još jedan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

+5
pitijacro
muhanicar
Bobić
mtd001
pingy321
9 posters

Stranica 11 / 25. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 18 ... 25  Next

Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro čet oľu 05, 2015 7:38 pm

Veli meni moj muž nek se ja samo njega držim jer ovakvog bedaka koji će i za ručak i za večeru jesti isto više neću naći.

Skuhala ja pileći paprikaš danas sa špagetama. To mi bilo brzo gotovo. A nisam ja kriva što pile bilo skoro dvije kile - ne zna on da će i sutra još to jesti.

[You must be registered and logged in to see this link.]

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro ned oľu 22, 2015 5:07 pm

Kila janjetine na sajmu. I to zadnja.
Nije da je bila loša, ali nizi posebno dobra.Podnošljivo.Nije niti da smo se previše najeli - bilo od te kile bar trideset deka kosti.Ma i nešt više - čak sam i ja jela kruh, koja inače malo kada sa mesom jedem kruh.Da budem iskrena, malo sam požalila kaj kod Grofa nis tela pristati da se poslužim na domjenku.Samo sam čašu ledenog popila.
Koje li ironije - otišli mi sa Ajkulom na piće, i kaj sam pila - ledeni čaj.Kod grofa - ledenoi čaj. Na janjetini - ledeni čaj.Alternativa je bila skaj kola - to je ono kaj se u dućanu u Sloveniji litra i pol kupi za tri i pol kune.Ovdi je dvije deci čini mi se dvanaest.Nit kupujem u Sloveniji, nit doma nit na sajmu ofarbane zašečerene vode.
Hvala Bogu kaj je kod grofa bilo dvoje onih sa kojima sam se trebala naći, pa nisam bila prisiljena popiti još dva ledena - tamo smo popričali malo, i to je to.

Bobić - nisam pitala.
Iz ovoga možeš zaključiti da sam ja veoma nepouzdana osoba.
Sory.
Ali sam zato polizala dva sladoleda - jedan za petnaest, i jedan za deset kuna - ih, što ga tamo natovare, onaj od petnaest sam dala mužu da doliže do kraja.
Kupila sam si kolač sa makom.
Ajme.......što mi noge boluju....

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pingy321 čet svi 21, 2015 5:03 pm

Shocked Shocked scratch
...kaj je sada, nitko niš više ne kuha?
Ja sirup danas završila, onog od bazge ali sa dodatcima zdravim i ukusnim..slike stavim uveče,sad odo po grašec u plastenićić ..i još malo poslikam ovu kišicu.. bajbaj
pingy321
pingy321

Broj postova : 165
Join date : 13.07.2014
Lokacija : Međimurje

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro sub svi 23, 2015 9:49 pm

Du su slike?

Ja ovo neki dan - bio u planu eurokrem, ali muž voli pekmez od šljiva, pa sam rekla, uzmi njega, zdravije je.

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro čet svi 28, 2015 12:02 pm

Pureča noga se kuha. Zadnja.
Budemo juhicu, a meso budemo skinuli sa kostiju i ligamenata, i malo se bude prepeklo.
Jedan karfiol skuhan na pari i zmiksan u pire (sad bude moje zlato reko - ja ti od karfiola nebum delal, ali danas njegove mušice batalim), umješano malo kiselog vrhnja sa žličicom brašna da ga zgusne. Mmmmmmmmm.......

paprike mlade za salatu, ili krastavci sa vrhnjem.

Savjet - ići u dućan i kupiti mladu papriku i napraviti si salatu. Umjesto ulja staviti kiselo vrhnje.
A-ha!!!, a što se sada veli?

Impresije nakon degustacije iznjeti ovdje.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro čet svi 28, 2015 3:36 pm

Prestrašno....kakav ručak.

Juha sa kupljenim rezancima, , pire od karfiola je muž rekel daj naj, dok sam mu rekla zašto si uz meso nije i njerga metnul u tanjur, papriku je reko da mu se ne koše trenutnio, a gibanica od jabuka je suha i bezukusna za rasplakati se nad njom.



lupaozid lupaozid lupaozid lupaozid lupaozid

Gosti, dobrodošli ste, ajmo,, može i bez najave. ceka

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro čet svi 28, 2015 9:57 pm

Paprika sa vrhnjem -

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

Najgora gibanica na svijetu. - sa jabukama.

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro pon lip 08, 2015 10:01 pm

Bilo je to ovako - podne je prošlo, ručak je trebalo napraviti, ja sam bila umorna, otišla sam u podrum, otvorila ledenicu i uzela zadnje dvije kantice sa kuhanim zamrznutim jelom što sam imala u rezervi. Što je bilo unutra nisam znala, ali đepotu se ne gleda u zube, jel.
Otvorim ja to, kad u jednoj juha, natravno, bez rezanaca, to ja stavim dok Nini hrbte kuham juhu u ledenicu za nas, a u jednoj kuhano povrće, ma bučkuriš neki, jedno sedam - osam vrsta toga pomješano.
I zovnem ja muža, još na placu bio, velim, uzmi kranjske kobase, mislim , sad budem ja tu juhu i to povrče kuhano pomješala dok se otopi, bacim nutra kuhati kobasice, umjesim ribajku i bacim na kraju, malo brašna umutim i zakuham - i, eto ručka.
Ali....ko i uvijek u životu i tu se našao jedan ali, a taj ali je bio u obliku arome.
Nekako mi bilo dok sam ja to kušala pusto, bezukusno, pa sam stavila još malo soli pa probala opet. A-a. Ništ od toga, još uvijek je to bilo jestivo na silu, ono, ak ti baš oči ispadaju od gladi moglo bi se pojesti na brzaka, ali ovako, kuharica bi dobila fajn kritike na račun svojih kulinarskih dostignuća. Pa sam se ja sagnula i otvorila ormarič i turila unutra ruku i izvukla jednu vrečicu sa začinima - e, i tu smo sada, ti začini, ta vrečica zapravo nisu bili začini koje sam ja mislila da jesu, jer što bih ja pogledala što sam u dubini ormariča vlovila, ja znam što sam htjela vloviti, a vlovila sam sa začinom u jednini, ne onima u množini ,za koje sam mislila da je začin za kranjske kobasse. I tak sam ja vlovila i u lonac nasipala, i to pošteno, ma baš pošteno, mljeveni biber. I promješala automatski odmah, a onda uzela žlicu i probala. Hm, nije loše dok gutaš. Loše je dok progutaš. Nakon.

Veli moj muž, dok je jeo, a što je tako ljuto.
Da ti pokrepaju gliste - rekla ja.
Ma pokrepale bi i zmije, ne samo gliste.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro uto lip 09, 2015 10:54 pm

Večera?
Kranjske kobase od Danice, baš su dobre. Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 54107490

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro pon lip 15, 2015 10:58 am

Skuhati ću piceka.

Ovako - domaće hranjeni je, veliki, jedno dvije i pol kile pa ću ga ovako -
batke i karabatke skinem sa kostiju, bijelo meso isto.
Te kosti plus vrat i iznutrice u jednu malu rajnglu kuhati za juhu, ma svakome po tanjur bude dosta, a ostalo pohano - baš mi se jede sada pohano, a najviše volim krila i hrbat. Mužu uvijek dam da pojede batke i karabatke. (sad bi netko reko, a vidi dobre žene, a brus. Ja to iz računa, da mi se na kači za krilca i hrbat. Embarassed )
Bijelo pohano isto volim, ali ga istučem batičem drvenim, onim za prstiče, i ostavim jednu uru u kiselom vrhnju, pa onda......

Šta ćemo za prilog?
Izbor - karfiol kuhan na pari, zmiksan u pire.
- brokula kuhana na pari, zmiksana u pire.

Salata - paradajzi


Mogla bih ja više juhice skuhati, da bude i za sutra. Ali od ovolko malo kostiju i mesa ne mogu, a Ninine hrbte sam zeznula - bilo ih osam kila od petka u frižideru, već su malo dobili miris, tek sam ih pola jučer, a pola danas skuhala. Tako da sam tu juhu bacila.
Šteta.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro uto lip 23, 2015 5:27 am

Evo se malo jučer nako prijepodnevnog posla po Sloveniji lutalo.
Kupola sam si čokoladice, sladoled, maci konzerve, Nini takve parizere kakvih kod nas nema, a bili na akciji po sedam kuna pola kile.
Kupila si još nešto što volim    - sad bude Admin razgoračil oči i bude me sigurno pital -, Kaj budeš ti to mogla sve sama pojesti? Mi daš malo?

Ja budem rekla - budem. Ne dam.(iako bih ja njemu dala da me baš lijepo pita)

Ima nešto i za muhaća - znam da se NNina bude srdila, ali prijatelj je prijatelj, riskirala bih i njeno durenje sam da mi ne ostane gladan.

A za Boboća (šečer na kraju!!!!), za Bobića sam uzela ono u paketu - Bobić, jel voleš take, a? (nebun ti više sok uvalila mig )

A koji sam sir kupola - onaj u trokutu - šesnaest mjeseci je star. A onaj sa rupama je mmmmmmmmmmmm.......,,,, (to vam ne dam, to je za mene  jumpy )


Za ovom goveđom čajnom se ne polakomiti, to nije za pojesti - to je za nekoga tko će ovo pročitati, umjesto one toljage....... virimo, je, virimo...... bajbaj



A vidi -

[You must be registered and logged in to see this link.]

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Admin uto lip 23, 2015 5:54 am

A laško?

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Bobić uto lip 23, 2015 7:13 am

Pa za Bobića ide lasko i cips, vidis da je jedno do drugoga,,,, lolo
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro uto lip 23, 2015 1:18 pm

A eto, Admin izvisio za čips.
A jadan......ali imam ja za njega kokakolu u frižideru. Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 23749988 lolo

Je, je, laško za Bobića - svi ostali se deklarirali kao antialkoholičari, pa.......

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Bobić uto lip 23, 2015 3:04 pm

Znaci samo sam ja kroner,,,, scratch
ja koji godisnje ne popijem pive vise nego li ima u tom paketu, ccc,,,
al dobro kaj je tu je,,,
neki misle da su lijepi vitki i mladi pa ja nikaj ne velim,,, lolo lolo lolo

znam da bum ubit al jbg bilo je jace od mene, moro sam,,,, lolo lolo lolo

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 23749988

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 1226846223
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro uto lip 23, 2015 4:31 pm

Sad imaš sreće što moram ići brati male krastavce i nemam vremena - a fasoval bi inače i prijetnje i konkretne radnje - a sada samo jednu kletvu buš popušil - daj ti bog kaj mjesec dana ne buš...... pil pivo. A i ono kaj si pomislil, perverznjače. Cool amen


Ja ne mislim da sam mlada i vitka. Samo lijepa.
A ako nisam lijepa, onda sam mlada. Jer mladost je relativni pojam. U odnosu na one od osamdeset......
Ako nisam mlada, onda sam vitka. Jer u odnosu na one od sto trideset kila.....


Što volim rastegnuti pojam relativiteta..... rolf

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Admin sri lip 24, 2015 12:27 pm

pečem picu ...ljutu ...glad
da imam tak ljepi stol ko pitija ne bi me bilo sram slikati Embarassed

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Bobić sri lip 24, 2015 1:42 pm

Nek ti pica bude u prvom planu i jedino kaj se bu vidlo pa onda nema veze kakav je stol,,, Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 1226846223
Ovak nekak,,,

[You must be registered and logged in to see this image.]
Bobić
Bobić
legionar

Broj postova : 2388
Join date : 08.02.2014

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro sri lip 24, 2015 2:00 pm

Admin je napisao/la:pečem picu ...ljutu ...glad
da imam tak ljepi stol ko pitija ne bi me bilo sram slikati Embarassed


Jel od onih ljutih papričica što smo sijali? lolo

nema frke, samo ti slikaj, nije sve u stolu - nije ništ u stolu.

Ako pečeš picu i ako pereš suđe i ako stavljaš sušiti veš i pipaš piceke dok se kolju (ma čistiš, ne šlataš), u slučaju da ti žena umre prirodnom ili potpomognutom smrću, a mene moj vrit napiči, bil se ti udao? moli

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Admin sri lip 24, 2015 4:20 pm

bobić , nije baš tak izgledala ali volio bi da je ..ovo nisu prirodne boje .
Obožavam mozzarellu na pici ali mi uvjek ispadne skupa ljuti
ovih dana radim projekt krušna peč i jednog dana bude iz nje zasmrdila pica ne bil ja nesuđeni velečasni
[You must be registered and logged in to see this link.]


Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Admin sri lip 24, 2015 4:21 pm

pitijacro je napisao/la:
Admin je napisao/la:pečem picu ...ljutu ...glad
da imam tak ljepi stol ko pitija ne bi me bilo sram slikati Embarassed


Jel od onih ljutih papričica što smo sijali? lolo

nema frke, samo ti slikaj, nije sve u stolu - nije ništ u stolu.

Ako pečeš picu i ako pereš suđe i ako stavljaš sušiti veš i pipaš piceke dok se kolju (ma čistiš, ne šlataš), u slučaju da ti žena umre prirodnom ili potpomognutom smrću, a mene moj vrit napiči, bil se ti udao? moli

ljuta od feferona , (koji su kupljeni kad i paprike ..ima slika na seljacima ako se dobro sječam , valjda na zimnici amen

ja se motam po kuhnji samo dok su lonci puni ..moj stav je pusti suđe zamazano trebače nam sutra

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro sri lip 24, 2015 5:27 pm

Onda ništa, ne doolaziš u obzir, zakon fizike veli da dva ista zajedno ne mogu funkcionirati.

Ja se sjećam krušne peći, dok sam bila savim mala bila je u kuhinji tatine tete, ali došla u ono vrijeme moderna vremena pa kupili špahret na drva sa kahljom i porušili krušnu.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  muhanicar sri lip 24, 2015 8:33 pm

Ja sam si salame kupil po 10 kuna kila.
Ak je probirljivoj Ninici dobra ....


Pica bi i meni legla, ali nije mi takav horoskop

muhanicar
legionar

Broj postova : 3300
Join date : 13.12.2011

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Admin sri lip 24, 2015 8:49 pm

nekaj kaj me vrača u mladost , pa sam sad to večeral ...

Šnita friškog bjelog kruha , gore tirolska salama i pola slsne babure .
glad glad glad glad glad glad jumpy jumpy


Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  pitijacro sri lip 24, 2015 9:19 pm

muhanicar je napisao/la:Ja sam si salame kupil po 10 kuna kila.
Ak je probirljivoj Ninici dobra ....


Pica bi i meni legla, ali nije mi takav horoskop


pol kile valjda.....
A mogu reći da je onaj slovenski parizer za euro pol kile (akcija) plafon kvalitete parizera - muž joj je pijel od jednog pola, a ona čajna goveđa za sto kuna kila je za Ninu, jer kada se jede ima ko nekog pijeska u njoj.

Nema kupljene pice više ko što su pice bile - na stavlja se više normalan sir na njih, nego zamjena za sir - sir dobiven od ulja, ona šunka od soje i bogtepitaj čega sa malo mesa od svinjskih koža, uha i isto bogtepitaj čega, a kečap se maže kistom, tek da se vidi malo crvene boje, a začina ne vidiš više niti u tragovima.

Tirolska salama je bila nekada zakon, ko sada valentova, a sada ta valentova košta ko biftek.


Ništa, neću pojesti ništa.

pitijacro
legionar

Broj postova : 8911
Join date : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Admin čet lip 25, 2015 10:15 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

Admin
Admin

Broj postova : 7827
Join date : 04.12.2011

https://slobodni.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi.. - Page 11 Empty Re: Šta se danas kuhalo i šta će se sutra,ideje,predlozi..

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 11 / 25. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 18 ... 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.