još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

5 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro uto stu 24, 2015 9:06 am

ilegalac je napisao/la:
pitijacro je napisao/la:Pa naravno da po mapi, katastarskom izvadku. Tebi se posjed mora poklapati po kvadraturi i po katastarskom planu. - dakle ne samo površina nego i izgled parcele mora biti identičan izgledu na kopiji katastarskog plana.
Sada nema više niti onoga po čemu se nekada moglo steći vlasništvo tuđega posjeda - dvadeset ili dvadeset pet godina nesmetanog korištenja i automatski si mogaop postati vlasnik sa upisom u gruntovno vlasništvo. To je prije neku godinu ukinuto koliko ja znam.

Postoji jedna caka - kod mene je pedeset i šeste prošlog stoljeća bila katastarska izmjera na državnom nivou, bez poziva prisustva vlasnika, i većina ljudi nije niti znala da je bilo mjerenja. Takva izmjera je ostala relevantna jer se ljudi nisu žalili na odstupanja, a nisu se žalili jer nisu pojma imali, a  rok žalbe prošao. To mi je pričala baka.
Isti ti je slučaj ako susjed napravi čvrstu građevinu na djelu tvog posjeda i ti ne reagiraš. Sad više ne znam, jel nakon godinu dana ili više,  to ostaje kao pravovaljano - računa se da priznaješ stanje kakvo je - priznaješ susjedu da je zemljište na kojem je nešt izgradio njegovo.
a vidis meni odvjetnik tvrdi da to jos postoji, dosjelost 20 godina
a imam i tu caku
zapravo dvije su parcele, kuca i oranica, iza kuce je ostavljeno 4m sirine, tu je susjeda napravila pusnicu, i presla medju skoro 3m, dalje nize na oranici je presla i 6m, ali problem je  sto je na placu i 10metara na drugoj parceli postavita ograda krivo, i ona sad kaze da je ograda medja iako je i to ukosila
poanta price je da se ograda micala,i za vrijeme dok je stari bio ziv (95god,stari did) a zasto nije reagirao ????


Ma nema više. Sada moraš to dati u sudski postupak, tražiti pravne nasljednike. To je čini mi se izmjenjeno zbog stanja na obali,tamo su se zbog uvjeta dosjelosti radile velike manipulacije zbog velike vrijednosti zemljišta, čak su gruntovni namještenici bili umješani, naveliko su se prepisivala tuđa vlasništva ljudi koji su emigrirali a nisu imali bliže rođake ovdje. Ma bile velike afere pred neku godinu zbog toga.

A ne znam ti šta reći - pušnica i ograda - ako nije betonska sa statičnim temeljima, bi se trebale moći maknuti - znam da nemaš pravo nakon zakonom propisanog roka ako se prije isteka istoga ne žališ, to jest ne podigneš tužbu - tražiti da se makne - sruši - kuća ili bilo kakva čvrsta građevina.
Ono što ti možeš, ako je pravo stanje umanjene čestice površinski bitno manje od one koju si ti kupio, platio, imaš temelja za potraživanjem povrata srazmjernog dijela plačene cijene od prodavatelja. Jer su ti prodali nešto što u stvarnosti ne postoji. Ti to kod kupovine nisi mogao znati. U prilog ti ide činjenica da si kupovao po podacima iz katastarskog izvadka - jesi li? - jet katastarska površina je relevantna i ona mora postojati u reali.Trebao bi jer se nešto pričalo da gruntovni i katastrski moraju biti ujednačeni, ranije nisu bili, površina čestica se skoro nikada nije poklapala u cijelosti. I tu nisam u toku je li se to uskladilo, nisam već godinama ništa kupovala, ako nije, i ako imaš u kupoprodajnom ugovoru navedeno samo gruntovnu površinu kupljenoga, na dobrom si putu da izgubiš to što su susjedi uzorpirali. Jer se u sporu uvijek poziva na katastarsko stanje kao relevantno, a gruntovno služi samo kao dokaz vlasništva čestice.A kažeš da kod katastarskog stanja postoji uvjet dosjelosti u susjedinu korist. Tako da ako si upisao samo gruntovnu površinu kupio si mačka u vreći, i da si povratiš katastarsku među morati ćeš se suditi sa neizvjesnim ishodom. Ili, ko što sam rekla, dokazati prodavatelju da nemaš kvadraturu koju su oni tvrdili da prodaju a ti je imaš upisanu u kupoprodajnom ugovoru - ako imaš, ako imaš samo gruntovnu piši kući propalo je, ali i tu je neizvjesnoo - oni će reći - zemljište je tu, nije nestalo, uredi si među.
Zamršeno, jel........
Ako imaš živaca i isplativost povlačiti se po sudovima......

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  Bobić sri stu 25, 2015 7:26 am

A cemu se zajebavati kad to geoportal sam izmjeri,,,

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tu su cini se velika odstupanja stvarnog stanja od katastarskih linija,,,

[You must be registered and logged in to see this image.]
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro sri stu 25, 2015 7:44 am

Ma to je ono klasično kada imaš parcelu na koju su bočno nalegnute druge - svatko prelazi na tvoju da do kraja obradi svoju i sa vremenom ostaneš bez tog djela - malo, pomalo ga prisvoje.Imam ja jednu takvu. Kad smo izmjerili i izorali duboki jarak, joj kak smo bezobrazni bili.

Ne znam kolko važe orto snimke, nisam se o tome ništa raspitivala.
Zapravo je propis takav da rub šume ili živice mora biti udaljen od međe toliko da sujed svoju parcelu može neometano koristiti i da mu sjena ne radi štetu. Uobičajeno je kod šume i trajnog nasada dva metra, ali ti to znaš sigurno bolje od mene. Možda su prodavatelji baš to napravili - održavali takvo stanje - pitaj ih.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  Bobić sri stu 25, 2015 7:50 am

Ma nemam ja njih kaj pitati, ja ne zelim tuđe a zelim znati sto je moje,,,
zna se tko je mjerodavan za to,,,
to ce mene kostati odrđenu svotu novaca ali ce u svakom slucaju biti jeftinije nego da moram pomjerati ogradu,,,
i naravno da se povlacim po sudovima,,,

zapravo nemam se namjeru svaditi ni sa kim jer nisam takav po prirodi a sa geodetom ispadam i nesto ozbiljniji, odnosno dajem do znanja da nema zajebancije,,,Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 54107490 Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 23749988
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro sri stu 25, 2015 8:41 am

Tako je, to smo bili rekli i prije, tako se to radi i mirna Bosna. Sa bosancem pod stol. (bosanče - kiss )
Još ako ti platiš cijeli trošak, budu mejaši presretni i možda se ne budu bunili dok izgube po nekoliko kvadrata, barem ih ne bude ništa koštalo.
Samo nemoj zaboraviti pozvati ih na mjerenje, tako da kasnije ne budu rekli - ma jeli, odkud tebi nova međa? Nebu ti lako, vidim da ih ima mali milijun.
Savjet - prvo konsultacija i konsolidacija sa njima, utvrđivanje svima povoljnog termina, onda kontakt sa mjernikom. I tri odmoljena očenaša jer uvijek ima netko pametan tko neda ono što smatra da je njegovo.
Ako budeš trebao nekoga verbalno nalupati, zovni, a i mišiči su mi nešt očvrsnuli. mig lolo

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro sri stu 25, 2015 9:19 am

ilegalac je napisao/la:ev vidim da ima slicna tema, pa da neotvaram novu...


i ja sam svoju susjedu poslao u nekoliko PM3
eh da, ponovio sam se i kupio kucu(zapravo moja ljepsa polovica)
i sve super sve krasno, dok se ni obrao kukuruz

dakle kupili kucu, sve pet, sve cisto i uredno,papiri ok
kuca bila 1-2g prazna, stari vlasnik umro, susjeda radila zemlju


Prvo, zaboravila izraziti pohvalu, nije mala stvar kupiti kuću, a drugo, sad sam u nedoumici - a di si bio prije toga, jel si bio zet, sin u roditeljskoj kući, ili ste se jednostavno preselili u nešto bolje, prostranije nego ste imali.

Ma ženska radoznalost, a ti kada naletiš, i ako opet naletiš, mi rekni. Ako želiš.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  ilegalac sri stu 25, 2015 9:23 pm

pitijacro je napisao/la:
ilegalac je napisao/la:ev vidim da ima slicna tema, pa da neotvaram novu...


i ja sam svoju susjedu poslao u nekoliko PM3
eh da, ponovio sam se i kupio kucu(zapravo moja ljepsa polovica)
i sve super sve krasno, dok se ni obrao kukuruz

dakle kupili kucu, sve pet, sve cisto i uredno,papiri ok
kuca bila 1-2g prazna, stari vlasnik umro, susjeda radila zemlju


Prvo, zaboravila izraziti pohvalu, nije mala stvar kupiti kuću,  a drugo, sad sam u nedoumici - a di si bio prije toga, jel si bio zet, sin u roditeljskoj kući, ili ste se jednostavno preselili u nešto bolje, prostranije nego ste imali.

Ma ženska radoznalost, a ti kada naletiš, i ako opet naletiš, mi rekni. Ako želiš.
prije robije kupio malo imanje ,mala stogodisnja kuca s 5-6 kj zemlje, tada 24000dm,
sad nam omalila

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro sri stu 25, 2015 9:39 pm

A šta si širio obitelj?
kakve robije?


pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  ilegalac sri stu 25, 2015 11:12 pm

pitijacro je napisao/la:A šta si širio obitelj?
kakve robije?

dugogodisnje robije
ma sve sto taknem se rasiri
osim hlaca

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro sri stu 25, 2015 11:15 pm

A to što si se oženio....a toooo...ma ni ti to ništa strašnoga - to je zlatni kavez. A vidiš koju cijenu sada zlato ima - daklem si na dobitku. lolo

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  ilegalac sri stu 25, 2015 11:34 pm

pitijacro je napisao/la:A to što si se oženio....a toooo...ma ni ti to ništa strašnoga - to je zlatni kavez. A vidiš koju cijenu sada zlato ima - daklem si na dobitku. lolo
slabo dobivam No

ilegalac
legionar

Broj postova : 1615
Join date : 09.01.2012
Age : 27

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro sri stu 25, 2015 11:58 pm

A jel tražiš?

A nisi rekao šta ćeš poduzeti dalje po pitanju uzorpacije imanja. Imaš li šanse povratiti šta je susjeda uzela?

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro uto vel 16, 2016 1:17 pm

E, a sada je naslov teme dobio doslovno značenje.

Malo prije sam na dobrosusjedske odnose stavila Amen i zatvorila vrata mogućnosti bilo kakve daljnje komunikacije. Ne mogu vjerovati šta su napravili od mene. Pakosnu osobu.
Znam da mi ovo neće oprostiti, a još će se manje potruditi razumjeti i naći opravdanja zašto sam to napravila.
Evo sam maločas nazvala komunalnog redara i prijavila susjeda jer mu je pas danas opet konstantno na ulici ispred moje kuće - malo prije sam ga šeti puta otjerala u njihovo dvorište, a jučer je bilo isto tako. A nije niti vikend, kada je to uobičajena situacija. I molila sam i objašnjavala - ništa. E, sada sam prijavila i živo mi se fučka kako će reagirati. Ma nije mi svejedno, žao mi je, možda da sam pola sata presjedila bi me bilo prošlo, ali sa ovim susjedom ne vrijedi jednostavno pokušavati više. Nije da je loš čovjek, ali je svojeglav i nekako bahat. Žao mi je što je otišlo u vjetar dvadeset i sedam godina dobrosusjedstva, ali to dobrosusjedstvo je bilo dobro samo zbog naše popustljivosti.

Nadam se da će dobiti samo opomenu, ne i kaznu.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  Bobić sub tra 16, 2016 1:01 pm

Neki dan susjeda a danas me i sin napada, ccc,,,
vec vidim moral budem razjebati dobrosusjedske odnose,,,
navecer opisem,,,

kokice
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro sub tra 16, 2016 1:30 pm

Opiši.

Ne daj se Floki, postani psina. I ostani.
Samo psine dobivaju poštovanje, bedake ko mi smatraju bedakima.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  Bobić sub tra 16, 2016 9:47 pm

Je da, pocelo je pred neki dan, dovezem ja ta govna u tekucem stanju tu ispred ograde gdje prekopcavam, doduse je malo vise ispred susjedinog jer bas tu zavrsava asfaltirani dio,,,
kad evo susjeda pojavi se na putnim vratima sa onim pogledom koji odmah odaje da joj je tlak preko 230,,, lolo
u mnogo stvari se znam zajebati ali ovo je bilo jasno vidljivo i iz onih vrazjih aviona za koje vele da nas zaprasivaju,,,

bez dobro jutro i bez jebemti odmah presla na stvar, susjed jel Vi ti mislite sve tako popunjavati kako ste poceli,,,
naravno susjeda, kazem ja onako ne pridajuci tome neku preveliku paznju,,,
uhhh, to nebu islo,,, starac
kak mislis nebu islo, pitam ja jos navek onak nezainteresirano za svađu,,,
je' susjed pa to smrdi,,,
znam susjeda, smrdi i meni, nebi vjerovala,,,raspa
ja neznam to tak nebu moglo, ja nemrem prozore otvoriti, ja nemrem susiti ves ja .... nastavite niz,,,
Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 1451407798 ma je susjeda da smrdi ali da smrdi bas tak to ni istina,,,
joj nemas ti pojma to se neda podnesti, tu se nemre zivjeti,,,
ma daj susjeda kad moj japa more sjediti u tom nasadu i ni mu nikaj nebu ni tebi koja si malo dalje,,,
to tak nebu moglo dalje iti, ti kak oces ali to previse smrdi,,,
a sto nisi vozil to po zimi, a sto nisi vozil do je hladno, jucer nisi vozil dok je kisa padala,,,
je susjeda nis vozil bil kod okuliste al kaj vredi pripovedati kad ti ionak nebudes vjerovala, ja jos navek onak smiren, reko a po zimi nemrem ja to voziti to ni gnoj to je gnojovka,,,
a kaj to ni isto?
nešto a ne ne susjeda tu ima vise dusika koji bi mojim biljkama donel vise stete nego koristi, zapravo pol bi se to i ispralo,,,
pa kaj nisi onda vozil prije vrucina?
joj susjeda se ti sjecas kak nas je pretprosle godine oplel mraz 10.05. ?
sjecam veli ona,,,
e vidis da ja isforsiram svoje biljkice i da ih lupi mraz tak u punom zanosu one bi ti se jako sokirale i nigdar se nebi oporavile,,,
Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 2253324929
hmmm, ali svejedno to tak nebu islo,,,
bude susjeda bude sve dok ja to ne zavrsim a to vjeruj mi bude prije 01.05. do kad slobodno vozim bez da inkorporiram to u tlo,,,
hmmm,,, Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 2253324929
vidi da s bedakom nemre ziti na kraj a i da se nece svađati se pokupila i otisla,,,

danas je sinaka najebala kaj me on dosel napadat, ista prica pljunuta ko da nju slusam,,,
mislim si lijepo ga je nafilala,,,
a decko mlad bez puno zivotnog iskustva,,,
pitam ja njega, reko susjed znam da te mama poslala, vidim i njen repertoar pitanja postavljas reko ajde da mi neke stvari razjasnimo,,,
jel ti mislis da ja Vama trucam?
Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 2253324929 ne veli on,,,
ok, ajmo onda malo argumentirano, jel ti mislis da to meni ne smrdi, jel mislis da ja to radim bez veze i bez ikakve potrebe?
Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 2253324929 pa ne,,,
pa onda u cemu je problem?
pa smrdi,,,
ma znam ja da smrdi ali tu se pomoci nemere, jel ti znas da mi nismo u gradu vec smo na selu, jel ti vidis da ja (pardon japa) to svaka dvije do tri cisterne zatanjuramo?
pa vidim Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 2253324929
pa jbm mu mater jel se more kak drugacije a da nebi smrdilo?
Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 2253324929 neznam, valjda nemre,,,
e vidis nemre, ja ne trucam niti se imam namjeru svađati, odradim to maximalno posteno koliko morem i najbolje kak morem,,,
stim da do 01.05 nisam ni obavezan to inkorporirati svaki dan,,,
scratch ali....
nemoj ali, reci mami da jos dan dva drugi tjedan vozim i onda sam gotov do onda nek se malo strpi,,,
scratch
je znam reko, treba sad mami reci da se susjed neda zajebavati, treba joj reci da nema namjeru odustati,,,
men se zuri susjed ako ima jos kaj reci ako ne ja odo,,,
scratch a nema,,,
reko za sat i pol sam ja natrag ako bude sve u redu a do tad ak mama bude imala jos kakve prohtjeve slobodno nek mi se ona obrati a nej tebe salje, je da smrdim ali smrad je i u zraku osjetno veci nego kaj ja smrdim, usto ni ne grizem pa me se ne mora bojati,,,

to je tek pocetak, bit ce tu jos sranja al cekam ja da zucne onda cu ja malo zajebavati,,,

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 1226846223

Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  gilan sub tra 16, 2016 10:11 pm

Ma to se u startu sa traktora pošalje u tri p.materine, sa malo povišenim decibelima, i nastavi se po svome.
Jel kolko si sa njima razglabo, turu gnojovke si mogo odvesti.

gilan
legionar

Broj postova : 782
Join date : 28.08.2015
Lokacija : bih

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  Bobić ned tra 17, 2016 7:13 am

Ma ja uvazavam svacije misljenje pa tako i njihovo,,,
nemam se namjeru svađati i ako bude ikako moguce ostat cemo u dobrosusjedskim odnosima, doduse malo zahlađenim alii,,,,

mada znam da to ne bude na tome stalo jer moj nasad ulazi u punu rodnost pa ce zavist proraditi,,,
dok na njihovom vrtu ne rodi nista, na nekim dijelovima ni trava ne zeli rasti,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro ned tra 17, 2016 8:23 am

A šta reći nego - ništa.
Umorna sam od dobrosusjedskih odnosa, valjda sa godinama prag tolerancije pada.
Ili jednostavno rzočaranje u lljudsku zlobu napravi svoje.

Moja susjeda za vrtom nekoliko puta godišnje prazni septičku na livadu pokraj svoje kuće. Miris se osjeća, a bože moj - nekada sam svaki dan bila u štali i u svinjcu i bilo mi je to normalno, sada smo se svi uobrazili i ne možemo otrpjeti nekoliko dana......

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro uto svi 03, 2016 1:29 pm

Ne mogu vjerovati - jutros susjeda koja mi je skurila novu foliju na plasteniku pred tri godine i koju sam ja mirno i pristojno zamolila da više ne pale uskrsnu vatru u dvorištu na vrtu, nekoliko metara od njih, tvrdila je jutros mome mužu da je naš pas jučer ujutro izgazio njeno cijelo dvorište i povrtnjak, i da su ga oni vidjeli. A naš pas nije bio van našega dvorišta cijeloga ovoga poroljeća, a niti prije, a jučer ujutro je spavala na svome krevetu do pola osam, izašla pišati i vratila se u dnevnu sobu, i savala na dvosjedu do podneva. I mi sa njom se nismo makli iz kuće, nije se ni na plac išlo.
Nije mi jasno kako može tako lagati. Pas ne može iz dvorišta, osim kada su otvoreni plastenici - preskoči parapete pa ode na livade iza vrta. I to se dogodi rijetko, par puta do sada. A jučer se nisu niti prozori otvarali, a kamoli bočne stranice.
I pitam ja susjedu za vrtom sada, jel možda puštala sa vrtne strane Ninu u plastenik jučer - ona joj zna otvoriti i vratiti je ako slučajno ode tuda - veli - nije. Sa ceste se nije mogla vratiti, zatvorena uvijek vrta - a i u tih deset minuta kako je bila vani, nema šanse da se našla u njenom dvorištu. Nije bila nikada do sada.
Laže lažljivica lažljiva da su je vidjeli, možda joj neko pseto je izgazilo, ima ih koji lutaju ulicom, ali moje nije sto posto.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  Bobić uto svi 03, 2016 1:41 pm

Vidim ja njoj je kugla suđena,,,
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro uto svi 03, 2016 2:23 pm

Bobić je napisao/la:Vidim ja njoj je kugla suđena,,,

Aha....dok na vrbi grožđe rodi. amen

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro ned lip 25, 2017 9:41 am

U stilu naslova teme, nastavak prpblema sa susjedom - ono stablo višnje što mi pleše po krovu plastenika, evo se lijepo prekjučer za olujnog vjetra raskolilo na četiri strane, dvijesu pale u njegovo dvorište, dvije još stoje u zraku, jednu je stablo pokraj njega sa svojom krošnjom zadržalo da ne tresne po plasteniku, a jedno krošnj te grne.....a susjed mrtav hldan, ne reagira. Jučer sam poslikala stanje, zamolila da to poruši i najavila sudsku tužbu u slučaju štete ako ne poruši.

Pola je deset prošlo, susjed još slatko spava, od akcije rušenja još ništa, a pred jutro je bilo još jedno malecko nevrijeme.
Asutra ide čovjek na posao, pa rušenja i opet neće biti.
Ne znam - jel ga stjerati u mp3 i otići to sami porušiti, pa da on mee tuži zbog ometanja posjeda, ili čekati.
Bem ti život i miroljubivost, da sam ih, te moje susjede, od prvog dana postrojila i stjerala u pičku materinu, možda bi se sada ponašali kao ljudi.
Ovako su stoka, ne stoka nego čopor bijesnih zvijeri.
Hvala na neugašenom forumu, pa mogu ispucati frustraciju.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  Admin sub srp 22, 2017 11:53 am

ja sam nudio pomoč , na vrijeme i s voljom

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  pitijacro uto srp 25, 2017 11:23 pm

tako to biva kada se neće - pa se požali....a bude onda kasno

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu - Page 2 Empty Re: Pokvareni dan, a i dobrosusjedski odnosi otišli u pičku materinu

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.