još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šta smo radili i šta budemo radili danas

+4
gilan
Admin
Bobić
pitijacro
8 posters

Stranica 14 / 20. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next

Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  pitijacro sub tra 23, 2016 8:58 pm

Ugostilli goste.
otišli gosti ovaj čas - a jesmo se napričali i nasmijali...... cheer

E, sada će se netko najesti kosane masti..... mig

A ja griota i purice.... a Nina konzerve....... glad

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  gilan sub tra 23, 2016 9:24 pm

Samo ti navali,,,
doktorka nevidi.. lolo

gilan
legionar

Broj postova : 782
Join date : 28.08.2015
Lokacija : bih

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  muhanicar sub tra 23, 2016 11:03 pm

pitijacro je napisao/la:Ugostilli goste.
otišli gosti ovaj čas - a jesmo se napričali i nasmijali...... cheer

E, sada će se netko najesti kosane masti..... mig

A ja griota i purice....  a Nina konzerve....... glad
A je vreme proletelo... ko nikad do sad.
Otišli puna želuca, punog bunkera sadnog materijala, obuveni i još nam za put dali.

Istina bog prosil sam ja i pet banki da mi se posudi (i nadal se da takve novčanice u šarajtoflinu nema) ali izvadila ona iz radnih hlaća kunicu .... Kaj nas je gazda kuče grdo gledal....

Klopa vrhunska imena zdrava hrana. Gazdarica je izgleda na mesnoj djeti ali baš me briga, ja sam zdrave hrane dvaput tovaril, a to mi baš i nije običaj u gostima.
Prosim da mi se recept natipka.

Mast se vratila odakle je i potekla ali u kosanom obliku.


Dobar dan mada sam ujutro grmljavinu prognoziral.
Čujem ju da se čuje u daljini pa vam laka noč bajbaj

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  pitijacro ned tra 24, 2016 8:04 am

gilan je napisao/la:Samo ti navali,,,
doktorka nevidi.. lolo

najslađe je ono što je tajno. cheer

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  pitijacro ned tra 24, 2016 8:33 am

muhanicar je napisao/la:
pitijacro je napisao/la:Ugostilli goste.
otišli gosti ovaj čas - a jesmo se napričali i nasmijali...... cheer

E, sada će se netko najesti kosane masti..... mig

A ja griota i purice....  a Nina konzerve....... glad
A je vreme proletelo... ko nikad do sad.
Otišli puna želuca, punog bunkera sadnog materijala, obuveni i još nam za put dali.

Istina bog prosil sam ja i pet banki da mi se posudi (i nadal se da takve novčanice u šarajtoflinu nema) ali izvadila ona iz radnih hlaća kunicu .... Kaj nas je gazda kuče grdo gledal....

Klopa vrhunska imena zdrava hrana. Gazdarica je izgleda na mesnoj djeti ali baš me briga, ja sam zdrave hrane dvaput tovaril, a to mi baš i nije običaj u gostima.
Prosim da mi se recept natipka.

Mast se vratila odakle je i potekla ali u kosanom obliku.


Dobar dan mada sam ujutro grmljavinu prognoziral.
Čujem ju da se čuje u daljini pa vam laka noč bajbaj

Gazda me je naribal zakaj sam ti uzela šezdeset četiri kune. Istim, ajd, malo blažim pogledom neg u času kasiranja.
Ali ja mu rekla - e, nema đabe ni u stare babe. lolo Ali sam se kasnije dok ste otišli sjetila, dužan si mi još šest kuna sedamdeset, i tri i dvadeset. Zaboravila sam uračunati paradajze, brokule i celer. lupaozid Stavi si na stranu, da ih ne ulupaš u kakvu bedastoču, pa da te ne moram kamatariti.

Od posuđivanja ništa - iskustvo me poučilo da se prijatelji najlakše izgube dok im posudiš novce. Ne vraćaju.
Bolje dati, pa se kasnije ne razočaraš.
Ali i od toga - dati - ništa, jer sam prirodno škrta. amen

A jel da fino skuham, a? Ma ja sam majstorica u svemu - sve mogu i sve znam, samo većinu toga ne želim. Embarassed
Veli muž da je tvoja gospa bila veoma sretna dok je skužila da će dobiti nešto za noge. Baš mi je drago, znaš šta, odmjerila sam ja njena stopala još dok smo bili kod vas, a mjerkala sam i Adminovoj ženi, pa mislila - ajd, koja mi prva naleti......tvoja imala sreće, bila prva.

Oš da otkrijem enigmu zašto gazdarica nije jela?
Ma vrak mater i mesu - bila je puna tepsija, tako da je virilo sa strane van dok sam stavljala u pečnicu. A dok se speklo, nekamo je trifrtalj nestalo. Shocked I kaj sad - osnove pristojnosti nalažu dati gostu da se najede, a domaćici kaj ostane - ako su gosti toliko pristojni da nešt malo ostave. lolo
A i uvjerila sam se da ste svi preživjeli moje kulinarsko umijeće, hitne ni trebalo zvati - pa sam ja na laganini dok ste vi otišli...... cheer

Joj kako smo osjetljvi kaj nas se nazvlo po najinteligentnijoj domaćoj životinji. A trebal bi biti ponosan na to - pajceki su dokazano najinteligentnije životinje, inteligentnije i od psa.

Recept na gastronomiji.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  muhanicar ned tra 24, 2016 9:52 am

To se zove kupiti po nabavnoj cjeni....
Onih par kuna zaboravi jer si mi dala blentave flance beljo .....
Ova moja je u nanulama spala. To dovoljno govori.....
Ja sam mogel i s Ninom ostati spati pa se gostiti s ostanjkima jer materijal za zdravu hranu je več donesla iz dučana.....

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  pitijacro ned tra 24, 2016 10:50 am

muhanicar je napisao/la:To se zove kupiti po nabavnoj cjeni....
Onih par kuna zaboravi jer si mi dala blentave flance beljo .....
Ova moja je u nanulama spala. To dovoljno govori.....
Ja sam mogel i s Ninom ostati spati pa se gostiti s ostanjkima jer materijal za zdravu hranu je več donesla iz dučana.....


To ti je prednost, kak ne kužiš.
Pa znaš da sam njega prvoga upoznala i da ga volem više neg tebe. lolo lolo lolo

Joj kako mi uništavaš reputaciju dame - ma nek ide kvragu, evo ti - beljo

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  muhanicar ned tra 24, 2016 12:26 pm

A možda je to i lažna prednost, ko zna kakvo je vreme bilo kad se u taj kontejner sadilo i blento pisalo lol!

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  pitijacro ned tra 24, 2016 1:07 pm

I to kaj veliš - evo sam opet zaratila sa njim.
A još sinoć smo si bili tak dobri. Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 54107490

Najradije bih ga Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 3356946966 , i ubacila u dh i poslala u brazilsku prašumu kaj ga skoše kokrodil. raspa

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  muhanicar ned tra 24, 2016 8:41 pm

Pijem pivo ...... ja pijem pivo Shocked Shocked  i baš mi je leglo
Nebu dobro

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  pitijacro ned tra 24, 2016 9:16 pm

I ja bih morala leći - previše mi danas svega.....nemamo smajlić za tugu.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  Bobić uto tra 26, 2016 7:56 am

Danas rezanje, mokra agacija, pas mater, al ce biti pranja pile,,, sram

Kasnije idem pogledati raolu da vidim dal je crnac i tamo bio u posjeti,,, scratch
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  pitijacro uto tra 26, 2016 10:58 am

Bio, budi msiguran
Evo mi maločas muž skrenuo pažnju na trešnju - plodovi su pocrnili.

Bude ovo rttešk i gladna dodina, ko ona preklani.
Gledam dugoročnu prognozu, ako se ostvari, cijelo ljeto će temperature biti ispod 25 stupnjeva - u prosjeku 22. Čak i u sedmom i osmom mjesecu. To su inače vrijerdnosti koje su normala u to vrijeme za noćne.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  Bobić uto tra 26, 2016 3:33 pm

Ako bude kise kak predviđaju moja gnojovka bi se mogla fest aktivirati, ti mater budu grancice izrasle preko metar visine,,, lolo lolo lolo
sljedece godine nema sanse da vozim gnojovku pogotovo ako ljesnjaci rode jer susjeda bude mlade dobila,,, lolo lolo Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 1226846223

a ja budem Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 2757111831
ako jos i sve sadnice prodam budem pital počem (citaj pošto) međimurje,,, Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 1226846223

gdi gledas dugorocnu prognozu?



usput onako raola se sasvim solidno drzi, nema znakova smrzavanja,,, raspa
samo si buhac je*e mamu,,,



Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  pitijacro uto tra 26, 2016 8:47 pm

Bobić je napisao/la:Ako bude kise kak predviđaju moja gnojovka bi se mogla fest aktivirati, ti mater budu grancice izrasle preko metar visine,,, lolo lolo lolo
sljedece godine nema sanse da vozim gnojovku pogotovo ako ljesnjaci rode jer susjeda bude mlade dobila,,, lolo lolo Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 1226846223

a ja budem Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 2757111831
ako jos i sve sadnice prodam budem pital počem (citaj pošto) međimurje,,, Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 1226846223

gdi gledas dugorocnu prognozu?

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ti si ukucaj Pitomaču, Klikneš na "svih 90 dana" i listaš



usput onako raola se sasvim solidno drzi, nema znakova smrzavanja,,, raspa
samo si buhac je*e mamu,,,



evo sm za buhač ti rekla na prijavnom, da ne ponavljam



pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  Bobić sri tra 27, 2016 6:30 am

Dobar jutar, odoh opet na dokrorka,,,
i u apprrrhr

driver kava
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  pitijacro sri tra 27, 2016 8:10 am

+Imam za odraditi ovko - dvadeset metapa dužine dva reda paprike za ispincirati, i onda sam sa njoom gotova.
Sto dvadeset metara dužine postaviti krastavce na mrežu, uplesti ih da plaze gore, a ne dolje po zemljiDva reda paradajza omotati na špagu i očistiti zaperke.
Naručiti sjeme krstavaca jer sam ipak odlučila ljetnu turu saditi, svi su izgledi, i to poprilično izgledni da će se za njih i ove godine uzeti dobra kuna - a sam bila odustala od njih, ali ti prokleto trgovačko u meni, a i planersko mi ne da mira.

Probala sam jučer malo krumpira iskopati za prodaju - neisplativo je još, budemo još tjedan dana pričekali. Nije ova godina neka, na svemu se vidi, i u plasteniku, da te oscilacije biljke zbunjuju - em dobe signale rasti, em stani, sčučuri se i čekaj.....tako......

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  pitijacro ned svi 01, 2016 5:43 pm

Danas ništa, apsolutno ništa, evo nas sve četvero cijelo popodne spavamo i izležavamo se, čak se niti roba za sutra nije spremala, ne da nam se. Sutra budem vezivala paprike, uskoro će se početi i brati, a nepovewzana je još. Dvorište će se sređivati, malo ćemo mu novoga štiha dati, ak Bog da sve po planu.....kiša pada.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  Bobić pon svi 02, 2016 7:53 am

Mislim da bi dana mogel krenuti u izradu gajbe za kunice,,,
ti sunac mnozi se to ko blesavo vec sad imam preko 30-tak malih,,,
neki dan dvoje maleckih poklonio susjedi da se djeca igraju, mislim da ti nebudu prezivjeli,,,

a iza 15. ako Bog da dolazi nova tura mladuncadi,,, glad
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  pitijacro pon svi 02, 2016 8:44 am

Ma divno, ali ja sam i dalje pobornik otvorenog uzgoja.
Meni su u kavezima krepavali, onda sam ih pustila na deku garaže u potkrovlju - 8x3,5 - samo mi je dva uginulo kroz cijelu godinu.
Jednu godinu su bili od ranog proljeća do kasne jeseni , njih pedesetak, na 15x8, na zemlji, između kuće i garaže, di su mali plastenici - niti jednog uginulog, ni bebe, ni veliki.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  Bobić pon svi 02, 2016 12:19 pm

Nz jesam li postavil koju sliku sad odvojenih od matere,,,

[You must be registered and logged in to see this image.]
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  pitijacro uto svi 03, 2016 9:16 am

Predivni su, slika mi malo mutna, ali baš su cakani, cheer

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  pitijacro uto svi 03, 2016 9:19 am

lupaozid lupaozid lupaozid  bem ti sreću da ti bem lupaozid lupaozid lupaozid lupaozid lupaozid lupaozid .
Konačno sam našlla radnicu da mi malo po dvorištu nešto napravi, a sada nikao da počne raditi - u subotu kiša, ne može se,  u ponedeljak kiša, ne može se, danas došla, odradila sat vremena, kišša ko blentava sipi - evo , otišla kući. lupaozid
trifrtalj sela sam propitala dok se jedna voljna nije našla....dvadeset kuna na sat, ali ne možeš ti to dobiti da se na trepavice postaviš.

Vezujem paprike u plasteniku, dobro je, ni to teško, ali sporo napredujem - gusti sklop, pa na dvije grane - oko pet tisuća špaga treba povezati - ajde, pokušaj samo izbrojiti do pet tisuća...... Shocked

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  Admin uto svi 03, 2016 11:37 am

kaj to ona ne bi znala?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  pitijacro uto svi 03, 2016 1:12 pm

Ne.
To je posao koji je neisplativ dati radniku za odraditi. Meni, koja zaista imam prakse i spretna sam sa prstima treba najmanje šest dvanaestsatnih, ili barem deset satnih radnih dana za to odraditi. U desetsatnim je to tisuću dvijesto kuna. I to ne bi bilo ništa strašnoga da uz to ne ide isto toliko šest puta pinciranja, pa sanja dva dana, dan polaganje folija, berba najmanje toliko...i kada se sabere, iako svako za sebe ne izglerda tako puno, meni posao odnosi više od deset tisuća kuna po plasteniku, a to su već veliki novci, zapravo i puno više, jer se nešto radi duplo i troduplo - krumpir, pa nakon njenga roga, pa izmjena salate, krastavaca tri puta - da uzmem radnike za sve to, oko pedeset tisuća mi ode na manuelne troškove, trideset na repromaterijal,  a onda od onoga ostaloga treba poplačati troškove života i nešto zaraditi.

Uzeli lani radnika - dečko dvadeset pet godina, u punoj snazi - da vezuje špage, ja sam mu ih narezala - krajnje jednostavan posao, niti težak, niti kompliciran - u šest sati rada nije povezao jednu gredu - ima ih sedam - a ono što je povezao je bilo na savkome polju četiri viška. Koje smo mi onda skidali. Ja ili muž to povežemo u dan i pol maksimalno. Drugi bio, čupao drač - dva puta došao, više mu nije bilo interesantno.

Ja bih si radije uzela ženu za čišćenje kuće svaki treći dan, ali ne mogu jer će cijelo selo znati šta smo i koliko prljavi, nego za plastenički posao.
Imala sam jednu, ali ima nekoliko godina kako je otišla sezonski na more raditi, i tamo ostala.  i njoj je muž branio raditi kod mene - tako mi ona bila rekla, rekao joj - nećeš ti raditi kod bogatašice. Jebote budalu i bogatašku šaku jada ko što sam ja, pola sela uzimalo nekada radnike....ma, ne vrijedi pričati.....možda samo još to - ja sam do sada prodala već više od pola presadnica - ljudima iz moga sela jedno dvijesto komada uvrh glave. Od jedno četiri tisuće komada.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  Bobić uto svi 03, 2016 1:51 pm

Ovako citajuci sastrane, nezainteresirano, ja stjecem dojam da si ti komplicirana osoba kojoj je tesko ugoditi,,,

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 1226846223
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Šta smo radili  i šta budemo radili danas - Page 14 Empty Re: Šta smo radili i šta budemo radili danas

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 20. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.