na neviđeno, zoveš susjeda i rekneš da bi ti da si vi to sami premjerite i dogovorite se za među, jer ti misliš da ima bitnog odstupanja, On će se odmah nagorušiti i reći da nema šanse. Onda predložiš da zajednički pozovete mjernika i ponudiš da ga ti sam platiš (veliš da ti je u interesu), jer inače po propisu, svatko bi trebao platiti pola. Eh, tu računaš na to da će susjed misliti da je izmjera mjernika konačno sveto pismo i da se neće buniti nakon utvrđivanja međe i potpisati - tu je potpis jako bitan, jer ako ga uskrati, to mu je temelj za povlačenje po sudu, potpis znači da se složio u datom momentu sa utvrđenim stanjem - makar bio i gubitnik. Ako bude problema, insistiraj na tome da mjernik pred njim izmjeri na kopiji plana, na listu papira mjere njegove parcele i izračuna kvadraturu,i da mu premjeri i pokaže te mjere na njegovoj parceli, koje se mora poklapati sa izmjerom u stvarnom stanju - da čovjek ima uvid u stvarnost i lakše prihvati gubitak.
Jer ako krenete na sud......ode ionako u vjetar, a i živci.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro uto stu 24, 2015 9:06 am

ilegalac je napisao/la:
pitijacro je napisao/la:Pa naravno da po mapi, katastarskom izvadku. Tebi se posjed mora poklapati po kvadraturi i po katastarskom planu. - dakle ne samo površina nego i izgled parcele mora biti identičan izgledu na kopiji katastarskog plana.
Sada nema više niti onoga po čemu se nekada moglo steći vlasništvo tuđega posjeda - dvadeset ili dvadeset pet godina nesmetanog korištenja i automatski si mogaop postati vlasnik sa upisom u gruntovno vlasništvo. To je prije neku godinu ukinuto koliko ja znam.

Postoji jedna caka - kod mene je pedeset i šeste prošlog stoljeća bila katastarska izmjera na državnom nivou, bez poziva prisustva vlasnika, i većina ljudi nije niti znala da je bilo mjerenja. Takva izmjera je ostala relevantna jer se ljudi nisu žalili na odstupanja, a nisu se žalili jer nisu pojma imali, a  rok žalbe prošao. To mi je pričala baka.
Isti ti je slučaj ako susjed napravi čvrstu građevinu na djelu tvog posjeda i ti ne reagiraš. Sad više ne znam, jel nakon godinu dana ili više,  to ostaje kao pravovaljano - računa se da priznaješ stanje kakvo je - priznaješ susjedu da je zemljište na kojem je nešt izgradio njegovo.
a vidis meni odvjetnik tvrdi da to jos postoji, dosjelost 20 godina
a imam i tu caku
zapravo dvije su parcele, kuca i oranica, iza kuce je ostavljeno 4m sirine, tu je susjeda napravila pusnicu, i presla medju skoro 3m, dalje nize na oranici je presla i 6m, ali problem je  sto je na placu i 10metara na drugoj parceli postavita ograda krivo, i ona sad kaze da je ograda medja iako je i to ukosila
poanta price je da se ograda micala,i za vrijeme dok je stari bio ziv (95god,stari did) a zasto nije reagirao ????


Ma nema više. Sada moraš to dati u sudski postupak, tražiti pravne nasljednike. To je čini mi se izmjenjeno zbog stanja na obali,tamo su se zbog uvjeta dosjelosti radile velike manipulacije zbog velike vrijednosti zemljišta, čak su gruntovni namještenici bili umješani, naveliko su se prepisivala tuđa vlasništva ljudi koji su emigrirali a nisu imali bliže rođake ovdje. Ma bile velike afere pred neku godinu zbog toga.

A ne znam ti šta reći - pušnica i ograda - ako nije betonska sa statičnim temeljima, bi se trebale moći maknuti - znam da nemaš pravo nakon zakonom propisanog roka ako se prije isteka istoga ne žališ, to jest ne podigneš tužbu - tražiti da se makne - sruši - kuća ili bilo kakva čvrsta građevina.
Ono što ti možeš, ako je pravo stanje umanjene čestice površinski bitno manje od one koju si ti kupio, platio, imaš temelja za potraživanjem povrata srazmjernog dijela plačene cijene od prodavatelja. Jer su ti prodali nešto što u stvarnosti ne postoji. Ti to kod kupovine nisi mogao znati. U prilog ti ide činjenica da si kupovao po podacima iz katastarskog izvadka - jesi li? - jet katastarska površina je relevantna i ona mora postojati u reali.Trebao bi jer se nešto pričalo da gruntovni i katastrski moraju biti ujednačeni, ranije nisu bili, površina čestica se skoro nikada nije poklapala u cijelosti. I tu nisam u toku je li se to uskladilo, nisam već godinama ništa kupovala, ako nije, i ako imaš u kupoprodajnom ugovoru navedeno samo gruntovnu površinu kupljenoga, na dobrom si putu da izgubiš to što su susjedi uzorpirali. Jer se u sporu uvijek poziva na katastarsko stanje kao relevantno, a gruntovno služi samo kao dokaz vlasništva čestice.A kažeš da kod katastarskog stanja postoji uvjet dosjelosti u susjedinu korist. Tako da ako si upisao samo gruntovnu površinu kupio si mačka u vreći, i da si povratiš katastarsku među morati ćeš se suditi sa neizvjesnim ishodom. Ili, ko što sam rekla, dokazati prodavatelju da nemaš kvadraturu koju su oni tvrdili da prodaju a ti je imaš upisanu u kupoprodajnom ugovoru - ako imaš, ako imaš samo gruntovnu piši kući propalo je, ali i tu je neizvjesnoo - oni će reći - zemljište je tu, nije nestalo, uredi si među.
Zamršeno, jel........
Ako imaš živaca i isplativost povlačiti se po sudovima......

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.